Autor Wątek: PiS: Nie zasługują na awans generalski  (Przeczytany 14535 razy)

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2008, 23:48:04 »
Cytuj
I uważam, że na czele takiej formacji powinien stac generał
Na czele formacji PSP "stoi" generał - ale w straży ten stopień nazywa się nadbrygadier. Zmiana nazwy została wymuszona przez MON onegdaj - żeby nie było zbiezności z wojskiem. Strażak___!!! - porównuje do wojsak coś o czym nie ma bladego pojecia. I o własnej formacji chyba również. Generał brygadier - to generał dwu gwiazdkowy - odpowiednik generała dywizji w wojsku. Aby go otrzymac należy nie tylko być w stopniu nadbrygadiera przez 5 lat - ale również być KG PSP przez co najmniej okres 2 lat  - jak generał brygadier Dela Feliks, generał brygadier Meres Zbigniew i generał brygadier Jankowski Teofil. Obecnemu KG chyba jeszcze daleko do wymienionych w kazdym elemencie. I nie myślę tu tylko o pozytywach.
Cytuj
a jak dalej nie wytrzymjesz to wiesz... popuść...
I wyszło z ciebie zarówno pochodzenie - jak i przekonania. Taki z ciebie strażak___!!! - jak z koziej d... trąbka. Ale rano w poniedziałek bedziesz mógł zameldować wykonanie zadania na forum swoim gwiazdkowym idolom. "To napisałem  ja Strażak___!!! - strażak II klasy" - komedia "MIŚ" wiecznie w PSP żywa. I nie pozdrawiam cię - głównie za styl twojej wypowiedzi - nie za treść
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2008, 05:18:29 wysłana przez slawgot »
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."