Autor Wątek: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP  (Przeczytany 1521804 razy)

Offline sawyer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1775 dnia: Styczeń 06, 2012, 14:20:25 »
eh...nie mogę się doszukać linku do testów z tego roku, albo ktoś usunął albo jestem mało spostrzegawczy :maska: ...jeżeli by ktoś mógł zapodać bardzo był bym wdzięczny  :mellow:

http://sapsp.edu.pl/strona.php/101   - na samym dole są testy

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1776 dnia: Styczeń 06, 2012, 14:26:58 »
eh...nie mogę się doszukać linku do testów z tego roku, albo ktoś usunął albo jestem mało spostrzegawczy :maska: ...jeżeli by ktoś mógł zapodać bardzo był bym wdzięczny  :mellow:

http://sapsp.edu.pl/strona.php/101   - na samym dole są testy
Dzięki swyer  :krzyk: Szukałem w dziale pliki ale nic nie znalazłem ^_^

el.tomala

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1777 dnia: Styczeń 07, 2012, 17:27:29 »
witam,
interesuję mnie jaki jest poziom wiedzy na testach z fizyki i chemii przy naborze do sa psp? Jak na razie jestem w 1 kl. LO. Tak się właśnie zastanawiam czy nauka materiału ogólnego z fizyki i chemii w LO ma związek z materiałem, który jest na testach przy naborze?(czy to mi wystarczy). Jeśli nie to co, jakieś korepetycje by się przydały z materiału typowo związanego ze strażą pożarną?

Offline sawyer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1778 dnia: Styczeń 08, 2012, 10:44:58 »
witam,
interesuję mnie jaki jest poziom wiedzy na testach z fizyki i chemii przy naborze do sa psp? Jak na razie jestem w 1 kl. LO. Tak się właśnie zastanawiam czy nauka materiału ogólnego z fizyki i chemii w LO ma związek z materiałem, który jest na testach przy naborze?(czy to mi wystarczy). Jeśli nie to co, jakieś korepetycje by się przydały z materiału typowo związanego ze strażą pożarną?

kolego pobierz sobie 1 test i zobacz na jakim są poziomie. generalnie jest to wiedza ze szkoły średniej nie ma tam nic związanego z pożarnictwem

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1779 dnia: Styczeń 08, 2012, 13:40:04 »
14. ( brak tekstu w zadaniu i nie mogę rozwiazac jeśli ktoś ma całe zadanie czytelne to prosiłbym o zamieszczenie )
Zad.14 2011r.
Piłka spada swobodnie z wysokości 2m. Podczas zderzenia z ziemią piłka ta traci 1/4 swojej energii. Po odbiciu piłka poleci na wysokość:
a.0,5m
b.0,75m
c.1m
d.1,5m
Jak ktoś może to żeby zrobił.

I do zad.7 2011r.
wydaje mi sie ,że chyba zrobiłeś błąd w obliczeniach bo 40000W =4kN a w odpowiedzi jest 2kN.
Ale nie jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 13:54:22 wysłana przez mlodyasp »

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1780 dnia: Styczeń 08, 2012, 14:08:48 »
On tylko to zamienił ile to jest w Watach

Dane:
v=72km/h=20m/s
p=40kW

P=Fv F=P/v

F=40kW/20m/s
F=2kW

Zrobiłem to w uproszczeniu

Offline adrpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1781 dnia: Styczeń 08, 2012, 17:46:07 »
Witam co myślicie o takim systemie testów do straży:
http://skrypterzy.pl/testt22.php

Jest to jeden przykładowy test z 2001 roku, odpowiedzi oczywiście nie są poprawne.
Pytania jak i odpowiedzi do nich losowane są zawsze w innej kolejności.

Proszę o opinie. Bo nie wiem czy warto rozwijać ten pomysł. Pozdrawiam

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1782 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:37:43 »
Jak by były odpowiedzi poprawe np. by losowało jeden test z 15 lat to kozacko by było :)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1783 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:27:46 »
pomysł petarda, żeby utrwalać testy ;-)

Offline adrpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1784 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:37:24 »
Jeśli chodzi o sprawę losowania to nie ma sprawy  :) gorzej z wszystkimi poprawnymi odpowiedziami, ale jeśli chodzi o testy to mam wszystkie od 1994-2011.

I ogólnie pomysł tez bardzo dobry i pomyślałem czemu by czegoś takiego właśnie nie zrobić bo w taki sposób uczy się na prawo jazdy ,i ja również uczyłem się w taki sposób do egzaminu zawodowego :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 20:43:41 wysłana przez adrpak »

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1785 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:57:12 »
No to wybierz  pierwszy lepszy test najlepiej ten pierwszy (1994) ,wstawiaj po jednym zadanku i po kolei róbmy wszyscy własnymi siłami taką stronkę, nie dość ze my się podszkolimy to i będzie to dla przyszłych kandydatów :) Utworzymy jedną wielką bazę danych z rozwiązanymi zadaniami. Jest tylko jeden warunek: muszą się wszyscy do tego przyłaczyć bo samemu to jest prawie nie do ogarnięcia.
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline sawyer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1786 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:49:05 »
14. ( brak tekstu w zadaniu i nie mogę rozwiazac jeśli ktoś ma całe zadanie czytelne to prosiłbym o zamieszczenie )
Zad.14 2011r.
Piłka spada swobodnie z wysokości 2m. Podczas zderzenia z ziemią piłka ta traci 1/4 swojej energii. Po odbiciu piłka poleci na wysokość:
a.0,5m
b.0,75m
c.1m
d.1,5m
Jak ktoś może to żeby zrobił.

I do zad.7 2011r.
wydaje mi sie ,że chyba zrobiłeś błąd w obliczeniach bo 40000W =4kN a w odpowiedzi jest 2kN.
Ale nie jestem pewien.

zad. 14/2011 -fizyka rozwiązanie

jeżeli piłka spada swobodnie z wysokości to posiada energię potencjąlną Ep która zxamienia się w energię kintyczną Ek. zgodnie z zasadą zachowania energii Ep poczatkowe= Ek końcowe.

mgh=mv^2/2 wynika to ze wzórów na energie . energia potenjalna piłki zależy od masy i wysokości oraz g które jest jest stałę i wynosi 10m/s^2. jeżeli piłka uderza o ziemię to masa piłki się nie zmienia wiec należy rozumieć to tak, że jeśli traci 1/4 swojej energii to traci 1/4h. więc wysokość na jaką się wzniesie po utracie 1/4 energii będzie to:  2m - (0,25*2m) = 1,5m zatem poprawna jest odpowiedź D.inaczej nie umiem tego wytłumaczyć ja to tak rozumiem i to się sprawdza.


Zad. 7

moc nie jest równa sile . wyprowadziłem tam wzór na obliczenie siły ciągu jest to iloraz pracy przez prędkość i jego jednostką jest Niuton. Zatem 40000W / 20m/s = 2000N=2kN. (zadania tam nie dokończyłem bo myslalem że dla wszystkich jest oczywiste i każdy podstawi do wzóru który został wyprowadzony no ale jednak nie :)





Co do testu genialny pomysł ale nie wiem dlaczego nie czyta mi polskich znaków  :'(

pomysł kolegi wcześniej dobry ale gdyby znalazł się ktoś kto wstawiał by po 5 zadań dziennie to do czerwca byśmy się wyorbili i 5 zadań dziennie to nie jest ani za mało ani za dużo .tak jak ktos wcześnie powiedział powstała by ekstra strona dla nas i przyszłych kandydatów do Sa psp bo ktoby to rozwiązał praktycznie dostałby sie napewno :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 22:00:06 wysłana przez sawyer »

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1787 dnia: Styczeń 11, 2012, 16:53:35 »
a wie ktoś może jaki materiał obowiązuje do tych testów jakie działy z fizyki i chemii ?

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1788 dnia: Styczeń 11, 2012, 18:49:54 »
a wie ktoś może jaki materiał obowiązuje do tych testów jakie działy z fizyki i chemii ?
Było już tyle razy pisane wystarczy żebyś cofnął sie wstecz kilka stron, zakres materiału to szkoła średnia poziom podstawowy czasami zdarzają sie elementy rozszerzone.

Offline sawyer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1789 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:09:36 »
a wie ktoś może jaki materiał obowiązuje do tych testów jakie działy z fizyki i chemii ?

 obowiązuje każdy dział szkoły średniej

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1790 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:33:51 »
Pomysł bardzo dobry!! Pisze się na to i pomogę ile tylko będe potrafił.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:41:08 »
No naprawdę świetny pomysł. Teraz każdy ze startujących do szkoły będzie miał dzięki wam wszystko na tacy, a wasze miejsce może wam przejść koło nosa.

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:23:28 »
O tym samym pomyślałem :)

Offline bartomeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:48:10 »
oho odezwała się w kolegach wilcza natura człowieka :P

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 12, 2012, 14:29:57 »
Każdy komu zależy na dostaniu się do szkoły to znajdzie testy i odpowiedzi. Nie ułatwiajcie leniom zadania bo będzie tylko więcej osób chętnych do szkoły

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:36:14 »
Umiesz liczyć, licz na siebie. Jak w dżungli.  ^_^ Kto wie czy kolega dla którego rozwiążesz zadania nie zajmie twojego miejsca? Koleżeństwo koleżeństwem, ale jakby nie patrzeć w naborze jesteście konkurentami. Wspólna pomoc itp. to dopiero na szkole panowie, a tutaj trzeba walczyć samemu. Nikt za was nie pobiegnie, ani nie napisze testu.

Offline adrpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1796 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:25:51 »
Ja narazie tylko rzuciłem zapytanie i czy warto taki pomysł wdrążyć, ale nie powiedziałem że będzie to udostępnione dla wszystkich. Dostępem obdarzę osoby zasłużone tylko, które mi pomogą w rozwiązywaniu zadań. Chce uniknąć tego że przykładowo Kowalski który startuje do Sapsp który tylko czeka na zadania a nic nie pomoże będzie miał od razu dostęp do wszystkiego. Programuje w PHP i HTML, obecnie pracuje nad skryptem do dodawania , edycji i uruchamiania testów wyboru danego testu z losowaniem pytań i odp do nich.

Jak skończę system testów zaczynam uczyć się testów, Vademecum z Fizyki i Chemii już zakupione :)

System który tworze ma mi ułatwić naukę :)


Gdy ukończę system wraz z rozwiązanymi wszystkimi zadaniami udostępnię go dla wszystkich w czerwcu jak się dostane do Sapsp  :P

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1797 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:55:02 »
Ahaa to o to chodzi :). Przepraszam, ale nie zrozumiałem. Myślałem, że chcecie tutaj w wątku wszystko po kolei rozwiązywać :D.

Offline adrpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1798 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:23:03 »
Użytkownik wiaraczynicuda jak widzę miał to na myśli, ale nie ja  :P


Jak byśmy tutaj zaczęli robić wszystko po kolei to byłby wieki bałagan :P



No to skrypt ukończylem :) jak dla mnie to może być.
Zainteresowani ocencie sami: http://adrpak.star-kom.pl/sapsp/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 22:09:39 wysłana przez adrpak »

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:19:56 »
Mógł ktoś by mi podać prawidłowe odpowiedzi do zadań z 2000 fizyka roku i chce sprawdzić czy też tak macie ?
W 3 wyszło mi 5s^-1
W 4 wyszło mi 4cm
A 12 wyszło mi 0,8 cm