Autor Wątek: Fotografowanie  (Przeczytany 23335 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 01, 2009, 11:19:19 »
Panowie potrzebne mi są konkretne wypowiedzi podparte aktami prawnymi normującymi to, chodzi mi o to że chcę czarno na białym pokazać temu Panu i żeby się odczepił raz na zawsze a do tego chcę takie informacje umieścić na mojej stronce żeby kazdy kto chce się dowiedzieć miał swobodny dostęp i sobie poczytał. www.milicz.osp.org.pl  :)

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 03, 2009, 09:49:53 »
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 03, 2009, 10:08:15 »
Kilka przykładów odnośnie ofiar. Zdjęcia na interia.pl gdzie każdy, w tym dzieci może je obejrzeć, nie mówiąc już o tym że pokazywane są twarze poszkodowanych.

http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/holandia-zamach-na-krolowa/zdjecie/duze,1017377,16

http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/holandia-zamach-na-krolowa/zdjecie/duze,1016681,8

http://fakty.interia.pl/galerie/fakty/masakra-na-uczelni-uwaga-drastyczne/zdjecie/duze,1016607,9,1299697

No i co z tego? Przecież to holenderskie i azerskie ofiary a nie Polacy. Dlaczego więc się oburzacie?
Jednocześnie może zobaczyć jak pracują fotoreporterzy AFP (Agence France Presse), najstarszej agencji informacyjnej na świecie.

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 29, 2009, 10:57:44 »
Szanowni koledzy mam takie pytanko. Zastanawia mnie czy fotografowi można jeździć wraz ze strażakami alarmowo do zdarzeń (tzn. razem z nimi w samochodzie strażackim)??? Jeśli tak to w jakich sytuacjach i pod jakimi warunkami.
powiem tak...znam jedną dziewczynę pracującą dla lokalnej gazety,która tylko dlatego wstąpiła do OSP by jeździć z nimi na akcję a potem trzaskać zdjęcia...oczywiście jeśli zdąży do remizy to jedzie ze strażakami.Wkurza mnie to trochę ale cóż zrobić...uważam że wóz bojowy nie jest TAXI
Moja żona też pracuje jako dziennikarz w innej gazecie,zdjęcia dostaje od druhów,którzy akcje fotografują a jeśli już zdarzy się,że trafi na jakąś akcję,tak,jak np w czwartek powalone drzewo i ochotników uwijających się przy tym, to zawsze zakłada identyfikator i nikt się nie czepia.Oczywiście zgodzę się,że zawód fotoreportera czy dziennikarza jest specyficzny ale pewnych rzeczy nie należy fotografować,bądź zrobić selekcję i zdjęć np.drastycznych nie dawać do druku
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 29, 2009, 10:59:47 »
Jeśli tylko tym się zajmuje - jaki jest sens w zabieraniu Jej?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 29, 2009, 11:08:45 »
Jeśli tylko tym się zajmuje - jaki jest sens w zabieraniu Jej?
no o to, to mnie nie pytaj, może po to by mieć ciekawe zdjęcia,więcej kasy za artykuł,nie wiem po,co,  ...i nie zajmuje się tylko czymś takim jak to zwą "strażałki"..pisze o wszystkim a to że wóz robi za TAXI to już niestety szara rzeczywistość.

Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 29, 2009, 11:59:01 »
znam jedną dziewczynę pracującą dla lokalnej gazety,która tylko dlatego wstąpiła do OSP by jeździć z nimi na akcję a potem trzaskać zdjęcia...
To już na prawdę przesada. Powinna się zdecydować czy pomaga ludziom czy robi zdjęcia. :gwiazdki: Moja jednostka ma jednak zaprzyjaźnionego fotografa. Jest to mój znajomy i gdy tylko dostaje alarm od razu dzwonie do niego aby przyjechał do remizy. Gdy dojedzie dowiaduje się co się stało i jedzie za nami prywatnym samochodem. Raz czy dwa zdarzyło się że jechał z nami jako dodatkowa osoba. A wcześniej zapytał czy może jechać dowódcy-który bierze odpowiedzialność. Wiem że jest to nie zgodne z regulaminem. Ale jak na razie nikt się nie czepiał wręcz przeciwnie ostatnio na wypadku. 998 pytał przez radio czy mamy naszego fotografa bo chcą zdjęcia.
tutaj znajdziecie kilka z jego zdjęć->http://picasaweb.google.pl/tomx66

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Fotografowanie
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 29, 2009, 13:43:10 »

tutaj znajdziecie kilka z jego zdjęć->http://picasaweb.google.pl/tomx66
całkiem fajne zdjęcia...zrobione z pasją... a propos kolego skąd jesteś?
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.