Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216444 razy)

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #625 dnia: Październik 31, 2009, 21:37:38 »
Chłopie! Spadłeś mi z nieba! Powiedz proszę, jak załatwiłeś sprawę ze świadectwami? Idąc na urlop musiałeś wyciągnąć z polibudy oryginały świadectw. Na jednej i drugiej uczelni chcą oryginały. Jak to rozwiązałeś?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #626 dnia: Październik 31, 2009, 21:56:16 »
Do złożenia podania na studia nie potrzebujesz oryginału. Wystarczy odpis.

Jeśli chcesz rozpocząć kolejne studia, to poproś dziekana o zgodę. Jeśli ją dostaniesz, to "nowa" uczelnia w miarę potrzeb zgłasza się po potrzebne dokumenty do "starej" i ta jest zobowiązana do przesyłania kopi.
Tak mi przynajmniej tłumaczono w dziekanacie. Tak też zrobiłem i do tej pory nie mam żadnych problemów. :D

Offline Jolantka1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 01, 2009, 00:32:12 »
Ja jestem z wydzialu budownictwa, wiec nie wiem jaka jest roznica programowa miedzy mechanicznym a budownictwem ;) jednak rys. budowlany tez mialam ;) bedzie pora, to bedzie sie myslec o przepisywaniu ocen :klol: Najwazniejsze aby sie dostac :)

A mam pytanie,(mam nadzieje ze sie nie powtarzam  :kusm: ) jaki wynik z matury trzeba miec, aby sie dostac? Bo czas z toru przeszkód to ponizej 50 sek ( 53 moze jak dla dziewczyny :klol:)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 01, 2009, 07:27:55 »
tak było w tym roku przynajmniej. Wystarczy trochę poszukać na forum @Jolantka1988  :kwit:

minimalny czas 55s
matma 58 pkt
fizyka/chemia 52 pkt

I jeszcze pani powiedziała ,że chcąc być w pierwszej 90 trzeba było mieć 134pkt ...

jakby któs chciał wiedzieć to wiem już jaki był próg pkt dla dziewczyn: 143 pkt

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 17:01:14 wysłana przez ślizki »

Offline Jolantka1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 01, 2009, 09:29:19 »
nastepnym razem sie poprawie i bede dokladniej przegladac forum  :kusm:
dziekuje za informacje ślizki :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 09:48:27 wysłana przez Jolantka1988 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 01, 2009, 11:29:08 »
tak było w tym roku bynajmniej. Wystarczy trochę poszukać na forum @Jolantka1988  :kwit:
1) http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej (sorki za OT, ale szlag mnie trafia jak widzę, że dla większości ludzi te słowa mają identyczne znaczenie).
2) Czas minimalny dla dziewczyn wynosił bodajże minutę (+/- sekunda)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 01, 2009, 15:58:20 »
...
A mam pytanie,(mam nadzieje ze sie nie powtarzam  :kusm: ) jaki wynik z matury trzeba miec, aby sie dostac? Bo czas z toru przeszkód to ponizej 50 sek ( 53 moze jak dla dziewczyny :klol:)

Odpowiedź tu:  http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2353.msg136826.html#msg136826
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 10:37:22 wysłana przez prezi0 »

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 01, 2009, 16:55:40 »
tak było w tym roku bynajmniej. Wystarczy trochę poszukać na forum @Jolantka1988  :kwit:
1) http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej (sorki za OT, ale szlag mnie trafia jak widzę, że dla większości ludzi te słowa mają identyczne znaczenie).
2) Czas minimalny dla dziewczyn wynosił bodajże minutę (+/- sekunda)

wiem wiem @sheldon:) człowiek pisze z przyzwyczajenia ale uwierz mi że są gorsze przypadki:) np.ostatnio widziałem słowo 'kszyrz":D
 

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #633 dnia: Listopad 02, 2009, 12:09:00 »
Tak się zastanawiam jakię będą warunki przyjęcia do SGSP na 2010r. Z poniższego przelicznika obowiązującego w dwóch poprzednich latach czyli: P = R, gdy R < 30% oraz P = (6R + 100)/7 dla R z przedziału od 30% do 100%.  wynika że bardziej opłacało się zdać matematyke podstawową na 85% niż rozszerzoną na 80% Ponieważ po przeliczeniu (rozszerzonej na podstawową otrzymujemy 82.8%) chciałbym zaznaczyć że podstawowa jest łatwiejsza. Teraz w 2010 gdy wszyscy będą pisać maturę podstawową z matematyki myślę że będzie ona jeszcze łatwiejsza. Dlatego zastanawiam się czy zmienią przelicznik.

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #634 dnia: Listopad 02, 2009, 12:31:19 »
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/warunki_rekrutacji2009_2010.php

Zejdź trochę niżej stronki, tam masz warunki rekrutacji na rok akademicki 2010/2011
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline Jolantka1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #635 dnia: Listopad 02, 2009, 14:20:51 »
"Wyniki pisemne egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów
wymienionych w punkcie 3(do postępowania rekrutacyjnego brane będą oceny z pisemnego egzaminu dojrzałości z matematyki oraz fizyki i astronomii lub chemii) przelicza się na punkty rekrutacyjne PR według zależności:
kandydaci z nową maturą:
PR = max{0.7P, R},
gdzie P oznacza wynik (procentowy) uzyskany na poziomie podstawowym,
R oznacza wynik na poziomie rozszerzonym"

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #636 dnia: Listopad 02, 2009, 15:51:08 »
W związku z tym że matma podstawowa od tego roku jest obowiązkowa a kolejny przedmiot można wziąść na podstawie musieli zmienić sposób rekrutacji. Przy przeliczniku z zeszłego roku i nowym zasadą matury wszyscy pisali by oba przedmioty na podstawowym bo by się tak najbardziej opłacało a nie o to chodzi  :mellow:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #637 dnia: Listopad 02, 2009, 17:47:55 »
Witam 
Tzn,że jeżeli dostanę  z matmy podstawowej  80% to przeliczenie na punkty rekrutacyjne będzie wyglądało tak 0,7x80% =punkty rekrutacyjne a rozszerzona matma 80% to 80 punktów rekrutacyjnych dobrze myślę?? 

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 02, 2009, 18:01:14 »
Witam 
Tzn,że jeżeli dostanę  z matmy podstawowej  80% to przeliczenie na punkty rekrutacyjne będzie wyglądało tak 0,7x80% =punkty rekrutacyjne a rozszerzona matma 80% to 80 punktów rekrutacyjnych dobrze myślę?? 

Nie... jeżeli dostaniesz 80% z podstawowej to będzie 80 punktów, natomiast 80% z rozszerzonej to (6R + 100)/7, czyli (6x80%+100)/7 = (480+100)/7 = 580/7=82,86 punktów.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 02, 2009, 18:16:41 »

Nie... jeżeli dostaniesz 80% z podstawowej to będzie 80 punktów, natomiast 80% z rozszerzonej to (6R + 100)/7, czyli (6x80%+100)/7 = (480+100)/7 = 580/7=82,86 punktów.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, podałeś przelicznik obowiązujący w 2009 roku, na rok 2010 wyznaczono inny przelicznik  :krzyk:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #640 dnia: Listopad 02, 2009, 18:46:25 »
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, podałeś przelicznik obowiązujący w 2009 roku, na rok 2010 wyznaczono inny przelicznik to jest ten co ja podałem niee na 2010???

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #641 dnia: Listopad 02, 2009, 18:49:35 »
mistrz dobrze podałeś :)

Jeżeli zdasz podstawę na 80% to będziesz miał 0,7x80 punktów rekrutacyjnych
Jeżeli rozszerzenie na 80% to będziesz miał 80 punktów rekrutacyjnych
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #642 dnia: Listopad 02, 2009, 19:31:41 »
Będzie tak samo ciężko się dostać jak i w poprzednie lata.
Jedynie przez zmianę przeliczanie punktów zmieni się ich rozkład  :straz:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #643 dnia: Listopad 03, 2009, 10:25:17 »
;p nie wiedziałem, czyli teraz lepiej będzie zdawać rozszerzone przedmioty... będzie ciężko się dostać, ale przynajmniej wszyscy będą mieli trudniej :D
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #644 dnia: Listopad 03, 2009, 14:50:55 »
Myślę, że jeżeli ktoś chce myśleć poważnie o SGSP to musi napisać rozszerzoną matmę powyżej 70%. Dlaczego? To proste, wystarczy się oprzeć na fakcie matury podstawowej. Jeżeli będzie tak łatwa jak ta dzisiejsza, próbna to nie problem jest napisać na 100%, te zadania ogólnie mówiąc były śmieszne. Skoro jest wybór to każdy ma te swoje 70 punktów już (przypomnę, że 0,7xP) W takim razie trzeba będzie dobierać punktu z chemii lub fizyki no i et z rozszerzenia. A rozszerzenie już nie będzie takie proste, żeby napisać powyżej 70%...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #645 dnia: Listopad 03, 2009, 15:09:35 »
Niestety koleżanko masz rację a między podstawową a rozszerzoną jest duża przepaść. Chodząc na mat fiza mając w I kl 4matematyki w II 6 a teraz w III 8. i chodząc na korki naprawde martwię się o ten wynik z matury. Fakt faktem wszyscy mają trudniej ale na pewno znajdzie się kilkadziesiąt osób którym matematyka sprawia mniejszy problem. No ale bądźmy dobrej myśli.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #646 dnia: Listopad 03, 2009, 15:21:44 »
No tak agusiaczek ja mówisz więc ja piszę i pdst i rozszerzenie z matmy, ale może się okazać że po przeliczeniu lepszy wynik będe miał z pdst (zakładając np. 90x0,7 mamy 63) a zależy jakie będzie rozszerzenie... Do tego fizyka na rozszrzeniu bo jak dla mnie roz z fizyki jest łatwiejsza od pdst, na podstawie za dużo teorii za mało zadań.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #647 dnia: Listopad 03, 2009, 15:37:41 »
No dokładnie. Mnie dziś poszło dobrze, 98% napisałam co mi daje 68,6 pkt do SGSP, a ciężko będzie napisać rozszerzenie na te 69%... tym bardziej że prognozy na R nie są zbyt wesołe.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #648 dnia: Listopad 03, 2009, 15:40:48 »
Nie ma czegoś takiego jak prognozy poziomu trudności matur, co roku zawsze jest niespodzianka, nie ma żadnej prawidłowości  :P
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #649 dnia: Listopad 03, 2009, 15:44:09 »
No wiem Mateusz, ale mimo wszystko chyba nie będzie ta rozszerzona należeć do prostych, niestety. Ale pożyjemy zobaczymy:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...