Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216547 razy)

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:42:36 »
no ja widzę że się temat tutaj rozrósł :P to się naczytałam :D ale dużo rzeczy mi się wyjaśniło :)
może spóźnione ale gratuluję wszystkim co się dostali :) a z tym co za rok będą startować to do zobaczenia :)
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

InkaMangoo

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 23, 2008, 17:06:25 »
Również gratuluję tym co się dostali..  Ja mam zamiar startować za rok...:) Jestem sprawna fizycznie, więc jestem w 90% przekonana, że testy sprawnościowe przejdę bez problemu. Ale powiedzcie mi czy wystarczy zdawać maturę z matematyki na podstawie.. ?? bo fizyka to u mnie kompletna klapa... Pzdr.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 23, 2008, 17:44:40 »
pamietaj ze obydwa przedmioty musisz miec na maturze;
z tym ze minimum jeden musi byc rozszerzony. Wszystko zalezy od tego jak slaba jestes z fizy i z matmy. jezeli dasz rade to pisz fize jako obowiazkowy i na podstawowym, wtedy matma musi juz byc na rozszerzonym (chyba ze kuratorium zmieni zasady  ale to malo prawdopodobne). Jezeli boisz sie ze mozesz nie zdac fizy pod. jako obwiazkowego to bediesz ja musiec pisac rozszerzona.

Offline GeneralBot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 25, 2008, 19:56:23 »
Ja zdaje obydwa przedmioty na roz. bo uzyskanie jak czytalem wyżej 50% jest w miare proste, ponieważ są te tablice matematyczne i fizyczne, na których są wszystkie wzory. Z matematyki trzeba tylko wiedzieć jak i po co je zastosować (1h-2h dziennie) a z fizyki trzeba znac wzory, znać teorie, w skrócie znać dosłownie wszystko na dany temat ale odpowiednie zastosowanie tzw. pierwszego wzoru w każdym zadaniu (tyle to po mniej jak 1h nauki powinno byc) a do tego można doliczyć prawdopodobieństwa zrobienia 3-4 zadań w całosci i jest 50% =D
To takie moje przemyślenia na temat matury... zreszta przedmiotu dodatkowego można nie zaliczyć i sie przechodzi dalej, fakt faktem z mniej jak 30% może być cieżko.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:49:12 »
No Ludki ja dzisiaj złożyłam deklarację maturalną i po dość długoim namyśle zdecydowałam sie an roz. fizykę i pods. matmę. Jednak obu przedmiotów będę sie uczyła dalej w wersji rozszerzone, jak cos to zawsze jest szansa coś zmienić.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline GeneralBot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 26, 2008, 16:49:56 »
W sumie na mature z matematyki na poziomie roz. trzeba mieć podstawe w małym paluszku ^^ a tak propo takie info znlazłem odnosnie matury 2009 (chyba bo w linku 2006 a na stroni 2009) http://www.lorenz.home.pl/matura_nowa/matura2006/p_matematyka.html

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 27, 2008, 17:27:27 »
czy wiadomo już coś na temat dni otwartych w SGSP? zazwyczaj odbywały się w marcu, ale może macie już jakieś bliższe info nt temat?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 27, 2008, 19:02:34 »
Siostra ja wiem jedno, bedę na nich napewno :)

10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych. !
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 19:08:28 wysłana przez Ajax »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 02, 2008, 19:35:41 »
jakie były uzyskane najniższe % z matury osób które się w tym roku dostały do SGSP? szukałam na stronie internetowej ale niestety już nie ma
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 19:49:42 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 02, 2008, 20:15:41 »
Na 90 miejsce trzeba było mieć łącznie punktów 100/200 : )
Na ostatnie miejsce rezerwowe punkcików 86/200


Ale nie radzę sobie robić nadziei ponieważ za rok może być 60 miejsc ,a w tym roku na 60 miejsce trzeba było mieć 122/200

Myślę ,że jak ktoś będzie miał powyżej 130 to się nie powinien martwić ,że się dostanie
(Ale jeszcze trzeba przejść badania)

Pozdro

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 02, 2008, 23:05:38 »
W sumie na mature z matematyki na poziomie roz. trzeba mieć podstawe w małym paluszku ^^

"Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera"  :kask:
a tak powaznie to do PSP jest kilka dróg dostania sie i SGSP nie jest jedyną z nich a szlify oficerskie można zdobyc będąc już w służbie. Jeśli lubicie pozarnictwo to nie przejmujcie się że ktos z Was sie nie dostał do SGSP. Są osoby, które zaczynaly karierę od szeregowego a dzisiaj gwiazdki maja na pagonach. Trzeba tylko chcieć, mieć duzo samozaparcia, odrobinę szczęścia i jeszcze coś ale o tym dowiecie sie bedąc już w służbie.
Powodzenia
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 03, 2008, 08:05:23 »
Słuchajcie jak myślicie jak to będzie z rekrutacją w 2010 do SGSP?
W tej chwili jest tak że można zdawać jeden przedmiot rozszerzony drugi w podstawie (przelicznik taki, że dwóch w rozszerzeniu się nie opłaca a obydwu w podstawie nie można). W 2010 roku matura podstawowa z matmy będzie obowiązkowa. Jak myślicie czy w związku z tym coś z rekrutacją w SGSP się zmieni?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 03, 2008, 13:24:20 »
Nic nie zmieni. I tak musisz umiec fizyke i matme.
A tak wogole to obowiazkowa bedzie matura z matmy (a poziom dowolny).
A tak swoja droga to nie ma co gdybac, jak cos sie zmieni to oglosza ;)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 17, 2008, 23:28:52 »
No tak ale w tej chwili przelicznik taki, że lepiej pisać podstawową maturę z tym, że nie można wziąść obu przedmiotów podstawowych bo przepisy maturalne na to nie pozwalają.
A według nowych zasad obowiązkowy będzie angol podstawowy, polski podstawowy i matma podstawowa. A przedmioty dodatkowe można sobie dobierać w zakresie rozszerzonym i podstawowym. Czyli przy obecnym przeliczniku większość osób wziełaby podstawę z matmy i fizy (wiadomo podstawowy łatwiejszy a przelicznik minimalnie korzystniejszy dla rozszerzenia).
Także wydaje mi się, że jakieś zmiany muszą zastąpić, jak myślicie?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 18, 2008, 00:12:28 »
a co w przypadku, gdy na świadectwie mam wynik z matmy podstawowej i rozszerzonej (tak było na "nowej maturze" w 2005 i 2006 roku)? wezmą mi wynik z podstawowej czy przeliczą rozszerzoną? na podstawce miałem 82, a na rozszerzonej 46;

"W przypadku, gdy kandydat będzie miał tylko wynik R z poziomu rozszerzonego.."  , "tylko R ", czyli mieli na myśli, że ktoś mógł mieć P+R , dobrze rozumiem ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 18, 2008, 08:54:43 »
Jeśli masz podstawkę i rozszerzkę, liczy Ci się podstawka. To jest POPIERDOLONE, ja mam 66% z matmy rozsz. (nowa matura 2007) a w przeliczeniu na podst. wychodzi około 72% - PARANOJA!!!!!!!!!!! Zdawałem też fizykę rozsz, ale chcę ją zdawać ponownie na podstawce, bo 38% z rozsz (48 podst - przelicznik) to troszkę mało może być. I tak pewnie człowiek będzie zapierdalał jak rex, a dostaną się ci, którzy mają się dostać... Pozdrawiam, mateusz-bez-pleców.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 18, 2008, 12:26:32 »
No więc logicznie myśląc jakieś zmiany w rekrutacji w 2010 powinny nastąpić, bo paranoją by było jakby wszystcy zdawali matmę i fizę podstawę...
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 18, 2008, 13:10:05 »
Cholera, 117 by było w tym roku... chyba przyda się poprawić tę fizykę...
Pytanie co do toru sprawnościowego: co liczy się na nim najbardziej? Szybkość, zwinność, siła, czy może wszystko razem wzięte? ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 18, 2008, 14:47:49 »
Pytanie co do toru sprawnościowego: co liczy się na nim najbardziej? Szybkość, zwinność, siła, czy może wszystko razem wzięte? ;-)
Wszystko razem wzięte, tor doskonale sprawdza wyżej wymienione czynniki. Ustawienie toru od kilku lat sie nie zmienia, wiec dobrze jest przećwiczyć sobie pokonywanie każdego elementu, żeby zdobyć jak najlepszą technikę. Osoba w miarę sprawna, nie powinna mieć problemów z uzyskaniem minimum z toru ( średni czas wszystkich kandydatów). Dwa lata temu średni czas wynosił dla mężczyzn coś ok 50,5 s , w ubiegłym roku poziom sie obniżył i wynosił ok 55 s ( nie pamiętam dokładnie). Ale mimo wszystko bardziej proponuje sie skupić na maturce :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 19, 2008, 11:03:40 »
No właśnie :-( Niestety wczoraj się o tym dowiedziałem dzwoniąc do swojego LO. Chore to jest :/


matematyka 27,5
fizyka 28,5
W-F 50,5
W przypadku 46% z fizyki, tj. 23 pkt - nie przechodziło się "dalej"? Z matmy 36pkt.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 11:11:12 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 19, 2008, 18:51:30 »
ile osób odpada na 1 sesji egzaminacyjnej, na 1 semestrze? i czy w ogóle odpada ktoś?

Offline kwicio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 24, 2008, 09:33:23 »
witam
otoz mysle ze bede mogl Ci pomodz , jestem studentem sgsp obecnie 4 roku, startowalismy w gronie 130 osob, i wlasnie pierwszy i drugi semestr byly najciezsze , po ppierwszym roku srednioe 50 procent polecialo, w obecnej chwili z grona 130 pozostalo nas 40 , pozdrawiam

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 24, 2008, 20:17:50 »
czyli podobnie jak na wszystkich technicznych studiach :/
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 24, 2008, 20:45:33 »
@kwicio

Ale chyba nie mówisz o mundurowych. Precyzujcie swoje wypowiedzi.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 24, 2008, 21:29:02 »
Rafał może powiesz jak to jest w Twojej grupie?


Przypominam wszystkim o Regulaminie Forum - szczególnie pkt. 9-13. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 22:11:38 wysłana przez Ajax »
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...