Autor Wątek: Konsultacja zapisów regulaminu -->> ZOSP RP  (Przeczytany 1554 razy)

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Konsultacja zapisów regulaminu -->> ZOSP RP
« dnia: Kwiecień 02, 2008, 21:57:05 »
Witam pojawiła się okazja do zmian przepisów i np patologicznych sytuacji występujących podczas przyznawania medali oraz odznaczeń....


http://www.zosprp.pl/?q=node/782
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 22:04:59 wysłana przez bulon »
"By inni mogli żyć.."

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Konsultacja zapisów regulaminu -->> ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2008, 23:48:50 »
Swego czasu nawoływali do wnoszenia poprawek do regulaminu JOT i co? Nie uwzględnili potem nic bo projekt już dawno był gotowy. Piszą tak, żeby storzyć wrażenie że regulaminy powstają przy naszym udziale a tak naprawdę mają naszą opinię głęboko....

Mimo to, żeby sprawdzić czy coś się nie "poprawiło" czasem napiszę m projekt poprawki do regulaminu umundurowania. Bo przecież stare naszywki typu  "sanitariusz", "łącznościowiec" itd. nie mają już racji bytu...
Zrobię jakieś wstępne pomysły grafik i opis.
Zastanawiam się czy w ogóle brać pod uwagę "ratownika KSRG" skoro każdy członek JOT powinien być w tym zakresie przeszkolony.

Załącznik nr 9 regulaminu umundurowania pokazuje jedyną możliwą do stosowania emblemat na ubranie koszarowe i specjalne z napisem OSP, a przecież wiemy że każda jednostka ma swój własny emblemat z różnymi napisami "OSP, JOT, KSRG" itd... Trzeba wprowadzić możliwość używania swoich własnych emblematów bo wychodzi na to że pół Polski chodzi ubrana nieregulaminowo...

Poza tym nie rozumiem po co w regulaminie umundurowania umieszczono przykłady ubrania koszarowego i specjalnego. Przecież np. wzór pasków odblaskowych na ubraniach z różnych firm może się różnić a z drugiej strony niech związek pisze o mundurach wyjściowych a nie wtrąca się do "bojówki" bo to mamy akurat pisane w innych przepisach i normach. M.in. w tych z których korzysta PSP.

Macie jakieś inne pomysły?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 23:50:43 wysłana przez Pedros »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Konsultacja zapisów regulaminu -->> ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2008, 15:50:40 »
co do naszywek Pedros zgadzam się z Tobą w 100% trafiłeś w samo sedno z określeniem, że większość chodzi nieregulaminowo, gdybyś miała jakieś zaprojektowane przez siebie wzory wymienionych prze siebie naszywek ja chętnie bym chciał je zobaczyć:) jak coś dołączam się i mogę pomóc - oczywiście przy naszywkach (choć nie wiem czy to już nie za późno)

tu artykuł o poruszonym temacie naszywek http://www.zosprp.pl/files/strazak/Mail0029.pdf
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2008, 15:54:30 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.