Autor Wątek: PiS: Nie zasługują na awans generalski  (Przeczytany 14539 razy)

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2008, 10:35:58 »
Cytuj
Współczuję kolegom strażakom zrzeszonym w "Solidarności"
Ja współczuje wszystkim niezrzeszonym - i to nie tylko w "Solidarności".
Cytuj
Partykularne interesiki , promowanie swoich (patrz biernych, miernych ale wiernych, a tym samym zasługujących na wielokrotne awanse w ciągu roku) i zwykła, mała zawiść małych ludzi o bardzo małych rozumkach.
Zupełnie niepotrzebnie przedstawiłeś własne i swoich mocodawców (guru?) credo i dokonania. Są one doskonale znane od dość dawna. A "interesiki" "kręcą" nie tylko partykularne.
Cytuj
A może to tylko problemy osobowościowe (matka nie dała strzelać z procy) ?

To dobrze że zastanawiasz się nad swoim stanem zdrowia - ale to chyba pytanie retoryczne - przecież odpowiedź jak pokazuje cytat - już znasz.
Nie wiem tylko czy przyczyna jest właściwie zdiagnozowana - może to był łuk, kusza - a może nieodparta potrzeba zostania od "małego" strażakiem ?. Ale nie wszystkim się udaję zostać " od ..." w górę - wielu zostaję "od ...." w dół.
Cytuj
TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z DOBREM SŁUŻBY !!!.
Tutaj akurat się zgadzam z twoją autokrytyką  Alfie - wracaj na Melmac.
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2008, 10:51:11 »
Cytuj
Współczuję kolegom strażakom zrzeszonym w "Solidarności"
Ja współczuje wszystkim niezrzeszonym - i to nie tylko w "Solidarności".
Cytuj
Partykularne interesiki , promowanie swoich (patrz biernych, miernych ale wiernych, a tym samym zasługujących na wielokrotne awanse w ciągu roku) i zwykła, mała zawiść małych ludzi o bardzo małych rozumkach.
Zupełnie niepotrzebnie przedstawiłeś własne i swoich mocodawców (guru?) credo i dokonania. Są one doskonale znane od dość dawna. A "interesiki" "kręcą" nie tylko partykularne.
Cytuj
A może to tylko problemy osobowościowe (matka nie dała strzelać z procy) ?

To dobrze że zastanawiasz się nad swoim stanem zdrowia - ale to chyba pytanie retoryczne - przecież odpowiedź jak pokazuje cytat - już znasz.
Nie wiem tylko czy przyczyna jest właściwie zdiagnozowana - może to był łuk, kusza - a może nieodparta potrzeba zostania od "małego" strażakiem ?. Ale nie wszystkim się udaję zostać " od ..." w górę - wielu zostaję "od ...." w dół.
Cytuj
TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z DOBREM SŁUŻBY !!!.
No cóż drogi kolego ... widać że dla Ciebie służba to podobnie jak dla Robercika i jego zauszników tylko przepychanka kadrowa i próby z gatunku "kto kogo". Mam głęboką nadzieję, że taki sposób myślenia nie jest zaraźliwy, bo w przeciwnym razie generała będziemy mogli pooglądać tylko na pożółkłych fotografiach. Na szczęście umiłowany ojciec narodu jest już po połowie kadencji. Byle tylko do tego czasu nie wymarły niewiasty haftujące wężyki. A tak swoją drogą ... co mają związki zawodowe do nominacji generalskich ...... czyżby nowa egzekutywa..... fe :wacko:
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 10:53:30 wysłana przez Alf »

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2008, 12:00:04 »
Po pierwsze drogi Alfie naucz się obsługi cytatów.
Po drugie
Cytuj
Mam głęboką nadzieję, że taki sposób myślenia nie jest zaraźliwy, bo w przeciwnym razie generała będziemy mogli pooglądać tylko na pożółkłych fotografiach.
Jak chcesz zobaczyć generała - to w muzeum w Mysłowicach są wszyscy "ojcowie" PSP i OSP. Ja osobiście wolałbym zobaczyć w nich "strażaków" - nie sutanna czyni księdza - nie wężyki czynią strażaka !.
Cytuj
Na szczęście umiłowany ojciec narodu jest już po połowie kadencji. Byle tylko do tego czasu nie wymarły niewiasty haftujące wężyki.
Naigrywasz  się z Prezydenta RP wybranego przez ponad 50% narodu - a wychwalasz pod niebiosy i użalasz się nad  wybranym jedynie przez znajomego zza płotu
Cytuj
fe :wacko:
I gdzie tu twój etos służby i patriotyzm ?.
Cytuj
A tak swoją drogą ... co mają związki zawodowe do nominacji generalskich
Nic nie mają - jest to kompetencja Prezydenta RP - i może do niego napisz to się dowiesz dlaczego tych 12 z MON-u nie dostało awansów. Może też "podpadli" ZZ "S" ?
Cytuj
czyżby nowa egzekutywa
Ciągle wracasz do ideałów młodości. Ale to się już chyba "nie wrati" jak mawiają Czesi. Czego sobie i Tobie życzę.

I na tym zakończymy przemiłą polemikę Alfie (ale jak widać z postów " nie Omego)
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2008, 18:08:59 »
Po co te kłótnie JA  osobiście nie będę płakał że jakiś tam brygadier nie został generałem , smuci mnie tylko fakt że nasze ZZ angażują sie politycznie w całą sprawę .To tyle myślicie ilu strażaków biorących udział w akcji dostali przyśpieszony awans - słyszałem osobiście o 4  ale już troszkę służę więc to jest kropla w morzu ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2008, 20:36:34 »
kłaniam. Pewnie i racja po co te kłutnie ale trudno wytrzymać jak się czyta takie posty. Trzeba mieć naprawde dużo złej woli żeby tak interpretować otaczający świat( alf). Nie dziwi więc fakt że slawgot napisał to co powinien napisać każdy obiektywnie patrzący strażak. Gratuluje słusznych i na odpowiednim poziomie ripost. Miłego wieczoru

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 05, 2008, 22:41:29 »
z Prezydenta RP wybranego przez ponad 50% narodu

Ciekwawa matematyka 8257468 to ponad 50% narodu.

Polska w 2005 roku liczyła 38 190 608, uprawnionych do głosowania 30 279 209.

Taka jest właśnie logika Twojego obiektywizmu.
 
W tonie tak pojętego obiektywizmu piszą bzdury na tym forum prawdziwi i jedynie słuszni strażacy - członkowie NSZZ "S".

Opamiętania troszkę i pokory.

Pozdrawiam wszystkich strażaków :)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2008, 21:23:36 »
Wysłane: Wczoraj o 22:41:29
Wysłany przez: trymix
Cytuj
z Prezydenta RP wybranego przez ponad 50% narodu

Ciekwawa matematyka 8257468 to ponad 50% narodu.

Polska w 2005 roku liczyła 38 190 608, uprawnionych do głosowania 30 279 209.

Taka jest właśnie logika Twojego obiektywizmu.

Jeśli chodzi o ścisłość trymix, to kolega slawgot miał na mysli 50% tych, którzy wzięli udział w wyborach, a jaka była frekwencja, to sobie sam dospiewaj..nie ma o co kopii kruszyć, pozostaje tylko Tobie Ciebie zacytować:
Taka jest właśnie logika Twojego obiektywizmu
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2008, 22:26:30 »
Drogi trymix-ie.
Czy Ty, aby się trochę nie zagalopowałeś ??
Cytuj
W tonie tak pojętego obiektywizmu piszą bzdury na tym forum prawdziwi i jedynie słuszni strażacy - członkowie NSZZ "S".
Masz jakieś urazy ? Coś Ci nie wyszło ? Nie dało się coś załatwić po linii rodzinnej ? Przeszkodziły ZZ ??
Nie wiem ....  :huh:
Ale jako członek wymienionego przez Ciebie związku zawodowego czuję się trochę jakby opluty...
Bo niestety pojechałeś po wszystkich.....
Czyżbym również jako związkowiec był kłamcą i wypisywał tylko bzdury ?
Ale nie o tym.....
Na siłę chcesz coś udowodnić tylko nie wiesz jak więc czepiasz się nawet najmniejszych szczegółów..
Jeśli chodzi o podane przez Ciebie liczby to użyłeś :30 279 209 uprawnionych do głosowania
W drugiej turze obecny Prezydent uzyskał 54,04% głosów .
Weź pod uwagę, że frekwencja wyborcza nie wpływa na ważność wyborów.
A jaka była frekwencja ??
Właśnie: - 49.74% i 50.99% w drugiej turze.
Więc dostał ponad 50% poparcia narodu czy nie ??
Jeśli reszta olała wybory to znaczy że jest im wszystko jedno kto będzie Prezydentem.... po prostu dali o tym zadecydować innym.
Teraz oczywiście tak jak Alf mają najwięcej do powiedzenia i do narzekania....
I teraz zobacz czy w straży nie jest podobna sytuacja.
Przewodniczącego (nie ważne jakiego zwiazku) wybierają członkowie poprzez swoich delegatów.
I jeśli jest do dupy to wina tylko i wyłącznie głosujących, że tak wybrali....
A właśnie taki gość jak Ty kolego trymix do żadnego związku nie należy, nikogo nie wybiera, ale potrafi tylko krytykować.
Cytuj
Opamiętania troszkę i pokory.
No właśnie

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2008, 23:57:41 »
Być może trochę się zagalopowałem. Być może...

Ja nie kwestjonuję wyniku wyborów. Wynik jest oczywisty i nie ma o czym dyskutować, co nie zmienia faktu,  że to nie ponad 50% narodu o tym zdecydowało. Muszę Cię Gedeonie rozczarować... nigdy nic nie musiałem załatwiać i nie załatwiałem czegokolwiek co by mogło wywoływać jakieś sprzeciwy związków działających w PSP. Nie mam potrzeby ani szukania wsparcia ani tez konfrontacji ze ZZ.

Rozszyfrowałeś minie Gedeonie. Nie należę do żadnego związku.

To mi nie zabiera prawa do krytyki tego co się tu wypisuje!

Jak pewnie wiesz, nie często zajmuję stanowisko na tym forum, choć zaglądam tu codziennie. Są jednak takie sytuacje kiedy po prostu nie jestem w stanie przemilczeć tego co tu czytam.

A więc....

Cytuj
PiS: Nie zasługują na awans generalski 

To nie PIS tak uważa ,bo PIS nie interesuje się zupełnie dzisiaj PSP! To ZZ o którym już tu pisałem. No ....chyba że jest już w strukturach PIS.

Powtarzając za Ogn.Fox
Cytuj
Po co te kłótnie JA  osobiście nie będę płakał że jakiś tam brygadier nie został generałem , smuci mnie tylko fakt że nasze ZZ angażują sie politycznie w całą sprawę

Nie upieram się przy tym, że właśnie Ci a nie inni Panowie zasłużyli na awans generalski, bo nie mnie to oceniać. Jednak jestem od kilkunastu lat strażakiem i boli mnie, że ZZ, który z założenia powinien dbać o formację po prostu ja osłabia.

Brak zauważenia przez Prezydenta RP naszego święta jest brakiem uznania dla ponad 30 tys formacji zawodowej nie wspominając  o ponad 420 tys. członkówOSP.

RATOWNIK112
Cytuj
A czym zasłużył się były KG , jeśli miał dwa awanse w ciągu roku.

No właśnie czym się zasługuje na takie awanse.
 
Jak to się stało, że nagle gdzie się strażak nie rozejrzał, w okresie rządów PIS, członkowie związku nagle staja się w pełni kompetentnymi komendantami, doradcami, dyrektorami, naczelnikami ??? Rozumiem, że przykłady są oczywiste, a przez to zbędne jest ich podawanie.
Po co są przepisy kwalifikacyjne, skoro praktyka "odstępstw" stała się regułą?? Gdzie wtedy były protesty słane do posłów?

Dzisiaj wszyscy wiemy, że byli wśród nich tacy którzy zrobili więcej złego niż dobrego.
Tacy którzy zaszkodzili PSP jako formacji ale także strażakom.

I na koniec w mojej KM/KP :) jeszcze nie tak dawno było kilku członków NSZZ. Ale oni nie odeszli na emeryturę. Oni po prostu podziękowali za utożsamianie ich z tym co się działo. Dzisiaj nie ma wśród kilkudziesięciu strażaków członków ZZ i prawienikt nie narzeka.

Napisałem prawie nikt.... bo narzeka komendant !!! W Wobec braku wsparcia ZZ jest bez szans w ustalaniu podziału środków na szczeblu wojewódzkim. Tu podam przykład: średnia płaca na 2008 rok na skutek działania ZZ została obniżona o kilkadziesiąt PLN, na korzyść innej komendy.

Więc napiszę raz jeszcze:

Opamiętania troszkę i pokory Panowie !

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 08, 2008, 20:23:30 »
Działalność związkową naprawdę mocno widać i odczuwa się
1. w trakcie jakichkolwiek wyborów mogących mieć wpływ na zmianę stanowisk naszych szefów
2. przy podziale środków na nagrody, być może dodatki ..
3. i tyle
a przecież ustawa o zz dodaje jeszcze kilkanaście praw, z których zz nie korzystają. Dlaczego ?????/? czyżby
1. brak wiedzy w tym temacie,
2. niechęć do podejmowania działań niepopularnych dla szefa,
3. brak czasu z uwagi na rozgrywki wewnątrz i między związkowe,
i tak się dzieje od lat.
A każdy ciekawy stołeczek przeważnie dostają ludzie z układów zz - nieważna merytoryka, doświadczenia - bo tego nikt nie mierzy ????????.
A wcześniej wymieniane pojęcia jak honor i coś tam jeszcze to w narodzie wypleniła II wojna i 50 lat komuny.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 08, 2008, 21:42:08 »
Być może trochę się zagalopowałem. Być może...

Muszę ci przyznać , że zagalopowałeś się  dość mocno obrażając strażaków należących do ZZ (w ty  przypadku do S ) .Nie wiem co zrobiły ci ZZ ale muszę  przyznać  że bije od ciebie  jakiś żal ale pewnie nie chcesz o tym pisać twoja sprawa ?
Pewnie że masz prawo krytykować to co się dzieje w Formacji PSP - tylko czemu krytykujesz działaczy , członków ZZ (S), strażacy ci działają w naszym imieniu, robią coś dla nas- dla wszystkich strażaków (należących , i nie należących do ZZ) .Pewnie , że nie wszystko mi się podoba co robią , ale robię coś  z tym -dając  im swój głos - A co ty robisz  (oprócz wypełniania swoich obowiązków) -bezinteresownie dla polepszenia służby . Nie mówię o ludziach na samym szczeblu ,ale ci troszkę niżej nastawiają za nas -dupy-załatwiają rożne sprawy związane ze służba .Jeżeli chcesz coś zmienić w naszych szeregach załóż związek nie zależny i będziesz miał okazje spróbować swoich sił .Bez urazy bo nie mam nic do strażaków którzy nie należą do żadnych ZZ ,ale mają najwięcej do powiedzenia przeważnie  marudzą jakby byli wszechwiedzących - więc wypisz swoje propozycje a my z chęcią z korzystamy jeżeli będą na poziomie .Pozdrawiam cię i szanuje krytykę lecz nie czepialstwa.




« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2008, 21:49:22 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 09, 2008, 00:04:41 »
Ogn .Fox   ja myślę że  kolega trymix nie czepia się nikogo  , po prostu wyraża zdanie i swoja opinię , wolno mu jak każdemu na tym forum.
Problem tkwi w tym że ZZ wdały się w  prywatna wojenkę i patrzą jak by tu dokopać jeden drugiemu i pokazać który związek więcej może. Ten który w danej chwili ma  01 ze swego namaszczenia ten zaczyna mocniej machać szabelką .
Ale nie o związkach jest tu temat lecz o awansach ,historia kołem się toczy i temat wraca jak bumerang rok rocznie, wstrzymywanie awansu lub też przyspieszanie jest w gestii przełożonego uprawnionego do awansowania i nikt z nas nie ma prawa komentować i krytykować , bo nikt tak do końca nie zna motywów którymi kierował się przełożony ,czy ktoś awansował dwa razy w roku , czy drugi nie otrzymał awansu pomimo czasookresu  w obydwu przypadkach musiało być coś na rzeczy i ktoś zasługiwał lub nie.

Martwi mnie tylko jedno , że ZZ zaczynają wkładać tam swoje paluszki a jeśli ZZ tam są  to nic dobrego z tego nie wyniknie .

Pozdrawiam


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 09, 2008, 00:05:30 »
Drogi kolego trymix, najpierw piszesz, że się zagalopowałaś, żeby za chwilę mimo chodem wtrącić:
Cytuj
Jak to się stało, że nagle gdzie się strażak nie rozejrzał, w okresie rządów PIS, członkowie związku nagle staja się w pełni kompetentnymi komendantami, doradcami, dyrektorami, naczelnikami Huh Rozumiem, że przykłady są oczywiste, a przez to zbędne jest ich podawanie.

Jestem członkiem zz "S" i nie przypominam sobie, żebym w okresie rządów PiS był komendantem, powiem więcej nikt w moim województwie (mam na myśli kolegówe członków zz "S") nie został komendantem za rządów PiS, więc proszę jednak, abyś nie uogólniał i podał podobno tak oczywiste przykłady awansów działaczy związkowych (dotyczy to mojego województwa) być może o czymś nie wiem, nie słyszałem i nagle mnie oświecisz?

I znowu jestem zmuszony, aby Ciebie - Tobie zacytyować:
Cytuj
Opamiętania troszkę i pokory
  :mellow:

Z innej części wypowiedzi:
Cytuj
Po co są przepisy kwalifikacyjne, skoro praktyka "odstępstw" stała się regułą?

Odpowiedz sobie sam na to pytanie, a w zasadzie zaczekajmy do lipca ( w tym miesiącu upłynie 3 letni termin ustawowy do uzyskania uprawnienień do zajmowania stanowisk kierowniczych i dowódczych dla osób, które nie posiadają kwalifikacji zgodnych z ustawą o PSP i rozporządzeniem kwalifikacyjnym).
Ciekaw jestem jak wielka to będzie skala odstępstw?  :huh:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 00:07:19 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 09, 2008, 00:06:22 »
...
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 00:07:54 wysłana przez firepl »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 09, 2008, 00:23:43 »
Wysłane: Wczoraj o 20:23:30
Wysłany przez: sodomawstrazy
Cytuj
A wcześniej wymieniane pojęcia jak honor i coś tam jeszcze to w narodzie wypleniła II wojna i 50 lat komuny.

Informacja dla kolegi sodomawstrazy, Pełne motto brzmi:
Bóg, honor, ojczyzna - a nie, "coś tam jeszcze"....

Cytuj
A każdy ciekawy stołeczek przeważnie dostają ludzie z układów zz - nieważna merytoryka, doświadczenia - bo tego nikt nie mierzy


Rozumiem, że według Ciebie, członkowie zz (w szczególności "S") nie moga być powoływani na żadne stanowiska, bo nie mają pojecia o pracy w PSP, brak im wiedzy i ich powołanie są z gruntu mało merytoryczne, za to powołanie każdegoinnego, byle nie związkowca, jest merytoryczne i zawsze jest strzałem w 10-kę, zawsze jest to ideał?

Cytuj
a przecież ustawa o zz dodaje jeszcze kilkanaście praw, z których zz nie korzystają.
Proponuję przeczytanie informacji zamieszczonej na stronie zz "S" (jeśli się nie brzydzisz?)
Tutaj jest link lub tutaj

Jeśli i taka inicjatywa zz "Solidarność" Cię nie przekonuje, to może podpowiedz jakieś jedynie słuszne Twoim zdaniem wyjście z sytuacji w chwili obecnej najbardziej interesującej strażaków? - tak myślę?
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 00:26:53 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline observer0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2008, 01:03:57 »
Śpieszmy sie kochać przewodniczących ZZ, tak szybko odchodzą ...
Na stanowiska Komendanckie oczywiście :)
Za poprzedniego rządu na topie była "S" teraz jest "F", niestety nie zgrały się terminy i PanByłyPrzewodniczący jest jedynie p.o. Minister zapewnie nie wyrobił się z podpisaniem odstępstwa, a to szkoda ...
http://www.olsztyn24.com/?m=1&i=3070
Chyba Warmińsko - Mazurskie już na zawsze zostanie poligonem dośwadczalnym dla starć Tytanów Polityki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2008, 07:14:34 »
Ogn .Fox   ja myślę że  kolega trymix nie czepia się nikogo  , po prostu wyraża zdanie i swoja opinię , wolno mu jak każdemu na tym forum.

Pozwolę coś przytoczyć-oto kolegi   słowa :W tonie tak pojętego obiektywizmu piszą bzdury na tym forum prawdziwi i jedynie słuszni strażacy - członkowie NSZZ "S".

Zdanie swoje może wyrażać, nikt jemu tego nie zabroni i tu sie z tobą zgodzę , a tak że  z  tym  , że jest to temat o awansach ,a nie o ZZ- więc nie będziemy sie rozpisywać nie na temat .Pozdrawiam .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 09, 2008, 10:01:33 »
... Za poprzedniego rządu na topie była "S" teraz jest "F", niestety nie zgrały się terminy i PanByłyPrzewodniczący jest jedynie p.o. Minister zapewnie nie wyrobił się z podpisaniem odstępstwa, a to szkoda ...
Czy mógłbyś szerzej wyjaśnić o co chodzi z "Florianem" i byłym przewodniczącym > w artykule prasowym nie ma nic o Florku. Twoja wypowiedź zapowiada jakąś sensację lub też pomówienie.  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline observer0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 09, 2008, 12:13:33 »
http://www.straz.braniewo.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=2
"Podczas uroczystości Warmińsko - Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Marek Szczech powołał na stanowisko pełniącego obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie kpt. Wojciecha Jaroszka, który dotychczas pełnił funkcję Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie."
Kim był powołany w strukturach Krajowych "F" każdy chyba wie ...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 09, 2008, 12:51:49 »
Jednak z dużej burzy mały deszcz.
Śpieszmy sie kochać przewodniczących ZZ, tak szybko odchodzą ...
Jeżeli bez mała 10 lat społecznej działalności na funkcji przewodniczącego to krótko, to ja nie mam pytań  :rolleyes:
Cytuj
... jest jedynie p.o. Minister zapewnie nie wyrobił się z podpisaniem odstępstwa...
O jakie odstępstwo chodzi, należy doczytać rozporządzenie w sprawie kwalifikacji i dopiero wtedy stawiać zarzuty. Pomijam fakt, że nie można powierzyć obowiązków strażakowi bez kwalifikacji.  :wub:
Cytuj
Kim był powołany w strukturach Krajowych "F" każdy chyba wie ...
Żeby się dowiedzieć kim był Wojtek w strukturach krajowych Florka wystarczy wejść na stronę ZZS Florian i wiadomo > członkiem Zarządu Krajowego i nie jest to chyba naganne a wręcz przeciwnie  -_-
Czy fakt, że posiadający predyspozycje oraz wykształcenie strażak zostaje awansowany jest czymś nagannym, czy też normalną sprawą.  -_-
Czy to że niezależnie od obowiązków służbowych poświęcał swój wolny czas na działalność związkową, często wspomagając strażaków w sprawach indywidualnych ma być przeszkodą w awansie zawodowym? A może liczyłeś na ten awans i czujesz się zawiedziony? ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Zbycho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2008, 13:04:09 »
Uwazam, ze robi sie sztuczna zadyme wobec faktu powolania. Owszem, moze bylo poczekac do dnia uzyskania pelnych uprawnien, ale to jest szczegol. Facet jest naprawde w porzadku i nalezalo mu sie to. Dostal nominacje, zlozyl mandat - postawa godna szacunku. Tyle.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 09, 2008, 14:22:26 »
Pomijając fakt, że posty są nie na temat i powinny zostać skasowane, to należy dodać jeszcze coś.
Również znam Wojciecha i uważam, że byłą to decyzja dobra. Dziwi mnie, że ktoś nie zna danej komendy a się wypowiada. Już tam najlepiej wiedzą, kto jest kto. A że ktoś jest w związkach - cóż, chyba nie podpisywał cyrografu krwią na całe życie, poza tym ESKA robiła tak cały czas i jakoś sie to podobało co niektórym. jako związkowiec dbał o ludzi, więc nie ma powodu sądzić, że bedzie inaczej. Pozdrawiam, gratulacje dla kolegi i wnoszę o skasowanie postów nie na temat! :wacko:
O wiarygodności (i celach) użytkowników z jednym, dwoma postami było już wcześniej, m.in. w wątku "Apel do związkowców". Nie mówię, że olać, bo każdy jakoś na forum zaczyna, ale .... no właśnie, ale.
Pozdrawiam strażaków!
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 09, 2008, 22:26:05 »
... zasługuje nie zasługuje... Ja uważam, że taka formacja jak nasza czyli formacja mundurowa powinna posiadać generałów... Popatrzmy na wojsko... czy u nas są gorsi oficerowi niz u nich wątpie... I uważam, że na czele takiej formacji powinien stac generał... Nie ze względu na zasługi tylko tak poprostu... powinien

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 09, 2008, 22:38:20 »
Cytuj
Ja uważam, że taka formacja jak nasza czyli formacja mundurowa powinna posiadać generałów(...) Popatrzmy na wojsko... czy u nas są gorsi oficerowi niz u nich wątpie...I uważam, że na czele takiej formacji powinien stac generał... Nie ze względu na zasługi tylko tak poprostu... powinien
Miałem tego nie komentować, ale nie wytrzymałem. A ilu by Waszmośc tych generałów w naszej formacji sobie życzył? Bo ich ilośc obecnie nie zawiera sie już w pojęciu "na czele formacji".

Poza tym Panie kolego, MY to nie wojsko...na szczęście
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: PiS: Nie zasługują na awans generalski
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 09, 2008, 22:44:51 »
Nie wiem czy mam odpowiadać w podobnej formie jak ty ale... Ale odpowiem ci krótko by nie wchodzić w zbędną (przynajmniej jak dla mnie polemikę). Uważam, że KG PSP powinien być generał... i możesz nie wytrzymywać... a jak dalej nie wytrzymjesz to wiesz... popuść... I powinien jak wszyscy się zgadzamy dłużej posiedziec na swoim stołku...
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 08:04:15 wysłana przez STRAŻAK___!!! »