Autor Wątek: Ctif  (Przeczytany 3143 razy)

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Ctif
« dnia: Listopad 27, 2004, 20:21:29 »
Czy ktoś ma doświadczenie w kierowaniu drużyną na zawodach MDP wg regulaminu CTIF?
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Ctif
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2004, 22:25:55 »
witam
niestety nie mam takich doswiadczen ale jezeli chodzi ci o regulamin to na stronie ZG OSP RP sa pliki do pobrania kliknij tutaj

regulamin  CTIF

pozdrowienia
czołem

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ctif
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2004, 12:17:08 »
Jest tu trochę ludzi z doświadczeniem - napisz konkretnie jakich informacji potrzebujesz.

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Ctif
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2004, 12:35:28 »
Dokładnie chodzi mi o materiały filmowe, aby zawodnicy mogli zobaczyć jak pokonywać sprawnie poszczególne przeszkody (np.węzły). Regulamin mam ale teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. Mam wystawić drużynę w swojej gminie która pojedzie (prawdopodobnie) od razu na zawody wojewódzkie i nie chciałbym dać plamy. Mój adres Adi_fire@interia.pl
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Ctif
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 21:51:12 »
najlepszym rozwiązaniem jest to, żeby wziąść kamerę i pojechać na zawody wojeówdzkie, czy też krajowe i dobrze kamerować wybrane drużyny, a potem analizować i analizować i analizować :)

Młodzik

  • Gość
Ctif
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2004, 21:29:59 »
Hey,

Troszke pomagalem w szkoleniu Mlodziezowki ich opiekunowi, moje pierwsze obserwacje sa takie:
- lepiej miec mlodszy sklad (wiadomo wolniej biegna) - pkt. preferencyjne
- nalezy w duzym stopniu zwracac uwage na sprawy techniczne.. mianowicie: lepiej pobiec wolniej i stracic 5-10 sekund i nie miec pkt. niz nazbierac je po drodze
- oczywiscie nalezy odpowiednio rozdzielic funkcje na poszczegolnych stanowiskach i odpowiednio dlugo cwiczyc, bo tego nie da sie opanowac i dojsc do dobrego czasu po kilku treningach :)

pozdrawiam

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Ctif
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2004, 09:29:56 »
Dzieki.
 
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ctif
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2004, 11:17:06 »
w sztafecie nie ma stref zmian, a więc nie musisz dydtansu równo dzielić na chłopaków że każdy (z wyjątkiem dwóch) musi 50m przebiec. Szybszych ustaw jakieś 10 m przed linią a wolniejszych też około 10 linią za linią w ten sposób szybki przebiegnie zamiast 50 to 70 m a wolniejszy będzie biegł krótszy odcinek zamiast 50 to 30 albo nawet 5m byle by to właśnie on pokonał swoją przeszkodę.

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Ctif
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2004, 12:00:46 »
A masz może jakieś informacje na temat tych węzłów. Jak szybko i sprawnie sprawić. Niemiecka strona o węzłach widziałem. Dzięki za porady.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2004, 12:01:13 wysłana przez Adriano »
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline Krystian13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ctif
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2006, 09:56:09 »
Witam, w tym roku prowadziłem MDP i jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na ten temat to pisz! A cały regulamin do tych zawodów znajduje się na stronie  ZG OSP RP.

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ctif
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2006, 10:40:49 »
Patrząc na rysunki węzłów, wg. mnie bardzo łatwo jest wywnioskować jak je zawiązać.
Wystarczy przećwiczyć chwilę w domu i pokazać to potem MDP.
Moim zdaniem trudniejsze od węzłów jest prawidłowe (bez punktów karnych) sprawienie linji wężowej.

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ctif
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2006, 10:54:42 »
U mnie najwięcej również problemów było z węzłami , przyznam sie bez bicia pojechałem z gostkami  i podglądneliśmy konkurencje a ta okazała sie nadwyraz uprzejma i szlus .
Linia wężowa jest do opanowania wybierasz do niej zawodników najszybszych i najsprytniejszych goscie musza prostować każdy swój odcinek by nie bylo skretów (musza miec dobre nerwy :) bo potem wiążą węzły .

A i kapitan powinien być szybki tak by nikt nie mógl wyskoczyć przed niego , swoją drogą macie sajerfajnie odrazu na wojewódzkie ??!!
Niestety u nas juz na gminnych jest duża konkurencja nie mówiąc ze na powiecie drużyn jeszcze więcej.