Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216367 razy)

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #675 dnia: Listopad 15, 2009, 22:40:57 »
Mam takie troche głupie pytanie, ale po ostatniej rozmowie z kumplem który mi nagadał, że dostanie sie do SGSP jest możliwe tylko wtedy jak sie ma plecy albo ma to już we krwi i w rodzine przekazywane z pokolenia na pokolenie strażaków, a bez tego ani rusz.

Wiem że głupie, ale tyle sie tego nasłuchałem że sam zacząłem się nad tym zastanawiać :rolleyes:

Ile w tym wszystkim jest racji?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #676 dnia: Listopad 16, 2009, 13:57:52 »
Witaj!
To Twój 1 post, więc najpierw poczytaj nieco nt. m.in. Forum, a później nie pisz więcej głupot!
Na pewno są i nadal będą w Tym "egzotycznym" Kraju pewne tzw. układy, ale to nie jest absolutnie (obecnie) żadną regułą - więc spokojnie ćwicz i ucz się, a wierzę, że Tobie i innym się uda!!!
Powodzenia.  -_-
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #677 dnia: Listopad 16, 2009, 15:36:02 »
Pisałem już wcześniej ale jako niezalogowany;p

Dzięki za odpowiedź:) Ćwiczyć już zacząłem i nie mam zamiaru poprzestać. Gorzej będzie z nauka bo w ostatni piątek zrezygnowałem z rozszerzenia matmy i będę zdawał same podstawy wiec trza będzie się mocno postarać;p

Ciągle do przodu! :straz:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #678 dnia: Listopad 16, 2009, 20:07:09 »
po pierwsze zrezygnować możesz ostatecznie w lutym, ale po co? pisząc rozszerzenie tak dla sportu możesz dużo zyskać nic nie tracąc, radzę się zastanowić

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline SPRITE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #679 dnia: Listopad 16, 2009, 21:34:32 »
Tzn u mnie sytuacja wygląda tak że mojej babce z matematyki bardzo zależy aby każdy wysoko zdał. I w mojej klasie jakies 90% klasy zdaje rozszerzenie(klasa matematyczna) No i babka postanowiła że będzie robić klasówki dla twardzieli czyli rozszerzonych. No i niestety przez te jej klasówki dla twardzieli nałapałem sporo niezbyt przyjemnych ocen.
Dlatego wolałem jej powiedzieć że zdaję podstawe i mieć spokój pisząc normalne klasówki dzięki czemu bez problemu zdam.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 16, 2009, 21:43:00 »
to się zacznij uczyć, matematyka jest do opanowania. A jak nie chcesz tych klasówek to sam się w domu ucz a ostateczna deklarację wypełnisz w lutym i będzie gitest, nie rezygnuj. Znaczy rób co chcesz ale takie rozwiązanie jest lepsze. Ja jestem matfiz

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline ciscoc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 21, 2009, 08:54:22 »
Witam miałbym do was pytanie odnośnie SGSP. Kiedy jest prowadzony nabór? Czy są egzaminy wstępne, czy prowadzony jest konkurs na podstawie świadectwa maturalnego. Czy nauka w tej szkole jest prowadzona na podobnych zasadach jak nauka w szkole wojskowej tzn. studenci otrzymują żołd co miesięczny, mają zapewnione darmowe posiłki oraz noclegi? Będę wdzięczny za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 21, 2009, 13:19:56 »
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

tu znajdziesz wszyściuteńkie informacje o które pytasz

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

lucek

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 06, 2009, 13:18:20 »
Hej. A przypadkiem nie jest tak, że jesli piszemy rozszerzenie to nawet jak zdamy podstawe tak, że dostaniemy z niej wiecej punktów rekrutacyjnych to mimo wszystko liczyć nam będą tylko rozszerzenie? Ja wlasnie przez to nie wiem czy zdawac rozszerzenie dodatkowo. Sam ucze sie matmy rozszerzonej bo w szkole niestety takiego przywileju nie mam.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:36:04 »
Hej. A przypadkiem nie jest tak, że jesli piszemy rozszerzenie to nawet jak zdamy podstawe tak, że dostaniemy z niej wiecej punktów rekrutacyjnych to mimo wszystko liczyć nam będą tylko rozszerzenie? Ja wlasnie przez to nie wiem czy zdawac rozszerzenie dodatkowo. Sam ucze sie matmy rozszerzonej bo w szkole niestety takiego przywileju nie mam.
Było! I to w tym wątku:)
Przeczytaj zasady rekrutacji zamieszczone na stronie SGSP i wszystko jasne.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 07, 2009, 19:46:17 »
Radziłbym matematykę pisać w rozszerzeniu, bo na SGSP matma to podstawa wszystkiego.

lucek

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 12, 2009, 15:11:51 »
Wiadomo ze matma to podstawa na SGSP ale wydaje mi sie ze rozsz zdalbym na ok 50 procent wiec lepszy wynik mialbym z podst gdybym zdal ja przykladowo na 90 procent co, wydaje mi sie, nie jest wielkim wyczynem dla kogoś kto poważnie mysli o studiach w tej szkole. Z matmą nie mam problemów jakichś znacznych i gdybym byl pewien ze pod uwage wezma mi lepszy wynik to rozszerzenie pisalbym na pewno. A na stronie SGSP nie jest to zbyt jasno napisane.

Offline Stefan91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 27, 2009, 22:35:32 »
Witam w tym roku wybieram się również na sgsp ale zastanawiam się czy mam szanse jeśli napiszę fizykę na 70 % podstawę a matematykę podstawę gdzieś na 90-95 % rozszerzenie z matematyki również zdaję ale nie licze na więcej niż 50-60 % więc mi nic nie da co o tym sądzicie jest szansa ??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #688 dnia: Grudzień 27, 2009, 22:51:24 »
Tylko uważaj żeby nie spaprać rozszerzenia, bo potem będą patrzeć na rozszerzenie a nie na podstawę. Lepiej napisz wysoko podstawę a z rozszerzeniem odpuść, przynajmniej według mnie tak najlepiej zrobić.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Firma

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #689 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:38:25 »
Hmm.. Coraz wiecej opinii pojawia się w zwiazku z przeliczaniem punktów podczas rekrutacji. Niektórzy twierdzą, że wezmą wynik, który po przeliczeniu da wiecej PR, inni, że rozszerzenie bez względu czy da wiecej czy mniej PR. Może pytał ktoś w sekretariacie szkoły jak to wszystko wygląda. Bo na stronie SGSP szczegółowo o tym wspomniane nie jest.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #690 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:10:50 »
Nie jestem w temacie, ale - będzie pisać się maturę z danego przedmiotu na obu poziomach (podst i rozsz), jeśli wybierze się poziom rozszerzony?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #691 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:47:53 »
Obecnie masz tak, że na godzinę 9 przychodzisz i piszesz podstawę, potem masz 1.5h przerwy i piszesz rozszerzenie. Jeśli chodzi o przedmioty podstawowe, to wszystkie musisz zdać, czyli matmę na podstawie też.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Stefan91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 29, 2009, 16:58:55 »
Ale to wydaje się głupie że oni nie wybierają które lepsze tylko od razu rozszerzenie właśnie trzeba będzie zadzwonić tam i się zapytać a nie odpowiedział mi nikt na pytanie czy dostanę się z takimi wynikami na maturze no bez tego rozszerzenia bo w sumie z podstawy 90% to 63% z rozszerzenia więc bardziej opłaca się zdać tą podstawę

Firma

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:53:47 »
Trzeba w końcu rozwikłać ten problem bo w sumie to mamy niewiele ponad miesiac na złożenie deklaracji na maturke;) a co do tego czy dostaniesz się z takim wynikiem Stefan91 to zalezy jak inni napiszą maturę, jak pokonają tor i od badań... Ale szansa zawsze jest:) Poucz sie matmy i fizyki i zdaj na rozszerzeniu przynajmniej jeden z nich;) ja porywam się na matme i chemie na rozszerzeniu.. chociaż z matma nie jestem do konca pewien co do poziomu...;)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:24:34 »
ja zdawałam matmę w podstawie i fizykę w rozszerzeniu. Myślałam o poprawie maturki ale jak widzę zasady się zmieniły, więc skoro sprawnoścówkę skopałam to na tym się skupię... A nóż widelec pojawię się na egzaminie. Póki co śmigam na politechnice :)

Musice dobrze popatrzeć na wymagania na obu poziomach i spróbować rozwiązać sobie kilka arkuszy na takich zasadach jak na maturze. To daje dość dobry obraz przygotowania.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:54:32 »
Nie no...
Przcież w warunkach naboru jest wszystko jednoznacznie (matematycznie) wyjaśnione... Czytajcie ze zrozumieniem :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 30, 2009, 14:17:49 »
Nie no...
Przcież w warunkach naboru jest wszystko jednoznacznie (matematycznie) wyjaśnione... Czytajcie ze zrozumieniem :)

Nie zgadzam się z Tobą tomekkula. Warunki rekrutacyjne przeczytałem już kilkakrotnie i według mnie, tam nie jest napisane czy będą mi liczyć to co mi się bardziej opłaca, czy rozszerzenie.  :mellow:
Jeśli jestem w błędzie to poprawcie mnie

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 30, 2009, 16:47:02 »
1.4.1 kandydaci z nową maturą:
PR = max{0.7P, R},
gdzie P oznacza wynik (procentowy) uzyskany na poziomie podstawowym,
R oznacza wynik na poziomie rozszerzonym;
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Stefan91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:11:24 »
Od wielu osób słyszałem że w tym roku rozszerzenie ma być naprawdę trudne a podstawa będzie banalnie łatwa więc łatwiej będzie dostać 100% z podstawy niż 70 % z rozszerzenia a co do badań to jeśli nigdy nie miałem problemów ze zdrowiem to na czym mogę wylecieć?? słyszałem że na testach psychologicznych dużo osób odpada a co do sprawnościówki to już biegam 4 razy w tygodniu po 7 km od lipca i ćwiczę w domu pompki przysiady itp mam nadzieję że to wystarczy 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:19:00 »
W przypadku egzaminów do SGSP zwinność i wytrzymałość na krótki, ale bardzo ciężki wysiłek najbardziej się przyda.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!