Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216408 razy)

kapec1991

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 17, 2009, 16:47:02 »
Witam!
Mam takie oto pytanka. Na którym roku studenci rozpoczynają podział bojowy?
I czy można wychodzić kiedy się chce z "akademika sgsp" czy nie?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 17, 2009, 17:36:08 »
Na podział wpada się od razu po powrocie z przepustki po ślubowaniu/immatrykulacji. W naszym przypadku (w tym roku) był to dzień 7 października. Tzn. niekoniecznie wtedy się załapie służbę na podziale, bo ludzi do obsadzenia na nim w kolejce jest dużo, ale na pewno pierwsza służba trafi się pewnie do połowy października. Wychodzić kiedy się chce? Hehe :-) Zapomnij :-)
Jeśli chodzi o codzienne wyjścia, po 1-2 tygodniach ma się możliwość wyjścia, w tygodniu, po zajęciach (jeśli nie ma wyznaczonych prac i nie ma się służby) do 20:00, potem może dłużej. Oczywiście każde wyjście musi być odnotowane itp. itd.
Życzę powodzenia i wytrwałości :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

kapec1991

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 17, 2009, 19:00:03 »
Hehe!
Dzięki za info!! To widzę że to duży minus tej szkoły... ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń??? A jeszcze jedno? Jak się ma służbę, to wtedy się nie idzie na wykłady?? Czy po prostu jak jest alarm to się "zrywa" z wykładów??

Jeśli chcesz nadal prowadzić rozmowę załóż konto na forum.
dago
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2009, 19:38:25 wysłana przez dago »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 17, 2009, 20:09:12 »
co masz na myśli pisząc "duży minus tej szkoly"?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 17, 2009, 20:12:21 »
Witam!!
Nie wiem jak można mówić o " minusach tej szkoły" .Ja dałbym wszystko żeby tam być .Może kiedyś się to spełni moje marzenie .

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 17, 2009, 20:25:54 »
Hehe!
Dzięki za info!! To widzę że to duży minus tej szkoły... ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń??? A jeszcze jedno? Jak się ma służbę, to wtedy się nie idzie na wykłady?? Czy po prostu jak jest alarm to się "zrywa" z wykładów??
Minus? A czego się spodziewasz w mundurowych szkołach? :gwiazdki:
Co do reszty Twojego posta - "podział" nie chodzi na zajęcia (trzyma się Szkolnej JRG), tak samo jak 4 i dyżurnych (powiedzmy). Pozostałe dwie służby + "odwód" uczęszczają normalnie na zajęcia.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 17, 2009, 20:34:02 »
a ty kolego Sheldon masz przyjemność uczyć się w tej  znakomintej -_-szkole???

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 17, 2009, 23:35:10 »
Dokładnie :) Ja też nie wiem jak można mowić o minusach tej szkoły skoro jest ona celem tylu młodych ludzi...

Ja przynajmniej w przyszłym roku będę się mocno starał na egzaminach dostać do CSPSP  :rolleyes: To jest moje największe marzenie się tam dostać i zrobie wszystko!   :straz:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 18, 2009, 10:48:22 »
heh koledzy, Wy chyba zaliczycie lot z bardzo wysokiego konia:) i upadek będzie bardzo bolesny:)
Dokładnie :) Ja też nie wiem jak można mowić o minusach tej szkoły skoro jest ona celem tylu młodych ludzi...

Ja przynajmniej w przyszłym roku będę się mocno starał na egzaminach dostać do CSPSP  :rolleyes: To jest moje największe marzenie się tam dostać i zrobie wszystko!   :straz:
Może źle sformułowałem. Ja także dałbym wszystko żeby tam się dostać. W końcu czego się nie robi, żeby spełnić marzenia??

owszem, wiele osób marzy o tym aby się dostać do jednej z czterech szkół PSP w Polsce, aczkolwiek, czy warto jest tak przewartościowywać ich "cudowność"? chyba nie -_- nie zapominajmy, że to są ciężkie szkoły, wymagają dużej pracy i poświęcenia, a własne dotąd życie idzie w odstawkę. Trzeba rzucić wszystko, rodzinę, znajomych... nie w dosłowny znaczeniu, ale więzi się rozluźniają, w końcu jeżeli ktoś ma do domu 200, 300 km i dwudniową przepustkę, to praktycznie jeden dzień spędza w trasie... i wtedy to pewnie tylko dom rodzinny, może przyjaciele. Poza tym cały czas trzeba być w dyspozycji szkoły, z wakacyjnym wyjazdem zagranicę trzeba liczyć się z pozwoleniem, w każdej sytuacji może być odwód, to nie jest takie proste...

Nie żebym rozradzała czy coś, nie nie -_- nie zrozumcie mnie źle, bo ja też w tym roku się staram do SA i SGSP, i tez moim największym marzeniem się jest dostać, robię wszystko ku temu, ale realnie to trzeba wszystko ogarnąć:) żeby potem się nie rozczarować rzeczywistością...

no a co do tych "wyjść z akademika"... wiecie, rzeczywistość jest bolesna, te szkoły są jak klatki, czasem nie ma przepustki. Dlaczego? No bo nie. I takie tłumaczenie:) Ciężko jest nie ma co się oszukiwać, ah te marzenia...:)
nie żebym sceptycznie podchodziła-  ja też nimi żyję:):)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 10:52:07 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 18, 2009, 12:23:59 »
heh koledzy, Wy chyba zaliczycie lot z bardzo wysokiego konia:) i upadek będzie bardzo bolesny:)

Co masz na myśli?  :wacko:

owszem, wiele osób marzy o tym aby się dostać do jednej z czterech szkół PSP w Polsce, aczkolwiek, czy warto jest tak przewartościowywać ich "cudowność"? chyba nie  nie zapominajmy, że to są ciężkie szkoły, wymagają dużej pracy i poświęcenia, a własne dotąd życie idzie w odstawkę. Trzeba rzucić wszystko, rodzinę, znajomych... nie w dosłowny znaczeniu, ale więzi się rozluźniają, w końcu jeżeli ktoś ma do domu 200, 300 km i dwudniową przepustkę, to praktycznie jeden dzień spędza w trasie... i wtedy to pewnie tylko dom rodzinny, może przyjaciele. Poza tym cały czas trzeba być w dyspozycji szkoły, z wakacyjnym wyjazdem zagranicę trzeba liczyć się z pozwoleniem, w każdej sytuacji może być odwód, to nie jest takie proste...:)
Moim zdaniem te 2 lata to jest nic w porównaniu co się ma po tej szkole (w sensie spełnienia własnych ambicji i oczekiwań a takze marzeń) i warto poświecić to wszystko dla szkoły jeżeli czuje się to powołanie...


Nie żebym rozradzała czy coś, nie nie  nie zrozumcie mnie źle, bo ja też w tym roku się staram do SA i SGSP, i tez moim największym marzeniem się jest dostać, robię wszystko ku temu, ale realnie to trzeba wszystko ogarnąć:) żeby potem się nie rozczarować rzeczywistością...
Skoro też zamierzasz się dostać do jeden ze szkoł to dlaczego jesteś taka arogancka w stusunku do innych? Wkońcu każdy ma prawo odczuwać różne rzeczy inaczej? no nie? I koleżanko żeby Cię ta pycha nie zgubiła bo różnie to bywa i żebyś też nie spadła z tego "wysokiego konia" aczkolwiek życzę sukcesów :)

Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 12:47:36 wysłana przez Gustav »

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 18, 2009, 13:00:23 »
Cytuj
Nie żebym rozradzała czy coś, nie nie  nie zrozumcie mnie źle, bo ja też w tym roku się staram do SA i SGSP, i tez moim największym marzeniem się jest dostać, robię wszystko ku temu, ale realnie to trzeba wszystko ogarnąć:) żeby potem się nie rozczarować rzeczywistością...
Skoro też zamierzasz się dostać do jeden ze szkoł to dlaczego jesteś taka arogancka w stusunku do innych? Wkońcu każdy ma prawo odczuwać różne rzeczy inaczej? no nie? I koleżanko żeby Cię ta pycha nie zgubiła bo różnie to bywa i żebyś też nie spadła z tego "wysokiego konia" aczkolwiek życzę sukcesów :)

Pozdrawiam

heh, nie jestem arogancka, daleko mi do tego, po prostu piszę co uważam, chyba ku temu służy forum, zwykła wymiana zdań. -_- A co do pychy - to, że nie jestem słodką idiotką to chyba nie oznacza, że jestem pyszna, prawda?

heh koledzy, Wy chyba zaliczycie lot z bardzo wysokiego konia:) i upadek będzie bardzo bolesny:)

Co masz na myśli?  :wacko:

no właśnie to co napisała, że nam się wydaje że to wszystko takie piękne, owszem cel, idea, zamiary, marzenia, to jest piękne, tylko że wykonanie, dążenie do tego jest ciężki. Każdy ma swój punkt widzenia, mój jest taki. Co Ty myślisz, że ja też nie marzę o tym, żeby koło 4, 5 lipca chodzić z głową chmurach patrząc na listę "wstępnie zakwalifikowanych"? Pewnie, że tak, to jest mój życiowy cel od 3 lat, tylko trzeba przyjąć troszkę pokory dla tego co tak na prawdę potem będzie człowiek robił:) i że niejednokrotnie będzie sprowadzony do parteru a może i niżej:)

czytaj moje posty pod troszeczkę innym kątem:), jeżeli w Twoich oczach mają taki wydźwięk jak napisałeś, to przepraszam:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 18, 2009, 13:21:04 »
No to pierwsze koty za płoty  :rofl:

Nie kłućmy się i będzie dobrze, każdy ma swoje zdanie i ma do tego pełne prawo  -_-

:piwo:

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 18, 2009, 19:49:42 »
Witam!
Mam kolejne pytanko, może nie odnośnie samych studiów, lecz dostania się na nie. Otóż jacy lekarze znajdują się w komisji lekarskiej mswia? Bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Z góry dzięki za odp :straz:

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 18, 2009, 19:55:52 »
Najpierw są testy psychologiczne. Coś tam sie wypełnia i rozmowa z psychologiem. Potem okulista, laryngolog+audiogram, pulmonolog+spirometria i RTG, kardiolog+EKG i RTG, psychiatra, neurolog, ortopeda badania krwi i moczu no i to chybawszystko.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 18, 2009, 19:57:10 »
Cytuj
Dla zainteresowanych: temat badań już był. Ale by sie nie powtarzał napiszę jeszcze raz:
( to tylko mój przykład gdy robiłem badania 2 mieiace temu gdy startowałem "z ulicy" do PSP, wieć tutaj do SA mogą się różnic )

1 ) Laboratorium ( na czczo ): krew, mocz - wyniki są po 2 dniach
2 ) Rejestracja do RTG Klatki piersiowej i RTG Zatok oraz przegrody nosowej ( również 2 dni czekania na wyniki )
3 ) Rejestracja spirometrii (wyniki za 5-10 minut ), Pulmunolog
4 ) rejestracja EKG wysiłkowe, kardiolog
5 ) Psycholog (  ponownie po pozytywnych wynikach z badań psychologicznych które przechodzisz najpierw)
6 ) Chirurg
7 ) Neurolog
8 ) Okulista
9 ) stomatolog
10 ) ( z wynikami RTG ) Laryngolog
11 ) ( z wynikami badań Laboratoryjnych ) Dermatolog
12 ) po wszystkich badaniach Lekarz Ogólny
13 ) komisja ( do godziny 12:00 ) i po 20 minutach masz Orzeczenie i to wszystko

kolega Artis kiedyś tak pisał, tyczyło się do SA PSP, myślę, że SGSP wygląda podobnie

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 18, 2009, 20:13:15 »
Wielkie dzięki za tak szybką odp. Nie mogłem tego znaleźć -_-

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 18, 2009, 21:31:46 »
W tym roku nie było RTG zatok i przegrody nosowej, dermatologa i stomatologa,

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 19, 2009, 15:26:46 »
Ale nie było bo już nie trzeba   robić takich badań ?? Czy  jakaś awaria aparatury itp?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 19, 2009, 15:35:37 »
Nie, po prostu nie było ich nawet w wykazie i tyle ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 19, 2009, 18:27:45 »
A laryngolog sprawdzał przegrodę nosową ?? sorry że takie dokładne pytania ale nie jestem pewien czy mam prostą przegrodę i mam obawy co do takiego badania  :huh:

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 19, 2009, 18:38:06 »
Sprawdzał. Mi nawet powiedział że mam troche skrzywioną ale nie robił jakiś problemów ale mogłbym coś z tym zrobić.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 19, 2009, 19:17:07 »
A czy laryngolog czepiał się odnośnie zatok?

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 19, 2009, 19:43:12 »
Zatok nie sprawdzali przynajmniej w tym roku ale dużo też chyba zależy od lekarza.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 19, 2009, 20:15:46 »
Oby w następnym roku także nie sprawdzali, bo kiedyś miałem z nimi pewien problem. Teraz są już niby wyleczone... ale zawsze można się czegoś czepnąć. Hehe.

Offline Schaiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 19, 2009, 22:55:19 »
Ad. nosa czy laryngologa to osobiście nie mam perfekcyjnej przegrody nosowej i kilku takich po SGSP w mundurach chodzi, więc chyba bać się nie trzeba aczkolwiek podobno wszystko zależy od komisji lekarskiej.