Autor Wątek: urlop w związku z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe Technika Pożar  (Przeczytany 1382 razy)

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
mam pytanie czy ktoś wie ile tego urlopu się należy przed tym egzaminem i jaka jest podstawa prawna

Offline maciek_123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: urlop w związku z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe Technika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 17:34:36 »
Ja dostałem 7 dni ale nie znam podstawy prawnej tego urlopu bo w ustawie niema czegos takiego, przynajmniej sie z tym nie spotkałem. Ze mna zdawał ogniomistrz który dzien po egzaminie miał służbe.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Powinieneśmieć spisaną umowę pomiedzy Tobą, a Twoją KP(M). I tam powinno być wyszczególnione ile urlopu i za co Ci się należy.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: urlop w związku z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe Technika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2008, 21:50:52 »
umowa jest tylko warunki w trakcie się zmieniły kiedyś nie było egzaminu z przygotowania zawodowego tylko obrona pracy a teraz jest państwowy egzamin.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: urlop w związku z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe Technika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:25:54 »
@kowal - ilość i rodzaj urlopu oraz zasady jego udzielania również co do terminów zapisane są w umowie pomiędzy Tobą, a Komendą. Jak warunki w trakcie gry się zmieniły wystąp do swojego komendanta , że na takiej a takiej podstawie wnosisz o zmianę warunków umowy co do urlopu "szkoleniowego". Jeżeli na tą chwilkę nie jest to już maksymalny wymiar tego urlopu może komendant zmieni ci umowę poprzez zapis, że w celu odbycia takiego to egzaminu strażakowi udziela się urlopu szkoleniowego w wymiarze 7 dni, urlop winien być udzielony bezpośrednio przed terminem egzaminu.