Autor Wątek: Co robić gdy zarząd nic nie robi???  (Przeczytany 14460 razy)

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 15, 2008, 15:22:01 »
1. wszystko co robisz na pismie robisz tak ze kopia zostaje dla ciebie
2. jesli wysyslasz cos pocztą to jako polecony + poswiadczenie odbioru.
3. jesli dajesz osobiscie - poprost o wbicie pieczątki + xero dla ciebie

ja tak robie jak lazę po urzędach - patrzą na mnie jak na wroga ale wszystkie sprawy zalatawiane są dosyc szybko i nic nie zgrzyta.


co do Twojej obecnej sytuacji - przejrzyj statut bo jest tam chyba ze mozesz się odwołać i przestan wierzyc w to co ktos mówi.
obowiązują was przepisy o ochronie p.poz i stowarzyszeniach oraz wasz statut i regulamin - poczytaj co w nich jest.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 15, 2008, 17:18:55 »
Odwołać się zawsze możesz od każdej decyzji Zarządu do Walnego Zebrania. Nie wiem jak jest dokładnie jeśli chodzi o zwołanie nadzwyczajnego walnego zebrania w takiej sytuacji. Tu musisz poczytać. A nagłaśniając w tej chwili sprawę możesz sobie zaszkodzić. Bo oni mają pismo, ze chcesz się zwolnić, a ty nie masz potwierdzenia, że oni dostali pismo o anulowanie twojej prośby.

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:04:40 »
Odwołałem się od decyzji zarządu o skreśleniu mnie z listy i poddaniu głosowaniu walnemu zebraniu. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś okres w którym musi zostać zwołane walne zebranie? Czy to może się ciągnąc przez pół roku. Z góry dziękuje za odpowiedź

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:16:34 »
1.Walne zebranie jest najwyższą władzą OSP. Walne zebranie może być   zwyczajne lub nadzwyczajne.
1.Zwyczajne  walne  zebranie  sprawozdawczo – wyborcze  zwoływane  jest  raz 
na 5 lat, a sprawozdawcze raz na rok.
1.Do walnego zebrania należy min.:
-rozstrzyganie odwołań od uchwał zarządu,
Zależy jaki macie Statut OSP, przeważnie jest:
1.Nadzwyczajne walne zebranie zwoływane jest przez zarząd OSP :
a/ z własnej inicjatywy,
b/ na żądanie zarządu gminnego Związku,
c/ na żądanie komisji rewizyjnej,
d/ na żądanie  1/3  liczby członków OSP.
2.Nadzwyczajne walne zebranie zwoływane jest przez zarząd w terminie 21 dni od dnia podjęcia uchwały lub otrzymania żądania.

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 21, 2008, 23:06:20 »
ja bym uderzal tutaj:

b/ na żądanie zarządu gminnego Związku,
c/ na żądanie komisji rewizyjnej,


zarząd gminny latwiej przekonac niz zadufanego prezesa.
komisja rewizyjna jesli wyjdzie bajzel będzie miala problem bo ona tak naprawde pilnuje porządku coby bylo w zgodzie z prawem.
poprawcie mnie jesli się myle.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 22, 2008, 23:05:43 »
Tak czytam Wasze posty szanowni druhowie i po  dłuższym zastanowieniu się dochodzę do wniosku że powinienem dziękować Bogu że należę do takiej jednostki a nie innej.Nie chcę być nie  skromny ale moja jednostka jest jak rzeka miodem i mlekiem płynąca,zarząd dużo robi,każdy ma swój UPS,swą koszarówkę,prezes z naczelnikiem dobrze współpracują,ciągle starają się o nowy sprzęt,teraz dostaliśmy nowe ODO.Strażnica jest już nasza.
Xyz

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 27, 2008, 12:23:11 »
Jeżeli chodzi o dalszy ciag mojej sprawy i tej całej ciekawej sytuacji to zamieściłem treść artykułuz lokalnej gazety z wczoraj. http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=10057.20

Offline Tomi 80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Co robić gdy zarząd nic nie robi???
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 01, 2008, 20:19:24 »
Czołem druhowie.Nie ma co łamać sie tą sytuacją bo ten cały problem z zarządem OSP jest prawie w każdej jednostce.U nas zarząd składał sie ze starszych ludzi,którzy tak na prawdę nie mieli czasu albo nie chciało im sie zajmować jednostką.Zawsze przypominało im sie że straż istnieje przed zawodami...Ogólnie jednostka za ich władz z roku na rok coraz gorzej prosperowała,ludzie niechętnie przychodzili pod remizę,wszystko dążyło do tego żeby rozwiązać jednostkę.wtedy do głosu doszły "młode wilki" i zaczeło wszystko sie zmieniac.Z kolega pracujemy w PSP i myśle że z tego powodu wybrano nas prezesa i naczelnika.Przez 2 lata jednostka zmieniła sie niedopoznania.Zaczeliśmy inwestowac w sprzet.coraz wiecej osob zaczeło przychodzic i czynnie uczestniczyc w zyciu remizy.Starego Żuka zmienilismy na VW T-4 a ostatnio kupilismy GCBA 6/32.Na tą chwile mamy wiecej wyjazdow niz jednoska bedaca w KSRG.Poprostu kolego trzeba walczyc o swoje.Zbieraj ludzi,zwołuj zebranie i odwołuj stary zarząd.Nie ma na co czekać,bo jak bedziecie czekac to zrównają waszą jednostke z ziemią.Pozdrawiam i życze powodzenia