Autor Wątek: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)  (Przeczytany 2174 razy)

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Witam,
proponuję taki fajny temat dla relaxu. Czy ostrzelany samochód np. z karabinu wybuchnie ? Odpowiedź znam, natomiast nie chcę jej sugerować. Może ktoś napisze coś bardziej konstruktywnego niż mam na myśli :) Pozdrawiam, i życzę miłej dyskusji.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2008, 20:05:12 »
Na pewno wybuchnie, bo przecież ta energia pocisku, temperatura i w ogóle. poza tym, na filmach to tyle razy widziałem, że na pewno wybuchnie!! ;)
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2008, 20:06:30 »
Witam,
proponuję taki fajny temat dla relaxu. Czy ostrzelany samochód np. z karabinu wybuchnie ? Odpowiedź znam, natomiast nie chcę jej sugerować. Może ktoś napisze coś bardziej konstruktywnego niż mam na myśli :) Pozdrawiam, i życzę miłej dyskusji.

Nie znasz odpowiedzi, bo jej nie ma. Zdefiniuj, co znaczy 'karabin' - to obrzyn mausera 98k, ulubiona bron klusownikow, czy km strzelajacy amunicja smugowa ?

Jezeli mowisz o regulaminowym kalasznikowie, to w zasadzie nie powinien wybuchnac od _podziurawienia_. Ale uwzgledniajac chociazby na przyklad to, ze tor lotu pocisku napotka na swojej drodze nie tylko cienka blache zbiornika ale i betonowa nawierzchnie, sciany, czy cokolwiek mogacego wywolac rykoszet i w rezultacie iskre - sprawa nie jest juz tak oczywista, jak w przypadku podziurawienia seria w laboratoryjnych warunkach.

Nalezaloby tez okreslic, czy samochod zasilany jest benzyna, ropa czy LPG :) I czy seria pojdzie w pasazerow obwieszonych materialami wybuchowymi czy w bagaznik z tesciowa. Ale niech sie wypowie watkodawca :]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2008, 08:19:08 wysłana przez 085 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2008, 00:48:07 »
Chodzi mu o RPG.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2008, 07:08:56 »
Witam,
proponuję taki fajny temat dla relaxu. Czy ostrzelany samochód np. z karabinu wybuchnie ? Odpowiedź znam, natomiast nie chcę jej sugerować. Może ktoś napisze coś bardziej konstruktywnego niż mam na myśli :) Pozdrawiam, i życzę miłej dyskusji.

Fajny temat ;) Jeśli znasz odpowiedź, to czy to znaczy, że strzelałeś do jakiegoś samochodu???  hihihi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2008, 07:10:42 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:38:36 »
Samochód nie wybuchnie (leciał kiedyś na Discovery program "Pogromcy mitów", którym strzelali do samochodu) . chyba że będziemy strzelać pociskami zapalającymi, ale o ich skuteczności nie jestem pewny.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2008, 20:27:51 »
@wąski - temat powstał w wyniku informacji o przejeździe premiera przez miejscowość, w której mieszkasz. Za temat odstresowywujący +, a co do sedna tematu to wydaje mi się, że laboratoryjnie jesteśmy wiele w stanie udowodnić ale w życiu jak ktoś wyżej pisał wystarczy nieszczelna instalacja LPG i jeden rykoszet z iskrami pocisku o asfalt i po aucie:) .

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Temat rozrywka: Czy ostrzelany z karabinu samochód wybuchnie? :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2008, 14:24:04 »
Wszystko  - bicie piany. Ja wiem najlepiej. Oglądam filmy USA. Był taki jeden z Brudnym Harrym. On jechał a policja (amerykańska) strzelała. Strzelali, strzelali.... strzelali i  ... nic! Samochód wyglądał jak rzeszoto, ale gdzie tam, nie wybuchł, ba nie zapalił się nawet. Do tego jeszcze jechał. Tylko, cholerka, zapomniałem zapamiętać jaka to była marka...
A na innym znów filmie samochód spada ze skarpy, leeeeci i w powietrzu sam z siebie wybucha. I znów nie zapamiętałem marki. Ale na pewno nie opel. Bo mam.
Z całą pewnością wybuchnie samochód J. Bonda. Ale tylko wtedy, gdy będzie załączony autoalarm:)
Taki mały wybuch to może dałoby się zrobić, gdyby dobry strzelec, dobra bronią trafił tak elektronikę, żeby odpaliły jaśki. Zawsze to jakiś wybuch, albo, choć kichnie w gaźnik lub strzeli w rurę (starsi ludzie wiedzą o czym piszę)
   Taaaa.... nie jest łatwo w życiu o wybuch samochodu.
A tak poważnie. Padają pomysły, że wybuchnie gdy nieszczelna instalacja, rykoszet....
To chyba też nie takie proste. Żeby wybuchło to stężenie musi być miedzy DGW a GGW. do tego w miarę zamknięta przestrzeń...
Nie łatwo taki zbieg okoliczności. Statystyka. Ile na drogach jest poważnych wypadków? Dużo. Samochody te na coś tam jeżdżą. Raczej nie na prąd, czy wodę. W tej dużej ilości wypadków ile jest takich, w których rozszczelnia się poważnie układ zasilania paliwem? Sporo. A w ilu przypadkach auto wybucha (bo pali sie częściej, ale pożar jest zbyt mało efektowny)? Dla mediów byłby to łakomy kąsek. A tu długa cisza...Z pewnością, jeżeli w IV RP (czy to znów III RP?) w wyniku ostrzału samochodu z broni palnej (ale nie RPG 7) ten raczy ulec wybuchowi to usłyszymy o tym... Chyba, że ktoś ma niepotrzebne auto, może być z LPG, mały poligon i wiadomy sprzęt.... Czekamy na film.