Autor Wątek: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki  (Przeczytany 27172 razy)

Offline siemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« dnia: Maj 06, 2008, 09:15:32 »
Gdzi się podziały tegoroczne awanse dla osób, którym  obniżono stanowiska w związku z "reorganizacją w 2007 roku". Może ktoś jest w temacie ? Tyle obiecywano. A może ktoś dostał ?

Offline ognisty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2008, 19:33:52 »
Witam kolegów jak tam u Was wygląda ,,akcja awansowa" bo w woj łódzkim słabo, Komendant Wojewódzki sie nie postarał niektórzy dostali stopnie oficerskie i aspiranckie ale dużo nie dostało - wnioski zostały wstrzymane. Napiszcie jak to wyglada u Was

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2008, 21:26:03 »
Gdzi się podziały tegoroczne awanse dla osób, którym  obniżono stanowiska w związku z "reorganizacją w 2007 roku". Może ktoś jest w temacie ? Tyle obiecywano. A może ktoś dostał ?


Witam nic nie slychac aby ktos dostal awans jako rekompensate za cudowna reorganizacje.....a jak wygląda sytuacja np stanowisko d-ca zastępu 5 lat w stopniu aspiranta w tym roku przypadalby awans na st.asp. niestety nie bedzie zadnego awansu....to jest chore wielu strazakom zamknieto droge awansu

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2008, 00:12:13 »
 u mnie jest wiele osób które spełniało wszystkie wymagania i nie dostali awansu a na domiar złego zdarzyły się i takie perełki  które nie spełniały wymagań a awans dostali  przed terminem
I O CZYM TU MÓWIĆ TEN KRAJ TA FORMACJA JEST CHORA JEDNO WIELKIE BAGNO

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2008, 21:04:17 »
Mnie też olali już po raz drugi. Teraz zmieniam swoje postępowanie wobec służby. Jak Pan Kubie tak Kuba Panu.
Pozdrawiam.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2008, 07:49:06 »
no kaczorpsp nie bądź taki małej wiary do trzech razy sztuka  ^_^ w tym roku awanse i te ważniejsze medale tylko dla oficerów  :wacko: a w przyszłym to kto wie może załapiesz się !
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2008, 08:14:59 »
u mnie jest wiele osób które spełniało wszystkie wymagania i nie dostali awansu ...
Zalecam lekturę zapisu ustawy o PSP, konkretnie art. 54. 1. Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej. Samo spełnienie wymagań nie przesądza o nadaniu stopnia, odrębną sprawą jest czy ten zapis jest prawidłowo przez wszystkich stosowany. Z moich wiadomości nie, ale nazywajmy rzeczy po imieniu > ten i ten okazał się kawał ... bo ... i w konsekwencji nie wystąpił z wnioskiem o mój awans.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2008, 12:15:36 »
no kaczorpsp nie bądź taki małej wiary do trzech razy sztuka  ^_^ w tym roku awanse i te ważniejsze medale tylko dla oficerów  :wacko: a w przyszłym to kto wie może załapiesz się !
Pozdr.
No kolego to się pomyliłeś bo ja jako oficer również czekam już drugi roczek i nic ale tak jak mówisz do 3 razy sztuka za czwartym powiem co sądze, tyle że to tak jak byś pluł w twarz a oni bedą mówić że ciepły wiosenny deszcz pada:).
A wracając do awansów to i u mnie skromniutko zapewne wszyscy są zachłyśnięci jeszcze podwyżkami i zapomnieli że to już czas minął składania wniosków :)

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2008, 12:35:19 »
Zawsze przed obięciem stanowisk wszyscy panowie dużo obiecują, a sytuacja z awansami co roku jest taka sama,nic ująć nic dodać, a Ci co to od nich zależy nich popatrzą w lustro !!!

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2008, 13:51:11 »
Z tego co wiem to w br. nadanie wyzszych stopni oficerskich niewiadomo jakimi zasadami "ktoś" sie kierował jedni z mniejszymi kwalifikacjami dostali inni z wyzszymi i odpowiednim stanowiskiem NIE. To jest bagnooooooo. Niech sie ta generalicja zastanowi co czyni jezeli mają odrobine przyzwoitości.


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2008, 14:19:39 »
Proces ten musi się jednak odbywać z poszanowaniem przepisów ustawowych regulujących te kwestie.
hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
Bez Komentarza  :mellow: :huh: ^_^ :rolleyes: -_- :wub: :angry: :wacko:

Offline siemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2008, 15:08:52 »
Może Pan Hetman coś wie więcej o awansach w tym roku, przecież dostał pismo od samego podekretarza stanu w MSWiA. Jak to ma się do rzeczywistości. U nas wszystkie osoby króre w mysl tego pisma powinny dostć awans nic nie dotały. Autor tego pisma myślał chyba o wszystkich strażakch - treść pisma(Kierownictwa resortu spraw wewnętrznych jest, aby wnioski awansowe w 2008 r. zostały rozpatrzone w sposób możliwie najkorzystniejszy z punktu widzenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej), Panowie z KG i KW a może też i ze Struktur Związkowych odebrali treść tego pisma bardzo osobiście, dali sobie awnse a jak zwykle zapomnieli, że w jednostkach niższego szczebla (KM, KP i JRG) też pracują strażacy, którzy mogą podobnie jak i oni awansować i którzy w wyniku reorganizacji cos stracili. Im się chyba juz nic nie należy, a tyle nam obiecywano. Zobaczymy jak im pójdzie utrzymanie grup na kolejny okres 2 lat. Pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2008, 21:59:50 »
u mnie jest wiele osób które spełniało wszystkie wymagania i nie dostali awansu ...
Zalecam lekturę zapisu ustawy o PSP, konkretnie art. 54. 1. Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej. Samo spełnienie wymagań nie przesądza o nadaniu stopnia, odrębną sprawą jest czy ten zapis jest prawidłowo przez wszystkich stosowany. Z moich wiadomości nie, ale nazywajmy rzeczy po imieniu > ten i ten okazał się kawał ... bo ... i w konsekwencji nie wystąpił z wnioskiem o mój awans.  ^_^

W takim razie zalecam uważne przyjżenie się liście osób które otrzymały awanse w drugim podejściu ( w twoim województwie  zapewne taka funkcjonuje) wyciągnięcie z tego wniosków i w tedy mówienie o zasadach komu za co i dlaczego . Ja nie znalazłem żadnych zasad a natomiast sporo klepania po plecach.

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2008, 22:24:36 »
Może ZZ (zwłaszcza F) zainteresują sie osobami które mogły dostać awans a nie dostały,  skoro wiele innych w nie znany sposób je otrzymało ^_^

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2008, 17:20:40 »
Związek Zawodowy "Florian" jeszcze świętuje dzień strażaka i nie ma czasu zajmować się takimi tematami jak awanse dla tych , którzy ich nie otrzymali.
Poczekajmy do następnego roku może wtedy będzie coś wiadomo komu obiecać, a komu dać awans. Na pewno w pierwszej kolejności panom ze świecznika.             

Offline bakteria

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2008, 00:36:46 »
Zgadzam się z pb11 w 100%. Zawsze uważałem służbę w PSP jako cel w życiu i prócz rodziny niczego więcej tak nie ceniłem. Nie jestem z tej grupy którym "straż życie uratowała" bo miałem pracę i zarabiałem 3-krotnie więcej niż w chwili gdy się przyjmowałem. Ale zawsze chciałem zostać strażakiem i dążyłem w tym kierunku. W ostatnich latach polityka tak zagościła w naszych szeregach i te zmiany komendantów tak szybko postępują że już człowiekowi ręce opadają. W dodatku przepisy tak są konstruowane, że najwięcej korzystają ci u góry, a ci malutcy jak zwykle dostają ochłapy. Awanse ??? jak masz plecy i poparcie to wszystko idzie zalatwić, nawet zmiane regulaminu organizacyjnego i inne stanowiska na których ci ten stopień będzie się należał. Polska paranoja. Czy ten kraj się już nie zmieni??? Szczerze to koncze 15 lat służby i wymiatam stąd za chlebem. Jak sie uda to rodzine też ściągne, żeby tu się nie męczyli. W tym kraju nie ma szacunku dla tych którzy coś potrafią tylko dla ziomali.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2008, 06:59:34 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2008, 08:59:52 »
Do Butel - rzeczone pismo nic nie wyjaśnia - może lepiej podać dane o awansach za 2007 i 2008 - dla porównania.
Cytuj
W związku z akcją awansową w maju 2007 r. z okazji „Dnia Strażaka", do Komendanta Głównego PSP wpłynęły z komend wojewódzkich łącznie 1449 wnioski awansowe, z tego:
a] na pierwszy stopień oficerski (mł. kpt): 220 wniosków,
b] na pierwszy stopień aspirancki (mł. asp.): 4 wnioski,
c] na kolejne wyższe stopnie oficerskie: 1225 wniosków.
Spośród nadesłanych wniosków, Komendant Główny PSP postanowił poprzeć:
a] 147 wniosków na pierwszy stopień oficerski,
b] 4 wnioski na pierwszy stopień aspirancki,
c] 1051 wniosków na kolejne wyższe stopnie oficerskie.
W przypadku wniosków rozpatrzonych negatywnie, Komendant Główny PSP kierował się m. in. następującymi przesłankami:
■ słabe uzasadnienie wniosku,
■ brak wymaganego czasokresu przesłużenia w dotychczasowym stopniu,
■ brak etatu stopnia w stosunku do zajmowanego stanowiska,
■ brak odpowiedniego wykształcenia pożarniczego lub ogólnego w stosunku
do zajmowanego stanowiska.
Ostatecznie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
a] 147 osobom pierwszy stopień oficerski,
b] 4 osobom pierwszy stopień aspirancki,
c] 1044 osobom kolejne wyższe stopnie oficerskie.
Tak było za "niegenerałów" w 2007.
W 2008 z Komend spłyneło około 1270 wniosków na stopnie oficerskie -  z tego 690 otrzymało pierwsze lub kolejne stopnie oficerskie
1195 nie jest równe 690.
Faktycznie nowa władza KG i MSWiA myśli tylko i wyłącznie (zawsze i wszędzie) o strażakach. Ale chyba nie bardzo o strażakach PSP
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2008, 09:29:59 »
zupełnie nie rozumiem w czym jest problem...
jeżeli KG kierował się właśnie tymi wymienionymi przesłankami to nikt nie może mieć pretensji o to, że awansu nie dostał

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2008, 09:49:51 »
Cytuj
Do Butel - rzeczone pismo nic nie wyjaśnia - może lepiej podać dane o awansach za 2007 i 2008 - dla porównania.

Zamieściłem linka w charakterze tylko i wyłącznie informacyjnym dla śledzących sprawę nadawania stopni służbowych, a czy to pismo wyjaśnia sprawę definitywnie czy nie? myślę że ocenę należy pozostawić zainteresowanym.
Pozdrawiam

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2008, 09:38:52 »
Och te awanse!!! Zlikwidować SGSP to moje pierwsza myśl! Mimo że jestem jej absolwentem! A w szczególności studia dzienne mundurowe!Z perspektywy dnia dzisiejszego lepiej moim zdaniem jest pójść do jednej z aspirantek potem pracować zdobywać straż i doświadczenie no i kształcić się. W ten sposób kolega starszy odemnie o dwa lata jest dziś z-cą KP a ja na stołku aspiranckim przez długie jeszcze lata!Niech żyją wieczni mł. kpt. (szczególnie absolwenci SGSP)!!! Tu pretensja chyba do całego systemu PSP!Więc do NIKOGO!!!Pozdrawiam!

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2008, 15:42:55 »
co do poprzednika jestem w 100% za i aspirantke dzienną też zlikwidować pozostawic tylko szkoly zaoczn i wtedy bedzie normalnie tzn strażak przychodzi do pracy i robi kurs podstawowy nastepnie podoficerski i dlaej zaocznie aspirantke i dopiero zaocznie SGSP i wtedy taki oficer ma ok 10 lat stazu i można mu powierzyc odpowiedzialne stanowisko cos na ten wzor jest w angli tylko tam konczy sie odpowiednie kursy tzn pierwszy strazak do pożarów drugi zdarzeń techicznych następnie chemicznych itd nie znam dokładnie kolejnosci ale taki kurs jeden trwa ok 6 miesiecy na jedna specjalizacje a nie tak jak u nas 5 miesięcy i strażak do wszystkiego

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2008, 13:41:54 »
Witam,
Przecież nie każdy może być Z-cą Komendanta, szczególnie po aspirantce, tak jak Twój kolega, tutaj niestety wchodzą w grę inne aspekty życia, o których wszyscy wiemy. Jednak czy awanse w stopniu są najważniejsze, lepiej jakby stopni nie było tylko fukcje, jak jest to w większości zagraniczych strażach pożarnych, nie było by kłótni i zawiści.


Offline siemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Awans na wyższy stopień oficerski i aspirancki
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 28, 2008, 14:24:18 »
Wracając do akcji awansowej 2008 roku. Przeglądam strony związkowe i jestem zdziwiony, że tylko jednemu związkowi zależy na tym, aby strażacy pominięci w akcji awansowej ze względów na reorganizację mogli te stopnie otrzymać. Jest to NSZZ Pracowników. Pożarnictwa z panem Hetmanem  na czele. ( Może inne maja to gdzieś ukryte na swoich stronach) Co się dziej z innymi związkami - "Solidarność i Florian", czy ich członkowie załatwili sobie awanse, bo jakoś dziwnie milczą w tej kwestii. Czy polityka bierze górę nad dobrem nas wszystkich STRAŻAKÓW PSP,  Może przydzielimy poszczególnym grupom specjalne nazwy SOLIDARNI STRAŻACY PSP,  FLORIANKI PSP, WOJEWÓDZCCY STRAŻACY PSP, GŁÓWNI STRAZY PSP ITD., ITP. I CAŁA RESZTA OD ROBOTY CZYLI STRAŻACY PSP. POZDRAWIAM WSZYTKICH NIEAWANSOWANYCH W BR.