Autor Wątek: Kto może być Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP  (Przeczytany 1843 razy)

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Kto może być Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP
« dnia: Luty 26, 2008, 13:54:17 »
Witam.

Mam taki mały problem, nigdzie nie mogę znaleźć podpory prawnej, dowiedziałem się iż Prezesem Gminnym może zostać członek OSP który jest Prezesem lub Naczelnikiem OSP w danej gminie.  Czy to prawda? Może są jakieś akty prawne?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2008, 13:56:44 wysłana przez misieq13 »

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kto może być Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2008, 14:11:22 »
Nieprawda  !

Zarząd Oddziału Gminnego /Miejsko – gminnego  czy jak go tam zwała , składa się z przedstawicieli jednostek OSP wyłonionych na wlanych zebraniach – niema tu określone kto to mam być ? Niema zależności z pełnioną funkcją w OSP – oczywiście przyjmuje się , że dobrze jak by to był członek Zarządu OSP by istniał dobry przepływ informacji , ale to prawo zwyczajowe . Inną sprawą jest to , że do składu Zarządu Oddziału G , M/G , M,  można wprowadzić osoby z zewnątrz , nie delegowane z jednostek OSP w jakiejś tam ilości . Nie będę wnikał teraz czy jest to 1/3 czy mniej .  Po ustaleniu przez Zjazd G, M/G , M  składu Zarządu ( przedstawiciele jednostek OSP wchodzą z automatu)  wybiera on z pośród siebie funkcyjnych .
Podsumowując teoretycznie każdy może zostać Prezesem Oddziału ZOSP RP – nawet Franek z ulicy jeśli będzie taka wola większości .

Pozdrawiam MIKO

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Kto może być Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2008, 22:40:00 »
Zgadzam się z MIKO ! prawie w 100 % z małymi wyjątkami wchodzi z poza nie więcej jak 1/5 ilości przedstawicieli ! zwyczajowo niepowinna być to osoba z OSP tylko z organizacji współpracujących ! Wystarczy być delegatem OSP i potem to już wola większości i jesteś Prezesem -  ^_^ Powodzenia - niezazdroszczę !!!
Pozdro