Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Wzrok

<< < (3/178) > >>

robn:
Będę pewnie niedobry przez tą odpowiedź, ale diablo, czy Ty trochę myślisz o kolegach, którzy będą z Tobą ewentualnie pracować? Możesz ich narazić na ryzyko, mając wadę wzroku a pracując w straży w szczególnie niebezpiecznych warunkach. Oczy to nie zwichnięty palec, sprawa jest poważna....
Ja się do tej pory nie spotkałem żeby okulista na badaniach nie pokazywał mi tych kolorowych książeczek (nawet dwie). Ale może gdzieś jest inaczej.... pozdr.

Geddeon:
Kolego Diablo_01 :
Zgodnie z obietnicą zaczerpnąłem wiadomości u źródła.

Na moje pytanie czy jeśli ktoś nie widzi tych cyferek w kropkowanych kółeczkach może pracować w straży... Pani "okolog" ;) odpowiedziała że tak,ale wtedy robi mu się badanie na daltonizm żeby przekonać się czy to tylko rozmycie barw o podobnej częstotliwości (jakoś tak...) 
Jeżeli rozróżniasz podstawowe barwy to nie ma problemu.....
Mozesz mieć prawo jazdy i pracować w straży.

Natomiast jest jeszcze jedno badanie które również przechodziłem :)
badanie widzenia przestrzennego....
Czyli dostajesz obrazek i w okularkach (niebiesko-czerwonych) i widzisz jakis obrazek i wśród kropek trzeba znaleźć inny.... Efekt 3D :)
I to niestety musisz zaliczyć ponieważ ma to duży wpływ na pracę na wysokości.
To tyle ....

MDP:
Czy w straży na podziale można pracować z wada wzroku.  :'(

madzia2905:
a co w przypadku noszenia soczewek kontaktowych?z tego,co słyszałam to jest dopuszczalne ich noszenie=wada wzroku

ognista fala:
jeszcze troche to się pojawią pytania typu:
czy na podziale można pracować z wadą serca, z protezą nogi, itp. A co to jest hospicjum???? Należy wziąść pod uwagę taki jeden istotny fakt że pracując na podziale bojowym każdy polega no koledze i stara się aby na nim też można polegać więc jeżeli ktoś ma jakieś wady to chyba nie powinien się znaleść na PB, a nawet posunę się dalej - nie powinien nosić munduru, bo jak stare dobre przysłowie mówi: STRAŻAKIEM SIĘ JEST- W PRACY SIĘ BYWA" .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej