Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216540 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 12, 2010, 17:28:47 »
W zeszłym roku 100,-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 16, 2010, 20:27:31 »
Mam pytanie do tych co byli w tym roku na drzwiach otwartych SGSP. Czy tylko mi się wydawało, czy ten facet na pokazie na torze przeszkód mówił że wysokość drążka do wymyku wynosi 210 cm ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!  :straz:
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 16, 2010, 21:16:28 »
Wydawało Ci się:D Powiedział 190cm, a drążek nad skrzynią- 250cm.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 16, 2010, 22:34:16 »
190, bez zmian. Niech ktoś mi spróbuje nie ogarnąć tego elementu toru! :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Greta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 17, 2010, 13:35:07 »
do kiedy trzeba złożyć dokumenty na studia II stopnia do SGSP ??

Offline creativelol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 17, 2010, 19:29:48 »
Witam.
Mam pytanie do studentów SGSP na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Jeżeli ktoś jest sprawny z matematyki na poziomie podstawowym ale nie miał nigdy do czynienia z matematyką rozszerzoną to czy da radę na uczelni ?
A drugie pytanie : Czy mocno cisną z języka obcego ? Bo Angielski problemu nie stanowi ale rosyjski to...  :huh:

Edit:
Dzięki, podniosłeś mnie na duchu  :mellow:
Tylko jeszcze maturkę dobrze zdać... :straz:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 20:14:57 wysłana przez creativelol »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 17, 2010, 19:44:54 »
Matma - jeśli się trochę przysiądzie - ogarnie się bez problemu.
Rosyjski - po prostu postaraj się wbić do grupy angielskiej - wtedy z rosyjskim nie będziesz miał w szkole kontaktu w ogóle ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 18, 2010, 00:28:48 »
Matma - jeśli się trochę przysiądzie - ogarnie się bez problemu.

Ja w LO matmy miałem 3 godziny w tygodniu i to "trochę" to u mnie wypełnia około 65% całego czasu poświęconego na naukę w SGSP:P Kolego @creativelol dopóki sam tego nie spróbujesz to nigdy się nie dowiesz czy dasz radę czy nie dasz, bo każdy inaczej chłonie wiedzę i jednemu przychodzi to z łatwością a drugiemu po godzinach ciężkiej pracy:)

Offline kifu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 26, 2010, 21:34:29 »
Witam , mam pytanie, czy ktoś wie jaka jest dopuszczalna wada wzroku na studia stacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego?? jeżeli chodzi o krótkowzrocznośc ... Czy mógłby mi ktoś z kandydatów na rok 2009/2010 przybliżyc jak wygląda takie badanie wzroku na komisji lekarskiej? kolejne pytanie , czy wie ktoś może ile miejsc będzie na studia 2010/2011 i ile osób przypadało na jedno miejsce i ile było miejsc dla kandydatów na rok 2009/2010. Proszę o szybka odpowiedź i z góry dzięki .

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.142
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 27, 2010, 15:53:55 »
Odnośnie wady wzroku to nie odpowiem ale widzialem o tym oddzielny temat i pewnie w nim jest już odpowiedź - poszukaj na forum.
W zeszłym roku było coś ok. 4 kandydatów / miejsce
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:05:12 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline kifu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 27, 2010, 17:20:09 »
aha, dzięki. No patrzyłem na ten wątek z wzrokiem ale tam są chyba stare informacje podane, może jednak ktoś potrafiłby mi pomóc, dodam że mam wadę prawego oka , widzę nim 8 rzędów w tablicy Snellena czyli mam wadę 0.8 , drugie oko w porządku.

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 27, 2010, 22:45:04 »
Miejsc ma być podobno 90 ale to nie jest "zaklepana" liczba.

Dlaczego podobno ? Myślałem że skoro rektor szkoły na dniach otwartych mówi że jest 90 miejsc, to jest to informacja 100%-owa.
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.142
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 28, 2010, 08:16:30 »
Ja nie byłem na dniach otwartych.
Jak zobaczę zatwierdzona listę to wtedy napiszę bez "podobno" ;).

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 29, 2010, 22:34:50 »
Wiadomo już coś na temat wysokości opłaty rekrutacyjnej?

Offline zoliax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 02, 2010, 20:45:08 »
Witam,
pogrzebałem trochę na forum, nie znajdując tego, czego szukam, stąd zgłaszam się po pomoc osobiście.
Po pierwsze interesuje mnie, czy dokumenty można składać przy pomocy poczty i jak wtedy adresować, oraz ten zapis:
Cytuj
Kandydaci pragnący rozpocząć studia zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:
poświadczoną fotokopię dowodu osobistego – dopuszcza się poświadczenie notarialne lub uzyskane w punkcie rekrutacyjnym
Rozumiem, że punkt rekrutacyjny to... sama SGSP? Więc wtedy w sumie użycie poczty mija się z celem.
Dalej: wyrażam w ten sposób chęć do wzięcia udziału w rekrutacji, następnym więc krokiem są testy sprawnościowe wyznaczone na 14-16 czerwca. Raczej szkoła nie zmusza do koczowania przez 3 dni w stolicy, zakładam, że podaje chociaż jeden dzień egzaminu dla danej osoby? W jaki sposób informuje się ofiarę? Z jaką precyzją: data czy może i godzina? Bo jak sobie liczyłem, to trochę czasu to wszystko musi zająć. Chociaż wyniki całości przecież mogą być najprędzej na trzeci dzień, bo trzeba poinformować tych za kwalifikowanych o Komisji Lekarskiej, dobrze rozumuję?
Więc następnym krokiem jest Komisja Lekarska. Dostaje się po prostu skierowanie czy może tak jak do wojskowej komisji: data, godzina i trzeba się bez gadania stawić? Komisje lekarskie MSWiA są w różnych miastach - można to załatwić wszędzie czy może tylko w stolicy?
Jak już i to przejdziemy i okaże się, że wyniki z matury też są zadowalające: Zamczysko, tak? I już od pierwszego sierpnia? Rozumiem, że szkoła zapewni transport tam i jakieś podstawowe środki do życia takie jak skarpetki? ; ) No, ostatni akapit wybiegający w przyszłość, tego pewnie się jeszcze każdy zdążyłby dowiedzieć po drodze.

Z góry dzięki za odpowiedź.


@down
Dzięki wiele, sporo mi wyjaśniłeś.
Albo będzie trzeba z tego zrezygnować, bo i tak nie jestem przekonany i humor a propos tego zmienia mi się sinusoidalnie co dwa dni, albo przemeblować plany wakacyjne. Eh, czemu ja nie ubzdurałem sobie zostania konserwatorem powierzchni płaskich... ; )
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 22:20:12 wysłana przez zoliax »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 02, 2010, 21:28:08 »
Punkt rekrutacyjny to SGSP ;-) Poświadczenie notarialne jest prostsze, kosztuje niecałe 10zł (stawka równa na cały kraj), wysyłasz to razem z podaniem.

Po jakimś czasie (nie pamiętam kiedy), otrzymasz ze szkoły pismo, na którym znajdziesz m.in. termin Twojego egz sprawnościowego - będzie to jeden konkretny dzień (godziny poranne, w szkole radzę być około 7:30). Przejdziesz sprawnościowe, wracasz do domu. Czekasz na wyniki matur, otrzymasz świadectwo maturalne - ślesz je, lub zawozisz do szkoły (oryginał). Czekasz na wyniki rekrutacji (~10 lipca) - jeśli się dostałeś, zadzwonią - podadzą termin stawienia się w szkole w celu rozpoczęcia badań. Czym nazwisko bliższe początkowi alfabetu - tym szybciej to będzie (początek 2-3 dni po ogłoszeniu wyników). Początek badań w szkole (na określoną godzinę, dzień - podadzą Ci) - psycholog (przygotuj się na kilka godzin w SGSP i  mega zamęt w głowie  :gwiazdki:  -_-). Przejdziesz, dostaniesz w rekrutacji kwitek, z którym następnego dnia stawiasz się rano (polecam nawet być grubo przed 7:00...) w szpitalu MSWiA na Wołoskiej. Tam na podstawie kwitka otrzymanego w szkole (w biurze wojewódzkiej komisji lekarskiej MSWiA, inny budynek, ale na terenie szpitala) otrzymasz kartę obiegową, na podstawie której musisz zarejestrować się (rejestracja przypomina słup ogłoszeniowy, wielki  -_-) do określonych lekarzy + zrobić badania krwi itp. Potrwa to kilka dni, zależy kiedy rozpoczniesz badania (oraz od dostępności wolnych terminów). Jeśli dadzą jakieś późne terminy - polecam chodzić co 4-5h i męczyć ich - czasami coś się zwolni i warto się "wstrzelić". Ja rozpocząłem we wtorek (psycholog), ostatniego lekarza miałem w piątek, ale - musiałem czekać jeszcze na psychiatrę - do kolejnej środy... tego też dnia idziesz z kompletem wyników badań + opinii poszczególnych lekarzy (podpisy i adnotacje na karcie obiegowej) do szefa komisji lekarskiej, ogląda komplet dokumentacji i stwierdza zdolność lub niezdolność do służby w PSP. Warto przejechać się do szkoły lub zadzwonić do rekrutacji, że pomyślnie ukończyło się badania. Uzyska się info, co dokładnie należy zabrać na unitarkę, kiedy się stawić itp. itd. ;-)

No i to chyba wsio. Co zabrać na unitarkę? Było wałkowane, ew. później jeszcze dopiszę. Mam nadzieję, że pomogłem  :straz:

Jeśli chodzi o Zamczysko... stawiasz się z rańca w szkole, wydają sorty, długowłosym pomogą stracić długowłosość ;-) Transport na Zamczysko oczywiście zapewnią. Przygotuj się na kilka godzin oczekiwania, trwa to wszystko bardzo długo.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 21:33:58 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 03, 2010, 09:32:44 »
Ja rozpocząłem we wtorek (psycholog), ostatniego lekarza miałem w piątek, ale - musiałem czekać jeszcze na psychiatrę - do kolejnej środy...


A jak sobie z noclegiem poradziłeś? :klol:

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 03, 2010, 09:49:03 »
Jak masz jakiegoś znajomego w Warszawie to się zapytaj czy cię nie przechowa kilka dni a jak nie to polecam schroniska młodzieżowe. Ja na przykład spałem na ul. Smolnej warunki niezłe i w miarę tanio.

Offline kifu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 05, 2010, 21:06:04 »
sheldon a jak to wyglada z tymi maturami , orientujesz sie jaki byl najnizszy wynik % z matmy + chemia / fizyka ubieglego roku ? , wiem ze byla stara matura i innaczej bylo punktowane i inny przelicznik na punkty rekrutacyjne ale mimo to chcialbym wiedziec jaka byla najnizsza suma procentowa pozwalajaca na dostanie sie do szkoly ?

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 05, 2010, 21:15:34 »
Coś wiadomo kiedy rekrutacja startuje?

P.S. Jak matma poszła? ^_^

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 05, 2010, 21:37:09 »
sheldon a jak to wyglada z tymi maturami , orientujesz sie jaki byl najnizszy wynik % z matmy + chemia / fizyka ubieglego roku ? , wiem ze byla stara matura i innaczej bylo punktowane i inny przelicznik na punkty rekrutacyjne ale mimo to chcialbym wiedziec jaka byla najnizsza suma procentowa pozwalajaca na dostanie sie do szkoly ?

Pewny nie jestem ale gdzieś mi się obiło że :

Matma roz. 68%

Chemia/Fizyka roz. 62%

Tor przeszkód 55 sekund.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 05, 2010, 22:31:26 »
Jak dzisiejsza maturka poszła?  :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 05, 2010, 22:42:35 »

lupasss1

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 06, 2010, 14:16:45 »
Kurde trochę dużo z tej rozszerzonej, ciekawe jak to będzie w tym roku z podstawową... Czy w ogóle podstawa będzie brana pod uwagę (czy będzie szansa) :gwiazdki:

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 06, 2010, 16:24:53 »
wrrrrrrrr z podstawą 86% chyba nie przejde, zważywszy na to że z fizy pewnie z max 70-80 na podstawie wyciagne...