Autor Wątek: zapisać się do osp czy nie?  (Przeczytany 6143 razy)

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
zapisać się do osp czy nie?
« dnia: Marzec 29, 2008, 17:13:10 »
Witam. mam problem. Już teraz myślę o SAPSP Poznań ale najpierw chyba dobrze by było zapisać się do OSP żeby mieć potem minimalne doświadczenie tylko że w Mojej miejscowości straż jest troche dziwna a konkretniej osoby...praktycznie połowa to jakieś "dzieci ulicy" którzy za wszystko sie sapią komentadnt też często denerwuje ludzi...no ale z druiej strony by sie przydało...co doradzicie? zapisać się czy nie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2008, 18:04:43 wysłana przez bulon »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: zapisać się czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2008, 17:15:12 »
Przyda się.
Zahartowanie nerwów też się przyda :P
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: zapisać się czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2008, 17:19:20 »
dajesz wstepuj naucza cie respektu i wykonywania polecen to jest dobre bo bedziesz mogl miecc z tym klopoty na przyszlosc ( oczywiscie chec nauki mile widziana ) 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2008, 19:30:59 »
Najważniejsze żeby te "dzieci ulicy" umiały ze sobą współpracować w czasie akcji i żeby podchodzili poważnie do tego co robią a dalej samo sie ułoży.I z doświadczenia mogę Ci powiedzieć żeby sie nie wychylać za bardzo bo sie możesz takim narazić i będzie później trochę nieprzyjemnie.

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2008, 22:55:20 »
Witam Cie kolego moje zdanie jest takie że Nie zapisuj sie do żadnego OSP to banda pijaków i nygosów jak jest akcja to są pierwsi ale jak trzeba coś fizycznie popracować to mówią ze od tego jest PSP bo płaca podatki i nie robią nic innego przy akcji tylko walą wódę

P.S
Oczywiscie ze sa wyjatki ale jak ludzie widza OSP w naszysz Nomex przy akcjach pijanych to myslisz ze rozpoznaja czy to OSO czy PSP ???? sam sobie odpowiedz Pozdrawiam


Dop. moderatora: Post został zgłoszony - łamie pkt 4 regulaminu. Na przyszłość proszę się zastanowić zanim poda się opinie które są obraźliwe i nieprawdziwe w stosunku do bardzo wielu z nas, ochotników. / Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 10:17:20 wysłana przez Sylwek »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2008, 01:58:39 »
DENIM ty chyba się z choinki urwałeś zastanów się co za głupoty wypisujesz... szkoda słów na Ciebie jeżeli jesteś strażakiem to chyba nie masz zbytnio pojęcia o ochotnikach. Prosty przykład http://pl.youtube.com/watch?v=47zLhiR8Rns
 nie znam tej OSP nie wiem gdzie się znajduje ale widać że chłopaki starają się ze wszystkich sił nieść pomoc bliźnim i tak jest z ok 80% OSP w Polsce a ty wyjeżdżasz z tekstami że to nygusy :huh: zawiodłeś na całej linii to że w twoim regionie może tak jest to nie oceniaj odgórnie na forum bo po prostu nie wypada :angry: :angry: :angry:

ps. Życzę więcej pokory na przyszłość...

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2008, 12:51:06 »
laciok a Ty chyba nie czytasz uważnie tego co pisze a napisalem ze są WYJATKI od normy !!! osp jest osp może u Ciebie jest tak kolorowo ale w moich okolicach tak nie jest i jedna sprawa OSP POWINNI MIEC INNE UMUNDUROWANIE żeby nas do mich nie porównywali to jest moje zdanie a Ty nie sugeruj sie wałasnym osp ze tak prężnie działa bo to też nie wypada a to forum jest własnie poświecone temu

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2008, 13:39:10 »
laciok a Ty chyba nie czytasz uważnie tego co pisze a napisalem ze są WYJATKI od normy !!! osp jest osp może u Ciebie jest tak kolorowo ale w moich okolicach tak nie jest

Moze powinienes zmienic okolice. A najlepiej zmienic forum.

Kolejna dyskusja o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy, proponuje wyjsc i zgasic swiatlo, bo ile mozna.

Offline pikoza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2008, 14:20:12 »
80% to nie wyjątki jak można tak pisać o osp trochę szacunku do ludzi , którzy robią kawał dobrej roboty!

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2008, 21:30:59 »
moim zdaniem warto się zapisać bez względu na to czy są tam dzieci ulicy i czy kom. wkurza ludzi zawsze jakieś doświadczenie sie przyda chociaż będziesz wiedział co jak wyglada i do czego służy oczywiście jak twoje osp jest w miarę wyposażone większość i tak się nauczysz w trakcie pracy w psp

                                                     pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2008, 10:35:23 »
Moim zdaniem zapisz się - wypisać zawsze sie możesz jeśli jednostka nie spełni twoich oczekiwań.
A denima nie słuchaj bo on chyba z Rosji pisze...
Czasy picia wódy odeszły bezpowrotnie. W tej chwili cały czas poświęca się na szkolenia i ćwiczenia. Inaczej jednostka sobie nie poradzi. A jak skończysz SAPSP to jednostka będzie miała cenny nabytek w postaci twojej wiedzy.

Pozdrawiam

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:56:27 »
laciok a Ty chyba nie czytasz uważnie tego co pisze a napisalem ze są WYJATKI od normy !!! osp jest osp może u Ciebie jest tak kolorowo ale w moich okolicach tak nie jest i jedna sprawa OSP POWINNI MIEC INNE UMUNDUROWANIE żeby nas do mich nie porównywali to jest moje zdanie a Ty nie sugeruj sie wałasnym osp ze tak prężnie działa bo to też nie wypada a to forum jest własnie poświecone temu

A przepraszam, że spytam...czy my do jasnej cholery jesteśmy "gorsi"?! Dzień w dzień wykonujemy taką samą robotę jak zawodowcy, tak samo narażamy własne dupska w imię tej samej idei! Zmiany w OSP z roku na rok są coraz bardziej widoczne, a prlowskie nawyki wypiera chęć dążenia do pełnego profesjonalizmu! Dawno nie spotkałem się z problemem pijaństwa wśród strażaków dlatego jestem oburzony Twoją opinią! Jeżeli żywisz urazę do ludzi, którzy za darmo, z czystego odruchu serca, w nocy o północy zostawiają wszystko i biegną ile sił by pomagać innym to coś jest nie tak... W każdym razie zachowaj takie uwagi dla siebie i nie staraj się odstraszać młodych dusz od tej pięknej organizacji jaką jest OSP! Bo bycie ochotnikiem to zaszczyt i najwspanialsza rzecz na świecie!

Witam. mam problem. Już teraz myślę o SAPSP Poznań ale najpierw chyba dobrze by było zapisać się do OSP żeby mieć potem minimalne doświadczenie tylko że w Mojej miejscowości straż jest troche dziwna a konkretniej osoby...praktycznie połowa to jakieś "dzieci ulicy" którzy za wszystko sie sapią komentadnt też często denerwuje ludzi...no ale z druiej strony by sie przydało...co doradzicie? zapisać się czy nie?

Pamiętaj o jednym. Nie wstępujesz do OSP dla ludzi którzy je tworzą tylko dla siebie i tych którym będziesz pomagać. Jeśli trafisz do zgranego zespołu z którym będzie Ci się dobrze układała współpraca to nie masz się czym martwić, a jeżeli Ci się nie spodoba zawsze możesz zrezygnować (ale szczerze wątpię żebyś to zrobił -_-).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 09:09:45 wysłana przez Sgt.Jacob »
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2008, 16:11:54 »
Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Ja sama należę do OSP i jako jedyna dziewczyna (nie mówię tylko o mojej miejscowości ale również o powiecie) uczestniczę w akcjach. Na przekór wszystkim zostałam strażakiem(choć to przecież typowo męski zawód). Nie ma wobec mnie żadnej taryfy ulgowej więc nie widzę powodu dla którego fireman15 zastanawiasz sie nad wstąpieniem do OSP.  Myslisz, że wszędzie spotkasz się z samymi szefami i dowódcami aniołami? Nie żyjemy niestety w niebie  ^_^ Zrób tak jak ja: postanów sobie, że wytrwasz a na pewno Ci sie uda. Pozdro  :wub:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2008, 07:01:45 »
Zapisanie i działanie (bo same zapisanie nic chyba nie pomoże ) na pewno przyczyni sie do przyjęcia do PSP
bynajmniej w  mojej JRG patrzyli na taki argument .   

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2008, 13:34:22 »
Zapisanie i działanie (bo same zapisanie nic chyba nie pomoże ) na pewno przyczyni sie do przyjęcia do PSP
bynajmniej w  mojej JRG patrzyli na taki argument .   

To chyba jakieś typowe zasady są - np tu http://www.straz.szczecin.pl/bip/praca_w_strazy21032008.htm w zasadach naboru na stażystę czytamy, że za  udokumentowaną przynależność do OSP jet +3 pkt, za udział w zawodach kolejne 3 i jeszcze za szkolenia 3 czyli aktywny może zdobyć 9 pkt.
Kilka razy widziałem takie ogłoszenia i wszędzie są jakieś punkciki za OSP.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2008, 21:23:31 »
Zapisanie i działanie (bo same zapisanie nic chyba nie pomoże ) na pewno przyczyni sie do przyjęcia do PSP
bynajmniej w  mojej JRG patrzyli na taki argument .   

To chyba jakieś typowe zasady są - np tu http://www.straz.szczecin.pl/bip/praca_w_strazy21032008.htm w zasadach naboru na stażystę czytamy, że za  udokumentowaną przynależność do OSP jet +3 pkt, za udział w zawodach kolejne 3 i jeszcze za szkolenia 3 czyli aktywny może zdobyć 9 pkt.
Kilka razy widziałem takie ogłoszenia i wszędzie są jakieś punkciki za OSP.


Dokładnie sylwek tak jak piszesz , przynależność do OSP daje  tam jakieś punkty do przyjęcia do JRG- ale z praktyki wiem ,że coraz chętniej druhowie chcą dołączyć do PSP   .Uważam to za bardzo dobre zjawisko (zawsze lepiej od wskrzeszenia   oficerów z emerytury) ale tak poważnie  koledzy ci zazwyczaj chcą z zamiłowania wstąpić w szeregi JRG  i razem swoimi kolegami nieś pomoc .Jakie plusy z przyjęcia do PSP ochotnika z OSP chyba nie muszę nikomu opisywać  bo każdy powinien to wiedzieć .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline strażaczka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
  • odwaga to najpiękniejsza forma szaleństwa....
Odp: zapisać się do osp czy nie?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2008, 20:48:36 »
Denim Ty to chyba chory jesteś! myślisz ze tylko PSP ratuje ludzi?! U mnie to prawie przy każydym pożarze OSP jest pierwsza i to ona robi najgorszą robotę a PSP przyjedzie pokręci się i już jej nie ma! więc zastanów się co piszesz.... wiesz ilu jest ochotników? gdyby ich nie było to ciekawe czy psp dała by sobie sama ze wszystkim rade. i uwierz osp nie myśli o wódzie tylko o ratowaniu ludzi i ich mienia!!!! ktoś ci głupot naopowidał o osp i tyle!