Autor Wątek: System COBRA - wady  (Przeczytany 15653 razy)

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2011, 18:30:34 »
Dzięki za podpowiedź. Mówiąc o wadzie, miałem na myśli to, że każdy dodatkowy element w jakimś systemie może czynić korzystanie z niego bardziej uciążliwym poprzez np. konieczność serwisowania, stosowania autoryzowanych materiałów itp. Jak weźmiesz jakikolwiek sprzęt elektroniczny zasilany na baterie lub zasilacz to przeczytasz, że producent zaleca stosowanie własnych baterii itp. Niektórzy nawet wyłączają odpowiedzialność w przypadku stosowania innych baterii. Ciekawi mnie jak jest tu, bo gdy słyszałem o tym urządzeniu w momencie jego powstania (będąc w Szwecji dostałem materiały na jego temat, którymi się podzieliłem ze znajomymi) podnoszono wówczas cenę proszku, jako wadę. Stąd moje wątpliwości.

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2011, 18:35:10 »
A wie ktoś może z własnej praktyki jak jest z wydatkiem wody/ścierniwa w danej jednostce czasu? Bo rozumiem, że wartości te raczej są stałe? I czy jest możliwość użycia samej wody bez ścierniwa np. po przebiciu się przez ścianę, jakoś "na szybko"?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2011, 20:36:49 »
Jak się uprze, to mocniejszym karcherem z "płaską" dyszą da radę deskę przeciąć  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2011, 20:54:27 »
Ścierniwo potrzebne jest tylko do przebicia się przez dany materiał, resztę robi się już samą wodą.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2011, 20:43:58 »
Jak jest z trwałością samej dyszy? Garnet w urządzeniach do cięcia wodą zużywają się, im wolniej, tym dysza droższa,  ale zużywają się. mam jeszcze jedno pytanie, czy w Cobrze proszek ścierny podawany jest stale , czy jest możliwość podawania tylko wody, oraz czy proszkiem może być zwykły proszek kwarcowy o odpowiedniej średnicy ziaren i wilgoci?

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: System COBRA - wady
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2011, 21:04:03 »
Jak jest z trwałością samej dyszy? Garnet w urządzeniach do cięcia wodą zużywają się, im wolniej, tym dysza droższa,  ale zużywają się. mam jeszcze jedno pytanie, czy w Cobrze proszek ścierny podawany jest stale , czy jest możliwość podawania tylko wody, oraz czy proszkiem może być zwykły proszek kwarcowy o odpowiedniej średnicy ziaren i wilgoci?
Z proszkiem to nie wiem jak jest czy może zostać zastąpiony. Są dwa "spusty" jeden od wody drugi od proszku, więc można podawać samą wodę.