Autor Wątek: hakowka  (Przeczytany 4758 razy)

Offline blazejbj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
hakowka
« dnia: Marzec 13, 2008, 21:43:01 »
co myslicie na temat hakowki?bo dla mnie to koszmar i przymus!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: hakowka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 22:01:34 »
dla mnie to nie jest nawet sport.
zlikwidować i zapomnieć o tej dyscyplinie.....
EGO = 1 / wiedza

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: hakowka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2008, 19:01:10 »
Hm... Ja osobiście byłem nastawiony negatywnie ale po poznaniu techniki i kilku treningach i zawodach wojewódzkich jestem za.

Oczywiście nie jest to sport dla każdego i jestem zdania że każdy strażak powinien wiedzieć coś o tej dyscyplinie natomiast trenować i uprawiać jedynie goście do reprezentacji województwa czy miasta/powiatu, nic na siłę...jeśli ktoś się nie czuje to nie powinien być przymuszany, może się wykazać w innej dyscyplinie np. piłce nożnej lub szachach... -_-

Póki co  w tym roku bronimy mistrza województwa i ćwiczymy ostro.:)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2008, 22:02:02 »
Witam:) Wczoraj i dzisiaj odbywał sie turniej 4 wspinalni. Po raz pierwszy ogladalem tego typu zawody, i muszę przyznac że zrobilo to na mnie wrażenie. Wiec moja opinia na temat tego sportu jest na duzy plus:) a jak  ktos nie uwaza ze jeest to sport to niech sie zastanowi np. nad  rąbaniem drewa na czas...bo to dopiero nie ma nic wspolnego ze sportem i strażą:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: hakowka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2008, 22:37:48 »
No cóż  :huh:
jeżeli używa sie tylko kija aby nakłonić do sportu to jestem przeciw.
ale jeżeli użyjemy marchewki to znajdą się ludzie i będzie to sport na wysokim poziomie i w miarę bezpieczny (zabezpieczenia siatkowe i linkowe).
Boję się patrzeć jak nieprzygotowani strażacy na strefach biegają bo muszą i spadają z równoważni. 
Do tego nie równe traktowanie tego sportu w różnych komendach. Stolica 1000 strażaków kilkanaście jednostek i środek strefy zajmuje a i tak więcej zgarniają kasy. Do wojewódzkich mistrzostw docierają malutkie komendy powiatowe i to ostro rywalizują.
Jeśli by do wprowadzić do ocen jednostek jeszcze stopień zaangażowania w sport pożarniczy to było by fajnie.   :rolleyes:
pozdrawiam
 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2008, 15:21:50 »
Jeśli ktos ma informacje na temat gdzie i kiedy będa organizowane MP w dwuboju strazackim, bądz tez w samej hakowce, to prosze o info. Bo nie wiem czy mam dobre info, ale podbno 25,26 czerwiec, ale nie podano miejsca.
Wogole jesli ktos wie o jakichś turniejach, memorialach, itp, to piszcie...ten sport jest dlatego tak traktowany, bo jest malo rozreklamowany, na trybunach siedzi gora 10 osob, i to oczywiscie miejscowi. Dlatego jezeli ktos cos bedzie wiedzial to niech pisze. Pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Furman5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: hakowka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2008, 22:52:04 »
Witam hakóweczka to niezły sport tylko trzeba chcieć i lubić to robić.MP organizowane są w Częstochowie 25-26 czerwca. Mistrzostwa PSP województwa Dolnegośląska w sportach pożarniczych organizowane są 4-5 czerwca w Zgorzelcu. Gorąco zapraszam będzie na co popatrzeć.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2008, 13:51:55 »
Dzięki za info. Znalem date, ale miejsca nie:) Z pewnością bedzie na co popatrzeć, mysle że może nawet pęknąć rekord polski...na pucharze polski a Ostrowcu Świętkrzyskim zabrakło 0,02 żeby wyrównać...wiec jesli zawodnicu utrzymaja formę, to będzie sie działo:) Pozdrawiam
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:31:07 »
No i mamy kolejny rekord polski na hakówce, 13.43 to teraz najlepszy czas w tej konkurencji:) do rosjanów nam jeszcze troche brakuje..;)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: hakowka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:42:07 »
a jaki jest rekord świata? i do kogo należy?

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2008, 05:41:08 »
Chcesz znac rekord świata?? pojedz na zawody miedzynarodowe...ostatnio koleś zrobił 4 pietra wspinalni w niecale 14 sekund. Jak sie poźniej okazalo byl to chlopaczek z bialorusi (z ktorym mialem pozniej okazje przegadac calą noc) I chociaz w hakowce orientuje sie od kilku lat, to dopiero tamte zawody daly mi do zrozumienia ze daleko nam do takich wynikow....My robimy 3 pietra w takim czasie w jakim oni 4...tak wiec nie dziw sie ze mistrzem swiata jest rosjanin...pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: hakowka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:30:13 »
To że mistrzem świata jest Rosjanin to wiedziałem wcześniej tylko nikt nie potrafił mi podać czasów w jakich on kończy te konkurencje. 4 piętra w 14s?! i niech teraz nikt nie mówi że ta dyscyplina nie jest piękna:) byłem raz na mistrzostwach dolnego śląska, które odbywały sie w pobliskiej JRG i spodobało mi sie to bardzo, ale chyba będę musiał pojechać na międzynarodowe bo nie potrafię sobie wyobrazić jak można 4 piętra w 14s zrobić

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:26:31 »
Dla mnie ten sport jeśt świetny:) regularnie smigam na wszelkiego radzaju, zawody turnieje itp. I poprostu jest w tym to "coś". No 14 sek na 4 piętro tez dla mnie było kosmos. No ale z drugiej strony sie nie dziwie, tam mają zabezpieczenia na zawodach, wiec mogą podejmowac ryzyko - nie przytrzymywanie na piętrach kosy, nie zakladane kosy na max, no i sama technika w chodzenia, drabina się luźno huśta a zawodnik nie traci czasu na stabilizowaniedrabiny. Wiec wiadomo, jeśli idziesz na maxa, nie przejmując sie tym ze mozesz spasc mo masz zabezpieczenie, to robisz szybko. No u nas sa realia takie ze tych zabezpieczen nie ma, wiec zawodnik, mimo to ze tez stara sie isc na maxa, to wie jednak ze nie ma tego zabezpieczenia, i musi uwazac, dokladnie zakladac  kose, i bardziej stabilizowac drabine w pionie, na czym juz traci bezcenne, nawet nie sekundy, ale dzięsiętne sekund:) bo  tym sporcie wyniki często jak wiesz są na styku. Przykład ostatnie MP miedzy pierwszym a ostatnim zawodnikiem ( 161 zawodnikow) byla roznica 9 sek( nie licze ostatniego zawodnika, bo mial maly wypadeczek przy whcodzeniu i czas prawie 28 sek). Więc to jest wlasnie pięno tego sportu!! Walka na styku:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline PSP fan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: hakowka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2008, 00:27:28 »
Mówiąc o hakówce to znalazłem świetny filmik. Obejrzyjcie go.

http://pl.youtube.com/watch?v=MxEmn1fCiuo

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2008, 17:20:16 »
Człowiek wymiata. Widzialem ten filmik juz pare razy, ale zawsze sie go milo ogląda:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: hakowka
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2008, 01:52:04 »
ale filmik to nie jest to samo co zobaczyć na żywo jak koleś dosłowne przelatuje przez kolejne piętra:D

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: hakowka
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2008, 10:05:03 »
...dlatego staram sie jeździć na wszytskie zawody, puchary, turnieje itp;)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."