Służba > Forum zawodowców

1400 Etatów

<< < (9/9)

BROKS:
Czemu szukamy oszczędności w biurach komend???Odpowiedź jest bardzo prosta Biurówka...można bardzo łatwo uzbierać w całej Polsce miliony złotych. Wystarczy kilka prostych zmian:
1. Wydział finansowy - cywile, księgowość - cywile...ileż można zaoszczędzić na mundurówkach oraz innych strażackich przywilejach biorąc pod uwagę tylko te dwa wydziały...nie wspomnę o reszcie stanowisk np. zaplecza technicznego gdzie wystarczy dwóch trzech dobrych mechaników (cywilów) aby cała ta karuzela się kręciła i nie trzeba im nadawać stopni pożarnictwa!!!Zmiana trudna bo trzeba by wydać przepis np. że od jutra każda nowo przyjęta osoba do takich wydziałów nie miałaby szans na zostanie "strażakiem"....jeszcze brakuje tylko tego żeby w komendach zatrudniać sprzątaczki i dawać im stopień!!! - bez obrazy dla strażackiej braci na codzień jeżdżącej na szmacie...sam też jeżdżę haha!!!
2. Dlaczego w komendach wojewódzkich oraz większych miejskich jest po dwóch zastępców komendanta??? Nie mam pojęcia bo skoro w regulaminach komend jest zapisane...że w razie nieobecności komendanta pałeczkę przejmuje jego I zastęca, jeśli i jego nie ma to II zastępca...a jeśli całą trójcę dopadła jakaś czarodziejska niemoc to funkcję tę pełni naczelnik wyznaczonego wydziału. Wniosek jest prosty...conajmniej jeden zastępca jest zbędny!!!!Zastępcy komendanta tylko nadzorują i wydają polecenia i tą samą robotę może z powodzeniem wykonywać okresowo naczelnik wydziału!!!
3. Śmiem twierdzić że w KW gdzie jest sporo etatów można z powodzeniem skasować np. po jednym etacie w kazdym wydziale...reszta od przejęcia po tej osobie obowiązków na pewno nie spuchnie z wysiłku yntelektualnego haha!
Podałem tylko kilka sposobów które nie są żadną rewolucją i nie zakładają jakiegoś wielkiego obcinania etatów w komendach. W skali kraju to ogromne kwoty które pozwoliłyby na zatrudnienie dodatkowych ludzi w JRG...może i na zakupy drobnego sprzętu ratowniczego jeszcze by zostało...Narazisko!!!!

Ajax:
path Może ja się się troche nie jasno wyraziłem? Chyba trochę pomotałem z tymi liczbami - moja wina! Przepraszam.
Jednak jakbyś dokladnie przeczytał sens wypowiedzi to wynika z niej jednoznacznie, że nie chodzi o rozbudowę, a redukcję tzw."administracji" Nie chce mi się juz w tym temacie rozpisywać, bo i tak jest strasznie rozwlekły, a zawsze będą zwolennicy /chyba więcej/ i przeciwnicy zmian. Co jeden też ma inną - lepszą koncepcję. Pewne jest raczej tylko, że są one stosunkowo szybko niezbedne, a to niestety już nie zależy od takich jak "my".
Nie może być tak jak wspominałem, aby w małych KP były nieraz po 2 osoby na jednym stanowisku, a w KW /sł.operac. 30/. Doceniam rolę i niejednokrotnie zaangażowanie tych osób, ale szukajac etatów jak w temacie, trzeba najpierw spojrzeć właśnie TU. ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Ps. Tak mi się dzisiaj akurat nasuneło: zob. <Gorące dyskusje> "Wydarzenia na stronie Kgpsp" :angry:  

path:
Witaj Biurówka:)
Myślę, ze trzeba spokojnie podejść do tych tematów na forum. Można się sporo dowiedzieć, np. co nurtuje strażaków.
fakt że ostatni temat to chyba te etaty i ewentualne redukcje w biurach. Bo inaczej nie można utrzymać limitu 40 godz/ tydzień.
Ale jest projekt a może nawet już jest Dyrektywa Unii Europejskiej ze służby ratownicze mogą pracować 52 godz,/tydzień. może ktoś wie coś więcej na ten temat?
A co do pracy w biurze to pewnie byłoby tak, że po ograniczeniu etatów administracyjnych część tej pracy przejdzie do jrg.  kiedyś to już przeżyłem.
A papierów co już powtarzam przybywa. Kto nie wierzy niech na miesiąc przejdzie do biura. nawet nie jest ważna nazwa tego biura.
Ajax, rozumiem co chciałeś powiedzieć, na szczęście czarne myśli nachodzą mnie coraz rzadziej,
path

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej