Autor Wątek: Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy  (Przeczytany 15244 razy)

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« dnia: Grudzień 20, 2004, 19:41:40 »
Chciałbym wywołać temat wyposażenia w sprzęt ratowniczy, samochody, jakość strażnic itp.  Poprawa jakości prowadzenia akcji i dobre wyposażenie jest moim ulubionym tematem dyskusji strażackich sprawach. Napiszcie ile wydajecie rocznie na waszą działalność i jak radzicie sobie z szukaniem pieniędzy.

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2004, 20:10:33 »
Ksiwek wydaje mi sie ze  trzeba bylo zaczac od swojej jednostki :)

Ale nic to. U nas tak na poważnie wyposazamy sie od 2001 roku wiec jeszcze nie grzeszymy zbyt wielką ilością sprzętu niestety. Ale bedzie lepiej :D

Na wyposażeniu naszej jednostki znajdują się:
- samochód pożarniczy marki ŻUK (ale będziemy go przekazywać gminie)
- samochód ratowniczo-gaśniczy FORD  Transit
(na razie pusty tj. karcher ;) linia szybkiego natarcia, zbiornik 200 l, wyciągarka, 2 nomexy, 1 koszarówka, szperacz, radio – czyli standardowo po przetargu wyposażony Ford – no ale jak dla nas świetny punkt wyjścia do dalszego rozwoju)
- samochód pożarniczy marki STAR GBAM ze zbiornikiem wodnym 2000 l oraz działkiem wodnym.
- motopompy M8 szt. 2.  
- pompa szlamowa Honda szt. 1
- piła łańcuchowa STIHL szt. 1

ponadto standardowe wyposażenie takie jak m.in.:
latarka halogenowa (szperacz), tłumice (12 szt.), bosaki, drabina, ubrania koszarowe (8 kompletów), ubrania UPS (6 kompletów), starsze mundury koszarowe (moro – 6 kompletów), obuwie ochronne (10 par), obuwie wysokie ( 3 pary galowych), (2 pary roboczych), hełmy nowe 6 szt, hełmy stare (9 szt),  linie gaśnicze (węże, rozdzielacze, węże ssawne, pływak do węża ssawnego), toporki, liny, karabinki, zaczepy, zestaw do zabezpieczenia miejsca wypadku tj. pachołki, znak, oświetlenie alarmowe itd.

W drodze (tzn. zamówiony) agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy.

Posiadamy także system selektywnego wywoływania, 3 samochodowe radiotelefony Motorola i 1 Motorolke nasobna.

Nasza jednostka posiada dużą (oddaną do użytkowania w 2001 roku). Posiadamy garaże wielkości 108,6 m2 – (11,20 m długości 9,70 m szerokości) z dwoma wysokimi bramami. Dodatkowo w remizie znajduje się 15 pomieszczeń. W garazach stoja teraz 3 auta - 2 lekkie 1 sredni i jest jeszcze sporo miejsca (acha stoi jeszcze woz konny - bylbym zapomniał)

pozdr
Dat
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2004, 20:47:22 »
zaczne może od tego że dopiero od kilku lat zaczyna cię u nas dziać, ale przejde do setna sprawy.
Zaczne od strażnicy, dwa garaże plus torchę pomieszczeń gospodarczych ale przetarg na rozbudowę strażnicz już jest ogłoszony a mają być to kolejne dwa garaże.
Samachody to:
nowy lekki ratowniczo-gaśniczy Ford narazie z kiepskim wyposażeniem(bo jest u nas od miesiąca) Który zają miejsce Stara
oraz średni ratowniczo-gaśniczy STAYER 791 2000 l wody
dwa artegaty prądotwóecze
Dwie pompy sztamowe HONDA
pilarka sthil
dwie motorole GM 360 Jedna GM 300 oraz po jednej nasobnej GP 360 i GP 300
selektywne alarmownie
oraz posdtawowy sprzęt ( węże, bosaki, prądownice, tłumice itp.)  i sprzęt ochrony osobistej (hełmy, pasy, mundury kaszarowe, NOMEX, buty)

 

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2004, 21:04:45 »
Już naprawiam swoją gafę. Rzeczywiście powinienem zacząć od siebie. Jestem członkiem jednostki typu S-3, ale tylko przez kilka następnych dni.  Na wyposażeniu posiadamy Jelcza GCBA 5/32 skarosowanego w 2002 roku. kolejne samochody to Żuk GLM oraz Żuk SOn - oświetleniowy. 27 grudnia b.r. przybędzie nam kolejny samochód tj.  9-letni Mercedes 814 HL  GBA 0,65/19. Spowoduje to zmianę klasyfikacji jednostki z S-3 na S-2. Mercedes jest samochodem dość  dużym i żaden Żuk już po prostu nie wejdzie. Na wyposażeniu Mercedesa (6 osób)jest zestaw 3 urządzeń hydraulicznych (rozpieracz, nożyce i rozpieracz kolumnowy) firmu Hurst, motopompa, agregat prądotworczy, pilarka, przecinarka tarczowa i zestaw pierwszej pomocy medycznej. Jelcz jest samochodem 8-osobowym i ma na wyposażeniu 2 motopompy i pilarkę. Ze sprzętu łączności mamy 3 motorole samochodowe, 4 motorole przenośne oraz selektywne DSP-52. Gorzej jest z ubraniami - mamy 20 ubrań koszarowych i 12 USP-2. Na razie nie ma mowy o indywidualnym przydziale środków ochrony osobistej. W ubieglym roku w akcjach ratowniczych brało udział  blisko 30 osób. Aparaty powietrzne mamy tylko 2 i to podciśnieniowe. Aparaty i torba PSP R-1 to priorytety na 2005 rok. W bieżącym roku udało nam się zamontować 2 porządne bramy segmentowe  wsuwane pod sufit. Tak jak u was większy ruch w wyposażeniu OSP rozpoczął się 3 lata temu, gdy gmina przekonała się, że jest komu to kupować. W tym czasie przez straż przeszła ciężka batalia dotycząca alkoholu i dobrego poziomu prowadzenia akcji. I to na razie tyle. Pozdrowienia.

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2004, 21:38:25 »
ksiwek napisz ile kosztuje taka brama segmentowa.Nam przydzielili pieniążki na wymiane drzwi do remizy i nie wiem jakich mam się spodziewać za przydzielona kwote. :)  

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2004, 22:02:11 »
Za bramę o wymiarach 3,5 x 3,5 m płacilismy około 10 tysięcy. Oceniam je jako niezłej jakosci. Są produkcji firmy Wisniowski z Nowego Sącza. Słyszałem, że mozna dostać nawet o połowę tańsze ale nic nie wiem o ich jakości.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2004, 00:17:50 »
Cieszą mnie niez miernie wypowiedzi tego typu! Mimo, że nie zawsze jest łatwo -  wręcz ciężko w obecnych  dziwnych czasach. Są i oby byli zawsza zapaleńcy którymym to nie przeszkadza, a wręcz ich mobilizuje. Dzięki temu jesteśmy postrzegani i zauważani - również jako OSP. Serdecznie Was  pozdrawiam!  :rolleyes:  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kermit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2005, 22:15:09 »
Cytuj
Za bramę o wymiarach 3,5 x 3,5 m płacilismy około 10 tysięcy. Oceniam je jako niezłej jakosci. Są produkcji firmy Wisniowski z Nowego Sącza. Słyszałem, że mozna dostać nawet o połowę tańsze ale nic nie wiem o ich jakości.
ale jest to brama segmentowa?
My zakładaliśmy jedną segmentową i dwie rolety to cena jednej rolety wachała sie w granicach 5.000 zł. nawet są ładne tylko w montarzu wewnętrznym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2005, 22:16:18 wysłana przez kermit »

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2005, 17:16:35 »
Tak jest to brama segmentowa. Strona producenta:   www.wisniowski.pl w zakladce produkty są bramy a w zakładce dystrybutorzy znajdziesz, kto w twojej okolicy może to sprowadzić i wykonać. Trochę producentów mozna spotkać w Przegladzie Pożarniczym np. Abart Łódź (042/674-05-56), jeśli jesteś zaintetresowany mogę Ci odszukać kontakt do firmy, która chciała u nas robić bramę BELUTEC. Jakość wyższa ale cena też. Nie mówiąc już o niemieckim Hormanie. Dobra jakość za dobrą cenę. Dzięki za prywatną wiadomość. Owszem, sam jestem urzędnikiem, co w połączeniu ze strażakiem jest dość ciężkostrawnym połączeniem. Ale za to mam dobrą sytuację z opuszczaniem pracy do akcji. Popytam i zobaczę co dalej. Pozdrowienia

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2005, 14:50:41 »
My za bramę segmentową ze sterowaniem za pomocą pilota płaciliśmy dwa lata temu 9500zł.
Robiła nam ją firma Gros
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2005, 19:18:27 »
Nasza jesdnostka jest typu S-4. Na składzie mamy Stara 244 GBM 2,5/16- jego wyposażenie to: pełna aramtura wodna, motopompa Tohatsu, pilarka drewno Sthil, pilarka beton-stal Sthil, motopompa pływająca, D 10W, DN 2,7, 4 auery, najaśnica, agregat Honda, radiostacja Motorola, dwie nasobne również Motki, latrki, siekiery, łopaty itp., sprzęt burzący, torba medyczna, nosze. Kolejnym wozem jest Polonez Caro SlRd- jego wyposażenie: rozpieraki i nożyce firmy Weber, agregat Kawasaki, PSP R-1, lampy, lizaki, łańcuchy itp. Motka. Następnym jest Star 12-185 GBA 2,5/16 na podzespolach Mana na jego wyposażeniu jest: pilarka drewno: Husqwarna, pilarka beton-stal Sthil, maszt oświetleniowy, agregat Geko, nosze, szybkie natarcie 1x 60m, 1x 40m, autopompa Rosenbauer, pełna armatura wodna, D 10W aluminiowa, 2 auery, radio Motorola, nasobne 2szt, latarki i inne. Najnowszym wozem na stanie jest Ford Transit: wyciągarka, pompa Subaru, a tak po za tym czeka na sprzęt bo jest dopiero od nie dawna :D. W budynku jednostki znajduje sie punkt alarmowy z radiostacją Motorola, retransmisją na lasy państowe: radio Motorola. Powiadamianie telefoniczne dla 10 zapisanych nr telefonów o akcji, 22 pagery, 12 kolejnych w drodze. Selektywne wywoływanie, dwie motopompy PO-5, 18 nomexów, wszyscy strażacy mają koszarówki, ubrania wyjściowe, ponad połowa posiada galowe. W jednostce mamy zamontowane segmentowe bramy wjazdowe: koszt jednej bez mozntażu wyniósł 1600 zł. W dniu dzisiejszym montowaliśmy światła przy bramach: podczas otwierania bramy pali się czerwone, gdy brama jest otwarta zapala się zielone. W planach jest zakup sprzętu to Transita: to czas około 10 miesięcy. W nie długim czasie maja zostać zakupione sygnalizatory bezruchu. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2005, 19:20:10 wysłana przez osposie »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2005, 19:52:25 »
GCBA 3/38 Daf. GLMRt Ford tranzit. SLOp Renault Nevada.
M8/8 PO5 2 szt. motopompa PS-50 1 szt. Lukas z kombi. Stihl do drewna 2 szt., do betonu i stali 2szt. agregat, maszt i najasnica. i inne. w tym roku planuje zakupi R1, deskonosze, szyny kramera, ewentualnie poduszki Vettera, dodatkowo kominiarki i rekawice ochronne.
Nomexów 16, Helmów 12, butów tyle ile strazaków w JOT.
Remiza duza, posiada trzy boksy garazowe budowana byla w latach chyba 60-tych.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2005, 18:49:22 »
Pytanie do OSPOSIE.  Widzę, że masz doświadczenie w selektywnym alarmowaniu na telefony i na pagery. Powiedz, co oceniasz lepiej.  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2005, 17:59:52 »
odpowiedz dla KSIWEK.. alarmowanie na telefony stacjonarne to 3 pod względem kolejnosci uzywanych w naszej jednostce rodzajow alarmowania.. Skrzynka wybiera numer po numerze i telefonuje na predzej zapisane nr stacjonarne strazakow ( mozna rowniez wpisac nr kom lecz to jeszcze bardziej wydluza alarmowanie), druh odbiera w domu tel. a w sluchawce slyszy glos nagrany.. typu pożar. Cala operacja trwa ponad 3 minuty co nie jest rewelacyjnym czasem!! Polecam bardziej pagery.. w jednym momencie zaraz po wlaczeniu alarmowania sygnal trafia do duzej ilosci strazakow.. system w 100% polecany.. po za tym pagera zabieramy wszedzie: koscioł, sklep czy las. Domowego tel. nie nosimy ze soba :D.. Pozdrawiem...

Offline sebol309

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2005, 15:51:29 »

Tak jak w wielu jednostkach również w mojej zakupy sprzętu nasiliły sie 4 lata temu,co oznacza że wielwe jednostek odradza się z czego nalezy tylko się cieszyć.Moja jednostka dysponuje dwoma wozami średnimi: GBA 2,5/16 STAR 244 oraz GBA 2,5/16 Magirus.Ze sprzętu posiadamy2 agregaty prądotwórcze 6,5 i 2,4 kW, pompe pływającą Aquafast, szlamówka Hondy,2 pilarki do drewna Sthil,piła do betonu i stali Sthil,2 aparaty ODO Auer,drabinę aluminiową 10,5 m , sorbent i całą gamę drobnego sprzętu jak węże, łopaty ,pachołki itp.Jeżeli chodzi o osobiste wyposażenie to każdy ze stra zaków w liczbie 15 posiada USP wraz z atestowanymi butami ochronnymi,rękawice z atestem,kominiarkę chełm,umundurowanie koszarowe oraz galowe.Posiadamy system alarmowania DSP 50 w oparciu o sms.Ogólnie nie jest żle ale lista planowanych zakupów jest już gotowa na najbliższe 3 lata.

                                                     Pozdrowienia

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2005, 12:11:58 »
Moja jednostka OSP typu S-2 posiada następujacy sprzęt : 2 samochody średnie GBA 2,5/16 (Star 244) oraz GBM 3/8(Star200); podstawowy sprzęt gaśniczy (bosaki, tłumnice itp.) 2 pilarki Husqwarna, motopompa szlamowa; agregat proszkowy, 10 kompletów koszarówek, 6 ubrań specjalnych, 12 hełmów(Kalisz);2 drabiny( nasadkową i rozsuwaną D-10W), radiostacja nasobna Yesu, zestaw ratownictwa ekologicznego... . Z zamierzeń na ten rok; wymiana bram garażowych na podnoszone, dalsze dosprzętowienie (podręczny sprzęt ratownictwa technicznego i burzący..)Czyli pomalutku do przodu B) . Pozdrawiam Kolegów Druchów.
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2005, 17:32:30 »
pytanie do rademenes99.. gdzie leży wasza jednostka, chodzi mi o kraine lub powiat.. nie musisz pisać dokładnej nazwy jednostki.. czy ona lezy w górach??

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2005, 16:34:38 »
zanim napiszecie co macie w swoich remizach przeczytajcie to <_<


Pozdrawiam !!!
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2005, 11:00:27 »
ODP do OSPOSIE: moja jednostka leży  w województwie Śląskim, pow. myszkowski B) , narazie kandytujemy (od 4 lat) do KSRG. Jeśli moge zapytać, a dlaczego pytasz?? coś z nami nie tak??
Pozdrawiam  B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2005, 18:18:43 »
rademenes99.. pytam bo, z tego co przeczytałem w Twoim poście macie Stara GBM 3/8. Kiedyś zaś czytałem, że te Stary były produkowane z przeznaczeniem na tereny górskie.. i to mnie zaciekawilo..
POZDRAWIAM!!

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2005, 21:24:26 »
do OSPOSIE: co do Twojej odpowiedzi to pierwszy raz słyszę,żeby Stary200 były produkowane na tereny górzyste, nie mniej ten Star nie za bardzo się tam nadaje ( z własnego doświadczenia ;) ), nie znam się za bardzo na terenach górzystch mimo że działamy na Jurze Krakowsko - Czestochowskiej; ale gdzie nam do gór...
Moim skromnym zdaniem jeśli już w góry Starem to Starem 266, ale tu musi wypowiedzieć się ktoś, kto ma z tym do czynienia na codzień. Pozdrawiam serdecznie  B)
Ps. nie wiem czy przeczytałes dokładnie mój pierwszy post...i chyba stąd to nieporozumienie  :D  
 "Moja jednostka OSP typu S-2 posiada następujacy sprzęt : 2 samochody średnie GBA 2,5/16 (Star 244) oraz GBM 3/8(Star200); "
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2005, 23:00:54 »
Faktycznie nie zauważyłem w nawiasie 200 i tu była przyczyna problemu, a samochód mi się właśnie GBM 3/8 z 266, ale to widocznie moje zmęczenie ;) wczoraj byłem 12 godzin na akcji :D .. Ja osobiście też nie mam do czynienia z terenami górzystymi za to z lasami. Na tym terenie znakomicie się sprawdza Star 244. Nie daleko naszej gminy mają na wyposażeniu UNIMOGA.. to cacko wjedzie wszędzie.. Jednak koszta tego auta to zdrowe pieniądze i większości polskich OSP nie stać na takie zakupy..
POZDRAWIAM!!

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2005, 10:52:27 »
O UNIMOGU można pisać 3 dni...On naprawdę może wszystko, a raczej prawie wszystko - bo nie jest samochodem gaśniczym tylko ratownictwa technicznego...Ale jest mało miejsc gdzie on nie wjedzie :D . Kiedyś gdy pracowałem w ZSP, znajdował się na wyposażeniu "bratniej" jednostki ZSP- był używany nawet do przeciagania pociągu...poprostu wjezdżał na tory, opuszczał rolki i mógł np. przeciagnąć kilka wagonów, czy elektrowóz...jeśli była taka potrzeba...W terenie niezrównane właściwości jezdne... ale tak jak mówisz CENA nawet używanych egzeplarzy jest wysoka... Rozmarzyłem się troche, ale jakby tam zamontowac coś takiego jak maja nadleśnictwa na swoich terenowcach - motopompe z szybkim natarciem i zbiornikem 400 litrów.... To........... Ale wróćmy do rzeczywistości....
Pozdrawiam.... B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2005, 11:56:57 »
Jeszcze sie upewnie ale z tego co wiem to ten UNIMOG mam zbiornik z woda.. wyposażony jest w zraszacze i zbiornik o pojemności 2500l, 2 wysokociśnieniowe linie szybkiego natarcia 60 m, ze zwijadłem elektrycznym, Hydraulicznie wysuwane działko wodno-pianowe, Osłona kapotażowa kabiny z układem ochronnych dysz, które wytwarzają dookoła pojazdu zasłonę wodną. Siatka ochronna szyby przedniej, Hydrauliczna wycišgarka linowa 12 t... to informacja ze strony Szczęśniaka.. więc marzenia są spełnione.. auto ma 3 osobową załogę i jest wręcz idealne na tereny leśne i górskie..
POZDRAWIAM
 

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Opis Strażnic I Wyposażenia W Sprzęt Ratowniczy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2005, 15:19:57 »
Nie wiedziałem...Nasz egzemplarz był dość stary z początku lat 70', a technika poszła strasznie do przodu...Zerknę na strone o której wspominasz...
Pozdrawiam B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).