Autor Wątek: strzelnica kryta  (Przeczytany 2578 razy)

Offline listopad21

  • www.doryn-ppoz.pl
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • www.doryn-ppoz.pl
    • Przeglądy hydrantów
strzelnica kryta
« dnia: Maj 12, 2008, 09:52:10 »
Witam wszystkich serdecznie.
Szukam przepisów i materiałów dotyczących strzelnic krytych. Jakim warunkom technicznym powinny odpowiadać takie strzelnice? Jaki rodzaj wentylacji powinien być zastosowany? Jakie urządzenia do usuwania pozostałości prochu strzelniczego? Czy można zastosować do tego celu zwykły odkurzacz? Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: strzelnica kryta
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2008, 23:22:06 »
:) nietypowe to Twoje pytanie. Nie wiem na ile Ci się przydają te przepisy. Nie jest dokładnie to czego szukasz, ale jak to się mówi, po nitce do kłębka. Może to Cię na coś naprowadzi.

Z mojego punktu widzenia- wentylacja miejscowa wyciągowa przy każdym stanowisku strzelniczym, bądź ogólna z 10 wymian/h . Może nie tyle to będzie stwarzać jakieś warunki pożarowe, co jakieś BHP będzie tego wymagać. Zapewne dużą wagę należy przyłożyć do konstrukcji kulochwytów. NIkt nie chciałby dostać odbitą kulką... Co do prochu, moim zdaniem cudów do zbierania prochu nie potrzebujemy,j eżeli myślimy o konwencjonalnej metodzie strzeleckiej i nie zamierzamy bawić się w piratów z pistoletami ładowanymi na proch. Być może zwykły odkurzacz wystarczy,, a proch będzie trzeba pewnie gdzieś utylizować. Bo po dniu to może i będzie go mało, ale po pół roku może się tego trochę nazbierać. Zresztą, nie chcę się wymądrzać na temat, na który to nie mam za dużo do powiedzenia. A tak nawiasem mówiąc, jak znajdziesz to, co Cię interesuje, pochwal się na forum.



Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 25 września 2002 r. w sprawie szkolenia potwierdzającego przygotowanie zawodowe do wykonywania lub kierowania działalnością gospodarczą w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją i wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz obrotu technologią o tym przeznaczeniu.

(Dz. U. Nr 173, poz. 1415, z późniejszymi zmianami)


Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2001 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać strzelnice garnizonowe oraz ich usytuowanie. (art. 7 ust. 2 pkt 2)

(Dz. U. Nr 132, poz. 1479)

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: strzelnica kryta
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2008, 14:15:36 »
z tą wentylacją 10w/h mnie trochę poniosło.


na przyszłość korzystaj z opcji "modyfikuj". Wyjątkowo żeby nie burzyć harmonii postów pozostawiam je bez scalenia. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 21:23:31 wysłana przez mario68 »