Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216481 razy)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 01, 2009, 23:20:07 »
Zamczysko 2009
Wzmianka na stronie JRG SGSP
http://jrg.sgsp.edu.pl/szkolenie_html/index_8.html

dodatkowo na youtube.pl jest umieszczony filmik z pokazów na zamczysku z tego roku - wystarczy wpisac zamczysko 2009 w youtube i wyskakują takie dwa filmiki

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 01, 2009, 23:25:33 »
Buła popatrz jesteśmy na filmach :)))

PW!
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 23:26:47 wysłana przez Ajax »
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 01, 2009, 23:56:27 »
Filmiki OK :) Sorry może za OT ale słowo kluczowe "star" przy tych wideo rozłożyło mnie  :rofl:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 02, 2009, 14:33:13 »
Buła popatrz jesteśmy na filmach :)))

No tak. Hien z aparatami wszędzie pełno, tylko gasić nie ma kto  :rofl:

pozdro.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 02, 2009, 19:27:35 »
Filmiki OK :) Sorry może za OT ale słowo kluczowe "star" przy tych wideo rozłożyło mnie  :rofl:

 :rofl: wpiszcie w wyszukiwarce youtube'a "star pokazy strażackie" - Pokazy z zamczyska na 2gim miejscu :szalony:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #555 dnia: Październik 03, 2009, 19:43:06 »
No i po ślubowaniu :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #556 dnia: Październik 03, 2009, 19:55:17 »
a dlaczego w uroczystościch ślubowania brało udział tylko 76 osób, a nie 90???

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #557 dnia: Październik 03, 2009, 19:59:02 »
85 osób było na Zamczysku.
Przyjęto 76 osób na studia z uwagi na zaległości zaliczeń, z takich czy innych przyczyn, u niektórych osób, w najbliższych dniach ta liczba dobije do 85 ;-) W ślubowaniu brali udział praktycznie wszyscy.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #558 dnia: Październik 03, 2009, 21:38:08 »
Takie pytanie to te 5 osób nie dotarło do zamczyska czy odpadli już na poligonie?

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #559 dnia: Październik 06, 2009, 15:33:50 »
Witam .Zakładając że dostałbym 70% z matury chemia podstawowa i 80%  matematyka podstawowa . Dostałbym się  w tym roku do SGSP na studia w służbie kandydackiej??? :straz: Nie bierzmy narazie toru przeszkód pod uwagę???

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 06, 2009, 15:48:24 »
musisz zdawać jedno rozszerzone

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 06, 2009, 17:18:03 »
Otóż nie!!! Od tego roku przedmiotów dodatkowych można zdawać nawet 6!!! i do tego wszystkie można zdawac na poziomie podstawowym. Wiem o tym gdyż juz wypełniałem deklarację maturalną i dyrektor szkoły nam o takiej sprawie zakomunikował ^_^

P.S. Co do pytania to nie wiadomo czy sie dostaniesz, wszystko zalezy od tego jak inni napisza mature :mellow:

@q-bash - Sorry mój błąd nie spojrzałem dokładnie... Dzięki za poprawkę;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 12:11:21 wysłana przez NoFearMan »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 06, 2009, 17:34:33 »
Otóż nie!!! Od tego roku przedmiotów dodatkowych można zdawać nawet 6!!! i do tego wszystkie można zdawac na poziomie podstawowym. Wiem o tym gdyż juz wypełniałem deklarację maturalną i dyrektor szkoły nam o takiej sprawie zakomunikował ^_^

otóż TAK!!! chodziło o studia mundurowe w SGSP a tam aby w ogole byc branym pod uwage jedno rozszerzenie musisz zdawać.

P.S. Co do pytania to nie wiadomo czy sie dostaniesz, wszystko zalezy od tego jak inni napisza mature :mellow:

poważnie? :wacko:

szkoda tylko ze pytanie było: Zakładając że dostałbym 70% z matury chemia podstawowa i 80%  matematyka podstawowa . Dostałbym się  w tym roku do SGSP na studia w służbie kandydackiej???

chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem kolego..

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 06, 2009, 17:59:08 »
Otóż nie!!! Od tego roku przedmiotów dodatkowych można zdawać nawet 6!!! i do tego wszystkie można zdawac na poziomie podstawowym. Wiem o tym gdyż juz wypełniałem deklarację maturalną i dyrektor szkoły nam o takiej sprawie zakomunikował ^_^

P.S. Co do pytania to nie wiadomo czy sie dostaniesz, wszystko zalezy od tego jak inni napisza mature :mellow:

ja też wypełniałam. 6 przedmiotów, phi, pytanie tylko... PO CO? poza tym jak człowiek chce gdzieś startować to rzeczowym byłoby sprawdzić jakie przedmioty na jakich poziomach są potrzebne. I jakie są przeliczniki.

I kij z tego, że jest ich 6, skoro jeden przedmiot innych od obowiązkowych może być zdawany tylko na jednym poziomie. Nic nowego nie wymyślono.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 18:03:17 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 06, 2009, 18:02:52 »
Wymaga się, aby kandydaci mieli na świadectwie dojrzałości „nowa matura” w części pisemnej oceny z matematyki oraz fizyki i astronomii lub chemii. W postępowaniu rekrutacyjnym będzie uwzględniony wynik P z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym wyrażony w procentach. W przypadku, gdy kandydat będzie miał tylko wynik R z poziomu rozszerzonego, to wynik ten zostanie przeliczony na wynik P w następujący sposób:

P = R, gdy R < 30% oraz P = (6R + 100)/7 dla R z przedziału od 30% do 100%.


Jak ma to interpretować tu piszą o postawie i nikt nie mówi że wymagany jest poziom rozszerzony??

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 06, 2009, 18:18:35 »
no to jesteśmy w malinach. Q-bash za Twojej kadencji jeszcze brano co najmniej jeden rozszerzony, prawda?

powiem Wam, że jestem zaskoczona bo czwarty raz czytam zasady i nie ma nic wspomnianego o rozszerzeniu, ale w sumie nawet nie dawno na forum była o to kłótnia.

@mistrz
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2010_2011/rekrut_strazacy_rak10_11.pdf
ale przelicznik się delikatnie zmienił
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 18:22:28 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 06, 2009, 18:51:03 »
Teraz to ja już sam nie wiem . Jak będę na dniach otwartych to się zapytam  -_-

Offline royalmat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 06, 2009, 19:04:15 »
na stronie nic nie pisze żeby zdawać przynajmniej jeden na rozszerzeniu więc skąd macie takie informacje ?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 06, 2009, 20:02:47 »
Otóż do tego roku, kiedy to matematyka nie była obowiązkowa, a przedmiot dodatkowy nieobozwiązkowy musiałeś pisać na poziomie rozszerzonym.
Czyli srawa była jasna, wybierałeś jako przedmiot dodatkowy np. matmę na podstawowym to już przedmiot dodatkowy czyli np. fizykę musiałeś na rozszerzonym (bo przedmiot dodatkowy nieobozwiązkowy trzeba było rozsz. zgodnie z przepisami).

Obecnie matma na podst. jest obowiązkowa, możesz też dodatkowo napisać matmę na rozszerzonym plus 5 przedmiotów dodatkowym na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Z racji tego zmienił się też sposób naliczania punktów rekrutacyjnych na SGSP.

Do kolegi mistrz.
Czy dostałbyś się w tym roku z takimi procentami? Przelicz sobie na punkty rekrutacyjne i poszukaj na forum jest lista osób przyjętych wraz z ich punktami rekryatacyjnymi.

Co do rekrutacji na 2010/2011
Teoretycznie możesz startować z matmą i fizyką/chemią na podstawie. Ale czy się dostaniesz z taką maturą nikt narazie niewie :)

Ja tam wole nie ryzykować i zdaje matmę i fizę na rozszerzonym;)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 06, 2009, 20:16:16 »
Teoretycznie to jest tak, że tak czy inaczej piszemy matmę na dwóch poziomach, zawsze można się pokusić że jakby coś nie poszło z rozszerzonej (obstawiam przepaść między poziomami) to można wziąć tą podstawową. Ale myślę, że przy takiej ilości chętnych, normalny człowiek się zabezpiecza jakby się nie dostał i jednak rozważa złożenie papierów na inne uczelnie, a studia techniczne mają to do siebie, że dobre polibudy, bądź też krakowskie AGH preferuje przedmioty rozszerzone. Myślę, że lepiej zainwestować w rozszerzone przedmioty:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

SPRITE

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 13, 2009, 21:40:38 »
Witam:)
Ja mam pytanie troche z innej beczki. Udało mi sie przeczytac prawie cały temat (uff;p) i jak narazie z tego wszystkiego spokoju mi nie daje jedna myśl. Chodzi mi o to czy po studiach mogę normalnie podjąć pracę w jednostce u siebie w mieście? Czy jestem wykopywany przez "górę" na drugi koniec Polski?;p
Bo kurcze bardzo jestem przywiazany do swojego miasta:)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 13, 2009, 22:28:03 »
zależy od "góry" i od tego skąd jesteś ale w większości przypadków wysyłają jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 13, 2009, 22:30:31 »
Tak, możesz
Cytuj
normalnie podjąć pracę w jednostce u siebie w mieście
o ile oczywiście jest tam wolne miejsce, ale na zapewnienie go sobie masz całe 4 lata. Szcególnie że po 3 roku idziesz na praktyki do siebie do komendy więc jeśli się sprawdzisz i znajdziesz nić porozumienia ze swoim komendantem to masz to niemalże pewne.
Co więcej, tym samym sposobem możesz rozpocząć służbę w każdym innym mieście.

Ślizki, "wysyłają" tam gdzie sobie znajdziesz miejsce. Był tylko jeden wyjątkowy przypadek 4 lata temu że rocznik został rozrzucony po całej Polsce, ale KG który się tak wygłupił długo na swoim stołku nie posiedział

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 14, 2009, 10:46:36 »
Przede wszystkim "wolne miejsce".
Jeśli tego nie ma, to nie wiem jak bardzo starałbyś się o przyjęcie, jak dobry byłbyś, nic nie wskórasz.
Przykład - na praktykach w komendzie X było 3 pchor. 3 roku. Po ukończeniu przez nich uczelni okazało się, że miejsce jest 1 czy 2. Nie każdy dostał tam pracę. Z komendą nie ma jeszcze takiego problemu - gorzej jak ktoś upatrzy sobie małą JRG w nadmorskiej miejscowości ;)
Niestety, dodatkowego etatu dla ciebie nie zrobią.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

SPRITE

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 14, 2009, 11:23:26 »
Hmmm ciekawe:)
Przywróciliście mi ambicje dostania sie na SGSP:D
Myślę że w takim mieście jak Ełk znajdzie sie jakies miejsce;p A jak nie to oby gdzies niedaleko;p