Autor Wątek: Sytuacja Osp W Polsce  (Przeczytany 15586 razy)

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 05, 2006, 15:49:11 »
Może sie nie zgodzicie z moją wypowiedzią ale trudno moim zdniame osp nie ma przyszłości jest to jak ktoś napisał " ochotnicze stowarzyszenie pijackie" piją i nic wiecej przykro mi to pisać ale taka jest prawda coś chce sie zrobić w osp niema pieniedzy na mundury na nic ale na alkohol jest ?? dziwne MDP też juz jest sporadycznie sa tylko sami nie roby stare ludzie co tylko by pili mówie o tych przypadkach oczywiscie sa jednostki które chcą coś robić ale to jednostki nie wiem cos trzeba zrobić z tym osp jeżeli ma przetrwać może jakieś uchwała przez sejm albo coś nie wiem juz sam

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 05, 2006, 17:41:17 »
U mnie średnia wieku wynosi ok 30 lat. W straży nie ma wielu starszych ludzi i stanowią oni mniejszość, jednak teraz też MDP stanowi doużą mniejszość. Młodzi nie chcą przychodzić do straży ale po wakacjach mamy zamiar zrobić pokazy w szkole i całą akcje promującą jednostke aby pozyskać kilku nowych członków. Także ze strażakami w wieku 20-30 lat też zaczyna być krucho bo u nas ok.60 % osób z tej grupy wyjechało do pracy za granice. Kilku jest takich co jest w straży ale do wyjazdów się nie garną ale co im zrobisz płacą składki, na zebraniach są obecni i nie ma podstaw. Jest jeszcze kilku strażaków którzy wkładają dużo serca w prace w jednostce i to dzięki nim straż się trzyma.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 05, 2006, 20:50:59 »
Może sie nie zgodzicie z moją wypowiedzią ale trudno moim zdniame osp nie ma przyszłości jest to jak ktoś napisał " ochotnicze stowarzyszenie pijackie" piją i nic wiecej przykro mi to pisać ale taka jest prawda coś chce sie zrobić w osp niema pieniedzy na mundury na nic ale na alkohol jest ??
No nie mów że piją za pieniądze z budżetu??? :huh: Bo jeżeli tak to gratuluję. A gdzie wszystkie komisje rewizyjne itd??

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 06, 2006, 17:00:38 »
Może sie nie zgodzicie z moją wypowiedzią ale trudno moim zdniame osp nie ma przyszłości jest to jak ktoś napisał " ochotnicze stowarzyszenie pijackie" piją i nic wiecej przykro mi to pisać ale taka jest prawda coś chce sie zrobić w osp niema pieniedzy na mundury na nic ale na alkohol jest ??
No nie mów że piją za pieniądze z budżetu??? :huh: Bo jeżeli tak to gratuluję. A gdzie wszystkie komisje rewizyjne itd??
Komisja rewizyjna pewnie też nie "wylewa sobie za kołnierz";)

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 06, 2006, 18:13:33 »
Komisja rewizyjna pewnie też nie "wylewa sobie za kołnierz";)
[/quote]
Pewnie tak;) Tylko nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją dlatego moja wątpliwość. W tych OSP które znam jeżeli alkohol top tylko ze "zrzuty";) Chyba że panują gdzieś inne obyczaje:) Pozdrawiam!

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:18:52 »
ciekawe kto by tak stawiał :) z budżetu ale wiecie jak jest ... :/
no włąsnie my młodzi chcemy coś w osp zrobić ale staży nam wszystko psują :/
nie wimy co zrobić chcemy zorganizować grup młodych coś w stylu jakiejs drużyny operacyjno -technicznej chcem donowić strażnice itd ale nikomu sie ze starszych nie chce prezes nam mówi że trzeba sie zastanowić pomyśleć poczekać nie wiem za czym :/ za tym aż pujdziemy z tamtą nie wiem już sam
w takim raznie mam pytanie gdzie moge pozyskać jakieś fundusze na mundury dla nowych młodych bo na starych nie mamy co liczyć  :)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:58:29 »
Gmina ma obowiązek zapewnic Wam umundurowanie. Była juz o tym mowa na foru, poszukaj. Pozdrawiam

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:59:37 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 21:02:57 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 07, 2006, 11:17:20 »
U mnie w jednostce też mamy problem ze starszymi członkami. Zostało ich 3: prezes, naczelnik i gospodarz bo reszta dała sobie spokój gdy my młodzi zaczeliśmy coś działać. Głupio nam będzie ich odsuwać od rządów, ale jeśli tego nie zrobimy to nie będziemy mogli w pełni działać bo dużą część naszych projektów blokują.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 07, 2006, 11:22:57 »
Gmina ma obowiązek zapewnic Wam umundurowanie.
Owszem ale w części bojowej. Do kupowania wyjściówek nikt gminy nie zmusi.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 07, 2006, 13:19:16 »
Chodzilo mi o mundury do podzialu bojowego. Jezeli chodzi o mundury galowe to nikt nie ma obowiązku ich kupowac, choc nam gmina zafundowala 4 mundury galowe.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 10, 2006, 13:27:38 »
Emil: Czegoś tu nie rozumiem...
Jeśli macie samochód i wyjeżdżacie do zdarzeń no to przecież nie w cywilkach chyba?



Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sytuacja Osp W Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 16, 2006, 14:10:03 »
Zgadzam się z em.jot ,gmina ma obowiązek,ale rużnie to bywa.
Z tego co wiem w większości przypadków ogranicza się to do
zakupu umundurowania koszarowego,a to niezbyt skutecznie
chroni podczas akcji gaśniczej,szczegulnie jeżeli chodzi o ogień.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2006, 14:12:03 wysłana przez Prezes1 »
"codziennie jest ten sam dzień"