Autor Wątek: Buty Strażackie  (Przeczytany 141188 razy)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:28:30 »
co do jakości heiksów z bośni powiem tylko, że mają trochę reklamacji (słabe nici), natomiast u mnie w OSP używamy butów marki JOLLI model Fireguard
http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=7

są naprawdę wygodne, choć przy pożarze leclerka kumplowi całkowicie przemokły - może to było spowodowane tym, iż wpadł po kolana do wody  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 06, 2009, 18:11:01 »
Na butach "made in CROATIA", to raczej nie Bośnia panie Mariuszu...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 08, 2009, 19:37:55 »
Witam
Chodziłem ostatnio w sobotę w tych butach:
 http://www.systemplus.sklep.pl/product_info.php?cPath=75&products_id=322

Moim zdaniem bardzo fajne buty. Wygodnie mi się w nich chodziło (nie licząc tego, że buty były 28 rozmiar, a ja mam stopę 31). Stopa się zbytnio nie grzała, wygodne wiązanie. Według mnie buty za taką kasę do dość dobre buty. Jeśli chcemy jakieś bajery to musimy dać raz tyle (chodzi mi tutaj o HAIXy)
Pozdrawiam. Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:25:16 »
Na wstępie powiem, że wiem, że jest opcja edytuj, ale myślę, że ta wiadomość zasługuje na nowego posta.
Szukam obecnie butów wojskowych i przypadkiem natrafiłem na coś takiego:
http://www.protektorsa.pl/product_detail,8,buty-specjalne-strazackie-z-podwojnym-systemem-zapinania.html
Czy użytkuje ktoś te buty, czy zna ktoś cenę??


Moderator: Spokojnie - wszystko jak najbardziej regulaminowo :)
Cytat: Regulami
11 a. Możesz napisać posty po sobie, jeśli chcesz odświeżyć dawno (min. 10 dni) nie dyskutowany temat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 08:29:52 wysłana przez Sylwek »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 01, 2009, 23:46:53 »
Wszystko tylko nie protektor :mellow: osobiscie uzywam butów firmy Jolly i Zemann. Dwie pary z protektora leza na zapasie, nie nadaja sie do niczego.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:45:01 »
W protektorach (428) szlag mnie trafia z jedną rzeczą - brakiem gumy czy czegoś innego ochraniającego "nosek" buta. Jakiekolwiek zadrapanie, zahaczenie o coś powoduje rozerwanie wierzchniego materiału - niby skóry. A gdy trafi się częścią, gdzie pod skórą jest blacha, jest w ogóle tragedia, bo nie ma możliwości amortyzacji uderzenia i skóra odchodzi plastrami. Staram się na bieżąco konserwować buty pastując je, ale - jest jak jest.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 03, 2009, 20:25:10 »
Czy jest ktoś wśród forumowiczów, kto posiada buty twister firmy ROSENBAUER
i mógl by się podzielić opinią o tych butach lub inych firmy ROSENBAUER.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 18, 2010, 19:08:45 »
Witam
Czy ktoś może podzielić się opinią nt. obuwia przedstawionego na poniższym zdjęciu

Jest to obuwie Protectora z Lublina. Są to botki ocieplane art 560

Jeśli ktoś używał takie obuwie to proszę o opinie.

pozdr

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 18, 2010, 19:38:11 »
co to za "trumniaki"?
kuźwa, kto zatwierdza te wzory??
(wiadomo kto...)

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 18, 2010, 19:44:14 »
Buty wyglądem odstraszają. Jest to zimowa wersja, grzać grzeją ale strasznie obcierają :-p

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 18, 2010, 20:37:19 »
co to za "trumniaki"?
kuźwa, kto zatwierdza te wzory??
(wiadomo kto...)
trumniaki ? przecież teraz prawie takie same z wyglądu buty są w dobrych sklepach z obuwiem.

Buty wyglądem odstraszają. Jest to zimowa wersja, grzać grzeją ale strasznie obcierają :-p
co takiego w nich odstrasza ? gdzie Cie obtarły ? Jak trzymają się na stopie ? Dobrze, czy może luźno tak jak by chciały się zlecieć ?

Pytam, ponieważ z wyglądu mi się podobają i kosztują niewiele i myślę, że jakość wykonania też jest dobra (skóra, klejenie, szycie)
Może ktoś się wypowie jeszcze co do jakości wykonania ? jakość skóry, czy się rozklejają, czy przemakają ?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 18, 2010, 20:41:40 »
Podeszwa wygląda na tę samą jaka jest stosowana w tzw desantach. W skrócie-to boli. Prędzej proponowałbym coś z wiązanych zimówek protektora. Osobiście poleciłbym art 020 (miękka podeszwa, dobra do normalnego chodzenia, lub do użytku w trudnym terenie typu skały) lub 022 (twardsza podeszwa dobra do marszu)
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 18, 2010, 20:49:12 »
Podeszwa wygląda na tę samą jaka jest stosowana w tzw desantach. W skrócie-to boli. Prędzej proponowałbym coś z wiązanych zimówek protektora. Osobiście poleciłbym art 020 (miękka podeszwa, dobra do normalnego chodzenia, lub do użytku w trudnym terenie typu skały) lub 022 (twardsza podeszwa dobra do marszu)
chodziłem w polskich desantach z 4 zimy pod rząd i nie narzekałem na podeszwę. Artykuły 020 i 022 to buty wysokie takie trochę właśnie "desantowate", a ja potrzebuję buty tzw wyjściowe do spodni na kant, garnituru.


Moderator: Jeśli rozmowa ma dotyczyć butów do garnituru to sugerowałbym zmianę forum - unikniemy niepotrzebnych nieporozumień./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 22:03:16 wysłana przez Sylwek »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 18, 2010, 21:14:15 »
Podeszwa wygląda na tę samą jaka jest stosowana w tzw desantach. W skrócie-to boli. Prędzej proponowałbym coś z wiązanych zimówek protektora. Osobiście poleciłbym art 020 (miękka podeszwa, dobra do normalnego chodzenia, lub do użytku w trudnym terenie typu skały) lub 022 (twardsza podeszwa dobra do marszu)
chodziłem w polskich desantach z 4 zimy pod rząd i nie narzekałem na podeszwę. Artykuły 020 i 022 to buty wysokie takie trochę właśnie "desantowate", a ja potrzebuję buty tzw wyjściowe do spodni na kant, garnituru.
Desanty były produkowane nie tylko przez firmę Protektor. Zależy na jaką trafiłeś.

Mam wrażenie, że te buty będą z takiej samej skóry jak BW (czyt. wizualnie takiej samej) a do garnituru nie zbyt to pasuje.

Może warto poszukać czegoś na allegro? Np: http://moda.allegro.pl/item916478636_skorzane_buty_zimowe_r_43_polecam_okazja.html
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 18, 2010, 21:22:55 »
Cytuj
Mam wrażenie, że te buty będą z takiej samej skóry jak BW (czyt. wizualnie takiej samej) a do garnituru nie zbyt to pasuje.
Sugeruję się tym, że powinny (są) wykonane tak samo jak półbuty strażackie do munduru, a one wg mnie pasują do garnituru i mają fajny fason.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 18, 2010, 21:31:58 »
co to za "trumniaki"?
kuźwa, kto zatwierdza te wzory??
(wiadomo kto...)

OMG !!!! @Mario ja nie jestem pewien czy to są buty dla straży.... Ty może faktycznie masz rację, że są to buty "wyjściowe"...
Tak czy siak Ci do góry nie mają żadnej wyobraźni....

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 19, 2010, 16:46:28 »
Co do butów Rosenbauera to powiem, że Tornado jest znacznie lepsze od Haixa. Kto miał na nodze jedne i drugie, ten wie o czym mówię. Jeśli chodzi o Twistery, to miałem okazję je tylko założyć na nogę, ale powiem, że są bardzo wygodne i lekkie. No i zapinanie znacznie szybsze i łatwiejsze (nie ma zacinającego się zamka).

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 19, 2010, 19:11:00 »
wiesz co, @brave...
patrząc na moje obuwie "koszarowe" zaczynam się obawiać, że to jednak jest nasze obuwie strażackie...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 19, 2010, 20:30:38 »
wiesz co, @brave...
patrząc na moje obuwie "koszarowe" zaczynam się obawiać, że to jednak jest nasze obuwie strażackie...

czy to znaczy, że jesteśmy prawie na dnie? miało być lepiej z ochronami osobistymi a jest coraz gorzej.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 27, 2010, 21:52:48 »
http://www.ptec-feuerwehrbedarf.de/index.php/de/Herkules-Feuerwehrstiefel-Spezial-Plus-Ueberkappe-Windtex-Membrane/c-KAT180/a-FW-5526%20S3%20MB%20%DCK?sidPTEC1=4d6f8e91905fe3a2c39ed4301859a96b

Powiem tylko tyle. Omijajcie to na kilometr. Bez uszkodzeń, bardzo dokładnie zapastowane. Kolejny raz po myciu w nich auta (w spodniach od ubrania specjalnego, także z góry nic nie naleciało), mogłem wyrżnąć wodę ze skarpetek. Próbowałem je cały dzień suszyć, bezskutecznie. Jak się okazało - podeszwa jest pusta od środka - zalegała w niej woda, która sukcesywnie była pochłaniania przez najgłębszą wkładkę (która odkleiła się). Przepraszam, ale większych gówien nie widziałem. Okolice kostki są tak szerokie, że skręcenie kostki staje się bardziej prawdopodobne niż w przypadku chodzenia boso. Metalowe noski uciskają na palce. Do tego co jakiś czas szlag trafia suwak (ruchoma część "wypada").
Zdanie nie tylko moje, niestety. ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

Dzieje się to od dawna, ale wczoraj czara goryczy przelała się. Po prostu ch.. mnie strzelił.

ps. posiadam wersję bez gumy na nosku.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 21:56:17 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 28, 2010, 07:19:52 »
http://www.ptec-feuerwehrbedarf.de/index.php/de/Herkules-Feuerwehrstiefel-Spezial-Plus-Ueberkappe-Windtex-Membrane/c-KAT180/a-FW-5526%20S3%20MB%20%DCK?sidPTEC1=4d6f8e91905fe3a2c39ed4301859a96b

Powiem tylko tyle. Omijajcie to na kilometr. Bez uszkodzeń, bardzo dokładnie zapastowane. Kolejny raz po myciu w nich auta (w spodniach od ubrania specjalnego, także z góry nic nie naleciało), mogłem wyrżnąć wodę ze skarpetek. Próbowałem je cały dzień suszyć, bezskutecznie. Jak się okazało - podeszwa jest pusta od środka - zalegała w niej woda, która sukcesywnie była pochłaniania przez najgłębszą wkładkę (która odkleiła się). Przepraszam, ale większych gówien nie widziałem. Okolice kostki są tak szerokie, że skręcenie kostki staje się bardziej prawdopodobne niż w przypadku chodzenia boso. Metalowe noski uciskają na palce. Do tego co jakiś czas szlag trafia suwak (ruchoma część "wypada").
Zdanie nie tylko moje, niestety. ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

Dzieje się to od dawna, ale wczoraj czara goryczy przelała się. Po prostu ch.. mnie strzelił.

ps. posiadam wersję bez gumy na nosku.

Dystrybutorem na Polskę tego obuwia jest Kewa Eco.... Nie wiem jak to możliwe w kilku postępowaniach parametry techniczne były lepsze niż u Jolly czy Haixa. Troszkę już tych butów po Polsce krąży.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 28, 2010, 09:34:02 »
Dokładnie, wracając do membrany, czy też wyściółki wewnętrznej - nie jestem pierwszą osobą (widziałem na własne oczy), jak podczas zakładania buta materiał ten rwał się i wpadał do wnętrza buta - od tego momentu można zapomnieć o założeniu buta (a tym bardziej założeniu go w trybie alarmowym).
Dość sporo tych bucików idzie na wymianę. Mimo wszystko modlę się, że tym razem zamiast wymiany/naprawy otrzymam całkowicie inne buciory.

I tak jak wspomniał kolega, sznurówki całkowicie ściągnięte - podczas zapięcia zamka, nie ma żadnego ucisku na okolice kostki i nad nią, zamek w ogóle nie spełnia swojej roli, dopiero przy samej "górze" buta czuć, że zapięcie zamka powoduje jakiekolwiek dociśnięcie. Nie jest to tylko moje odczucie, a naprawdę masy ludzi z którymi współpracuję i którzy również używają tego obuwia.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 11:35:23 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 28, 2010, 10:08:37 »
a macie może jakieś opinie na temat tych nowszych protektorów wz528 ?? wygoda, przemakalność, ogólne informacje dotyczące użytkowania i przede wszystkim trwałość.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 04, 2010, 20:48:08 »
Czy ma ktoś może doświadczenia z takim produktem?:

http://prof-beh.pl/index.php/product,2,99,64

Rozważamy w OSP zakup nowego obuwia, a FENIXy byłyby jedna z opcji. Pytanie standardowe, czy stosunek cena-jakość jest zadowalający? Jak się sprawiają na co dzień?


Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 04, 2010, 21:55:13 »
a jaka jest ich cena ??