Autor Wątek: Hełmy PAB FIRE  (Przeczytany 11564 razy)

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Hełmy PAB FIRE
« dnia: Luty 23, 2008, 21:46:44 »
Jestem zainteresowany opiniami na (+) i na (-) użytkowników hełmów PAB FIRE bez względu  na model.

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2008, 22:19:14 »
moim zdaniem :
niewygodny
pasek pod brodę za krótki ,
poza tym skorupa  jest wyłożona styropianem

i jakiś taki cięższy od Kalisza ZS-03

a koledzy co o nim  sądzą ?

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2008, 07:49:19 »
moim zdaniem :
niewygodny
pasek pod brodę za krótki ,
poza tym skorupa  jest wyłożona styropianem

i jakiś taki cięższy od Kalisza ZS-03

a koledzy co o nim  sądzą ?

Należy jeszcze dodać, że wersja z przyciemnianą przyłbicą to totalna porażka (czasem nawet za dnia skutecznie ogranicza pole widzenia). Nie polecam go nikomu.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2008, 21:33:53 »

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2008, 11:48:58 »
Dodam w tym temacie, że podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej hełmy tego typu najzwyczajniej w świecie się TOPIŁY.  A po styropianie, którym było wyłożone wnętrze hełmu nie został najmniejszy ślad.
Piszę to z własnego doświadczenia!  :mellow:

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2008, 13:10:00 »
witam
odnosnie pab fire
po primo pierwsze
- hełm pab fire w komorach rozgorzeniowych sie nie topi ( zainteresowanych odsylam do literatury )
moze w przypadku fali ciepla ulec zniszczeniu ( mielismy przypadki ale to sie wlasnie nazywa SMIERC TECHNICZNA HEŁMU !!! hełm ochronił strazaka przejujac cieplo
po primo drugie
- w hełmach niema styropianu od roku 2002 tylko spraswany poliuretan
po primo 3

w miesiacu maju bedzie nowy model 04 zaprojektowany dla firmy DRAGER
i zobaczymy wtedy wasze opinie bo duzo sie nie rozni
malkontentow zapraszamy do firmy krajowej ktora jest och ach i ech
jesli ktos ma zamiar popozmawiac merytorycznie :)) zapraszam do dyskusji
i dla informacji w hełmach pab fire w europie jeszcze pracuja wlosi , rumuni ( wiem to nie argumet) , slowency ,
a w kaliszu??

pozdrawiam
mariusz przybytniak

ps
odnosnie wagi to 01 jest ciezszy minimalnie od zs-03 a 03 jest lzejszy

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2008, 14:14:54 »
witam
odnosnie pab fire
po primo pierwsze
- hełm pab fire w komorach rozgorzeniowych sie nie topi ( zainteresowanych odsylam do literatury )
moze w przypadku fali ciepla ulec zniszczeniu ( mielismy przypadki ale to sie wlasnie nazywa SMIERC TECHNICZNA HEŁMU !!! hełm ochronił strazaka przejujac cieplo
po primo drugie
- w hełmach niema styropianu od roku 2002 tylko spraswany poliuretan
po primo 3

w miesiacu maju bedzie nowy model 04 zaprojektowany dla firmy DRAGER
i zobaczymy wtedy wasze opinie bo duzo sie nie rozni
malkontentow zapraszamy do firmy krajowej ktora jest och ach i ech
jesli ktos ma zamiar popozmawiac merytorycznie :)) zapraszam do dyskusji
i dla informacji w hełmach pab fire w europie jeszcze pracuja wlosi , rumuni ( wiem to nie argumet) , slowency ,
a w kaliszu??

pozdrawiam
mariusz przybytniak

ps
odnosnie wagi to 01 jest ciezszy minimalnie od zs-03 a 03 jest lzejszy


dla Draegera czy na licencji Draegera??? Bo jeśli tak, to poprostu szukali taniej produkcji, przynajmniej tańszej niż Schuberth...

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2008, 15:59:24 »
witam oponenta
drager nie jest producentow helmow wiec nie udziela licencji
zleca wykonanie helmu wedlug wytycznych
a odnosnie czy na tanie rynki to dla widomosci kolego bravehart
wykonanie w 2 opcjach materialowych
- abs - wedlug normy z roku 1999
- kompozyt - wedlug nowej normy
to co trafi do nas jest kwestia KIEDY PRZYJMIEMY NOWA NORME
aczkolwiek planujemy wprowadzenie rownolegle
pozdrawiam

mp

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2008, 17:39:08 »
Ja nierozumiem jednej rzeczy.. Po co się kłócić o jakieś testy, licencje czy dopuszczenia (nieznam sie na tym i niebęde dyskutował) PO PROSTU HEŁM JEST NIEWYGODNY.
Mnie nieobchodzi czy on ma licencje czy przeszedł testy pomyślnie i z czego jest zrobiony..
Mnie obchodzi to żeby był wygodny i wytrzymały.
Co do hełmów PAB-FIRE. Mam ten hełm i niejest on bardzo zły ale niejest on za dobry..
Jest ciężki, strasznie poci się w nim głowa, a kołnierz jest zbyt krótki i sztywny.. A do tego paruje przyłbica..

Panie Mariuszu. Ja doskonale rozumiem że jest to towar z Pana firmy. I stara się go Pan bronić i najlepiej zaprezentować. Ale niech mi Pan wierzy że ten hełm przy ciężkiej akcji jest poprostu nie do zniesienia.. Niebył Pan w takich warunkach w tym hełmie w jakich pracują na codzień strażacy.
Mam nadzieje że przyszłe wasze hełmy z Kadimexu będą lepsze i godne podziwu i tego Panu życze.
Pozdrawiam

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2008, 18:45:45 »
@houte
i takie powinno być podsumowanie pięknie to ująłeś - nie sprzeczajmy się o to co jest (czyli nie najlepiej) tylko pan panie mariuszu powinien zebrać wszystkie możliwe opinie strażaków o waszym wyrobie (przede wszystkim negatywne) i starać się sprostać wymaganiom, aby z waszego wyrobu byli zadowoleni głównie strażacy, a nie tylko ci którzy je sprzedają.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2008, 21:59:26 »
Co do pytania odnośnie kaliszy - spotyka się je sporadycznie w Rosji i na Ukrainie. Ale czy fakt, że Gallet czy Heros są używane w całej Europie, a np. Cromwell F600 właściwie tylko na wyspach, znaczy, że te pierwsze są absolutnie najlepsze, a ten ostatni to jakiś śmieć? Rynek chorwacki jest dla Pab-Plastiki zbyt mały - więc muszą szukać nabywców za granicą. KZPT widać nie jest na razie zainteresowane eksportem.

Podobny argument wznoszono ws. EC-135 dla LPR ('w Niemczech latają tylko dlatego, że to produkt krajowy, a ogólnie są do bani, bla bla bla').

Poproszę o porównanie faktycznych parametrów i wyników testów (o ile coś takiego przeprowadzono). Sukces rynkowy tu czy tam nie ma tu nic do rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 22:02:15 wysłana przez b07 »

Offline Norbi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2008, 17:06:31 »
Jestem zainteresowany opiniami na (+) i na (-) użytkowników hełmów PAB FIRE bez względu  na model.
Strażaku Biurowy!! Hełm Pab Fire jest to normalny hełm w swojej klasie i cenie. Osobiście użytkowałem ten hełm i mogę powiedzieć, że ma jak każdy inny hełm: minusy i plusy. Co do tego, że jest cięższy od kaliskiego, to nie prawda bo obecnie mam ZS-03 na stanie i ten ostatni jest cięższy. Pab Fire ma zdecydowanie lepszą przyłbicę od kaliskiego i (moim zdaniem) ładniejszy wygląd. Co do długości kołnierza, to jest to indywidualna ocena każdego użytkownika, natomiast faktycznie podczas pracy można sie troszkę w nim spocić, ale w którym nie można? :angry: Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: pytanie ile musisz kupić hełmów i jakie masz na to środki?  :huh: Jeżeli co najmniej 15-20 szt. i nie masz za dużo kasy, to proponuję kupić jednak Pab Fire a nie Kaliski, ale jeśli posiadasz środki, to kup Fenzy, Gallet ale też nie spodziewaj się po nich Kosmosu. Znam takich, co je użytkowali (użytkują) i też nie są zadowoleni. Ale o gustach i odczuciach się nie dyskutuje. Pozdrawiam  :mellow:

Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2008, 15:30:27 »
Dla mnie PAB FIRE jest na jeden wieli minus ---------
Wykonanie hełmu jest kiepskie, chociażby po założeniu maski wraz z hełmem kłóje wszędzie na ściągaczach. Ogólnie hełm nie wygodny i ciężki, potnik do niczego.
Jeżeli ktoś w nim nie był parę razy na akcji to niech się nie wypowiada, bo naprawdę hełmy wszystkich innych producentów są o wiele wiele lepsze, nawet nasz kaliski.

Producent PAb Plastika próbował zrobić chyba coś na wzór kilku hełmów i to mu nie wyszło całkowicie.
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2008, 15:37:38 »
Witam

Jak wcześniej pisałem ,u mnie w jednostce kiedyś był ten PaB- Szmelc, lecz został zastąpiąny przez Pacyfiki. Wtedy dopiero dowiedziałem się jaka jest róznica. Myślę że dalsza dyskusja nie ma sensu. Prawda jest taka że Pab-Fire to zagrożenie dla zdrowia i życia strażaka. Wszelkie atesty i certyfikaty to jeden blef. Życie nadaje certyfikat i wiem że hełm PAB-FIRE go nie posiada. Szkoda dalszej dyskusji i obrony jeżeli w praktyce ten hełm to wielka porażka. Może następca będzie inny. Zobaczymy, mam nadzieję że już na targach w Kielcach. Liczę że firma przygotuje solidną prezentację gdzie zostanie ukazana wytrzymałość następcy. Myślę że warto uwzględnić wszelkie opinie strażaków aby wyeliminować błędy popełnione w poprzednich modelach tak jak to robi firma Kalisz i myślę że dzięki temu odnosi sukcesy.
Pozdro. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 15:41:55 wysłana przez robert28 »

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2008, 15:50:25 »
Ciezki, niewygodny no i na dodatek ta parujaca przylbica - porazka! Szczerze odradzam zakupu tego wynalazku. W moim subiektywnym odczuciu PH-5 z Kalisza jest duzo wygodniejszy, ze juz o reszcie nie wspomne.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2008, 14:45:06 »
Mam nadzieję że kolejny wyrób Pab-Plastiki nie ograniczy się do poprawki w postaci doklejenia kolejnego paska odblaskowego, bo tu już może inna firma sportowa dobrać się do skóry za  używanie trzech pasków.  ^_^ 

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2008, 20:43:01 »
Witam serdecznie

Od roku 2004 lub 2005 używamy te hełmy. I zgodze sie z niektórymi opiniami przedmówców. Wcześniej używaliśmy ich w wersji, bodajże 02, potem KADIMEX wymienił nam (nieodpłatnie) na wersję nowszą (03). Różnica jest spora. Wersja 03 jest większa i już nie uciska po bokach, tak więc ten problem został usunięty.
Ale możnaby w nim parę rzeczy poprawić np:
- zwiększyć przestrzenie pomiedzy głową, a wyściółką skorupy, większy opływ powietrza, umożliwi odprowadzenie nadmiaru wilgoci,
- usunąć problem z parującą przyłbicą. Ja sobie radzę z tym w prosty sposób - nie opuszczam jej do końca (a i tak daje większą ochronę niż w ZS-03),
- zmienić pasek podbródkowy - wydaje mi się, że wygodniej byłoby, gdyby był na brodzie, a nie na gardle.
A co do wagi to po kliku lub kilkunastu godzinach działań każdy hełm, bez względu na markę będzie ciążył. Mi osobiście jego waga nie przeszkadza.


Pozdrawiam
BigJaro

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2008, 22:54:18 »
Ja też tak myślałem dopóki nie założyłem innego i zresztą nie tylko ja mam taką  opinię. Oczywiście Tobie ma prawo ten hełm pasować i myślę że jest jeszcze więcej osób które nie mają co do niego większych zastrzeżeń. Każdy ma prawo wyrazić własną opinie lub własne odczucia dotyczące powyższego hełmu.  Mam nadzieję (tym bardziej wiedząc że władze Kadimexu tu zaglądają )że nasze opinie zostaną kiedyś wzięte pod uwagę i nawet jako pośrednik między producentem a nami przedstawiciel Kadimexu przekaże nasze sugestie producentowi a to zaowocuje powstaniem naprawdę dobrego hełmu. -_-

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2008, 23:05:18 »
Ja też tak myślałem dopóki nie założyłem innego i zresztą nie tylko ja mam taką  opinię. Oczywiście Tobie ma prawo ten hełm pasować i myślę że jest jeszcze więcej osób które nie mają co do niego większych zastrzeżeń. Każdy ma prawo wyrazić własną opinie lub własne odczucia dotyczące powyższego hełmu.  Mam nadzieję (tym bardziej wiedząc że władze Kadimexu tu zaglądają )że nasze opinie zostaną kiedyś wzięte pod uwagę i nawet jako pośrednik między producentem a nami przedstawiciel Kadimexu przekaże nasze sugestie producentowi a to zaowocuje powstaniem naprawdę dobrego hełmu. -_-
Właśnie po to odświeżyłem temat hełmów PAB FIRE gdy od przedstawiciela Kadimexu dowiedziałem się, że ponownie wystąpili o dopuszczenie w CNBOP i znowu będą wciskali nam te niezbyt dopracowane wyroby - no chyba, że stanie się cud i CNBOP ich nie dopuści.   

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2008, 23:35:05 »
Na CNBOP to raczej nie ma co liczyć. -_-

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2008, 00:20:55 »
Witam! Kilka dni temu otrzymałem od kwatermistrza sorty, w tym hełm Pabfire. Wiem, że uzbrojenie osobiste strażaka musi mieć certyfikat CNBOP, a dla tego hełmu takiego dopuszczenia do użytku nie znalazłem. Mam zatem pytanie, czy mogę tego hełmu używać? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
Semper Paratus

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2008, 09:42:03 »
Jeżeli nie posiada dopuszczenia to nie wolno używać takiego sprzętu ponieważ może nie spełniać wymogów. O resztę musisz czekać aż wypowie się mariuszp - władza Kadimexu. On będzie miał najlepsze rozeznanie w tym temacie. Jednak ja na twoim miejscu poczytałbym na temat tego hełmu a potem wykorzystał fakt że nie posiada dopuszczenia i go w miarę możliwości wymienił na inny. A jeżeli sie nie da to cóż, będziesz następnym wtajemniczonym co poznał wspaniałe właściwości tego hełmu na sobie. Może będziesz miał to szczęście co ja i ci sie strasznie szybko zniszczy? ^_^

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2008, 23:34:05 »
Witam! Kilka dni temu otrzymałem od kwatermistrza sorty, w tym hełm Pabfire. Wiem, że uzbrojenie osobiste strażaka musi mieć certyfikat CNBOP, a dla tego hełmu takiego dopuszczenia do użytku nie znalazłem. Mam zatem pytanie, czy mogę tego hełmu używać? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
Ciekawy jestem jak ustaliłeś ze posiadany przez Ciebie hełm Pab FIRE nie ma dopuszczenia. Od 1. 04. br. CNBOP ogłosiło, że te "wspaniałe" hełmy znowu uzyskały dopuszczenie. A więc możesz śmiało uzywać ten hełm a potem pisać na tym forum, że ten hełm nadaje sie do wszystkiego tylko nie do działań ratowniczo-gaśniczych. ale na to nikt poza CNBOP nie ma wpływu.
Pozdrawiam ł

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2008, 11:10:59 »
Przepraszam za zamieszanie ale sugerowalem się wykazem dostepnym on-line na stronie CNBOP, a tam nie było tego hełmu. Dziś przejrzałem wersje do pobrania i co ciekawe wersja ta już zawiera informacje o dopuszczeniu do użytku. Tak więc stałem się kolejnym szczęśliwym użytkownikiem tego sprzętu.  :wacko:
Semper Paratus

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Hełmy PAB FIRE
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 02, 2008, 15:11:51 »
o moi adwesrsarze :)
odnosnie helmow PAB FIRE
ostatni raz pisze bo mi sie juz nie chce
czepiacie sie jak rzeppsiego ogona :) , bierzcie w obroty kwatermistrzow a nie dostawcow
jezeli jedynem parametrem jest cena to walczymy z KZPT cena
jak trzeba miec parametry to mamy parametry ( hełm HT konmpozyt kevlarowy)
najlepszym helmem pod wzgledem lini skorupy jest PAB 01 , najlepsza skorupe ma PACYFIC , koszyk to domena schuberta a Gallet ma najlepszy marketing
zlozcie sobie z 4 helmow i zobaczycie co wam wyjdzie :)
lepiej popiszcie oficjalnie do KG PSP co nowelizacja rozporzadzenia i ponaciskajcie zwiazki zawodowe ( podobno ustawa modernizacyjna strazy 2008-2012 w zakresie ochron poszla w diably wiec nie dziwcie sie ze tylko
cena
cena
cena
pozdrawiam i zapraszam na stoisko na edurze
mariusz przybytniak