Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216420 razy)

Offline 507021236

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 03, 2009, 21:57:15 »
Przepraszam was DRODZY koledzy za wprowadzenie w błąd. tak to jest z tymi klawiszami:P zdaję w 2010 roku:) mój błąd.  i z tego co czytałem na stronie ministerstwa to obowiązkowo muszę zdawać trzy przedmioty na podstawce czyli polski, obcy i matematykę. I jako dodatkowe mogę wybrać trzy inne na poziomie jakim chce. Więc mam pytanie czy jak wszystko na podstawce napiszę wraz z fizyką:) to będę mógł startować do SGSP?? i nie dostanę np. za coś zero punktów? i prosił bym o dokładne wskazanie gdzie to mogę znaleźć i najlepiej w jakiej linijce:P :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 22:00:56 wysłana przez 507021236 »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 03, 2009, 22:02:16 »
507... ja też zdaję w 2010 i nawet podobne pytanie jak Ty na forum zadałem. Narazie niestety nikt nam nie jest w stanie odpowiedzieć. Także może być różnie. Mogą zmienić że podstawa i rozszerzenie będzie się znacznie różnić w przeliczaniu na punkty, a mogą nie zmienić nic - co by było bardzo nie sprawiedliwe.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 03, 2009, 22:25:02 »
Póki co nie ma zasad rekrutacji na 2010 - pewnie dowiecie się dopiero pod koniec 2009 roku ;-) Tam na pewno wszystko będzie dokładnie uwzględnione ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 04, 2009, 12:23:15 »
Ja tam się uczę i fizyki i matmy po prostu najlepiej jak się da, a jak je będe zdawać (roz czy podstawa) to zdecyduje w połowie 4 klasy (techniku).
Z matmą to niema problemu, żeby zdać rozszerzenie trzeba dobrze umieć podstawę. Natomiast z fizyka mam wrażenie że trzeba się uczyć pod kątem albo podstawy albo rozszerzenia. Ja jestem w technikum i nas nauczyciel z fizy przygotowuje pod kątem rozszerzenia. Ostatnio jak sobie przeglądałem arkusze z podstawy i rozszerzenia to podstawa wydawała mi się trudniejsza  :wall:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

lupasss

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 05, 2009, 21:34:44 »
Ja znalazłem coś takiego

http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/pismo_mswia.pdf

"Wymaga się, aby kandydaci mieli na świadectwie dojrzałości "nowa matura" w części pisemnej oceny  matematyka oraz fizyki i astronomi lub chemii

Rekrutacja na rok 2009/10

 Co Wy na to

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 05, 2009, 21:44:25 »
No tak, a rok akademicki 2009/2010 zacznie się już pod koniec tego roku ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Gral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 05, 2009, 23:11:46 »
Ja znalazłem coś takiego

http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/pismo_mswia.pdf

"Wymaga się, aby kandydaci mieli na świadectwie dojrzałości "nowa matura" w części pisemnej oceny  matematyka oraz fizyki i astronomi lub chemii

Rekrutacja na rok 2009/10

 Co Wy na to
matma wydaje mi duzo łatwiejsza od fizyki z fizyka roznie bywa.. a o chemii nic nie pwoiem bo sie jej nie ucze :) pozdro

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 06, 2009, 22:08:21 »
Panowie kiedy skladacie podania??? :straz:

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 06, 2009, 22:35:44 »
jak beda oficjalne terminy i co najwazniejsze wysokosc oplaty  ustala :wacko:
pewnie w marcu

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 07, 2009, 08:19:28 »
W tym roku prawdopodobnie bedzie więcej chetnych, poniewaz mazna zdawac albo fizyke albo chemie, więc lekko nie bedzie :-\
pozdro

lupasss

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 07, 2009, 10:36:32 »
Przeczytano na stronie http://www.sgsp.edu.pl/

"Wysokość opłaty za postępowanie kwalifikacyjne na stacjonarne studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej wynosi 100,- zł."

więc wszystko jasne :komp:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 07, 2009, 11:52:42 »
Mało kto decyduje się na taką kombinację, poza tym - dopiero niedawno to ogłosili, a mało kto wybiera przedmioty maturalne w ostatniej chwili ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 07, 2009, 12:07:05 »
Do 7 lutego masz mozliwosc zmiany przedmiotów a po tym terminie juz nie da rady, masz racje kombinacja troche niespotykana ale mozliwa, nie ma co gdybac tylko sie wziasc do roboty. 

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 07, 2009, 19:07:37 »


"Wysokość opłaty za postępowanie kwalifikacyjne na stacjonarne studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej wynosi 100,- zł."

więc wszystko jasne :komp:
yhy tylko ze tak jest napisane w warunkach rekrutacji na rok akademicki 2008/09 a na 2009/10 nie ma jeszcze podanych, no chyba ze cos przoczylem...

lupasss

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 07, 2009, 23:00:28 »
No w sumie masz racje, opłata ta jest podana na zeszły rok rekrutacyjny, teraz może ulec zmianie :huh:

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 08, 2009, 08:16:24 »
Mało kto decyduje się na taką kombinację, poza tym - dopiero niedawno to ogłosili, a mało kto wybiera przedmioty maturalne w ostatniej chwili ;-)

racja ale może właśnie to jest szansa dla osób które są słabe z fizyki i zdecydowały się na chemię (jeśli to możliwe w ogóle -_-) albo np planowały studia na które wymagana jest chemia na maturze..  teraz będą mogli startować do szkoły ze "swoim" przedmiotem..

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 17, 2009, 19:58:46 »
Właśnie pojawiły się szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji na rok 2009 w SGSP :)

Tu macie link
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/dsz_pk/opis_dsz_pk.php


Pozdro

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 17, 2009, 20:05:24 »
Z tego co widzę, wrzucili rozkład starego toru. Odmyk przodem z podporem -> odmyk, ale z koniecznością wyprostowania rąk przed przewrotem do przodu, tak?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 17, 2009, 21:31:24 »
tak

ps czyżby dali ten sam tor co w zeszlym roku? bede jutro w dziekanacie to mogę co nieco podpytać..

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 17, 2009, 21:54:59 »
ale widze ze opłata nie została jeszcze ustalona...

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 17, 2009, 22:27:46 »
a co spieszy Ci sie do zapłaty? :rolleyes: spokojna Twoja, jeszcze się upomną -_-

Offline Rohbar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 24, 2009, 13:44:35 »
q-bash Ty teraz studiujesz na SGSP tak?? Moglbys cos powiedziec o pozimie jaki jest na uczelni? tzn czy tepia bardzo i takie tam...

Istnieje na Forum, coś takiego - PW!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 15:28:55 wysłana przez Ajax »

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 24, 2009, 19:53:33 »
dlaczego, ja też chętnie chciałbym się dowiedzieć

Witam, Czytam sobie rozne watki ale nikt nie udziela sie na temat SGSP a raczej proby sie do niej dostania. ja w tym roku probuje i mam ogromna nadzieje ze sie dostane. Jest to przemyslana decyzja - Tematyka strazy to moja pasja i jestem gotow rzucic moja dotychczasowa szkole (studiuje filologie angielska - 3ci rok) aby pasje zamienic na prace bo uwazam ze praca=pasja to bardzo wazne. Pracowalem juz jako dyr. handlowy, barman, teraz instalator sieci telekomunikacyjnych ale zaden z tych zawodow nie dawal/nie daje mi satysfakcji. Wiem co chce robic w zyciu i zrobie wszystko zeby dopiac swego.Na dzien dzisiejszy moim jedynym celem jest SGSP -_- Pozdrawiam i pytam czy jest ktos kto chce szturmowac SGSP?

Startuję na 5 semestr. Każda kolejna sesja jest nudnym zakuwaniem. Nie mam żadnych wielkich ambicji w stosunku do mojego kierunku. Jak zdawałem maturę o SGSP wiedziałem, że: ciężko się dostać, trzeba być sprawnym fizycznie, umieć dobrze matmę i fizę (zdawałem tylko matmę). Nie widziałem siebie w roli oficera. Sytuacja się zmieniła jak zostałem ratownikiem OSP. Z każdym kolejnym rokiem na akcjach OSP ta strażacka pasja rosła. Czytałem książki i artykuły, doszkalałem się, śledziłem forum. Teraz ciężko zrezygnować po 4 semestrach. Dlatego chciałbym wiedzieć jak najwięcej o SGSP, żebym nie miał żalu później.
Powiedz q-bash, jesteś pewnie już po 1. sesji? Jak było? Ja np. jestem słaby z chemii, w LO miałem ledwo 3. Interesują mnie przedmioty teoretyczne. Możesz porównać co się da do twoich poprzednich studiów? W końcu masz spory bagaż doświadczeń. Napisz proszę "czy tepia bardzo i takie tam..."

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 24, 2009, 23:04:01 »
tak już po sesji, nie było tak źle ale matma jeszcze czeka na swoją kolej  :gwiazdki: nie jest aż tak ekstremalnie trudno - do przejścia. Jesteście na bieżąco z materiałem więc nie powinniście mieć problemów z przyswajaniem wiedzy. Ja studiując na humanistycznym kierunku zapomniałem co to matma fiza chemia... ^_^ po 3 latach trzeba było sobie przypomnieć a dałem radę (a orłem nigdy nie byłem  :P) Nie ma żadnego tępienia - obce jest mi to pojęcie -_-

@Prezi0 nie ja jedyny rzuciłem studia dla SGSP i zapewne Ty nie będziesz ostatni a nie słyszałem żeby ktoś żałował :mellow:  A chemii się nie bój są na nią sposoby :wacko: dasz radę..

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 27, 2009, 11:58:06 »
nie bój sie chemii tylko Zamczyska :)
na naukę dowódca zawsze znajdzie Ci sposób w przyswojeniu wiedzy... są pewne środki które mobilizują