Autor Wątek: Nowe PSK  (Przeczytany 3498 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Nowe PSK
« dnia: Marzec 19, 2008, 18:25:30 »
Koledzy mam wielką prośbę , jeżeli możecie to wrzucajcie foty swoich PSK , niedługo rozpoczną się u mnie prace zwiazane z adaptacją kilku pomieszczeń na potrzeby PSK , wszystko jest surowe nawet nie wiemy jak ma wyglądać lada dyspozytorska. Wszystkie pomysły i sugestie mile widziane jak wiadomo człowiek uczy się na błędach a pieniądze ma się tylko raz. Chcą nam wcisnąć jakiś badziewiarski trójkątny stół , który wogóle nie jest praktyczny , ale o dziwo zapytali nas o zdanie , dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce.

piotrfire@biznespoczta.pl

ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline rapapap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nowe PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2008, 21:18:56 »
Witam kolegę z PSK. Wg mnie trójkątny stół nie sprawdza sie bo wbrew pozorom jest na nim mało miejsca. Wszelki przegrody między dyspozytorami tez sie nie sprawdzają - bo przecież musimy razem współpracować - oczywiście tam gdzie są 2 osoby. Nic nie piszesz czy będzie to pomieszczenie dzielone w pogotowiem. Jeżeli macie możliwość to zróbcie żeby nie być razem - duże obciążenie hałasem. Zdecydowanie dużo więcej przyjmowanych zgłoszeń przez pogotowie i dużo więcej korespondencji radiowej. My czasami musimy czekać aż jedni skończą korespondencję żeby cokolwiek słyszeć. Ale na szczęście już niedługo nas rozdzielają.  Co do samego stołu to proponuje ustawić tak abyś widział drzwi wejściowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie jak to w życiu najprostsze rozwiązanie - czyli stół prostokątny.  Wtedy przed sobą masz wszystkie potrzebne mapy i dużo miejsca na stole.
nie dyskutuj z idiotami - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nowe PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2008, 23:01:41 »
Powiem tak!
U mnie również niby pytali, nawet prosili o wszelkie uwagi, sugestie, projekty, itd. Objeździli całe woj. podglądając i co...  :huh:
Zrobili po swojemu /tanim kosztem/ najgorsze SK w województwie - z nowo oddanych lub modernizowanych! To nie tylko moja opinia, ale ludzi, którzy <TU> obecnie pełnią służbę oraz przyjeżdżają na kontrole itp. Zaledwie kilka lat po gruntownej "pseudo" modernizacji wszystko się sypie i jest nadal nie przystosowane do potrzeb. Wszelkie uwagi i krytyka nt. - wiadomo!  :wacko:
Nawet jeżeli, coś się już uda z (wielkim) trudem przeforsować to i tak jest zwykle /w końcu/ na opak! Takie podejście  :angry: Przecież decydenci wiedzą lepiej, a nawet jak nie to, co komu do tego! Można najwyżej opr. delikatnie zebrać.  -_-
Nie piszę jakbym chciał, bo nie ma sensu, ale życzę lepszego niż u mnie zrozumienia i współpracy odnośnie.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nowe PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 12:56:56 »
PSK nie będzie dzielone z pogotowiem , a stół dyspozytorski ma być wielostanowiskowy bez żdnych przegród bo wiadomo jak wspomniał rapapap na stanowiskach trzeba współpracować. Do adaptacji jest 4 pomieszczenia jedno będzie spełniać funkcję PSK drugie mniejsze ala konferencyjne trzecie to będzie typowo wypoczynkowe z aneksem kuchennym no i łazienka. Wszystkie ściany przeszklone i rozsuwane. Kol Ajax nie wiem jak jest u Ciebie ale jeżeli chodzi o meble i ich rozmieszczenie to nasz głos też się liczy,  do obecnego PSK meble projektowałem ja. Ale teraz przydało by się trochę profesjonalizmu jest dużo więcej sprzętu kabli itp. wszystko jest robione od podstaw tak więc nad wszystkim trzeba się dobrze zastanowić , gniazdka , oświetlenie , drzwi to wszystko musi być dobrze rozwiązane dlatego proszę o foty łatwiej jest coś podpatrzyć niż wymyślać od początku , tym bardziej że niemam takiego doświadczenia w projektowaniu.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowe PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2008, 22:17:22 »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowe PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:28:08 »
Organizacja PSK przede wszystkim zależy od warunków lokalowych. Patrząc jednak czysto teroretycznie chyba optymalnym rozwiązaniem jest układ typu "podkowa" ( lub mówiąc inaczej "U") , lub jej skromniejsza wersja typu "L" . Przerabialiśmy układ dwóch oddzielnych stanowisk dla dwóch osób i zupełnie się nie sprawdził. Obydwie osoby winny miec łatwy dostęp do wszystkich urządzeń , a takowy najłatwiej zapewnić dzięki "podkowie". Wszystkie urządzenia powinny byc obsługiwane od wewnątrz tej "podkowy" - należy unikać instalowania dodatkowych urządzeń typu alarmy,monitoringi, domofony itp w innych miejscach, bo to zwykle komplikuje prace dyzunego w najbardziej nieodpowiednim momencie. Ważną sprawą jest zasilanie awaryjne, niby oczywiste , ale nie wszyscy o tym pamiętają że winno być automatyczne, bezobsługowe i  zasilać tylko urządzenia niezbędne do pracy.Należy również zapewnić wystarczającą ilośc miejsca dla swobodnego zamieniania się osób tu pracujących podczas prowadzonej akcji. Nie będę sie rozpisywał , ale jesli chcesz więcej moich spostrzeżeń to napisz do mnie.
 A przegroda jest wręcz niezbędna, ale tylko tam gdzie obok są dyspozytorki PR ;) Tak naprawdę nasze wspólne akcje to zaledwie góra kilka procent ogólnej ilości ich i naszych akcji , więc zazwyczaj tylko sobie przeszkadzamy w prowadzeniu własnych działań. Dobrze że są obok, bo w pewnych sytuacjach to ułatwia współpracę, ale najlepeij gdy są  mimo wszystko za dziwiękochłonną ścianką ;)