Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 445640 razy)

Offline makak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 02, 2015, 23:38:52 »
Z tego co wiem dopuszczalna jest 0,5
ja mialem 0,5 i na komisji bym odpadl dopiero po zabiegu przeszedlem komisje

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 03, 2015, 00:28:25 »

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:09:44 »
tam jest napisane 0.5 minimalnie.A ile miałeś po zabiegu?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:11:31 »
0.5 ale nie dioptrii, czytajcie ze zrozumieniem.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:36:54 »
ostrość wzroku wyraża się przecież liczbowo,bez żadnych dioptrii i jest napisane poniżej 0.8 nie mniej niż 0.5.Jest napisane "Ostrość wzroku jednego lub obu oczu poniżej 0.8,nie mniej niż 0.5 bez korekcji szkłami" zdolny.

Offline makak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 03, 2015, 20:45:23 »
Na obiegowce mialem wpisane 0,5 i zdolny. Robiac pozniej spirometrie pani dr mi powiedziala ze komisji nie przejde z taka wada(wiedziala co mowi bo sama byla w komisji) i poradzila zabieg korekcji

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:25:04 »
Lipa trochę z tym.Niby w ustawie jest określone,a komisja się czepia...a o ile Ci się wzrok poprawił?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:38:08 »
makak, startowałeś w naborze z ulicy czy jakaś ze szkół?
Miałeś wystarczająco czasu na zabieg i odwołanie się od decyzji?

Offline makak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 03, 2015, 23:40:49 »
Z ulicy, standartowo masz max 1mc na zrobienie obiegowki, mnie przedlozyli do 3mc. Po zabiegu wzrok powinien sie poprawic od kilku dni do kilku tygodni(zalezy jaki typ zabiegu). Ja nie odwolywalem sie od decyzji komisji poniewaz dr z komisji robila spirometrie(do obiegowki) gdy mialem juz badanie wzroku i mi to powiedziala.  Po zabiegu robilem drugi raz okulistke

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 05, 2015, 15:27:57 »
Przy naborze z ulicy jest o wiele prościej, bo na ogół można się dogadać z komendą nt. daty rozpoczęcia służby...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 11, 2015, 17:55:53 »
Witam
Otóż mam pytanie odnośnie wzroku.Wzrok posiadam bardzo dobry tylko że mam problem z czytaniem tablic ishihary to znaczy że niektóre liczby widzę a z niektórymi mam problem żeby je odczytać kolory rozróżniam bardzo dobrze i nie mam z tym najmniejszego problemu tylko z tą tablicą . Pani okulistka mówiła żeby się tym nie przejmować bo jest to normalne wśród mężczyzn. Zaznaczę że na co dzień wykonuje zawód kierowcy zawodowego czyli kieruje samochodami ciężarowymi i nigdy nie miałem problemu żeby przejść badań okulistycznych. I moje pytanie brzmi czy na badaniach lekarskich w MSW mogą mnie za takie coś odrzucić ? Bo według zapisu w rozporządzeniu nazywa się to nieznaczne upośledzenie rozróżnienia barw  i w tabelce pisze zdolny albo niezdolny decyzja należy do lekarza czyli mam rozumieć że to lekarz podejmuje ostateczną decyzję ? Może znacie jakieś przypadki że robili z tego powodu jakieś problemy albo machali na to ręką ?

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 11, 2015, 21:25:21 »
Prawdopodobnie sprawdzą to dokładniej, być może, jeśli przedstawisz inne papiery, że widzisz ok, to nie będziesz miał problemu. Ciężko nam powiedzieć cokolwiek więcej niestety.

Offline Krzysiek949

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 03, 2015, 17:05:48 »
Ma ktoś z was soczewki ortokorekcyjne i jest z okolic Krk ?

Offline mystikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 11, 2015, 19:53:44 »
Witam mam bardzo ważne pytanie.Właśnie przeszedłem laserową korekcje wzorku moja wada to było -0,75 na lewym oku i -0,5 na prawym.Po tygodniu od zabiegu pojawiłem się na kontroli i okazało się że lewo oko nie złapało jeszcze ostrości w 100% prawym okiem przeczytałem cała tablice, ostrość wzroku 1.0 a lewym miałem problem z 3 rzędem od końca i ostrość wyszła mi 0,8-0,9 czy mam szanse przejść okuliste w msw? Prosze o szybką odpowiedź.Czy ktoś był w podobnej sytuacji i czy moje lewe oko ma szanse się zagoić do końca i złapać 100% widzenie na 1.0
ps metoda korekcji to femtolasik

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 11, 2015, 19:58:44 »
z tak mala wada robiles korekcje???  :szalony:

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 11, 2015, 20:28:40 »
Kolego, nie chcę Cię martwić, ale po tym, jak zmieniły się przepisy (początek tego roku) w ogóle nie musiałeś robić zabiegu bo z taką wadą jak miałeś lekarz nie miałby się o co przyczepić. Także nie masz co się martwić, okulistę przejdziesz bez problemu.

Offline mystikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 11, 2015, 21:02:09 »
Kolego, nie chcę Cię martwić, ale po tym, jak zmieniły się przepisy (początek tego roku) w ogóle nie musiałeś robić zabiegu bo z taką wadą jak miałeś lekarz nie miałby się o co przyczepić. Także nie masz co się martwić, okulistę przejdziesz bez problemu.
@razzor Mógł byś dać jakiegoś linka do tego jak te przepisy się zmieniły?
Nie żałuje mojej decyzji wzrok u strażaka to moim zdaniem podstawa :)

@karol54 tak w styczniu byłem się zapisać na zabieg i okazało się że Pani doktor która mi przeprowadzała badania pracuje w MSW w krakowie i dowiedzialem się ze z moją wadą może być problem z przejściem okulisty.

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 11, 2015, 21:54:17 »
Przejrzyj temat o badaniach lekarskich, tam padła odpowiedź.

Offline dylematy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 21, 2015, 14:49:14 »
Witam wszystkich ;) Za rok będę starać się dostać do SGSP. Jednak boję się, że z moją wadą wzroku jestem na wstępie skreślona, mam -2 i noszę soczewki. Proszę napiszcie mi, czy jest w ogóle sens próbować  :-\

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 21, 2015, 14:57:19 »
Tak jak każdego odsyłam Cię do lektury ustawy - link do niej pojawił się na ostatnich stronach tematu "Badania lekarskie - jak i co?" - tam masz wszystko wyjaśnione co do Twojej wady. W ustawie interesuje Cię w tabeli wyłącznie rubryka dot. kandydatów do Państwowej Straży Pożarnej.

Offline dylematy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 21, 2015, 15:25:40 »
Dzięki ;) wszystko sobie poczytałam, ale ta terminologia; dioptrie sferyczne i cylindryczne nic mi to nie mówi  :wall:

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 21, 2015, 16:13:45 »
Dioptrie sferyczne - jak masz wadę -2 to znaczy, że masz -2D po prostu. A cylindryczne to astygmatyzm - jeśli nie masz astygmatyzmu to Cię nie dotyczy. Zgodnie z nową ustawą jesteś na granicy przejścia bezproblemowego, więc jesteś "w łasce lekarza", choć zgodnie z nową ustawą raczej powinieneś przejść, próbować zawsze warto :)

Offline dylematy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 21, 2015, 16:35:46 »
Dziękuję za pomoc ;)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 21, 2015, 19:43:35 »
No wlasnie ta nowa ustawa.. Dzwonilem do komisji i oni cos o tym nie wiedza.. Mam zadzwonić w poniedziałek moze bedzie cos wiadomo;)
Chemia to moja broszka ^^

Offline mystikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 23, 2015, 17:16:34 »
Dowiedziałeś się czegoś?