Autor Wątek: Czyżby Drgnęło?  (Przeczytany 7745 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2004, 14:37:10 »
Cytuj
Przecież żeby wykonać specjalistyczną pracę, trzeba mieć specjalistyczną wiedzę, a skontrolować taką pracę może jeszcze inny specjalista. I nie zawsze musi to mieć posmak korupcji bądź kumoterstwa.
Tylko właśnie o to chodzi że jak w PRL nasz system jest stworzony do tego aby własnie z tym sie to wiazało....z kumoterstwem,korupcją...
Potrzeba jest reformy...a tego obawiają się nasi możnowładzcy i unikaja tego jak ognia....bo zacznie się koniec końca...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 26, 2004, 23:40:35 »
Cytuj
oby tylko nie spowodowało zakazu podejmowania przez nas dodatkowej pracy nie mającej nic wspólnego z psp
Bartku....może coś dla Ciebie...
Za ZZS Florian:
W dniu 16 listopada 2004 r. w Komendzie Głównej PSP odbyła się, z udziałem Sekretarza Stanu w MSWiA Andrzeja Brachmańskiego, narada kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej.
W trakcie narady minister Brachmański przekazał m.in. informację, że projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie uposażenia strażaków PSP (zmiany od 1 października 2004 r.) jest jeszcze w trakcie legislacji.
Gdyby, z różnych przyczyn, zmiana rozporządzenie nie weszła w życie do końca listopada br., podwyżka zostanie wypłacona w formie zaliczkowej - wg stawek przewidzianych w propozycji rozporządzenia - razem z uposażeniem za miesiąc grudzień 2004 r.
***
Z-ca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Piotr Buk przedstawił informację dotyczącą dodatkowego zarobkowania strażaków PSP w świetle obowiązującego prawa tj.:
- art. 57a ustawy o Państwowej Straży Pożarnej > Strażak może podejmować dodatkowe zajęcia zarobkowe poza służbą za zgodą przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania.
- art. 7 ustawy o niektórych uprawnieniach pracowników urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz funkcjonariuszy i pracowników urzędów nadzorowanych przez tego ministra > Jednostki organizacyjne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Obrony Cywilnej, związki zawodowe oraz funkcjonariusze i pracownicy tych jednostek nie mogą uczestniczyć w żadnej działalności, w tym gospodarczej, jeśli działalność ta mogłaby prowadzić do wykorzystania autorytetu urzędowego, informacji służbowych lub środków publicznych do celów pozasłużbowych albo w sposób sprzeczny z ich przeznaczeniem.
- art. 4 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne > Osoby wymienione w art. 1 i 2, w okresie zajmowania stanowisk lub pełnienia funkcji, o których mowa w tych przepisach, nie mogą: 6) prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami,…
Do końca listopada br. komendanci wojewódzcy oraz ogólnokrajowe pożarnicze związki zawodowe mają przedstawić Komendantowi Głównemu PSP propozycje dotyczące rozwiązania tego zagadnienia > w czarnym scenariuszu zasygnalizowanym przez ministra Brachmańskiego może dojść do całkowitego wykluczenia możliwości dodatkowego zatrudnienia.
I moim zdaniem może się tak stać....tylko się tego boją...bo to może być początek ewolucji albo rewolucji.....
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2004, 23:46:03 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2004, 20:06:07 »
Myślę że gwałtownie wzrosłoby zainteresowanie niektórych strażaków służbą i swoim wynagrodzeniem.
Po du**e dostaliby Ci którzy w straży mają tylko jak sami mówią "ubezpieczenie" i wypoczynek"  gorzej z tymi co dorabiali bo musieli..... o czym pisałem w innym poście.
No cóż pożyjemy zobaczymy...    Podobno: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...  

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2005, 16:13:10 »

Cytuj

oby tylko nie spowodowało zakazu podejmowania przez nas dodatkowej pracy nie mającej nic wspólnego z psp

i własnie nie dalej jak w zeszłym miesiacu podpisałem (w imieniu zz) porozumienie z KW o pracy dodatkowej - sprawa prosta, naczelnicy i Komendanci P lub M -zakaz prowadzenia działalnosci gospodarczej związanej z pożarnictwem, podział bojowy- taxi, prace budowlane - jeśli nie koliduje to z pełnieniem obowiązków służbowych...hm..uważam, że na obecną chwilę wybrnęliśmy z kłopotu prac dodatkowych w moim województwie i....nie chcę wracać do tematu ZZ, czy strona słuzbowa sama by sie pofatygowała?...pozostawiam bez odpowiedzi..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2005, 19:24:20 »
W mojej jednostce pozostałem jeden z ostatnich co nie dorabiają większość z kolegów dorabia do pęnsji 500 zł. przepracowując dodatkowo 120 godzin kwadratura koła, co mają robić, szkoda chłopów. Niekiedy są tak zmęczeni, że nie mam odwagi z nimi prowadzić ćwiczenia. Jak do tej pory nie miałem kłopotu by nawalili, są dobrzy i znają się na robocie pożarnika, mimo zmęczenia, mimo małych stanów osobowych na zmianie. Popiepszają na szmacie, gaszą, działają, narażają się i tak w kółko zmęczyłem się tym biadoleniem na Forum myślałem, że mi ulży jak wykrzyczę swój gniew, lecz coraz bardziej się załamuję. Chuba dam sobie wolne i nie będę innych denerwował swoimi wywodami  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Czyżby Drgnęło?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2005, 20:04:33 »
Jw. Oj! Też mi się już coraz mniej chce czegokolwiek. Skutecznie mnie w słuzbie różnymi metodami i sposobami zniechęcili. Ta pisanina tutaj w sumie też nic nie daje.Takie ble..ble..ble  z której i tak nic naprawdę nie wynika. <_< Tkwię w tej służbie, bo mimo wszystko lubię to co zrobiłem i jeszcze robię. Mam dlatego może szacunek dla samego siebie. Nieraz sobie myślę, że trzeba być naprawdę zapaleńcem, albo wszystko olewać - dobrze, że ci ostatni jednak szybko odchodzą! ;)  
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2005, 22:03:37 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.