Autor Wątek: Test roczny i egzamin!!!  (Przeczytany 2518 razy)

Offline XM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Test roczny i egzamin!!!
« dnia: Marzec 13, 2008, 23:37:39 »
Witam wszystkich, mam pytanie do kolegów, jak u was wyglądają testy z wiedzy za poprzedni rok kalendarzowy. Jaka forma i ile pytań. Jak wygląda np. forma testu poprawkowego, czy jest to forma egzaminu. Podam do przykładu, iż u mnie w JRG było ponad 50 pytań, forma zmianowa odpowiedzi a,b,c, oraz opisowa, łączny czas 1 minuta na odpowiedź. Testu nie zaliczyło dwóch mł. asp.
poprawkę będą mieli w formie egzaminu z materiału z SA a nie z materiału szkoleniowego za poprzedni rok szkoleniowy. Czy u kolegów są stosowane takie formy testów w JRG, proszę o wypowiedz.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2008, 22:43:38 »
u mnie tak samo: test. ilość pytań różna, w zależności od chęci komisji. Najczęściej w ilości ok 40 - 50 pytań z czego ok 90% jest w postaci testu wyboru (a, b, c) a część w postaci opisowej. Zakres: od przepisów do parametrów sprzętu. Nie jest to trudny test na ocenę 4 można go napisać bez większych problemów. Czyli aby go nie zdać to trzeba bardzo mało wiedzieć, albo nie umieć czytać. Poprawki są sporadyczne i najczęściej wśród stażystów (bo jeszcze nie mają takiego doświadczenia). Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2008, 10:01:20 »
U mnie są tylko opisowe i robi je z-ca d-cy JRG raz w miesiącu i sam układa pytania a odpowiedzi zalicza te które mu pasują (paranoja).Ale jak my zadajemy pytanie -kiedy egzaminy praktyczne? To pada odp.Ważniejsza jest teoria i szkoda paliwa.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2008, 21:00:31 »
nie ćwiczycie na sprzęcie wcale?? to paranoja. u nas są rzeczy na których sie czasem oszczędza, ale na pewno nie ma ćwiczeniach. można sobie pójść w dowolnej chwili i poodpalać i poćwiczyć wszystkim co stoi w garażu i nie mowie o planowanych ćwiczeniach wpisanych do planu. a co do testu rocznego zazwyczaj jest test wyboru. na mojej zmianie wszyscy zdali, a na innych to nie wiem, ale test trudny nie był

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2008, 21:16:30 »
madmax, mówimy o egzaminach i testach rocznych sprawdzających wiedzę a nie o szkoleniu i doskonaleniu zawodowym,
Egzaminy roczne składają się z części teoretycznej i praktycznej - czasami z praktycznej się rezygnuje bo jak d-ca widzi zmianę na szkoleniu co służbę i wie że uczciwie ona ćwiczy to może ten element odpuścić.
EGO = 1 / wiedza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2008, 17:20:16 »
ok  zrozumiałem  :mellow:

Offline drabina_dsa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2011, 18:16:40 »
Witam
U mnie w JRG egzamin roczny ma formę testu jednokrotnego wyboru dla kierowców i ratowników oraz test i pytania otwarte dla dowódców. W tym roku było to 18 pytań. Wiedza praktyczna sprawdzana jest tylko podczas inspekcji gotowości bojowej. Egzamin poprawkowy najczęściej jest ustny.

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Test roczny i egzamin!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2011, 06:52:45 »
W mojej jednostce na egzaminie są testy dla ratowników, kierowców o dowódców około 30 pytań. Pytania są otwarte i zamknięte. Do tego dochodzi oczywiście praktyka złożona ostatnio z 9 założeń i losowało się 3 tj. działania gaśnicze, działania ratownicze (ewakuacja), pierwsza pomoc.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson