Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216369 razy)

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #950 dnia: Czerwiec 17, 2010, 16:03:12 »
Czy orientuje się ktoś kiedy w tamtym roku był podany średni czas?

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #951 dnia: Czerwiec 17, 2010, 16:08:38 »
Ja to mam zawsze garbate szczęście, w poniedziałek wybicie kciuka u dłoni i dotknięcie czegokolwiek prawie niemożliwe, cały wtorek maście, ketonale, tramale i inne syfy noi środa- 49 sek przez manekina... teraz pozostaje modlitwa.. -_-

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #952 dnia: Czerwiec 17, 2010, 16:47:01 »
Może się jednak bez tej modlitwy obejdzie. 49 sekund to nie jest taki zły czas. Jak dobrze napisałeś maturę to możesz się chyba na psychologa szykować. ^_^

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #953 dnia: Czerwiec 17, 2010, 17:27:29 »
49 sek przez manekina... teraz pozostaje modlitwa.. -_-
A tam pie*dolenie dobrze wiesz ze ten czas w zupełności wystarczy, bardziej się módl o twoją maturę.

Ja to zje*ałem 57 s, teraz mam problem bo nie wiem na jakie studia iść....
Ale i tak za rok do SGSP startuje:)

Offline Adrian K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Cel: SGSP w 2011r.
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #954 dnia: Czerwiec 17, 2010, 17:58:18 »
Mati Rider ja podobnie dałem ciała :) ale nie ma się czym przejmowac za rok też są egzaminy a widocznie w tym roku nie byliśmy dobrze przygotowanie ( u mnie to manekin i odmyk sprawiał problem)
A co zdawałeś na maturze???

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #955 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:54:03 »
Fize i matme i nie zle poszły:P
Nom przygotowywałem się od września, tyle ze źle do manekina podszedłem(trzeba przesunąć, nie przerzucić) i kupa ;/
Ale tyle osób nie podołało itp to może będzie limit 58 sekund i dobra matura i spełnią się marzenia :D:D :straz:
A rurka spoko:P chociaż najbardziej się jej bałem, bo multum osób na tym odpadło:P
pozdro dla wytrwałych xD
Teraz wiem czym taki egzamin "smakuje" i nie ma się co bać liczby 600 kandydatów, bo połowa powyzej minuty lub nie ukończy :P Ciężko o super mózg fiza/mat/chem + olimpijska sprawność :D:D

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #956 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:54:48 »
Panowie na SGSP świat się nie kończy, chociaż wiem że się zatrzymuje co dla nie których  :straz:

Jeszcze jest CS PSP  :wacko: :wacko:
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Adrian K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Cel: SGSP w 2011r.
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #957 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:56:25 »
Ale na CS PSP chyba do 15 maja trzeba było złożyc dokumenty.

No ja z manekinem też masakra ;/ hmm wątpię żeby średnia było coś koło 58 sekund.
Kumpel miał taką grupę że każda osoba robiła poniżej 50s. Myślę że średnia wyniesie z 55 s chociaż nigdy nic nie wiadomo ;)

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #958 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:02:00 »
Też miałem silną grupę i dużo osób robiło poniżej 50s. Jeden rekrutant uzyskał nawet czas 35s  :straz:
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #959 dnia: Czerwiec 18, 2010, 00:47:11 »
i tu właśnie jest problem z tym "dostarczaniem" :P ponoć wyniki z matur mają być 30 czerwca tj. środa, a dostarczyć je do SGSP trzeba do 5 lipca tj. poniedziałek, więc wysyłając je pocztą na pewno nie dojdą... trzeba albo samemu albo jakiegoś kuriera czy coś wysłać tam do nich :P  :wall:
Wyślesz w dzień otrzymania poleconym priorytetem to powinno dojść, poza tym tak samo jak przy składaniu podań zapewne będzie liczyła się data stempla pocztpowego.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #960 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:55:26 »
właśnie przy składaniu podań nigdzie nie było napisane że liczy się data stempla pocztowego
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #961 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:12:20 »
Nie było napisane ale potwierdzili mi to w rozmowie telefonicznej

edit:
Zamczysko zaczyna się z pierwszym tygodniem sierpnia?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 13:53:49 wysłana przez skalim1 »

Offline Adrian K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Cel: SGSP w 2011r.
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #962 dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:12:08 »
Z tego co wiem to już można się meldowac 29 lipca ;) Tak mi na dniach otwartych powiedział jeden z wykładowców

Offline royalmat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #963 dnia: Czerwiec 19, 2010, 15:24:12 »
Kiedy będzie wiadomo jaki czas trzeba było uzyskać na egzaminie sprawnościowym żeby zaliczyć ?

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #964 dnia: Czerwiec 19, 2010, 19:32:57 »
Kiedy będzie wiadomo jaki czas trzeba było uzyskać na egzaminie sprawnościowym żeby zaliczyć ?
Chyba nie wiadomo póki co (zadzwonię w poniedziałek do rekrutacji i spróbuje się tego dowiedzieć). Można się też spytać wyższych roczników jak to wyglądało w poprzednim roku.

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #965 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:02:06 »
W poprzednim roku wyglądało to porostu w ten sposób, że po testach sprawnościowych (po dostarczeniu wyników z matury oczywiście) po prostu czekało się na wyniki rekrutacji. Najpierw otrzymałem telefon, że zostałem WSTĘPNIE zakwalifikowany na pierwszy rok studiów, miła Pani z rekrutacji poinformowała mnie w jakim terminie odbędzie się mój test psychologiczny. Później dostałem list z podobnymi informacjami, plus jakieś kwestie organizacyjne, typu co trzeba zabrać na Szkolenie Kandydackie.

Osobiście nie wiem czy wogóle podawana jest informacja o średnim czasie przed zakończeniem rekrutacji (czyli przed tym jak zostaną już utworzone listy). Wiem, jak już kiedyś pisałem, że pojawiła się lista na drzwiach sekretariatu, z numerem PESEL, wynikami z matury i (chyba) egzaminu sprawnościowego. Niestety nie pamiętam już wszystkich szczegółów tej listy.

Myślę, że dla osób mieszkających trochę dalej niż 200, a nawet 300 kilometrów pozostaje przesłanie niezbędnych dokumentów i wyczekiwanie na telefon, bądź list. Ewentualnie można co jakiś czas sprawdzać czy coś wisi na tych drzwiach gdzie składaliście dokumenty. Bądź ostatecznie, jeśli macie kogoś w Szkole no to może wam co jakiś czas zerknąć :P. Ostatecznie dzwońcie i pytajcie o szczegóły =). Życzę powodzenia ;).

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #966 dnia: Czerwiec 19, 2010, 23:39:38 »
zubinho26 dzięki za wyczerpującą odpowiedź  -_- System rekrutacji na SGSP jest dziwny. Gdyby podali listę z osobami, które przeszły egzamin sprawnościowy, to pozostałe osoby już nie musiałyby wysyłać papierów i czekać na ostateczne wyniki (mogłyby się skupić na rekrutacji innych uczelni). Poza tym sytuacja byłaby bardziej przejrzysta, np. byłoby widać ilość osób od których musimy mieć lepszy wynik z matur. A tak, to nic nie wiemy, tylko dostajemy od razu listę przyjętych. Może to i bez różnicy, ale wolałbym mieć wszystko czarno na białym: imię i nazwisko, wynik ze sprawnościówki, wyniki matur.
Chciałbym mieć nadzieję, że oni i tak nie mogą niczego "oszukać" na rekrutacji... :fiuu:

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #967 dnia: Czerwiec 20, 2010, 00:29:27 »
Nie ma za co teofil. Powinniśmy i musimy sobie pomagać, inaczej nie ma szans. Jeśli uda Ci się dostać, czego Ci życzę, to napewno poznasz do końca co mam na myśli. Dobrze was rozumiem, każdy chciałby widzieć wszystko jak czarne na białym, ale tak niestety nie ma. Czasami jest wręcz odwrotnie (niczego nie sugerując).

A tak, to nic nie wiemy (...)

To nie jest też nic nowego.

Z drugiej (Naszej) strony wygląda to wszystko całkiem inaczej, ale każdy z nas był po tej stronie co jesteście teraz Wy, więc myślę, że każdy to rozumie. Miejmy tylko nadzieję, że kiedyś Wy (jakaś część oczywiście) będzie rozumiała Nas, hehe :).

Z tego co mi się wydaje, raczej nie będzie imiennej listy, raczej PESEL'ami. Lista w tamtym roku nie była sortowana, więc nie dało się też rady sprawdzić, na którym się było miejscu. Mimo wszystko, najważniejsze jest to czy się jest czy nas nie ma :).

Jeśli chodzi o system rekrutacji. Myślę, że jest on już dobrze sprawdzony, skoro takie są zasady rekrutacji to widocznie jest to potrzebne. Niby skąd my mamy wiedzieć jak byłoby lepiej. No tak, wiemy jak dla kandydatów byłoby ŁATWIEJ, ale czy dla potrzeb rekrutacji byłoby lepiej? Tego raczej nie wiemy ;). No chyba, że ktoś zasięgnął informacji telefonicznie ;).

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #968 dnia: Czerwiec 20, 2010, 01:04:52 »
irytująca jest ta świadomośc że wszystko zależy od tej rypanej matury. czemu tor nie jest punktowany, mógłby chociaż w drobnym stopniu się wliczac w punkty rekrutacyjne. 

a co do tych swiadectw maturalnych ktore trzeba dostarczyc do 5 lipca to z checia dostarcze je osobiscie, bardzo spodobala mi sie Warszawa :D pozdro

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #969 dnia: Czerwiec 20, 2010, 14:04:18 »
Wie ktoś (może jakiś podchorąży który był na egzaminie) czy dużo osób w tym roku nie przystąpiła/nie ukończyła sprawnościówki?


ja sprawdzałam dowody w trzecim dniu egzaminów i jak policzyliśmy numery startowe, które nam zostały to wyszło z tego co pamiętam ok.47 osób, które w ogóle nie przystąpiły do egzaminu.

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #970 dnia: Czerwiec 20, 2010, 15:05:14 »

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #971 dnia: Czerwiec 20, 2010, 17:38:22 »
http://www.youtube.com/watch?v=WkkxVDvVlzM
nieźle, co :D


no nieźle!!!! gościu wymiata !!
A mam pytanie ten manekin to może tylko częściowo leżeć na materacu ??(może wystawać poza??)

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #972 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:21:31 »
Manekin może wystawać poza materaca, ważne tylko żeby nie dotykał podłogi.
Swoją drogą koleś który ustanowił ten rekord ma świetny patent na tego manekina ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 18:30:58 wysłana przez teofil »

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #973 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:58:02 »
  I właśnie dlatego się zapytałem o tego manekina  ^_^

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #974 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:18:47 »
System rekrutacji na SGSP jest dziwny. Gdyby podali listę z osobami, które przeszły egzamin sprawnościowy, to pozostałe osoby już nie musiałyby wysyłać papierów i czekać na ostateczne wyniki (mogłyby się skupić na rekrutacji innych uczelni). Poza tym sytuacja byłaby bardziej przejrzysta, np. byłoby widać ilość osób od których musimy mieć lepszy wynik z matur. A tak, to nic nie wiemy, tylko dostajemy od razu listę przyjętych. Może to i bez różnicy, ale wolałbym mieć wszystko czarno na białym: imię i nazwisko, wynik ze sprawnościówki, wyniki matur.

Pobożne życzenia -_-
Próg sprawnościówki jest ustalany po wzięciu pod uwagę wyników z matur. Gdyby było tak jak chciałbyś żeby było to mogło by się okazać że w tych osobach które osiągnęły średnią arytmetyczną za tor nie ma wystarczającej liczby osób z "odpowiednimi" wynikami z matur i co wtedy? Głównie chodzi o najlepszych kandydatów względem wyników z matur a nie toru. Dlatego czekają na wyniki z matur aby gdy zajdzie taka potrzeba obniżyć (czyt. wydłużyć) minimalny czas kwalifikujący danego delikwenta. Nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno - po prostu najpierw liczy się matura potem wynik ze sprawnościówki a nie odwrotnie. Dlatego o wstępnym zakwalifikowaniu dowiecie się po porównaniu wyników z obydwu "konkurencji" ;) W rekrutacji panie pracują nie od dziś i wierz mi wiedzą lepiej od Ciebie jak ma to wyglądać. Pozdro i powodzenia