Autor Wątek: Wymogi dot. stron www komend psp.  (Przeczytany 2111 razy)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Wymogi dot. stron www komend psp.
« dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:57:50 »
Witam
Może takie odrobinę nietypowe pytanko. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć przepis dotyczący wymogów jakie musi spełniać strona internetowa komendy psp (jrg, powiatowej, wojewódzkiej czy jakiejkolwiek innej). Robię stronę jednej komendy i dowiedziałem się że musi ona spełniać jakieś wymogi dot. stron psp. Rozumiem że musi tam się znaleźć regulamin i schemat org. komendy. Ale to chyba nie wszystko.
Tym bardziej że nawet osoby z tej komendy nie umieją mi odpowiedzieć co to za wymogi, a każdemu się wydaje co innego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 12:14:57 wysłana przez trb »

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:24:23 »
Witam
Może takie odrobinę nietypowe pytanko. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć przepis dotyczący wymogów jakie musi spełniać strona internetowa komendy psp (jrg, powiatowej, wojewódzkiej czy jakiejkolwiek innej). Robię stronę jednej komendy i dowiedziałem się że musi ona spełniać jakieś wymogi dot. stron psp. Rozumiem że musi tam się znaleźć regulamin i schemat org. komendy. Ale to chyba nie wszystko.

Eee... nie chodzi o zawartość, czy na stronie będzie to czy tamto, tylko o wybór określonych standardów i formatów - na stronie ktorejs z komend wojewodzkich widzialem jednostronicowy dokument pdf - standardy informatyczne w psp czy cos w tym guscie ...

http://www.km.straz.kielce.pl/download/inf.pdf

ten akt prawny obowiazuje dla wszystkich okreslonych instytucji panstwowych - Dz.U.05.212.1766 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 11 października 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (...) o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne - Państwowa Straż Rybacka też używa tego standardu :)

A Ciebie zainteresuje szczególnie załącznik 2 :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 12:36:03 wysłana przez 085 »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:34:18 »
dzięki 085 choć bardziej chodziło mi właśnie o zawartość merytoryczną. ponadto twoje wymogi odnoszą się głównie do bip-ów.
od niedawna na przykład weszły jeszcze te informacje o składnikach majątku komend.
może wiecie o innych niezbędnych elementach albo jakimś przepisie.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:41:30 »
dzięki 085 choć bardziej chodziło mi właśnie o zawartość merytoryczną. ponadto twoje wymogi odnoszą się głównie do bip-ów.

A gdzie to masz napisane, ze do bipow ? Czytaj ze zrozumieniem ;) Nie do bipow tylko do standardow informatyki, zwlaszcza do stron www - zalacznik 2 pkt 5.

Cytuj
od niedawna na przykład weszły jeszcze te informacje o składnikach majątku komend.
może wiecie o innych niezbędnych elementach albo jakimś przepisie.

A podawanie info o skladnikach jest obowiazkowe ? Musi byc podane do publicznej wiadomosci, jak KM/KP ma swoja strone, to na stronie zamieszcza info o tym, jak nie ma to nie zamieszcza - zreszta co to za problem, wejdz na strone jakiejs przyzwoitej KM i zobacz, co powinno byc umieszczone. Z wymogami dotyczacymi zawartosci stron www nie spotkalem sie, cos takiego raczej nie istnieje.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2008, 17:16:56 »
musza byc umieszczone skladniki majatku(zbedne skladniki majatku) odpowiedniej formie tj arkusz .xls oraz kwestia wygladu dzialu dot zam. publicznych - uklad tabel taki sam jak na portalu mswia :P tyle slyszalem ale postaram sie znalezc podstawe prawna dot tych wymagan

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2008, 20:41:58 »
Jednym z zadań, które na rok 2008 postawiła sobie KG (kierunki rozwoju na rok 2008), to właśnie określenie takiego standardu dla oficjalnych stron www PSP

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2008, 12:42:07 »
Nie ma wymogów że dana KW, KP/KM czy JRG mają mieć stronę www. Fajnie jak mają, ale nikt im nie narzucił i nie narzuci tego że muszą mieć.
Głównie chodzi o informacje zawarte w BIP-ie. Majątek, przetargi, struktura, obszar działania.
Jeśli jakaś Komenda takiej strony nie ma to wtedy informacje są zawarte w BIP-e urzędu wojewódzkiego, starostwa powiatowego czy innego organu.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Wymogi dot. stron www komend psp.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2008, 14:59:28 »
Wymogów puki co nie ma oprócz"
1. Musi być logo BIP, które przekierowuje na stronę BIP Komendy. (wymóg ustawy o BIP)
2. Musi być link do "Zbędne składniki majątkowe" wymóg MSWiA.
Reszta dowolnie.