Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216463 razy)

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 05, 2008, 15:01:07 »
Nawet jakbym chciał to nie mogę pisać matematyki i fizyki na p.podstawowym ponieważ dodatkowe przedmioty pisze się na p. rozszerzonym ,wiec albo fiza albo matma na rozszerzonym :)(lub oba na rozszerzonym)

no masz racje, niestety nie można mat i fiz na podstawie jednoczesnie..jedno musi być roz.. ja się zastanawiam..ale myśle ze bede walczył z: mat podstawa..a fizyka rozszerzenie..
no ale zobaczymy..

Backdraft kuuurde to miałes niezłego pecha..można sie wkurzyć..;/ a co Ci nie wyszło na tej równoważni?

Offline Brevis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • oby do przodu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:04:03 »
Witam
Panowie ekipa coraz liczniejsza - ja też w przyszłym roku planuje uderzyć do Warszawy. Co do matury to mata napewno na rozszerzeniu a fiza jeszcze dokłanie nie zdecydowałem. Wszystkim wstępnie zakwalifikowanym życzę powodzenia na badaniach - 3mam kciuki.
Pozdro

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:40:29 »
Hoho to jest nas już 7 osób !

1.Seretsu (ja)
2.Brevis
3.Kuli
4.Oomphiak
5.Malpa151
6.Backdraft
7.Sheldon

Jeszcze przez rok na pewno się sporo osób uzbiera :)

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:04:21 »
i ja także sie piszę na SGSP za rok bo to najwiekszy cel, tylko oby matury dobrze poszły ale chyba takiego strasznego progu znowu nie ma

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:19:25 »
PS. q-bash tak z innej beczki, powiedz mi jak najefektywniej pokonać górą tą skrzynię?
albo najlepiej jakby Ci się chciało, do napisz raporcik ze sprawnościówki..
mówisz masz -_-

Moim zdaniem test sprawnościowy technicznie nie jest trudny. Jeśli miałbym się drugi raz przygotowywać to trenowałbym wytrzymałość. Myślę że najlepiej będzie jak go omówie krok po kroku...

1. startujemy z pozycji leżącej, dobiegamy do manekina, Manekin waży 50kg więc dla kogoś "małych gabarytów"może być to problem. Moja rada - jeżeli czujesz że możesz mieć problemy z nim - zajdź go od tyłu podnieś głowę a jak już będzie w pozycji stojącej złap go pod pachy i na drugi materac:) manekina można przeturlać przeczołgać cokolwiek. Ważne żeby znalazł się na drugim materacu. Może z niego wystawać ale nie może dotykać podłogi.

2. Przejście pod płotkiem - pikuś;)

3. Przejazd nad skrzynią za pomocą drążka - nie zauważyłem żeby komuś to sprawiało problemy. Po prostu wieszasz się na drążku podkulasz nogi i jesteś na drugiej stronie:)

4. Odmyk! to zalecam przećwiczyć, a nawet każę!;) z tego co widziałem co niektórzy mieli z tym problemy. Odmyk nie jest trudny ale trzeba to przećwiczyć. Wskakując na drążek spróbuj wyprostować najpierw silniejszą rękę ( w moim przypadku prawą) a później drugą. Jak już jesteś u góry robisz "fikołka" do przodu i gotowe:)

5. Płotki - ja miałem góra-dół-góra ale ma być inaczej - ale to nie problem myślę..

Zaczynają się schody:

6. Skok rozkroczny przez skrzynię. nie ma zbytnio miejsca na rozbieg więc trzeba się dobrze wybić z wyskoczni. Ja za słabo się wybiłem i przyhaczyłem dupą o koniec skrzyni i wylądowałem twarzą w materacu:D ( strata 2 sek)

7. Skok tygrysi - też należy przećwiczyć! Byli tacy co niby widzieli jak to sie robi a nie potrafili wykonać tego elementu. Koniecznie przećwiczyć! sam skok nie jest trudmy ale trzeba się przełamać bo skaczesz na "szczupaka" przez skrzynię i jak spadasz na ręce to robisz "fikołka do przodu".

8. Skrzynia - pokonanie jej górą - Na tym etapie już jesteś zmęczony że nie masz siły niewiadomo jak technicznie jej pokonywać więc po prostu wybijasz się przez nią tak żeby wbić się na nią, przekładasz nogi i lotem swobodnym spadasz na materac:P

9. Manekin z powrotem na swoje miejsce - czyli jak przenosiłeś go z materaca A na materac B to teraz z powrotem. Biorąc pod uwagę zmęczenie nie jest to takie proste ale nie nie do wykonania;)

10. 2 przewroty w przód - nic trudnego:)

11. równoważnia!! i tu uwaga. Mocno zalecam zatrzymać się przed nią, strzepnąć głową:) i wtedy ją pokonać. Nie z rozbiegu! bo po 2 przewrotach błędnik musi dojść do siebie. Jak chcesz za szybko to 2 razy na tym tracisz. Byli tacy co spadali z niej po kilka razy podczas jednej próby!! równoważnia jest naprawdę wąska więc polecam stawiać jak największe kroki, jak czujesz że tracisz równowagę to postaraj się spaść za linię oznaczającą koniec równoważni.


12. Przeskok nad płotkiem

13. slalom między tyczkami

14 ostatnia prosta

15 meta - Uwaga! są 2 fotokomórki, jedna niżej druga wyżej. Przebiegajac metę nie rzucajcie się na "szczupaka" bo jak was 2 fotokomórki nie złapią to czas będzie nadal liczony i stracicie kilka sekund. Przebiec normalnie - na stojąco;)


To by było na tyle, mówię nie ma trudnych elementów ale jak chcecie mieć dobry czas (poniżej 50 sek) to trzeba ćwiczyć wydolność.

Mam nadzieję że w miarę jasno to przedstawiłem. w razie pytań służę pomocą -_-

ps. jestem pełen podziwu jeśli chodzi o wsparcie ze strony pchorów. Teksty typu "dawaj dawaj masz dobry czas"  "teraz przyspiesz", "góra-dół-góra" są naprawdę budujące, czujesz się jakbyś już jedną nogą był w tej szkole:)

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:30:16 »
o wielkie dzięki, o to mi chodziło.. :)
nic tylko trzeba nad kondycją popracować..a swoją drogą ten co zrobił czas 38 sek. to naprawde niezle musiał być przygotowany fizycznie;]

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:38:32 »
Najlepsze czasy z toru przeszkód w SGSP  -_-

2006r - 36,70s
2007r - 36,06s
2008r - 37.25s

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:57:52 »
Szczerze? widziałem ten jego występ;] on nie biegł - on latał:D ale wydaje mni się że miał już gdzieś taki tor zbudowany bo miał wszystko obcykane co do centymetra - bynajmniej takie sprawiał wrażenie
hehe, nieźle.. po statystykach Seretsu widać, że co roku trafia się taki ''lotnik'' ;D

a to tak, przy okazji.. sory, że tak wklejam link ..ale temu gościowi to do ''latania'' dużo nie brakuje ;D (wspinaczka na drabinie hakowej)
http://www.youtube.com/watch?v=MxEmn1fCiuo&feature=related

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 05, 2008, 20:21:58 »
hmmm... no teraz przynajmniej maturę mam z głowy... mat podstawa 94% fiz rozszerzenie 80%... a co do mojej równoważni... podstawowy błąd... za szybko chciałem... nie to że błędnik tylko po prostu ześlizgnąłem sie na końcu... i jak już do płotka dobiegałem to usłyszałem powtórz... Tym co będą startować za rok polecam buty z dość twardą podeszwą... ja miałem zwykle halówki i sie ześlizgnąłem... no cóż... mój błąd a za błędy sie płaci... teraz zasadnicza służba wojskowa i próba za rok...

Pozdrawiam i powodzenia na badaniach;)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:29:18 »
Hallo, macie racje sprawnosc spada z roku na rok! Ja szczeze powiedziawszy nigdy nie cwiczyłem toru, jedynie odmyk i bardzo sie bałem ze go nie zrobie ale wyszło mi 39s wiec jestem zadowolony :) Mam nawet filmik bo kumpel krecił :)

Przy dobrych wiatrach na badaniach bede na was czekał za rok przy sali gimnastycznej, powodzonka :-)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:40:28 »
Jak możesz to wrzuć ten filmik na youtube :)
Byłbym wdzieczny  -_-

----
Odpowiedź do postu poniżej

Jak możesz to wrzuć ten filmik na youtube :)
Byłbym wdzieczny  -_-

no niezły pomysł :) ocenimy Twoj wyczyn no i np Seretsu będzie miał obraz jak to wygląda


Nie tylko ja bo na tym forum jest już sporo osób które się wybierają za rok do SGSP i na pewno chcieliby zobaczyć jak to wygląda :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2008, 10:57:11 wysłana przez Seretsu »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:49:12 »
Jak możesz to wrzuć ten filmik na youtube :)
Byłbym wdzieczny  -_-

no niezły pomysł :) ocenimy Twoj wyczyn no i np Seretsu będzie miał obraz jak to wygląda

ps jak myślicie kiedy zaczną nas badać? bo ja mam taki problem - moja dotychczasowa uczelnia nie chce mi wydać mojego świadectwa maturalnego od ręki. Musiałem napisac podanie i czekać :/

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 06, 2008, 13:05:52 »
Jak ogłosili wyniki w piatek to niby do kiedy to tam trzeba dostarczyc ??do wtorku?? i czy to trzeba osobiscie czy mozna listem??

OK, wrzuce filmik na youtuba ale zebyscie pozniej jakis nieodpowiednich komentow nie dawali ^_^ bo to daje dla osob ktore chca wiedziec jak to wyglada, a jakosc nie jest za dobra bo to telefonem krecił

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=61BGmqOxFbY

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:06:02 »
No gratuluję Fcraptor, bardzo sprawnie Ci to poszło..! ;D
poza równoważnią widać wszystko, myśle że ten filmik troche ułatwi kandydatom jak najlepsze pokonanie toru oraz odpowie na nurtujące ich pytania związane z torem ;D
dzięki..:)
 

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 07, 2008, 08:40:38 »
Dzieki chłopaki:) Q-bash masz racje tera pozostaje nam tylko czekac i miec nadzieje ze badania wypadna w tym samym terminie :)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 07, 2008, 10:16:32 »
rzeczywiście filmik rozwiewa wiele wątpliwości :) dzięki :)

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 08, 2008, 17:54:08 »
Dla tych co startują za rok..
tak jak już wcześniej wspominał Seretsu tor sprawnościówki się zmieni (wszystkie płotki dołem).
niżej macie link do sciągnięcia tego rozporządenia, tor bardzo fajnie przedstawiony graficznie..   
;D
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/minister_rekrutacja_2009_2010.pdf
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2008, 19:36:23 wysłana przez kuli »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 08, 2008, 18:37:52 »
wszystko dołem - to ci "więksi" będą mieli problem  -_- wg mnie było ok tak jak było no ale to nie ja decyduję;)

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 08, 2008, 19:20:03 »
wszystko dołem - to ci "więksi" będą mieli problem  -_- wg mnie było ok tak jak było no ale to nie ja decyduję;)

no tak racja, ale z drugiej strony wydaje mi się, jak ktoś jest w miare sprawny to da rade..

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 09, 2008, 22:06:57 »
jak tam panowie samopoczucie przed psychotestami? Ja już bym chciał mieć to za sobą... Ciekawe ile zejdzie z tymi badaniami. Mam nadzieję że się szybko uwieniemy i będziemy mogli świętować ma maxa i zbierać siły na zamczysko  :rolleyes:

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 11, 2008, 17:37:29 »
Jak myślicie jest szansa dostać wolne na szkoleniu kandydackim w sgsp, na ślub.... Bo siostra datę ustala, a ja mam być świadkową... Wiem, ze jest opcja, ze sie nie dostane, ale wolałabym jej to teraz powiedzieć niż w przyszłym roku przed ślubem... Więc jak sądzicie???

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 11, 2008, 18:28:47 »
no chłopaki jak tam psychotesty?  :huh: :)


Jak myślicie jest szansa dostać wolne na szkoleniu kandydackim w sgsp, na ślub.... Bo siostra datę ustala, a ja mam być świadkową... Wiem, ze jest opcja, ze sie nie dostane, ale wolałabym jej to teraz powiedzieć niż w przyszłym roku przed ślubem... Więc jak sądzicie???

Oomphiak według mnie to raczej wątpie, bo jak sama nazwa wskazuje jest to szkolenie..to tym bardziej powinno się je ukonczyć nie opuszczając jakiegoś dnia...no ale mogę się też mylić..:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2008, 18:32:03 wysłana przez kuli »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:58:52 »
no chłopaki jak tam psychotesty?  :huh: :)

no jakoś poszły. Testy mamy za sobą ale jako że pani psycholog skręciła kostkę to rozmowa na temat tych testów przeciągnęła się na przyszły tydzień - w moim przypadku na czwartek. I zaś 3ba czekać:(

Offline ravlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 12, 2008, 00:59:45 »
Witam,
czy ktoś zaczyna od poniedziałku badania? :) jeśli tak to proszę o kontakt :)
pozdrawiam :)

Offline ravlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 12, 2008, 14:54:52 »
q-bash w poniedziałek mam dopiero psychologa.Wie ktoś do kiedy trzeba mieć już wszystkie badania porobione? :)