Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216377 razy)

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 09, 2010, 15:46:13 »
Cytuj
...w związku z kryzysem i problemem znalezienia pracy...

Nie sądzę, żeby ten problem dotyczył przyszłych inżynierów. Na wiele kierunków uczelni technicznych, po których bardzo łatwo znaleźć pracę, łatwiej jest się dostać niż do SGSP. Poza tym, zawody po takich uczelniach są dużo lepiej opłacane, niż zawód strażaka inżyniera.

Nie śledzę na bieżąco wątków dotyczących SA, ale tam chyba takiego skoku kandydatów nie ma. Z tego co pamiętam, różnica z Krakowa to chyba tylko 100 ludków więcej niż w zeszłym roku.

Kto chętny na before party przed egzaminem, to podawać swoje namiary -> tu : http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13359.0.html

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:43:55 »
No jest jest różnica kolego. W zeszłym roku w CS było 621 podań a w tym 794.

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:29:43 »
Nowy Komendant postawił na promocję szkoły, stąd tyle podań w tym roku.

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
sgsp
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:04:57 »
648 osób to tak normalnie chyba? jak bylem na dniach otwartych to coś podobnie było w latach poprzednich.
Ja tam się pocieszam ze nie ma za wiele osób niesamowitych matematykow/fizykow/chemikow plus mega sprawność.  :P
Obawiam się tylko rosnącym progom z roku na rok. :p
"Bozia wie jak będzie":)
Ja mam numerek 115 :) w sumie daje 7 żeby szczęśliwe:D
pozdrawiam startujących w tym roku :straz:!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 10, 2010, 01:16:47 »
Nastawcie się psychicznie na możliwe opóźnienia w dniach egzaminów. Sytuacja w szkole (wywołana oczywiście przez powódź) jest co najmniej napięta.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pppiterp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 10, 2010, 11:13:43 »
A może byśmy się zrzucili i wynajęli gdzieś sale z rozstawionym torem, ja jestem z ostrowca i nie mam takiej możliwości

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 10, 2010, 11:56:29 »
Wcześniejsze poćwiczenie niektórych elementów toru to podstawa, bez tego może być nieciekawie :).

Offline matias

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
tor
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 10, 2010, 12:20:33 »
No jak chłopaki nie poćwiczycie odmyku i dwóch pierwszych skrzyń - wzdłuż i tygrysi to może być nie ciekawie wiem sam po sobie po pierwszej próbie wzdłuż wybity palec i strzaskane jajka :( ale teraz już idzie bez najmniejszych problemów :P

skrzynka;)

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 10, 2010, 12:40:07 »
Skrzynie wzdłuż zawsze mieliśmy na wf-ie i nawet największe melepety dawały radę więc przyszli strażacy nie mogą mieć problemu;) ja na szczęście chodziłem do małego liceum i mogę w swojej szkole bez problemu ćwiczyć tor;) ja mam 418 numerek to w sumie 13;P myślę, że też szcześliwy;D

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:27:09 »
Nom bez przygotowania to lipa...
Ale po to jest rekrutacja i egz. sprawnościowy.
Komu zależy, ten się przygotuje i nie ma opcji żeby "ciam-ciaramcie się podostawały" :)
 :straz:
Ps. Którego elementu toru się obawiacie?
 Ja tej jednej rurki 190cm bo wiecie lekko mokre ręce ze stresu, dobrze się wybić trzeba; adrnalinka:P Ale musi się udać :D

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:59:18 »
Fakt, warto przećwiczyć wcześniej niektóre elementy toru np. odmyk, żeby później nagle się nie zdziwić...Nie no, myślę, że egzaminy będą normalnie, na sali gimnastycznej już nikt nie śpi  :P

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwiec 11, 2010, 01:27:33 »
Ja tej jednej rurki 190cm bo wiecie lekko mokre ręce ze stresu, dobrze się wybić trzeba; adrnalinka:P Ale musi się udać :D

Lepiej by było gdybyś napisał że masz słabe ręce, albo problemy z techniką a nie że adrenalinka :). Adrenalina pomaga przy każdym elemencie toru, moim zdaniem nie może zaszkodzić na egzaminie sprawnościowym.

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwiec 11, 2010, 07:25:25 »
Ja tej jednej rurki 190cm bo wiecie lekko mokre ręce ze stresu, dobrze się wybić trzeba; adrnalinka:P Ale musi się udać :D

Lepiej by było gdybyś napisał że masz słabe ręce, albo problemy z techniką a nie że adrenalinka :). Adrenalina pomaga przy każdym elemencie toru, moim zdaniem nie może zaszkodzić na egzaminie sprawnościowym.

Ręce mam w porzo (inaczej bym do PSP się nie wybierał...) tyle ze mam aby 178 wzrostu wiec potrzebne jest dobre wybicie. A ty z niczym nie masz najmniejszego problemu?:>

Offline matias

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwiec 11, 2010, 09:28:38 »
A dajcie spokój ja mam 170cm i spokojnie się odbijam do wymyku i wszystkich elementów bez żadnego ćwiczeń na poprawę wybicia nie bedzie tragedii :D

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:12:28 »
Widzę że przyszli kandydaci powoli zaczynają panikować -_-. Naprawdę będzie dobrze wiadomo lekki stresik potrzebny bo zmobilizuje ale żeby w obłęd nie popaść, życzę wszystkim powodzenia możliwe że się spotkamy na egzaminie nr 462.

A takie pytanko na rozluźnienie, w jakich butach będziecie startować, ja chyba zwykłe halóweczki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 10:19:51 wysłana przez wicher »

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:29:27 »
W zeszłym roku startowałem w butach do kosza i były trochę za ciężkie. Teraz planuje w uniwersalnych biegówkach. Podobno w takich źle się biega po parkiecie, ale nie będę wybrzydzał, nie mam innych. Któryś kandydat na filmiku, na YT, też startował w biegówkach i miał poniżej 40s , także buty to chyba nie problem.  Najlepszym wyjściem byłyby halówki do piłki nożnej.

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:42:58 »
Ręce mam w porzo (inaczej bym do PSP się nie wybierał...) tyle ze mam aby 178 wzrostu wiec potrzebne jest dobre wybicie. A ty z niczym nie masz najmniejszego problemu?:>

Oczywiście, że z pewnymi elementami toru miałem problemy. Swoja drogą odmyku ani razu nie udało mi się przećwiczyć :D, to było pójście na żywioł ;). No i jeszcze skok przez skrzynię na początku sprawiał mi problemy, ale po n - tym razie (gdzie n należy do naturalnych dodatnich) udało mi się ją pokonać i później było już tylko lepiej.

Rozumiem, że każdy szczegół jest ważny, ale jeśli chodzi o buty to chyba raczej nie ma się co spinać. Postawiłbym raczej na wygodę i to żeby zbytnio się nie ślizgały. Ja startowałem w stabilach ;D. Koszykarskie raczej odpadają.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 20:08:47 wysłana przez zubinho26 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwiec 11, 2010, 15:50:18 »
Biegowe/tenisowe Asicsy, normalna podeszwa dla butów tego typu - dobre wybicie i nie ślizgały się. Nie warto brać "halówek" i innego badziewia tego typu. A tor już kompletny, czeka na Was ;p
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:28:35 »

 (gdzie n należy do naturalnych dodatnich)

A to są liczby naturalne ujemne ? :P Sorry za off top.
A co do butów to tak jak koledzy wyzej napisali, nie ma co sie napinac zbytnio. Wazne zeby byly wygodne i dobrze trzymaly podloza. Polecam firme z trzema paskami albo Asics ;] :straz:



hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:43:21 »
no właśnie co do tych butów. najlepiej wziąc dwie pary i mieć spokój, któreś na pewno będą dobre. a jak nie to zawsze można troszkę pomoczyć podeszwę tak coby obsługa nie widziała tego czynu a akurat na przebiegnięcie wystarczy.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:56:31 »
Bardzo dobrym sposobem na przyczepnosc butow na hali jest wilgotna szmatka. Bierzesz wilgotna szmatke, kladziesz na podlodze i pocierasz podeszwami. Buty są wtedy przyczepne jak nigdy. Sprobujcie- to dziala :) :straz: Tylko jest to dzialanie krotkotrwale, wiec proponuje zrobic to przed samym egzaminem ;-)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwiec 11, 2010, 22:51:47 »
A to są liczby naturalne ujemne ? :P Sorry za off top.

0 to liczba naturalna nie dodatnia ;)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwiec 11, 2010, 23:00:02 »
Co do zera, to nie ma jednoznacznej definicji. To czy jest ono liczbą naturalną jest kwestią umowną. :) Zero to zero, zawsze obojętne, nie tylko w matematyce ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 23:04:20 wysłana przez FireMan94 »

Offline Mati Rider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwiec 11, 2010, 23:01:50 »
Możecie nie off topować....
A takie pytanie organizacyjne tam przed wejściem do sali jest szatnia, czy jak? i gdzie można się przed swoją próbą czasową rozgrzać?
pzdr :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #899 dnia: Czerwiec 11, 2010, 23:47:21 »
1) szatnia jest, do dyspozycji kandydatów (mała sala wykładowa), będziecie do niech wchodzić grupami, tak jak na listach (najprawdopodobniej)
2) rozgrzewka - we własnym zakresie, przed salą gimnastyczną. Na sali - jedynie przed samym startem, ale to raczej kręcenie kostkami i nadgarstkami.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!