Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216461 razy)

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 01, 2009, 08:33:30 »
Panowie jeśli ktoś będzie wiedział ile jest podań w szkole dajcie znać...
Jestem bardzo ciekawy ile nas będzie :straz:

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 01, 2009, 16:46:22 »
PS. Do 4 razy sztuka ...  Pani powiedziała ,że jest ok. 400 podań i będą dochodzić jeszcze poczta....
No to ładnie 400 to nie mało.
Mam pytanie ja wysłałem papiery do szkoły wcześniej od daty w której można było wysłać zaświadczenie lekarskie. Nie wiem właśnie czy dosłać je teraz czy też może iść z zaświadczeniem na egzamin
Jak bedzie lepiej??

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:02:44 »
możesz to zaswiadczenie pokazać w dniu egzaminu bez problemu tylko data odpowiednia
orientuje sie ktos jaka była ilosc chetnych przez kilka ostatnich lat???,
większa ilosc ale moze jakosc słabsza wiec nie ma co przezywac tylko myslec pozytywnie

Fabian

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 01, 2009, 18:06:29 »
Niestety musze powiedzieć, że z roku na rok młodzież jest głupsza. Gdzie mi na przykład do mojego brata, czy porównanie średnich klas w mojej szkole z lat poprzednich do obecnej. Po prostu żenada. Myślę, że poziom będzie niższy niż w tamtym roku.
P.S. A orientuje się ktoś kiedy są testy psychologiczne? Czy przed złożeniem oryginału świadectwa czy po? Bo zapewne nie tylko ja składam papiery do innej szkoły i żeby w razie odpadnięcia na testach psychologicznych/zdrowotnych mieć jeszcze czas na złożenie oryginału na innej uczelni.

Offline GeneralBot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:36:27 »
Z tego co ja wiem to orginał składa się dopiero po wszystkich badaniach etc. po złożeniu orginału jest się już w szkole.
A tak z innej bajki nie bardzo orientuje się jak jest z tą fotokopią dowodu. Mogę w dniu egzaminu pójść do punktu rekrutacyjnego zrobić co trzeba i bedzie okej?

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:00:05 »
A tak z innej bajki nie bardzo orientuje się jak jest z tą fotokopią dowodu. Mogę w dniu egzaminu pójść do punktu rekrutacyjnego zrobić co trzeba i bedzie okej?
Według mnie to miałes go dostarczy do 31.05.2009r ale zadzwoń i spytaj najlepiej
Fotokopię albo potwierdzasz notarialnie (pare złotych to kosztuje) lub tez w punkcie rekrutacyjnym

Fabian

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:39:22 »
Jesteści pewni z tym świadectwem? Jeśli chodzi o fotokopie u notariusza kosztuje to 7,32 zł. Musiałem się nieźle za tym nalatać, bo notariusze powyjeżdżali. Ale przed tym dzwoniłem do pani od rekrutacji i się pytałem czy można w dzień egzaminu sprawnościowego potwierdzić autentyczność w sekretarcie. Powiedziała, że też tak można, jest to możliwe, ale lepiej wysłać to teraz. Wolałem nie ryzykować, bo różnie to bywa. 

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:07:58 »
Wg "warunków przyjęcia": osoby, które zostały wstępnie zakwalifikowane, mają obowiązek złożyć oryginały świadectw w ciągu 3 dni od daty ogłoszenia wyników. Uczelnia jednak przymyka oko na ten zapis i rozpatruje indywidualnie przypadki. Jestem studentem i niemożliwe dla mnie będzie "wypożyczenie" świadectwa na dłużej niż 7 dni. Pytałem kolegi z SGSP, który miał podobną sytuację. Mógł dostarczyć świadectwa, gdy już został przyjęty na 100%. Trzeba pójść do rekrutacji i błagać.  :poklon:

Offline Fabian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Podchorąży zawsze zdąży
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 02, 2009, 11:36:28 »
No to jesteś w gorszej sytuacji, bo już studiujesz. Ja dopiero zaczynam przygode ze studiami i w razie niepowodzenia na SGSP ide na polibudę, żeby nie marnować roku. Do 18 lipca musze na niej złożyć oryginał świadectwa w razie dostania się. A do 17 lipca raczej nie będę już po wszystkich badaniach. Gdzieś na forum czytałem, że niektórzy jak już byli na zamczysku (czyli sierpień) to mieli jeszcze jakiegoś lekarza. A więc orientuje się ktoś dokładnie jak to z tymi lekarzami jest? Dostajemy obiegówkę i na własną rękę latamy i umawiamy się z lekarzami, czy na obiegówce mamy date wizyty u poszczególnych lekarzy? 

P.S. Zapomniałem się spytać czy badania lekarskie musza być w W-wie czy może być np. klinika MSWiA w Szczecinie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 12:30:50 wysłana przez Fabian »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 02, 2009, 13:46:11 »
Na własną rękę. Dostajesz obiegówkę i chodzisz rejestrujesz się i badasz;) 3 dni latania. Niektórym udawało sie w 2 dni ale rzadko.

Tylko w W-wie - Szpital MSWiA ul. Wołoska i polikliniki na Żelaznej i gdzieś jeszcze ale nie pamiętam. Głównie w tych 2 miejscach z tym że większość na Wołoskiej.

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:01:07 »
witam, będę próbowała się dostać do sgsp w tym roku ale sen z powiek spędza mi ten tor przeszkód...
a właściwie dwa jego elementy:
drążek(odmyk) i skok przez skrzynię.
mam 160 cm wzrostu a to jest właśnie wysokość tego drążka i ciężko mi w ogóle wskoczyć a co dopiero wyprostować ręce.
a co do skrzyni to po prostu nie moge jej przeskoczyc. ląduję gdzieś na 3/4 długości i tyle.

może moglibyście mi coś doradzić?

pozdrawiam.

Offline Fabian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Podchorąży zawsze zdąży
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:26:08 »
Z odmykiem nie powinnaś mieć problemu, gdyż jest on twojej wysokości. Osobiście nie jestem jakiś nadzwyczaj wysportowany ale raz udalo mi się zrobić odmyk na 204 cm przy wzroście 174 cm. Może dlatego, że jestem chudzina to nie mam tak ciężko. Radziłbym robić pompki i zacząć ćwiczyć 6 Weidera (zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha).Wspomóż się także przysiadami i ćwicz na sucho podskoki. Moim zdaniem to powinno pomóc. W razie pytań pisz PW.

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 02, 2009, 23:03:51 »
Nie narzekajcie ;p   jak ja zaczynałem SGSP to było ok 10-12 osób/miejsce więc jakieś 800-900 podań, a bywało ponad 1000 :D
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 02, 2009, 23:21:05 »
Druhnou wlohcacz  nie chciał bym Ciebie straszyć ale coś mi się zdaję, że  w rozporządzeniu było coś takiego że kandydaci muszą mieć 165cm wzrostu, mam nadzieję że mi się zdaję ale radził bym sprawdzić, aby nie mieć wielkiego rozczarownia ;?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 21:54:07 wysłana przez Bubu »
So Others May Live

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 03, 2009, 09:31:40 »
to podeprzyj to konkretnym zapisem a nie "coś mi się zdaje"

mam nadzieję że mi się zdaję ale radził bym sprawdzić
a ja radziłbym TOBIE najpierw sprawdzić zanim napiszesz i niepotrzebnie zdeenerwujesz innych :gwiazdki:

Offline Fabian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Podchorąży zawsze zdąży
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:26:25 »
Nie musisz się dziewczyno bać, kolega Bubu nie ma racji. W rozporządzeniu ministra ( http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm ) podany jest wzrost 160 cm, w przypadku dziewczyn przyjmuje się wartość 5 cm mniejszą, czyli 155 cm.

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 03, 2009, 11:53:17 »
Dzięki.

Dobrze, że znalazłam to forum i ten wątek, bo czytając forum studentów sgsp można się nieźle zdołować, a poza tym ono już dawno umarło.

Obawiam się też, że jeśli już się wstępnie dostanę ( to będzie chyba cud :P) to odrzucą mnie z jakiegoś powodu na badaniach i nie zdążę złożyć papierów na politechnikę krakowską a tam jest termin do 20 lipca. Co prawda na agh jest do 27 ale wolałabym jednak pk.

W każdym razie trzymacie się wszyscy i powodzenia.

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:31:29 »
A nie możesz złożyć papierów i do SGSP i na PK ???
Jeśli przyjmą Cię do obu uczelni, to zrezygnujesz najwyżej z Politechniki.
Ja składałem podanie do SGSP i na Polibudę Rzeszowską. Dostałem się do obu - zrezygnowałem z Rzeszowa :D
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:55:09 »
temu koledze się nie udało :  :szalony: http://www.youtube.com/watch?v=y4Y2EC_DhC4&NR=1

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:18:07 »
prezi0 to akurat jest łatwe... najgorsza według mnie to będzie równoważnia po dwóch przewrotach.
Ona jest strasznie cięka a na dodatek trochę w głowie będzie sie kręciło :gwiazdki:

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:36:42 »
A nie możesz złożyć papierów i do SGSP i na PK ???
Jeśli przyjmą Cię do obu uczelni, to zrezygnujesz najwyżej z Politechniki.
Ja składałem podanie do SGSP i na Polibudę Rzeszowską. Dostałem się do obu - zrezygnowałem z Rzeszowa :D

Mogę, tylko tu chodzi o to, że jak się wstępnie zakwalifikujesz to musisz już dać oryginały świadectwa maturalnego w ciągu chyba trzech dni. Jak dostanę się do obu to raczej wybiorę SGSP, ale jak w SGSP odrzucą mnie po badaniach, a to będzie już po terminie dostarczania oryginałów na PK (20 lipca) to, że tak powiem będzie niekorzystne bo stracę możliwość studiowania na PK

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 03, 2009, 15:33:23 »
Ja robię tak jak mówi labedx, bo skłądam do SGSP i na Uniwersytet Kopernika

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 03, 2009, 16:23:28 »
Spytam po "lokalnemu":
Je tu jaci mądry co wie ile podań je przyszłe? ;p
W jutro i pojutrze już w sumie chyba nic nie powinno dochodzić...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Brevis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • oby do przodu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:10:26 »
z tego co dowiedziałem się dziś około południa to około 400 podań złożonych

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:51:59 »
labedx znasz może jakiś przepis prawny, którym można się podeprzeć w tej sytuacji?? zawsze to lepiej mieć coś takiego w zanadrzu.
w sumie to dobry pomysł, spróbować można.

PW. itp.  :krzyk:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 23:35:19 wysłana przez Ajax »