Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216525 razy)

Offline misiooo_mt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipiec 08, 2010, 22:06:30 »
ja mam równo 120... ciekawe czy wystarczy ten chłopak co najpierw do niego zadzwonili miał 127

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipiec 09, 2010, 09:31:01 »
I jak? Wiadomo coś?

Właśnie dzwonili! Wstępnie zakwalifikowany. Yeah!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 09:43:36 wysłana przez kapec1991 »

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipiec 09, 2010, 09:48:50 »
wybiera się ktoś do SGSP - tak, ja się wybieram, 9 rano poniedziałek !!!

jestem zakwalifikowany wstępnie !!! :D:D:D

Offline misiooo_mt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:16:37 »
Panowie jakie jest minimum punktowe??

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:27:46 »
Nie mam pojęcia. Ja miałem 137 punktów. Wtorek godzina 9.00 :D A dziś ma/miał ktoś psychologa?

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:28:31 »
Coś sie dzieje na stronie SGSP... czajcie

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 10:42:52 wysłana przez Garrity »

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1132 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:37:13 »
pusto :)
a dlaczego "oraz jedną osobę z rekrutacji z ubiegłego roku"? nie przeszła rok temu badań lekarskich?

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1133 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:39:47 »

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1134 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:14:08 »
Według mnie niski próg punktowy, gratuluje szczęśliwcom którzy nie polegli na sprawności  -_-

Offline p17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1135 dnia: Lipiec 09, 2010, 16:34:36 »
Niski.
Ten dodatkowy, to chłopak który dostał sie w tamtym roku, ale pózniej miał jakieś nazwijmy to problemy, nie wnikam. Rozchodzi sie o to że, by zostać przyjętym trzeba te badania przejść.;]

Ja w środę, na 9.

Offline misiooo_mt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1136 dnia: Lipiec 09, 2010, 16:45:17 »
Ja się ciesze bo na liście się znalazłem ale do mnie jeszcze nie dzwonili ciekawe dlaczego?? A teraz to jakie badania macie?? A badania lekarskie będą przeprowadzane w MSWiA ale każdy w swoim województwie??

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1137 dnia: Lipiec 09, 2010, 17:19:39 »
Najpierw badania psychologiczne w szkole, jeśli przejdziesz je pozytywnie, komisja lekarska w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w WARSZAWIE.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1138 dnia: Lipiec 09, 2010, 18:08:17 »
Ten dodatkowy, to chłopak który dostał sie w tamtym roku, ale pózniej miał jakieś nazwijmy to problemy, nie wnikam.
Poważna kontuzja na Zamczysku, która zdyskwalifikowała Go z możliwości ukończenia "szkolenia kandydackiego", którym jest zamczysko. Oficjalnie, tyle w tym temacie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1139 dnia: Lipiec 09, 2010, 19:03:38 »
Według mnie niski próg punktowy, gratuluje szczęśliwcom którzy nie polegli na sprawności  -_-

Niski dla tegorocznych maturzystów. Z resztą widać to po numerach pesel.


Nie bardzo kumam co ma próg punktowy do numeru pesel???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 22:51:38 wysłana przez robn »

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1140 dnia: Lipiec 09, 2010, 20:25:02 »
Według mnie niski próg punktowy, gratuluje szczęśliwcom którzy nie polegli na sprawności  -_-

Niski dla tegorocznych maturzystów. Z resztą widać to po numerach pesel.

Dokładnie. Też mi się zdawało, że na liście jest bardzo dużo osób z rocznika 91.
PS. Powodzenia na badaniach -_-

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1141 dnia: Lipiec 10, 2010, 00:00:36 »
Według mnie niski próg punktowy, gratuluje szczęśliwcom którzy nie polegli na sprawności  -_-

Niski dla tegorocznych maturzystów. Z resztą widać to po numerach pesel.

Moim zdaniem nie ma się co dziwić... Bardzo łatwa matura z podstawowej matematyki daje sporą przewagę nad starszymi rocznikami. Wynik bliski 100% z łatwej matury daje wynik bliski 70 punktów. Matura rozszerzona z matematyki na 70% to naprawdę dobry wynik. Jeśli ktoś miał ogóle pojęcie z matematyki nie miał się co martwić, nawet jeśli rozszerzona nie poszła to i tak podstawowa zrobiła swoje. Do 70 punktów (wiadomo, w najlepszej sytuacji) wystarczy dołożyć 50 % z matury rozszerzonej z fizyki lub chemii i ma się miejsce na pierwszej liście. 50 % z rozszerzonej matury to nie jest zbyt rewelacyjny wynik, jednak przy tak zdanej matematyce jak widać wyżej daje miejsce w SGSP. Stąd też wcale się nie dziwię zaistniałej sytuacji.
Ps. Również życzę powodzenia na badaniach. Osobiście sądzę, że i tak będzie jeszcze spory przesiew ;). Oby nie zabrakło listy rezerwowej :D.

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1142 dnia: Lipiec 10, 2010, 10:27:33 »

Ps. Również życzę powodzenia na badaniach. Osobiście sądzę, że i tak będzie jeszcze spory przesiew ;). Oby nie zabrakło listy rezerwowej :D.

mam nadzieję, że ta lista będzie wykorzystana bo na niej jestem :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1143 dnia: Lipiec 10, 2010, 10:59:51 »
Na bank spora jej część zostanie uruchomiona. To jest pewne. Poza tym, nie ma co się oszukiwać, z roku na rok coraz mniej dojrzali (psychicznie) ludzie kończą szkoły średnie. A psycholog jest w stanie to wyłapać i wyłapuje...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1144 dnia: Lipiec 10, 2010, 13:46:22 »
dzwoniła Pani z rekrutacji. dostałem się!!! :straz:

Jeszcze się nie dostałeś... Jak narazie zostałeś wstępnie zakwalifikowany. Powodzenia! :)
  Wiem zubinho26, wiem o tym najlepiej. Po prostu użyłem skrótu myślowego, bo nie miałem czasu. Miało być: dostałem się na listę wstępnie przyjętych.

Jestem już po badaniach psychologicznych  -_- Byliśmy w grupie chyba 8 osób (wszystkie następne grupy mają być po 15 osób). Mam nadzieję, że wszyscy zaliczyli w mojej grupie (wszyscy dostaliśmy skierowania na badania), ale pani psycholog nie chciała tego potwierdzić, tylko powiedziała, że decyzję podejmuje komisja, a nie ona. Ale skoro wysyłają nas na badania dalej, to raczej poszło dobrze  ^_^
Pani  psycholog była dość miła, gorsze były testy, w których łącznie było z 600 pytań  :szalony:
Jeśli wszystko będzie ok, to u psychologa i tak trzeba spędzić kilka godzin.

ps. W tym roku szkoła stanęła na wysokości zadania i zorganizowała badania lekarskie w grupach.
Każda kolejna grupa po badaniach psychologicznych na drugi dzień rano ma być zabierana z pod szkoły busem na badania. Jeśli dana grupa nie wyrobi się z lekarzami w jeden dzień, to szkoła zapewnia nocleg! (tak przynajmniej twierdzi pani psycholog) -_-

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipiec 10, 2010, 14:02:59 »
No to z tym noclegiem zapewnionym przez szkołę to duży plus. Nawet jak w 2 dni się wyrobicie z badaniami to szybko w porównaniu do lat poprzednich.

Offline firehouse

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipiec 10, 2010, 14:42:29 »
Teofil gdybyś jeszcze mógł podać jakieś przykładowe pytania. Jeśli z badaniami w tym roku tak będzie to naprawdę wielkie zaskoczenie :straz:

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1147 dnia: Lipiec 10, 2010, 14:51:10 »
Cytuj
Mam nadzieję, że wszyscy zaliczyli w mojej grupie (wszyscy dostaliśmy skierowania na badania), ale pani psycholog nie chciała tego potwierdzić, tylko powiedziała, że decyzję podejmuje komisja, a nie ona. Ale skoro wysyłają nas na badania dalej, to raczej poszło dobrze  ^_^

Pani psycholog dobrze powiedziała, że decyzję podejmuje komisja...Ona tylko wydaje opinię..nikt nie mówi, że jeżeli ktoś kto idzie dalej na badania to otrzymał pozytywną opinię psychologa, równie dobrze mogła ona być negatywna...

Cytuj
szkoła zapewnia nocleg! (tak przynajmniej twierdzi pani psycholog) -_-

zadzwońcie lepiej do szkoły i się upewnijcie...

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1148 dnia: Lipiec 10, 2010, 15:50:25 »
Cytuj
Pani psycholog dobrze powiedziała, że decyzję podejmuje komisja...Ona tylko wydaje opinię..nikt nie mówi, że jeżeli ktoś kto idzie dalej na badania to otrzymał pozytywną opinię psychologa, równie dobrze mogła ona być negatywna...
Pewnie masz rację  -_- Ale ktoś (mógł to być ktoś niekompetentny) kiedyś na tym forum napisał, że właśnie dlatego jest najpierw psycholog, żeby osoby które nie dostały pozytywnej opinii od psychologa nie załatwiały niepotrzebnie lekarzy.

Cytuj
Teofil gdybyś jeszcze mógł podać jakieś przykładowe pytania.
Było kilka testów:
1) Dostaje się kartkę z kilkoma rzędami liczb w ciągach. np.
14256187834236452876898766223462888762355127831547890 z takiego ciągu należy wykreślić 2 (jeżeli 2 sąsiaduje z liczbami nieparzystymi) oraz 7 (jeżeli 7 sąsiaduje z liczbami parzystymi). Jest to zadanie na czas, a czasu jest mało.
2) Test na osobowość składający się z 405 pytań, na które trzeba odpowiedzieć prawda lub fałsz.
Jedno pytanie potrafi się pojawić kilkanaście razy, ale inaczej sformułowane, a najważniejsze jest aby odpowiedź zawsze się zgadzała. np pytanie nr 38: czy miałeś myśli samobójcze; pytanie 237: czy kiedykolwiek chciałeś odebrać sobie życie (w obu pytaniach odpowiedź musi być taka sama). Są pytania dotyczące stresujących sytuacji, stosunków z rodziną, nauki, itp.
3) Potem jest test z ok 60 pytaniami, w którym są odpowiedzi TAK lub NIE. Pytania ogólnie dotyczą podobnych zagadnień jak poprzedni test, więc podejrzewam, że dalej trzeba odpowiadać konsekwentnie.
4) i 5) test około 50 pytań dotyczących różnych sytuacji, w których trzeba stopniować odpowiedzi. W pierwszym: zawsze, zwykle, czasem, rzadko lub nigdy; w drugim teście: zdecydowanie, raczej, nie wiem.
6) Kwestionariusz osobowy w którym podajesz dane osobowe, odpowiadasz na pytania o rodzinę, przebyte choroby, wyjaśniasz dlaczego wybrałeś straż i jakie cechy powinien mieć strażak.
7) Rozmowa z panią psycholog (około 10 min).

ps. oczywiście nie warto kłamać, bo jedna osoba musiała powtarzać test 400 pytań.

Offline p17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1149 dnia: Lipiec 10, 2010, 16:20:02 »
interesujące informacje. dzięki teofil.:]

mam takie pytanie jeszcze... otóż na stronie szkoły jest napisane ze oryginał świadectwa dojrzałości trzeba złożyć w odstępie co najwyzej 3 dni od momentu opublikowania wyników rekrutacji by potwierdzic wolę nauki.... tylko nie wiem czy będe miał wogóle tą możliwość podjęcia nauki, gdyż póki co jestem przed badniami lekarskimi... i i, pytanie do was... jak Wy sie na to zapatrujecie.... mozna to uczynić dopiero po czysto hipotetycznie zakładając pomyślnym przejsciu tych wszystkich badań?