Autor Wątek: Zakup samochodu- skąd fundusze  (Przeczytany 1375 razy)

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Zakup samochodu- skąd fundusze
« dnia: Marzec 18, 2008, 21:26:36 »
Potrzebuje pomocy- planujemy zebrać pieniadze na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-ekologiczno-gaśniczego z napędem uterenowionym 4x4. Skąd pozyskaliście środki i w jakiej wysokości. Wiem że są promesy z ZG ZOSP oraz fundusze prwencyjne PZU ale te sumy to za mało aby zakupić takie auto. Nie jesteśmy włączeni w KSRG

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Zakup samochodu- skąd fundusze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2008, 16:58:45 »
sponsorzy, instytucje państwowe, organizacje pozarządowe szukajcie gdzie bądź, depczcie ścieżki w końcu przy takiej inwestycji każdy grosz na wagę złota, moja jednostka w zeszłym roku zakupiła samochód z napędem 4x4, i dzięki dotacją z w/w uzyskaliśmy wkład własny przekraczający prawie połowę wartości zakupionego samochodu, drugą cześć dołożyła gmina, obecnie cały czas dozbrajamy samochód o kolejne gadżety :) w trakcie realizacji jest wyciągarka :) teraz zbieramy na maszt oświetleniowy:) i też rozglądamy się za sponsorem :)

p.s.
a ZW na nas się obraził, kapnął nam tylko troszkę :) bo samochód załatwialiśmy sobie praktycznie sami, bo tak pewnie Forda byśmy dostali niskopodłogowego a znając nasz teren wszystko byłoby już pod spodem pourywane
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2008, 17:03:57 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zakup samochodu- skąd fundusze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2008, 22:26:29 »
szukaj w ochronie środowiska nie wiem jaki wydział
nie wiem wodociągi - jakiś twój odpowiednik
zakłady ubespieczeń
wosp
instytucje samoprządowe
i firmy działające na waszym terenie:)
pozdrawiam i szczęścia życze:)
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline Raders

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zakup samochodu- skąd fundusze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2008, 13:49:14 »
Witaj Grzesiek
 
 Jesli chodzi o pozyskanie kasy na nowy samochod jest wiele mozliwosci w tym min

 1. Dofinansowanie ze ZOSP na karasoracje lub zakup samochodu w zaleznosci jaka cena jesli auto kosztowac  bedzie powyzej 400 tyś. to dostaniesz 125 tyś , jesli powyzej to 150 tys.
2. Dotacja z Urzedu Marszałkowskiego po dobrych ukladach to jest kwota 100 - 150 tyś
3. Jeszcze jest super program INTEREG A , wikszosc kasy mozna dostac na dofinansowanie na samochod nawet pkrycie kosztów zakupu w 85-90% warto spróbowac
4. Szukanie sponsorów min. PZU jest tez program na dofinansowanie do zakupu
5. Ochrona Środowiska i Gospodarki Wodenej

Dołączam plik jednej z jednostek Osp woj mazowieckiego , osp dobrołęka jak pozykali samochod wszystko jest opisane

http://www.olszewo-borki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=103


Podzrawiam

p.s zycze powodzenia i wytrwałości dążenia do celu