Autor Wątek: Strażackie Wesele !  (Przeczytany 10890 razy)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Strażackie Wesele !
« dnia: Grudzień 05, 2004, 13:36:23 »
Jak wszystkim wiadomo w naszym kraju panuje jeszcze tradycja organizowania hucznych wesel.
W naszej jednostce trafiły sie dwa strażackie wesela (niespodziewane :D ).
No i teraz pytanie.
Jako że wszyscy zainteresowani (czyli obojga narzeczeństwa) są  członkami naszej OSP chcielibyśmy zorganizowac jakąś oprawę tych uroczystości.
Może ktos ma już jak jakieś doświadczenia w tym temacie i chciałby sie nimi podzielić.
Wszystkie pomysły są mile widziane.
Dodam tylko, że sami juz kilka pomysłow mamy ale nie chcę pisac jakich.
Licze na wasza inwencję szanowni druhny i druhowie.
Pozdrawiam
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2004, 08:23:15 »
Hej,
my robiliśmy oprawę ślubu koledze około rok temu!!!
Zrobiliśmy to tak, że wystawiliśmy siedmiu ludzi w ubraniach wyjściowych (letnich bo było bardzo gorąco wtedy) z wypolerowanymi toporkami.  Jeden dowódca i 6 strażaków. Przed wejściem młodej pary do kościoła staliśmy przed wejściem po obu stronach, toprki trzymaliśmy w ręce wyprostowanej wzdłuż nogi. Po ich wejściu na rozkaz dowódcy wmaszerowaliśmy do kościoła i ustawiliśmy się jakieś dwa metry za miejscami dla młodych i świadków. Cała msza na baczność w tym miejscu. Przed wyjściem młodych dowódca dał rozkaz w tył zwrot i do wymarszu - ustawiliśmy się podobnie jak przed wejściem przy kościele tylko w taki sposób żeby móc zrobic szpaler z toporków (trochę bliżej siebi). Jak młodzi wychodzili to toporeczki w górę (wiadomo jak - każdy do swojego kolegi z naprzeciwka) i zaczliśmy nimi dzwonić.
Przy życzeniach oczywiście kwiaty dla Pani Młodej. W drodze do domu weselnego asysta samochodu strażackiego z włączonymi światłami, przed samym domem - właczone co się tylko dało :).
Podobało mi się.
Sam ceremoniał staraliśmy się zrobić tak jak nam to powiedział kolega z PSP - u nich w JRG to już taka tradycja.
Jeśli uda mi się zdobyć jakieś zdjęcia to postaram się je wrzucić.
Napisz koniecznie o Waszych pomysłach no i jak już się odbędzie to opowiedz jak było.
pozdrawiam, Sylwek

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2004, 15:20:22 »
dodam jeszcze że podczas gdy para młoda przejdzie już pod szpalerem ostatni  w rzędzie powinien lekko klepnąć w tyłek panne młodą toporkiem :D  :D  :D  

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2004, 19:49:30 »
Niech klepnie ale koniecznie tą płaską stroną bo inaczej mogą być kłopoty. :D  :D  :D  

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2004, 22:01:21 »
Dziękuję i czekam na dalsze sugestie.
Wesele dopiero na początku lutego ale napewno napiszę jak było.
Co do naszych pomysłów to też myśleliśmy o prowadzeniu młodej pary samochodem do domu weselnego i o szpalerze przy wyjsciu z kościoła.
Pozdrawiam
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline raf(firemans team kz II)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła drzemie w dżemie
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2004, 08:23:28 »
witam.u nas to jest tak że strażacy służa do mszy św.(oczywiście w mundurach)
podczas zaślubin,a po mszy zostaje tylko 6 strażaków
i robi szpalerz z toporków a reszta strażaków
wraz z wozem bojowym robią bramę weselną
 (można zrobić szpalerz z dwóch odcinków
węży przed stolikiem). dopiero przy bramie
całe przedstawienie,życzenia,kwiaty dla pani młodej,
woż strażacki i stary hełm dla pana młodego.następnie prezent dla obojga małżonków i satyryczne targowanie się o weselną gorzałę.
od bramy asysta wozu ze wszystkimi strażakami przy
sygnałach świetlnych i dżwiękowych.dosyć
 ładnie to wygląda i wzrusza(szczególnie panan młodego  :D ).
..Czytałem będąc młodym chłopakiem, jak Wojtek został Strażakiem...

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2004, 10:25:38 »
u mnie już chwile nie było wesela strażackiego, ale z tego co pamiętam to wyglądało to tak:
podczas drogi do kościoła, naczele przed samochodem młodych prowadzi samochód pożarniczy na sygnałach (Żuk GLM-800). W drugą stronę tak samo :) Tuż przed domem strażaka (to w nim jest wesele) jest robiona brama strażacka, a wygląda to tak: około dziesięciu przebierańców, dzieci itp, tańczą, młody wysiada, jeden z przebierańców (w śmiesznej kobiecej masce) zabiera młodego w taniec, potem są życzenia, kwiaty, pampersy (na pewno się przydadzą :D) no i para młoda musi przejść przez bramę strażacką, a wygląda ona tak:
gdzieś z boku stoi GBA, są zbudowane 2 linie gaśnicze, dwóch strażaków przy jednej linii po lewej stronie drogi, czy też parkingu, a drudzy strażacy z drugą linią po prawej stronie i leją wodą do góry, tak aby na środku się dwa strumienie łączyły, a młodzi muszą przejść przez środek drogi, czyli pod tymi dwoma strumieniami :D

a potem wesele :P

Młodzik

  • Gość
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2004, 17:01:55 »
U znajomego w jednostce podjechali podnosikiem pod wyjscie z kosciolka :D i do ladnie przystrojonego kosza wchodzi para mloda  :) nastepnie kosz dziga sie na maxa :D i tam moga sie pocalować niby tez fajnie wyszlO :)

pozdrawiam

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2004, 19:55:17 »
a ja zamiast mercedesa czy tez innego auta osobowego korzystałem z jazdy drabiną-jakaż ona była wypucowana-oczywiście też po wyjściu z kościoła wjechałem z żoną na max. i tam złożyliśmy sobie życzenia-szkoda tylko że nie zostało to nagrane  

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2004, 07:34:26 »
hej
nie zamierzam sie w najblizszym czasie zenic :) ale jestem ciekaw czy zdarzaja sie strazacy ktorzy do slubu (swojego) zamiast garniuturu ubieraja mundur?

pozdr
Dat
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2004, 15:23:21 »
dat ja brałem zarówno cywilny jak i kościelny w mundurze na weselu byłem do oczepin także w mundurze i

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2004, 07:10:43 »
A macie jakis pomysł na strazackie wesele w grudniu? :D Bo np ustawienie lini gasniczych i drobne zraszanie mogloby spowodowac "drobne" zagrozenie na drodze :D
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
temp
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2007, 14:03:17 »
22 mamy wesele kolegi ktory jest od nas z miejscowości a żeni się kawałek (20km) dalej.
Szukamy ciekawego pomysłu na pożegnanie kolegi.
Dodam że będzie jechał sam dopiero po panę młodą więc toporki odpadają ale jakaś dobrz epomyslana brama jak najbardziej.

Dodam ze bedzie jechal droga krajowa wiec cos w miare szybkiego by sie przydalo zeby ruchu nnie blokowac.

Prosze o jakies porady
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Strażackie Wesele !
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2007, 14:42:15 »
22 mamy wesele kolegi ktory jest od nas z miejscowości a żeni się kawałek (20km) dalej.
Szukamy ciekawego pomysłu na pożegnanie kolegi.
Dodam że będzie jechał sam dopiero po panę młodą więc toporki odpadają ale jakaś dobrz epomyslana brama jak najbardziej.

Dodam ze bedzie jechal droga krajowa wiec cos w miare szybkiego by sie przydalo zeby ruchu nnie blokowac.

Prosze o jakies porady


Szczere wyrazy uznania dla kolegi za odnalezienie tego prehistorycznego wątku - ale proponuje rozmawiać w tym nowszym: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4624.20.html
a ten zamykam, żeby nie rozmawiać o tym samym w dwóch wątkach na raz.
Sylwek