Autor Wątek: SAPSP Kraków coraz gorzej......  (Przeczytany 3203 razy)

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
SAPSP Kraków coraz gorzej......
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 14:37:24 »
Kolega opowidał mi że to już nie to samo co było kilka lat temu z opowieści już pracujących strażakow.Kadra :angry:, szkoda im kasy na podstawowe środki, by móc cwiczyć na poligonie.Ćwicząc na poligonie olewają sobie jak kadeci wykonują zadania. Siedzą sobie i piją kawke.Byli na wymianie w CS cytat"Tam to dopiero jest zaje....Fakt nie ma podziału,ale mają kase na wszystko. Nowoczesne sprzęty". Co o tym myślicie. Mam właśnie teraz problem CS czy SA Kraków??
Nie wiem czy to prawda czy plotka. Może chca mnie zniechęcić.Wiadomo konkurencja
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 17:58:52 wysłana przez seba998 »

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:42:27 »
jesli chcesz miec dobra praktyke dotyczaca wyjazdow to krakow a jeli chcesz miec teorie na dobrym sprzecie to cs do takich wnioskow mozna dojsc po twoim poscie
Pozdrawiam Szczesicia
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Grześ89

  • Gość
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 17:15:12 »
@seba998 mósz tak jakby szkoły aspirantów były przedszkolami i można sobie wybierać do której pójdę. Mi to nie gra różnicy którą skończe aby się dostać być strażakiem i pełnić swoje powołanie. WG mnie to jest najważniejsze

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 17:42:27 »
Dla mnie jest to wielka różnica która szkołe skończe.Żeby być dobrym strażakiem trzeba dobrze wypełniać swoje obowiązki i wiedzieć jak je wypełniać. Co mi po tym jak nie będę miał dobrze"wyłożonej" teorii.Ok skończe Kraków i co??. Pojade na akcje i moge coś spaprać.Tego bym nie chciał.

Grześ89

  • Gość
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:18:05 »
Człowieku jak by każdy miał takie problemy to nikt by ne zdawał do SA. I tak więcje nauczysz sie dopiero na jednostce bo wiadomo od pratyki do teorii. Ale wpierw sie dostań a potem bedziesz sie takimi rzeczami przejmował.

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:21:31 »
A myslisz ze dobrze wylozona teoria pomoze Ci przy akcji?? Bedziesz liczyl na papierze ile wozow potrzebujesz albo zastanawial sie czy aby te nozyce rozetną  tą blache?? Kolego troszeczke pomysl zanim cos napiszesz... Teoria jest wazna i ta w Krakowie tez zdobedziesz ale tą naprawde potrzebna w sluzbie a poza tym duzo duzo praktyki i uwierz wiem co mowie...

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:31:26 »
kto powiedział że w CS nie ma podziału? Jest podział i ma sporo wyjazdów. Wystarczy wejść na http://www.cspsp.pl/ i można sobie sprawdzić. :mellow:

Grześ89

  • Gość
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2008, 07:33:55 »
O tóż to zarówno w jednej jak i w drugiej szkole jest podział bojowy. Więc nie wiem o co wam chodzi.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2008, 09:17:02 »
kolejny spór o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :mellow:

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2008, 09:33:28 »
Cytuj
"Tam to dopiero jest zaje....Fakt nie ma podziału,ale mają kase na wszystko. Nowoczesne sprzęty". Co o tym myślicie. Mam właśnie teraz problem CS czy SA Kraków??
Chodzi o to aby wyprowadzić kogoś z błędu.  Jeżeli ktoś pisze że w CS nie ma podziału to jest w błędzie. Widać są osoby które o tym nie wiedzą. A co się tyczy sprzętu to jest tam najnowocześniejszy sprzęt w kraju i nigdzie indziej nie będziecie mieli okazji pracować bądź ćwiczyć na tak nowoczesnym sprzęcie. Warto dodać że w CS są wykładowcy którzy nie szczędzą sprzętu. Mówia wprost że po to jest aby ćwiczyć i testować. I tak powinno być.  -_-   

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2008, 15:37:24 »
Dzieki Robert. O takie odpowiedzi mi chodzi na tym forum. Jedna dobra porada  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2008, 15:40:42 wysłana przez seba998 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2008, 17:51:57 »
Polecam skorzystać z zasady "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" i wybrać SA PSP Poznań!!! ^_^

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:53:00 »
popieram. SAPSP POZNAŃ

zeyb0r

  • Gość
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2008, 00:09:01 »
dokładnie tak jak mówisz!
A w kadrze każdej z SA wszędzie są kwiatki i nic na to nie poradzisz...
wiedza ta sama sprzęt myślę że każda ze szkół ma na całkiem dobrym poziomie. Co do PB i doświadczenia. Tak jak w krak i czest. w poznaniu też jest podział, a doświadczenie? obojętnie która będzie to szkoła, wszędzie będzie to znikome doświadczenie co chyba "starsi" mogą potwierdzić.
Patrzeć gdzie bliżej, a dla ambitnych patrzeć w którym mieście byłby kierunek który by dana osoba chciała dodatkowo studiować zaocznie. Bo da się tak. I chyba tyle w temacie. Nic tylko uczyć sie/trenować i czekać na lipiec :rolleyes:

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2008, 11:38:58 »
zeyb0r  chcesz uczyc sie w SA lub CS i dodatkowo jeszcze studiowac zaocznie? patrzac z perspektywy spedzonego czasu w CS to ciezko byloby połączyc studiowanie chocby w weekendy z nauka w szkole, słuzbami, później robieniem prawa jazdy (jezeli ktos nie ma), no i do tego dochodzi pytanie czy dostawał bys akurat w dni studiów przepustki na cały dzień. poza tym moim zdaniem lepiej skonczyc SA a potem isc zaocznie na główna i miec zapewniony stopien i wykształcenie pozarnicze a nie tracic czas, siły, checi i pieniadze na inne studia.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2008, 21:56:53 »
Powiem szczerze, że można być kadetem na dziennej aspirantce i zaocznie robić jakies studia- mnie się to udało mimo, że zaoczne miałem w mieście oddalonym od SA o 200 km, a z przepustkami było ciezko bo przypadała  1 łikent/miesiąc  a zjazdy były co dwa tygodnia. Zaległości się trochę narobiło, bo  zeby było ciekawie to jeszcze przez 3 miesiące miałem praktykę w mieście 450 km dalej... przez to zamiast obronę pracy mieć miesiąc po promocji to broniłem się pół roku poóźniej. bylo ciężko, ale się udało!!!pozdrawiam i nie polecam...

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2008, 22:57:40 »
Polecam skorzystać z zasady "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" i wybrać SA PSP Poznań!!! ^_^
popieram. SAPSP POZNAŃ

Chyba jednak tak zrobie.
Do janosik i fireman, kończyliście Poznań??

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2008, 20:43:29 »
No jakoś tak wyszło, że kończyłem. Pozdrawiam.

Offline ireczek111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2008, 21:05:07 »
Ludzie o czym wy piszecie bez względu na skończoną szkołe "kto się kanarkiem urodził, jako orzeł nie umrze" Przecież wszystko zależy od człowieka a nie od tego jakie szkoły skończył. :mellow:

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: SAPSP Kraków coraz gorzej......
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2008, 22:27:26 »
Zgadza sie jest podzial w Poznaniu i Czestochowie tylko jest taka mala subtelna roznica ze szkoly te nie maja wlasnego rejonu operacyjnego a Krakow ma... A ile jest wyjzadow to sobie sprawdzcie na stronie internetowej, nie jedna JRG chcialaby miec tyle wyjazdow... Pozdr