Autor Wątek: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP  (Przeczytany 1521739 razy)

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2900 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:52:10 »
Proszę o pomoc. 8/2002 CHEMIA
1/12 masy izotopu węgla 12C wynosząca 0,166-1023g to:
a)j fizyczna masy atmowej
b)j chemiczna masy atomowej

B -chemiczna


Nejvrot

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2901 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:53:08 »
Nie wiem już gdzie pytać, może ktoś z was wie. Jak teraz w końcu jest z tymi punktami ze sprawnościówki?
Wcześniej było za maks z każdej dyscypliny 18 pkt a teraz jest naprawdę tylko 1,8 czy to jakiś przelicznik? Bo jeśli tak to są śmiesznie punkty z tego...

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2902 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:53:21 »
15/fizyka 2004r

może ktos uprościć i wytłumaczyć?

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2903 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:55:59 »
zad 21fizyka 2007???

Obliczamy V dla obu dróg, V1= 0,5 m/s, a V2= 1 m/s

Przypadek I

A------>   B------>
Vwzgledna w tym wypadku wynosi: 1m/s - 0,5m/s=0,5 m/s

Przypadek II

A------->   <-------B

Tutaj wynosi : 1m/s + 0,5m/s = 1,5m/s

Można się jeszcze w i przypadkiem wgłębić bardziej i wyjdzie, że A będzie się zbliżać do B , gdy VA=1 m/s lub będzie się oddalać gdy VA=0,5 m/s

marcin89

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2904 dnia: Lipiec 04, 2012, 13:02:31 »
czyli odp A 0,5m/s jest prawidłowa????

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2905 dnia: Lipiec 04, 2012, 13:04:52 »
Sorry :P zapomniałem napisać. Tak odpowiedź A

Offline george92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2906 dnia: Lipiec 04, 2012, 13:31:32 »
a co na to inni bo ja mam u siebie rozwiazanie 1,5m/s jakis czas temu bylo to rozwiazywane i bylo stwierdzone przez forumowiczow ze jest blad w poprawnej odpowiedzi bo takowa wynosi 1,5m/s a takiej nie ma do zaznaczenia.

S1=20m
S2=10m
t1=20s
t2=20s
V1=20/20=1m/s
V2=-10/20=-0,5m/s

Vw=V1-V2=1-(-0,5)=1+0,5=1,5m/s

co wy na to?

mam pytanie takze do zadania chemia 13/2005 ktora odpowiedz jest poprawna? C czy D?
C2H4Br2 to wg. mnie 1,2-dibromoeten bo to wlasnie alkeny maja wzor CnH2n? klucz mowi ze to odp.C

i ostatnie zadanie chemia 25/2005 ktora odpowiedz w koncu jest poprawna A czy D?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 14:27:26 wysłana przez george92 »

moze sa psp

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2907 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:42:55 »
zadanie 20/2006
Proszę o pomoc.

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2908 dnia: Lipiec 04, 2012, 16:18:54 »
Sorry :P zapomniałem napisać. Tak odpowiedź A

Myślę ze wprowadzasz wszystkich w błąd. W zadaniu jasno jest napisane ze chodzi o względna prędkość tych rowerów. A wiec V1 porusza sie z prędkością 2m/s, a V2 porusza sie z prędkością 1m/s. Prędkość względna ( czyli względem siebie) wynosi 3m/s.

Jeśli zle rozumuje niech mnie ktoś poprawi

W zadaniu 13 odpowiedz C. Ponieważ przed reakcją jest ETEN natomiast po reakcji w wyniku przyłączenia miedzy atomami występuja już tylko wiązania pojedyncze. a wiec ETAN. 1,2dibromoetan
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 16:22:49 wysłana przez lupasss »

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2909 dnia: Lipiec 04, 2012, 16:34:43 »
w zadaniu z rowerzystą jest oczywiscie błąd w odpowiedziach. tutaj pownno sie dodawac predkosci bo jak wynika z wykresu w 2 roznych kierunkach zblizajac sie do siebie . poprawna odpowiedz to 1.5m/s

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2910 dnia: Lipiec 04, 2012, 16:53:50 »
w zadaniu z rowerzystą jest oczywiscie błąd w odpowiedziach. tutaj pownno sie dodawac predkosci bo jak wynika z wykresu w 2 roznych kierunkach zblizajac sie do siebie . poprawna odpowiedz to 1.5m/s


Offline george92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2911 dnia: Lipiec 04, 2012, 18:35:00 »
ok czyli wyszlo na moje;) a co z tym ostatnim zadaniem chemia 25/2005?

Offline reksio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2912 dnia: Lipiec 04, 2012, 18:49:32 »
lupasss ma racje tam wyjdzie 1,2dibromoetan  , a co do zadania 25/2005 to odpowiedz D

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2913 dnia: Lipiec 04, 2012, 19:30:43 »
w zadaniu z rowerzystą jest oczywiscie błąd w odpowiedziach. tutaj pownno sie dodawac predkosci bo jak wynika z wykresu w 2 roznych kierunkach zblizajac sie do siebie . poprawna odpowiedz to 1.5m/s

Powiedz mi jak z wykresu możesz odczytać, że rowerzyści zbliżają się do siebie?? Na wykresie masz tylko wartości, a nie kierunki!!!

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2914 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:00:08 »
Sorry :P zapomniałem napisać. Tak odpowiedź A

Myślę ze wprowadzasz wszystkich w błąd. W zadaniu jasno jest napisane ze chodzi o względna prędkość tych rowerów. A wiec V1 porusza sie z prędkością 2m/s, a V2 porusza sie z prędkością 1m/s. Prędkość względna ( czyli względem siebie) wynosi 3m/s.

Jeśli zle rozumuje niech mnie ktoś poprawi

W zadaniu 13 odpowiedz C. Ponieważ przed reakcją jest ETEN natomiast po reakcji w wyniku przyłączenia miedzy atomami występuja już tylko wiązania pojedyncze. a wiec ETAN. 1,2dibromoetan

Tak to zadanie ma tak być zrobione, ma wyjść 3m/s czyli odp D

Offline george92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2915 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:03:30 »
Sorry :P zapomniałem napisać. Tak odpowiedź A

Myślę ze wprowadzasz wszystkich w błąd. W zadaniu jasno jest napisane ze chodzi o względna prędkość tych rowerów. A wiec V1 porusza sie z prędkością 2m/s, a V2 porusza sie z prędkością 1m/s. Prędkość względna ( czyli względem siebie) wynosi 3m/s.

Jeśli zle rozumuje niech mnie ktoś poprawi

W zadaniu 13 odpowiedz C. Ponieważ przed reakcją jest ETEN natomiast po reakcji w wyniku przyłączenia miedzy atomami występuja już tylko wiązania pojedyncze. a wiec ETAN. 1,2dibromoetan

Tak to zadanie ma tak być zrobione, ma wyjść 3m/s czyli odp D

czyli kazdy mysli inaczej

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2916 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:11:40 »
Problem jest w tym ze obaj mamy racje po części. Ja interpretuje to zadania w sposób w jaki chciał tego autor pytania. Natomiast Ty interpretujesz je jak najbardziej prawidłowo tylko w inny sposób. Faktem jest, że wystąpił błąd w treści zadania lub w wykresie. Masz wybrać z czterech wariantów odpowiedzi a nie podawać swoją, wiec moim zdaniem odp "D".

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2917 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:05:37 »
Wychodzi na to, że to pytanie jest źle sformułowane, jak takie wystąpi, to jak najbardziej będę się odwoływał. Na maturach jest takich błędów. Ale ja i tak będę przystawał przy swoim :P

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2918 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:02:07 »
w zadaniu z rowerzystą jest oczywiscie błąd w odpowiedziach. tutaj pownno sie dodawac predkosci bo jak wynika z wykresu w 2 roznych kierunkach zblizajac sie do siebie . poprawna odpowiedz to 1.5m/s

Powiedz mi jak z wykresu możesz odczytać, że rowerzyści zbliżają się do siebie?? Na wykresie masz tylko wartości, a nie kierunki!!!

predkosc pierwszego rowerzysty wynosi 1m/s, drugiego 0.5 m/s. pomysl co by sie dzialo gdyby wykres poprowadzic odrobine dalej. droga bylaby na minusie. w punkci eprzeciecia sie prostych  mijaja  sie i wtedy zaczynjaa sie oddalac. jest pelno takich zadan gdzie trzeba wskazac punkt spotkania sie rowerzystow, slimakow itd kiedy wyruszaja z naprzeciwka. odpowiedzi poprawnej moim zdaniem nie ma aczkolwiek zazaczylbym A bo inne nie pasuja ni w ząb. reasumujac z wykresu da sie odczytac ze rowerzysci jada z naprzeciwka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 22:07:48 wysłana przez bartekZ »

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2919 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:03:34 »
 wybierz odczynnik ktorego mozna uzyc do rozrozniania glicerolu od kwasu etanowego( octowego)
A. amonikalany roztwo tlenku srebra
B. metaliczny sod
C. swiezy osad wodorotlenku miedzi
D. wskaznik uniwersalny.

 w odpowiedziach jest D. moje korepetytorka tweirdzi ze C. kto ma racje??

jezeli juz jestesmy przy tescie z 2007 roku to mysle ze w fizyce w zadaniu 1 i 2 sa bledne odpowiedzi wg klucza.
1. powinny miec rozna predkosc liniową
2. predkosc w kierunku poziomym to 0.5m/s
5. tez bład. oczywisce 3600000j
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 22:19:33 wysłana przez bartekZ »

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2920 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:21:19 »
Pierwsze pytanie ja mam C i sporo się naszukałem i poczytałem więc wydaje mi się, że C jest OK.
Co do pytania 1/2007 to ono się pojawiło już w testach z lat wcześniejszych i odp szybkość kątowa była zawsze prawidłowa. Na necie też znalazłem, że B. 2/2007 odp D -->0.5m/s
Vd=x
md=1000kg
mp=2kg
cos60stopni=0,5

Vd*md=Vp*mp*cos60
Vd=0,5m/s
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2921 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:31:59 »
Bartek ... ''D'' pomylił nazwy preparatów na literkę 'e' mała ale znacząca różnica
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-odroznic-glicerol-od-etanolu
Masz tu filmik, który potwierdza to co gadał ziomek na korkach ale jebną się ...
Przypatrz się jak ta Kobieta energicznie trzepie próbówkami - Epicki uśmiech i co wychodzi w wyniku tego  ^_^

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2922 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:34:41 »
w zadaniu z rowerzystą jest oczywiscie błąd w odpowiedziach. tutaj pownno sie dodawac predkosci bo jak wynika z wykresu w 2 roznych kierunkach zblizajac sie do siebie . poprawna odpowiedz to 1.5m/s

Powiedz mi jak z wykresu możesz odczytać, że rowerzyści zbliżają się do siebie?? Na wykresie masz tylko wartości, a nie kierunki!!!

Punkt przęciecia sie dróg rowerzystow nie świadczy o tym ,że poruszają naprzeciw sobie. Równie dobrze, rowerzysta z drogą w ruchu jednostajnie przyspieszonym może doganiać tego drugiego ;) Ale to jednak fizyka, możemy odnosić się i gdybać i szukać igły w stogu siana, bo każdy ma własny punkt widzenia, na ten sam obiekt:P haha

predkosc pierwszego rowerzysty wynosi 1m/s, drugiego 0.5 m/s. pomysl co by sie dzialo gdyby wykres poprowadzic odrobine dalej. droga bylaby na minusie. w punkci eprzeciecia sie prostych  mijaja  sie i wtedy zaczynjaa sie oddalac. jest pelno takich zadan gdzie trzeba wskazac punkt spotkania sie rowerzystow, slimakow itd kiedy wyruszaja z naprzeciwka. odpowiedzi poprawnej moim zdaniem nie ma aczkolwiek zazaczylbym A bo inne nie pasuja ni w ząb. reasumujac z wykresu da sie odczytac ze rowerzysci jada z naprzeciwka.

Punkt przecięcia świadczy o tym , że rowerzyście sie spotykają, a nie, że jadą naprzeciw sobie. Równie dobrze rowerzysta z droga w ruch jednostajnie przyspieszonym może dogania drugiego, bo drugi opadł z sił... No ale cóż, to jest fizyka... każdy ma swój pogląd. Patrząc na ten sam przedmiot można otrzymac kilkadziesiąt róznych odpowiedzi:P Ze ktos musiał wymyślić  takie zadanie :p haha
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 22:38:45 wysłana przez Haribo »

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2923 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:41:26 »
Bartek ... ''D'' pomylił nazwy preparatów na literkę 'e' mała ale znacząca różnica
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-odroznic-glicerol-od-etanolu
Masz tu filmik, który potwierdza to co gadał ziomek na korkach ale jebną się ...
Przypatrz się jak ta Kobieta energicznie trzepie próbówkami - Epicki uśmiech i co wychodzi w wyniku tego  ^_^

ja mam troche inna mine jak zaczynam uczyc się chemii;p hehe. a co z tym ciagnikiem gąsionicowym;p w sumie to mnie sie wydaje ze maja i rozna kątową i rozna liniową

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #2924 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:42:58 »
wybierz odczynnik ktorego mozna uzyc do rozrozniania glicerolu od kwasu etanowego( octowego)
A. amonikalany roztwo tlenku srebra
B. metaliczny sod
C. swiezy osad wodorotlenku miedzi
D. wskaznik uniwersalny.

 w odpowiedziach jest D. moje korepetytorka twierdzi ze C. kto ma racje??



kwas octowy vs glicerol

Odp D sprowadza się do stwierdzenia, że zarówno kwas octowy jak i glicerol to kwasy.
Oczywiście to prawda, ale różnica ich kwasowości mieści się w granicach trzech liczb znaczących,
więc oznaczenia paskiem uniwersalnym jest jak najbardziej możliwe. 
Odp C osad wodorotlenku rozpuszcza się w kwasach,
a przy odpowiednim nadmiarze tworzy z glicerolem barwny kompleks.
Oznaczenia dokonuje się więc porównując barwy.

Obie metody są więc poprawne, ale gdy dostaniemy rozcieńczone porcje glicerolu i kw.octowego
np. 0,01M to z oczywistych względów metoda z papierkiem nie zadziała
(w obu przypadkach papierek będzie żółty bo pH ~ 7)
w przeciwieństwie do metody kompleksometrycznej gdzie rozcieńczenie próbek wręcz sprzyja
porównaniu próbek.


etanol vs glicerol

Ale jak już ktoś wyżej wspomniał w treści zadania jest literówka.
To zadanie pojawia się tu już n-ty raz więc stwierdźmy to definitywnie.
ODP C  jest poprawna ! ! !