Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216453 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:19:53 »
to sobie wyobraź, że gro osób napisze P na 100% i co wtedy? i wtedy w stawkę wejdą Ci, którzy z R mieli powyżej 70%

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:39:17 »
Czyli proponujecie jakiś specjalny program treningowy? To pytanie jest skierowane szczególnie do osób, które miały już kontakt z torem  :P

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:42:23 »
Nie zgadzam się z Tobą tomekkula. Warunki rekrutacyjne przeczytałem już kilkakrotnie i według mnie, tam nie jest napisane czy będą mi liczyć to co mi się bardziej opłaca, czy rozszerzenie.  :mellow:
Jeśli jestem w błędzie to poprawcie mnie

Wybiorą bardziej korzystny wynik dla Ciebie, ja tak miałem 2 lata temu.


Czyli proponujecie jakiś specjalny program treningowy? To pytanie jest skierowane szczególnie do osób, które miały już kontakt z torem  :P
Proponuję przećwiczyć każdy element toru.
Zachęcam do obejrzenia mojego filmiku, w przeciwieństwie do innych widać na nim dobrze rozmieszczenie poszczególnych elementów toru.
http://www.youtube.com/watch?v=2cHI2dC7s8c

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 30, 2009, 21:11:12 »
Witajcie ja też nie rozumiem do końca warunków rekrutacji ale jedno mogę powiedzieć
- mamy jeszcze całe 4 miesiące!! przez ten czas na 100 procent można podnieść swój poziom wiedzy o 20- 30 procent!! siąść i zakuwać a nie analizować co lepiej zdawać co nam lepiej policzą tylko siąść postawić sobie poprzeczkę wysoko i ciągnąć do niej jak tylko można!! uczyć się a nie tracić czasu na analizy i stymulacje;p nie wiem jak Wy ale ja muszę się do tego stosować bo nadrabiam różnice poziomów miedzy 3 latami na podstawowej matmie a chęcią dostania się SGSP  z jak najwyższym wynikiem matmy rozszerzonej popartej chemia rozszerzoną wiec życzę miłej i efektywnej nauki i powodzenia
Straż to nie hobby to moje całe życie!

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:42:33 »
uczyć się a nie tracić czasu na analizy i stymulacje;p

stymulacje czego? xD

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:45:47 »
Witam
Jeśli mam na nowej maturce sama matematykę rozszerzona na 67% to jest jakaś szansa ze się dostane ?

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:42:54 »
Witam
Jeśli mam na nowej maturce sama matematykę rozszerzona na 67% to jest jakaś szansa ze się dostane ?
Raczej nie masz żadnych szans.
Przeczytaj warunki rekrutacji na rok akademicki 2010/2011 :
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2010_2011/rekrut_strazacy_rak10_11.pdf
 
1.2 Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę
z matematyki oraz z co najmniej jednego z przedmiotów: fizyka i astronomia lub
chemia.


lenon

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:35:01 »
Witam,
Pytanie dla osób, które rekrtację do SGSP mają już za sobą! Czy mam szanse dostać się do SGSP z nastepującymi wynikami matury: Matematyka podstawa- 92%, chemia rozszerzona 90%. Jeśli tak to czy jest to szansa duża czy jednak znikoma? Pozdrawiam!

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:48:17 »
Witam,
Pytanie dla osób, które rekrtację do SGSP mają już za sobą! Czy mam szanse dostać się do SGSP z nastepującymi wynikami matury: Matematyka podstawa- 92%, chemia rozszerzona 90%. Jeśli tak to czy jest to szansa duża czy jednak znikoma? Pozdrawiam!
Masz szansę, nawet dużą załapać się na  listę osób wstępnie zakwalifikowanych.
Twoja matematyka w przeliczeniu na PR= 0,7*92=64,4 pkt., a chemia PR = 90pkt.  - co w sumie daje 154,4 pkt.
W ubiegłym roku ostatnia osoba na liście wstępnie zakwalifikowanych miała ok. 135 pkt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 22:54:20 wysłana przez gochniak »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 07, 2010, 06:55:11 »
gochniak ale w zeszłym roku przeliczanie na PR odbywało się według innego wzoru:) i to według bardziej niekorzystnego także kolega ma bardzo duże szanse.

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 12:40:10 wysłana przez Ajax »
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 07, 2010, 14:46:31 »
Witam ponownie .
Co do mojego zapytania wyżej .
Właśnie się zorientowałem i najprawdopodobniej jak się uda w tym roku posiadając już maturę oczywiście , podejdę do egzaminach maturalnych z chemii bądź fizyki albo nawet i do obu na poziomie podstawowy .
Jak w tedy minie więcej będzie wyglądała moja szansa , czuje ze zdam te przedmioty w przedziale 45-60 %

Jesli zdam oba  ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 07, 2010, 14:53:24 »
Duchami Świętymi jesteśmy? Skąd mamy to wiedzieć? Od tego roku jest nowy przelicznik, zmieniły się też zasady zdawania matur, więc cholera wie, czy wygra człowiek z małą wiedzą i 2x podstawka czy z dużą wiedzą i 2x rozszerzona. Uczcie się i tyle!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:02:14 »
witam wszystkich kandydatów do SGSP w 2010r. ja mam pytanie czy istnieje mozliwość wcześniejszego przetestowania toru przeszkód przed egzaminem sprawnościowym??tzn. czy szkoła moze go udostępnić dla chętnych w celu zapoznania się z nim??

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:07:54 »
wiecie moze u jakiego lekarza odpada najwięcej osób tzn(u okulisty, psychiatry)? i mniej więcej ile osób z każdego naboru eliminują lekarze każdego roku??ciekawe jestem takze kiedy mniej więcej wiadomo ile jest wolnych miejsc w szkole (jaki pobór zamierzają robic)

O tym, to poszukaj na forum, ten temat już był - proszę nie powtarzać w wątkach.
robn
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 23:26:36 wysłana przez robn »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 08, 2010, 16:29:00 »
witam wszystkich kandydatów do SGSP w 2010r. ja mam pytanie czy istnieje mozliwość wcześniejszego przetestowania toru przeszkód przed egzaminem sprawnościowym??tzn. czy szkoła moze go udostępnić dla chętnych w celu zapoznania się z nim??

niestety (albo i stety) nie ma takiej możliwości. Tor jest budowany tuż  przed egzaminem (1-2 dni). Także wszyscy mają równe szanse..

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 10, 2010, 02:00:20 »
jak sądzicie ile będzie w tym roku miejsc??rok i dwa lata temu bylo 90, jak sądzicie teraz dadzą mniej, więcej czy moze tyle samo?

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:17:56 »
Wnikliwe analizy były już prowadzone. Dorzuć dane z tego roku i na pewno sam określisz przybliżony zakres wolnych miejsc. Nie ma co zgadywankami zaśmiecać wątku. Wszystko znajdziesz w temacie: "Wybiera się ktoś do SGSP?" http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9787.0.html Gorąco polecam  :kwit:

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:27:17 »
jak sądzicie ile będzie w tym roku miejsc??rok i dwa lata temu bylo 90, jak sądzicie teraz dadzą mniej, więcej czy moze tyle samo?
Komendant SGSP na spotkaniu mówił nam, że KG chce znów 90 osób przyjąć, ale problemem może być zakwaterowanie takiej ilości osób. Obecna IV kompania( kończąca szkołę w tym roku) liczy poniżej 60 osób. Więc w ich rejonie zakwaterowania 90 osób się nie zmieści.

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:07:38 »
będą trzypiętrowe łóżka :szalony:
a tak poważnie: racja - logistycznie niemożliwe z powodu braku miejsca. Ja stawiam na 60. Pozdro

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:53:10 »
ja mam nadzieje że coś wymyślą i przyjmą 90 osób
raczej nic nie wymyślą...cywili już wyrzucili z akademików jakieś 2 lata temu, bo się "któryś" mundur doliczył (poskarżył), że mu za mało m2 na głowę przypada.. :wacko:

pozdr

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 10, 2010, 23:49:38 »
ja mam nadzieje że coś wymyślą i przyjmą 90 osób
raczej nic nie wymyślą...cywili już wyrzucili z akademików jakieś 2 lata temu, bo się "któryś" mundur doliczył (poskarżył), że mu za mało m2 na głowę przypada.. :wacko:

pozdr

cywili wyrzucili... Na korytarzu na tym piętrze gdzie możnaby dokoptować troche osób (do tych 60) mieszka magisterka i część II kompanii. Więc chyba nie ma co liczyć na większy nabór niż 60 osób..

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:57:16 »
mam takie pytanie, doczytałem gdzieś coś takiego: "Kandydatom do szkół pożarniczych stawia się wymagania określone prawnie. Rekrutacji podlegają osoby mające wykształcenie średnie, nie skończyły 23 lat, jeśli nie odbyły służby wojskowej i nie skończyły 25 lat, jeśli odbyły służbę wojskową". czy to oznacza że jeżeli ja teraz będe miał rocznikowo 24lata przy rekrutacji najbliższej to nie mogę się już ubiega o przyjęcie do sgsp? dodam iż nie odbyłem służby wojskowej ponieważ do tej pory od zdania matury ucze się na studiach cywilnych, mam kategorie A. pytam bo z tego co mi wiadomo to od 2009r. juź nie ma obowiązku służby wojskowej...także moje pytanie brzmi czy moge w 2010 roku przystępowa do rekrutacji, pomimo ze nie odbyłem służby wojskowej??

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:16:37 »
Gdzie to wyczytałeś??
To są warunki przyjęcia na 2009/2010. Myślę, że w tym roku jeśli chodzi o tą kwestię to bardzo nic się nie zmieni :)

O przyjęcie na stacjonarne studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej mogą ubiegać się obywatele polscy, którzy:
* spełniają warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia    11.08.1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. 1997 r. Nr 101, poz. 638)
* posiadają świadectwo dojrzałości i nie przekroczyli 25 roku życia
* nie byli karani sądownie
* odznaczają się dobrym stanem zdrowia oraz predyspozycjami psychicznymi do służby w Państwowej Straży Pożarnej potwierdzonymi      orzeczeniem Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:01:58 »
no to mnie trochę uspokoiłeś bo sie przeraziłem ta informacją...wyczytałem ją na jakieś stronie typu jak zostac strażakiem? dzięki bogu tutaj nie ma takiego zastrzeżenia odnośnie wieku także mam nadzieje że moge jeszcze próbowac...dzięki za szybką odpowiedz ale i tak jutro wykonam telefon do sgsp żeby sie upewnic...

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 12, 2010, 14:03:52 »
to widocznie czytałeś o aspirantkach bo tam rzeczywiście jest ograniczenie wiekowe do 23 lat.. jeśli chodzi o SGSP to 25 lat więc spokojna twoja -_-


edit:
ja mam nadzieje że coś wymyślą i przyjmą 90 osób
raczej nic nie wymyślą...cywili już wyrzucili z akademików jakieś 2 lata temu, bo się "któryś" mundur doliczył (poskarżył), że mu za mało m2 na głowę przypada.. :wacko:

pozdr

cywili wyrzucili... Na korytarzu na tym piętrze gdzie możnaby dokoptować troche osób (do tych 60) mieszka magisterka i część II kompanii. Więc chyba nie ma co liczyć na większy nabór niż 60 osób..

z nieoficjalnych (no dobra półoficjalnych) źródeł wynika że decyzja już jest podjęta - 90 osób. Część kompanii II, która mieszka na tym krótkim korytarzu ma być przeniesiona piętro wyżej czyli ma być cała kompania na jednym piętrze a magisterka ma być przeniesiona do Starej Miłosnej :gwiazdki: tak więc powoli myślą nad miejscem dla 90 osób. Trochę kosztem innych kompanii ale jednak..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 14:54:50 wysłana przez q-bash »