Autor Wątek: bieg na 50m  (Przeczytany 4366 razy)

Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
bieg na 50m
« dnia: Marzec 23, 2008, 21:53:20 »
Jak wygląda bieg na 50m? Jest on z bloków, czy z postawienia, na stoper czy pomiar elektroniczny oraz czy można uzywać do biegania kolcy? Pytam bo każdy z tych czynników ma poważny wpływ na rezultat......

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2008, 22:40:27 »

Sa bloki. Pomiar elektroniczny. A o kolcach ci nie powiem dlatego ze troche trzeba sie samemu pomeczyc i poczytac strony szkol i pozniej pisac na forum. Tutaj masz Krakow i napisali o kolcach.... http://www.sapsp.pl/szkola/warunki.html


Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2008, 12:56:48 »
Jezeli mowisz o SA to start jest z bloczkow pomiar fotokomorka (a wiec dokladny) a co do kolcow to napewno sa przydatne i mozna je miec w Poznaniu jest tartan a wiec cenne setne sekundy

Inaczej jezeli idziesz do PSP z ulicy wtedy na 50m czas jest mierzony stoperem (zalezy to tez od jednostki) i wiadomo jak to jest........ :wacko:

Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2008, 15:31:48 »
A jak wygląda przebieg całego egzaminu sprawnościowego, przecież tam jest duża ilość osób, więc jak bedzie wyglądała kolejnośc i jaki jest odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami, szczególnie chodzi mi o drążek i bieg na 1000m, bo to trochę ze sobą koliduje. Pytanie dotyczy SAPSP w Poznianiu.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2008, 00:35:19 »
W poznaniu na samym stracie dostajesz etykietke z numerkiem i juz wiesz kiedy co i jak poslugujesz sie tyn numerkiem jak ty masz np.457 (taki mialme ja ^_^)  a stratuje 430 to tu juz mozesz byc wpuszczony na tor i sie rozgrzewac.(jak ja startowalme bylo chyba ok 1200 numerkow ale po sprawnosciowce polowa srednio odpada )

Na 50-tke startuje chyba po 5-6 osob( i masz 2 proby) pozniej za jakies pare godzin masz drazek chyba sa ze 3-4 obok siebie stoi  ktos z SA i liczy podciagniecia pozniej bieg na 1000m stratuje chyba na raz 20-30 osob i na koniec dnia sa wyniki i wiesz czy masz jeszcze martwic sie przed egzaminem z fizy i chemi czy mozesz juz sobie isc do domu :wacko:

Tak to wygladalo 4 lata temu ale chyba sie nie zmienilo za bardzo do teraz

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2008, 11:44:23 »
Teraz jest podobnie!z tym że jest juz TYLKO 1 próba 50metrów!!!
Ja w tamtym roku startowałem to sie wtedy dowiedziałem;/ ze niema 2 prób a jest 1, pozatym tak jak kolega wyżej powiedział sa 3 stanowiska do podciagania na drążku( i niektórzy aspiranci sa wkur***jacy bo nie zawsze uznają pełne podciagniecia ( licza: 1,2,2,2,3,4,5,5,6,7,8.. i koniec i w taki sposob moża sobie odpaść), na 1km startuje sie tak po ok 15-20osób.
Miedzy 50m a drążkiem jest ok 1h zależy ile jest ludzi, a miedzy Drążkiem a 1000m jest ok 2h wiec spokojnie ludzie jedli jakies posiłki( niewiem jak oni mogli jesc fastfoody przed 1km i takim stresem;p)
No to by tak to wygladało:)
Do zobaczenia 1 i 2 lipca w Poznianiu:)

sikor

  • Gość
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2008, 18:55:24 »
Teraz jest podobnie!z tym że jest juz TYLKO 1 próba 50metrów!!!
Ja w tamtym roku startowałem to sie wtedy dowiedziałem;/ ze niema 2 prób a jest 1, pozatym tak jak kolega wyżej powiedział sa 3 stanowiska do podciagania na drążku( i niektórzy aspiranci sa wkur***jacy bo nie zawsze uznają pełne podciagniecia ( licza: 1,2,2,2,3,4,5,5,6,7,8.. i koniec i w taki sposob moża sobie odpaść), na 1km startuje sie tak po ok 15-20osób.
Miedzy 50m a drążkiem jest ok 1h zależy ile jest ludzi, a miedzy Drążkiem a 1000m jest ok 2h wiec spokojnie ludzie jedli jakies posiłki( niewiem jak oni mogli jesc fastfoody przed 1km i takim stresem;p)
No to by tak to wygladało:)
Do zobaczenia 1 i 2 lipca w Poznianiu:)

A czy kiedy się będziesz podciągał na drążku na egzaminie wstępnym to sędzia będzie Ci mówił ile masz podciągnięć po każdym podciągnięciu :) ??

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2008, 11:00:26 »
i niektórzy aspiranci sa wkur***jacy bo nie zawsze uznają pełne podciagniecia ( licza: 1,2,2,2,3,4,5,5,6,7,8.. i koniec i w taki sposob moża sobie odpaść


Niestrasz. Coś mi się wydaje, że jak ktoś zrobi czyste podciągnięcie do końca to zaliczają. Kiedyś kolega, który startował do SA PSP mówił, że nie zawsze zaliczają tzw. podciągnięcia techniczne, w których jest więcej akrobatyki i huśtania na drążku niż samego podciągania.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2008, 12:26:07 »

Podciganie techniczne jest dozwolone tak wiec jesli umiesz mozesz bujac sie jak malpa byle by rece byly wyprostowane a glowa byla ponad drazkiem.

Ale fak faktem jest ze podczas podciagania licza na glos liczbe podciagniec 1 2 2 3 3 3 4 i juz masz dosc ... :wacko:
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 12:28:05 wysłana przez yaskoow »

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2008, 13:00:29 »

Podciganie techniczne jest dozwolone tak wiec jesli umiesz mozesz bujac sie jak malpa byle by rece byly wyprostowane a glowa byla ponad drazkiem.

Ale fak faktem jest ze podczas podciagania licza na glos liczbe podciagniec 1 2 2 3 3 3 4 i juz masz dosc ... :wacko:


Skoro to jest dozwolone to skąd bierze się takie liczenie 1 2 2 2 3 3 4 5 6 6 6
Nie mogę tego zrozumieć

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2008, 17:38:59 »
bo podciaganie technicznie sie bardzo szybko wykonuje i nie zawsze sie ma wyprostowane race do konca i niektórzy służbiści sie doczepiają i nie uznaja.

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2008, 20:30:19 »
czyli wychodzi na to ze trzeba sie podciagac powoli tak zeby egzaminator zobaczyl ze ma sie wyprostowane rece w lokciach a szybko rzeby sila nie uchodzila na wiszeniu na drazku   -_-

Niech ktos kto byl na testach powie jak sie kandydaci podciagaja - czy tak bujajac sie na drazku (aby sobie pomoc poprzez wybijanie sie tulowiem) czy raczej tak "gora-doł" (za brode i w doł do rak wyprostowanych)  ja wole ten drugi sposob  :rolleyes:


Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2008, 22:28:35 »
Ja osobiście całym ciałem i w tamtym roku wszystkie mi zaliczył, z tego co widziałem to dużo osób(rzekł bym większość)właśnie sie "technicznie" podciągało, pamietam kozaków co po 40razy sie podciagali:D
A z tym nie zaliczeniem powtórzeń to na własne oczy widziałem i sie bałem o siebie i żal było innych co po 13-14razy sie podciagali a im 8-9zaliczyli i dupa...ale trzeba być dobrej nadzieji i robić szybko technicznie żeby było jak najwiecej podciagnieć:)
 

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2008, 16:48:20 »
Ja podciagam sie bujajac tulowiem i powiem szczerze ze zawsze do wyprostowanych łokci bo inaczej nie potrawie trzeba poprostu to cwiczyc i to opanowac i poznac kogos kto pokarze jak to sie robi prawidlowo ja sam osobiscie poznalme ta technike 2msc przed egzamin. do SA .
Podciagalem sie silowo max 16-17 koles pokazal mi jak prawidlowo ruszac cialem i je wyrzycac dzieki temu sila grawitacji pomaga ci podnosic sie do gory ^_^ bo jezeli zacznie cie bujac zle to tracisz tylko energie i liczbe podciagniec

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2008, 19:16:31 »
Ja jednak będę podciągał się "klasycznie". Jak próbowałem technicznie to czasami za bardzo mnie zaczynało bujać.

A i jeszcze jedno pytania czy w trakcie podciągania mogę sobie zrobić krótką przerwę taką 5s. Dzisiaj podciągnąłem się 16 razy i już więcej nie mogłem ale jak tak sobie chwilkę po wisiałem na drążku to jeszcze raz się podciągnąłem a potem po chwili odpoczynku jeszcze raz. To będzie zaliczone na 18 czy na 16 ???
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 22:06:50 wysłana przez Emilovic »

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2008, 22:48:56 »
W regulaminie nie ma podanego tego czy mozna wisiec czy nie tak wiec zalezy na kogo ci przypadnie bo nie ma tez podane ze konczy sie liczyc w momencie zejscia z drazka tak wiec jak bedziesz sobie tak wisial jak nietoperek to moze ktos uznac ze to juz koniec i powie finito

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: bieg na 50m
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2008, 06:06:40 »
Lepiej nie ryzykować tylko od razu wycisnąć ile tylko się da.