Autor Wątek: PSL a PSP  (Przeczytany 3760 razy)

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
PSL a PSP
« dnia: Marzec 15, 2008, 13:11:31 »
Witam. Choć tak krótko rządzą z PO to mam już dośc tych panów z PSL. Przepraszam że tak z innej beczki.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2008, 13:34:13 »
a ja mam dość tak piszących jak Ty forumowiczów, którzy lapsną coś na tapetę i zostawiają. W ogóle nie poprałeś żadnymi stwierdzeniami za co Ci się nie podoba ten psl, co robi źle i takie tam. rzuciłeś hasło że są źli i tyle. dlatego uważam że modki powinny kasować takie puste posty (i to wcale nie chodzi o sympatie polityczne). pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2008, 14:45:47 »
A moim zdaniem kazdy ma  odrebne zdanie i nie mozna go krytykowac tylko uszanowac . Ja tam do polityki sie nie mieszam mam to w d . . . .
pozdrawiamm
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2008, 14:47:34 »
hapec, krytykować można ale trzeba to jakoś uzasadnić a nie głupim tekstem ze się ma ich dość i tyle. argumenty!!!!!!!!!! pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2008, 14:52:43 »
Kazdy ma swoj rozum i chce przekazac pewna informacje na swoj sposob ( mowa o ogole ) a to ze niektorzy maja troche mniej w glowie to co ... :huh: nie kazdy ma az tak wielki zasob slownictwa by od razu uzasadniac swoje wypowiedzi . Myle sie ?
pozdro
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2008, 16:18:44 »
Kłaniam. Uderz w stół a nożyce się otworzą. Wprawne oko zauważy gdzie i co się dzieje. Specjalnie wywołałem ten temat żeby zobaczyć reakcje. Jeśli chodzi o dowody to widać je na każdym kroku. np. Opóżnienie w przepisie kwalifikacyjnym nie wzięło się z nieba. to nowa ekipa miesza. A kto ją powołał? A kogo ludzie stoją w blokach startowych do stanowisk? A kto odgrzewa ludzi z przechowlni? żeby to byli ludzie godni zaufania to oki. itd itp. Forum jest od tego by pisać o rzeczach które nas nurtują

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2008, 17:41:27 »
@barts2
A ja nie lubię ludzi z PiS.Co na wyprawiali przez te dwa lata to chyba nie trzeba dokładnie palcem pokazywać.Otoczeni byli karierowiczami dyletantami.
To był tylko moja dygresja na twoje stwierdzenie. A tak na marginesie jedni warci drugich.Zawsze nowa ekipa zwala swoje początkowe niepowodzenia na poprzedników i ich zaniedbania.Niestety góra PSP uwikłana jest w politykierstwo i koniunkturalizm , liczy na profity ze strony władzy jednej czy drugiej.
Jedyną prawdą jaka jest niepodważalna jest to ,że  PSL ma szerokie wpływy polityczne  w strażactwie ochotniczym , ale i poparcie ze strony tej organizacji.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2008, 18:13:26 »
Mirek 1 szanuje twoją wypowiedż choć wolałem poprzednie podejście do tematu w PSP. Co do polityki marze o takim dniu kiedy służby przestaną być zdobyczą polityczną a dobór kadr będzie się odbywał wyłącznie w oparciu o profesjonalizm. Miłego wieczoru

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2008, 18:18:11 »
... Specjalnie wywołałem ten temat żeby zobaczyć reakcje. ... A kto odgrzewa ludzi z przechowlni? żeby to byli ludzie godni zaufania to oki. itd itp. Forum jest od tego by pisać o rzeczach które nas nurtują
Prawdopodobnie Ci ludzie z przechowalni są dla kogoś godnymi zaufania. Ci do których Ty masz zaufanie mogą być odsądzani od czci i wiary przez innych.
Faktem jest, że nowa ekipa jak na razie nie załatwia sprawy chyba najważniejszej tj. czasu służby. Ale tego tematu nie załatwiła również żadna z poprzednich ekip - co prawda niewiele brakowało rządowi do szczęścia przy nowelizacji ustawy za czasów rządów SLD, lecz ówczesne kierownictwo służbowe z pomocą niektórych związkowców skutecznie zablokowało zapis o płaceniu za "nadgodziny".
Na poważniejsze zmiany - zakładając nawet dobre chęci obecnie rządzących - trzeba niestety trochę poczekać. Wieszanie psów dla zasady nic nie da.  -_-
Profesjonalne podejście kierownictwa do służby nie zawsze będzie akceptowane przez podział bojowy.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2008, 18:28:58 »
@piotr998

Tematu czasu służby i płacenia za nad godziny nie załatwi też obecna ekpia  , będzie ona raczej  dążyła do przedłużenia czasu do 48 godzin  za frico, a pozostałe nadgodziny oddawać w naturze / tylko kiedy je odbierać/........ Zresztą pożyjemy zobaczymy.
ps.Zresztą priorytetem zespołu poselskiego strażaków jest obecnie ustawa o OSP, a o nowelizacji ustawy o PSP nie wspomina się wcale .
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2008, 18:38:21 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2008, 08:21:43 »
Witam. Choć tak krótko rządzą z PO to mam już dośc tych panów z PSL. Przepraszam że tak z innej beczki.

A ja proponuję zamknąć wątek. Rozpoczęty został pustym postem i nie wiadomo o co konkretnie chodzi. Równie dobrze można napisać "ale się dzieje!!! Co z tą PSP? Co o tym sądzicie? Przepraszam ale czas mnie goni i muszę kończyć. Piszcie co wy na to?" 
I to tyle na ten "wielowątkowy" temat.

Offline cwerg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PSL a PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2008, 19:18:45 »
Troche polityczny wątek ale też "się przyda"
Moje zdanie takie: trzeci blizniak naszych  kaczek- Ojciec Dyrektor ,a ci z PSL nie taci znowu zli:)