Autor Wątek: Jak wstąpić do OSP?  (Przeczytany 12564 razy)

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Jak wstąpić do OSP?
« dnia: Luty 22, 2008, 21:50:42 »
Jakie warunki trzeba spełnić by dostać się do OSP?

I jeszcze jedno. Mieszkam na terenie, gdzie nie ma jednostki OSP. Do najbliższej mam kilka/kilkanaście km. To bardzo duzy problem?

Pozdrawiam!
Marcin

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2008, 22:29:31 »

Offline Xamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2008, 20:22:16 »
do usuniecia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 17:31:21 wysłana przez Xamil »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2008, 23:02:03 »
Chłopaki powiem wam jedno do osp może należeć każdy kto chce składasz ślubowanie w swojej remizie i jesteś członkiem ja tu nie widzę problemu idźcie i się zgłoście a muszą was przyjąć nie maja wboru a i wadw oczu nie przeszkadza masz okulary i nie robi się żadnych badań jak w psp chociaż tam też można mieć okulary

Ortografia też  :rolleyes:! Opcja <Sprawdź..> U dołu.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 23:08:25 wysłana przez MAGIK8311 »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2008, 23:23:18 »
ja i mój kolega mamy wade wzroku i nosimy okulary nikomu to nie przeszkadza do osp nie musisz przechodzić takich badań jak do psp tylko jest taki problem że chyba jak jest zbyt duża wada wzroku to się już nie możesz starać na prawko na samochód uprzywilejowany niejestem pewny tego ale napisać nie zaszkodzi w końcu to jest forum i każdy może jakoś poprawić:)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2008, 17:07:53 »
No nie ma takich dokładnych badan jak w PSP ale są ogólnie.
No i kurs też trzeba przejść.

Dokładniej jest to opisane tutaj   
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8215.0.html   :kask:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline luq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:14:20 »
Ja już wiem jak wstąpić do osp ale chciał bym sie dowiedzieć jak zostać prezesem jednostki i po jakim czasie można i jakie trzeba mieć wykształcenie

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:26:39 »
Ja już wiem jak wstąpić do osp ale chciał bym sie dowiedzieć jak zostać prezesem jednostki i po jakim czasie można i jakie trzeba mieć wykształcenie


 ^_^ ^_^ ^_^ Boże - co z tymi naszymi nowymi użytkownikami się dzieje...?

Po pierwsze - najpierw wstąp do tej straży, a potem myśl. Zapoznaj się z charakterystyką ochotniczej służby strażackiej, zdobądź potrzebną wiedzę, doświadczenie, ukończ odpowiednie kursy. Zintegruj się ze społeczeństwem, naucz obsługi sprzętu, zorientuj się w tym na jakiej zasadzie działa OSP, zobacz ile trzeba namęczyć się ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych (co bardziej doświadczeni - wiedzą  -_-) itp. Potem Twoja "kariera" sama się potoczy... po prostu...  -_-

PS: Aby objąć funkcje prezesa nie musisz mieć ani 20 - letniego stażu, ani tytułu magistra - nie martw się... Trzeba mieć jedynie 15 lat czynnej działalności w OSP i licencjat... =D  ^_^

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 17:31:43 wysłana przez Tomcio1 »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:46:14 »
Nie strasz już nam kolegi hehe Prezesem OSP można bardzo szybko zostać=  mały przewrót w jednostce, powstanie albo zamach stanu i już jesteś - w końcu najwięksi tak zaczynali, albo traf do jednostki w której na walnym zebraniu będzie tak mało osób, że wszyscy obecni dostaną "fuchę" :P . a tak na poważnie, z pewnością jeżeli wykażesz się operatywnością, zdolnościami przywódczymi, pracowitością oraz zdobędziesz zaufanie w jednostce to stanowisko prezesa będzie Twoje. Oby tylko zapału Tobie nie brakło.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:49:57 »
luq  ty byś od razu chciał może zostać prezesem albo nie wiadomo czym. Wszystko w swoim czasie. Idź i się zapisz , uczęszczaj w akcjach , ćwiczeniach niech twoja kariera w OSP idzie do przodu i w dobrym kierunku. Powodzienia
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline luq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:02:36 »
ja już jak mailem 13 lat otrzymałem tytuł Młodzieżowego strażaka z Wyróżnieniem a tera już jestem długo w straży i chciałem sie dowiedzieć jak można nim zostać

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:12:21 »
ja już jak mailem 13 lat otrzymałem tytuł Młodzieżowego strażaka z Wyróżnieniem a tera już jestem długo w straży i chciałem sie dowiedzieć jak można nim zostać

W takim razie gratulujemy wyróżnienia.  -_-

Skoro jesteś w OSP to coś mi się wierzyć nie chce, że jesteś taki niewiedzący... po prostu nie mogę tego zrozumieć. O rzeczy, których nie wiesz bądź są dla Ciebie niejasne pytaj się kolegów. Przyłącz się do nich, kiedy wykonują pracę w których możesz im pomóc itp. To naprawdę proste. Pozdrawiam!

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:53:19 »
ja już jak mailem 13 lat otrzymałem tytuł Młodzieżowego strażaka z Wyróżnieniem a tera już jestem długo w straży i chciałem sie dowiedzieć jak można nim zostać

Rozpoczął się nowy rok, niedługo walne zebranie. Jak już tera jesteś długo w straży, to zgłoś swoją kandydaturę na walnym :P

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:28:52 »
luq, wnioskując po danych w Twoim profilu, masz teraz 16/17 lat - do prezesowania jeszcze daleeeka droga...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jak wstąpić do OSP?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:11:14 »
Ja mam do swojej OSP z 40 km, i nie przeszkadza to w niczym żeby być członkiem. Inna sytuacja gdy chcesz jeździć na akcje, to już większy problem.
I wybrałem jednostkę tak odległą bo:
1. jest wpisana do KSRG- większa możliwość rozwoju( umiejętności przydały mi się gdy byłem bezpośrednim świadkiem wypadku).
2.W mojej miejscowości jest OSP w której nic ale to nic się nie dzieje nie ma wyjazdów i co najgorsze nie ma z kim pracować.