Służba > Gorące dyskusje strażaków

Regulamin jest po to żeby go łamać

<< < (2/120) > >>

daro:
noszenie odpowiednich orderów, odznaczeń, medali, odznak i innych błyskotek reguluje zazwyczaj rozporządzenie, regulamin bądź inny akt wprowadzający daną odznakę do obiegu. Są nimi m.in.

- Rozporządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 10 listopada 1992r. w sprawie opisu, materiału, wymiarów, wzorów rysunkowych oraz sposobu i okoliczności noszenia odznak orderów i odznaczeń
- Rozporządzenie MSWiA w sprawie szczegółowych zasad i trybu nadawania odznaki "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" oraz ustalenia jej wzoru i sposobu noszenia.
- regulamin nadawania odznak i wyróżnień - wydany przez ZG ZOSP
- zarządzenie rektora - komendanta SGSP w sprawie ustanowienia Odznaki "Wzorowy Słuchacz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej" oraz określenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz sposobu noszenia,
- zarządzenia rektora - komendanta SGSP w sprawie ustanowienia odznaki dla absolwentów dziennych cywilnych studiów inżynierskich i magisterskich Wydziału
Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego i Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz określenia jej wzoru
- zarządzenia rektora - komendanta SGSP w sprawie ustanowienia odznaki "Wzorowy Podchorąży" oraz szczegółowych zasad jej przyznawania, wzoru, trybu i sposobu noszenia
- regulamin nadawania i noszenia odznaki np. "Zasłużony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w ..."

zresztą potwierdzenie tego znajdujemy w rozporządzeniu MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej gdzie w par. 7 pkt 1 czytamy Na ubiorze wyjściowym (...) strażak nosi:
ust 4)  odznaki (...) w sposób określony w przepisach ustanawiających te odznaki.

Patrząc na te wklejki ze zdjęciami komendantów z podwójnymi odznakami nie dziwię się że na niższych szczeblach też występuje to zamieszanie z noszeniem odznak bo przecież za starym powiedzeniem "ryba psuje się od głowy"

kruger:
Też gdzieś słyszałem że nie nosi się dwóch absolwentek. Przeszukałem rozporządzenia i nigdzie nie znalazłem stwierdzenia ze nosi się jedną ... najważniejszą :huh: :huh:. Czy ktoś jest w stanie przytoczyć tekst jakiegoś aktu prawnego na ten temat ??

furgot:
Faktycznie zarówno pan Kwiatkowski, jak i ten nie znany mi starszy kapitan ładnych głupów z siebie robią! Wydaje im się chyba, że im więcej świecidełek i różnego typu pierdół sobie poprzypinają, tym są mądrzejsi i ważniejsi! Żenada! Zresztą... w moim środowisku też są tacy fachowcy:-)))

zeusss:

--- Cytat: furgot w Listopad 28, 2009, 19:27:56 ---Faktycznie zarówno pan Kwiatkowski, jak i ten nie znany mi starszy kapitan ładnych głupów z siebie robią! Wydaje im się chyba, że im więcej świecidełek i różnego typu pierdół sobie poprzypinają, tym są mądrzejsi i ważniejsi! Żenada! Zresztą... w moim środowisku też są tacy fachowcy:-)))

--- Koniec cytatu ---

no tak z tym, że "mądrzejsi i ważniejsi" to masz rację..kolejny przykład
I już wiadomo, gdzie uczą zasad noszenia odznaczeń  :wacko:

ps. jak by kto nie widział kim jest Pan przedstawiony na powyższym zdjęciu to jest to Pan Rektor-Komendant SGSP  :wacko:

daro:

--- Cytat: kruger w Listopad 28, 2009, 16:10:30 ---Też gdzieś słyszałem że nie nosi się dwóch absolwentek. Przeszukałem rozporządzenia i nigdzie nie znalazłem stwierdzenia ze nosi się jedną ... najważniejszą :huh: :huh:. Czy ktoś jest w stanie przytoczyć tekst jakiegoś aktu prawnego na ten temat ??

--- Koniec cytatu ---

Rozporządzenie Prezydenta RP w sprawie opisu, materiału, wymiarów, wzorów rysunkowych oraz sposobu i okoliczności noszenia odznak orderów i odznaczeń

art 16 ust. 2 - Odznaki innych odznaczeń niż określone w ustawie z dnia  (...) nosi się po odznakach odznaczeń wymienionych w ust 1w kolejności ich otrzymania.
art 17 ust. 2 w przypadku posiadania tego samego odznaczenia w dwóch lub więcej stopniach, nosi się odznakę najwyższą z posiadanych stopni odznaczenia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej