Autor Wątek: Papiery z WKU  (Przeczytany 1058 razy)

Offline rodman06

  • Gigantus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Papiery z WKU
« dnia: Luty 15, 2008, 21:09:29 »
Czy kategoria "D" z podważeniem, że ktoś kiedykolwiek posiadał np. padaczkę skroniową (najłagodniejsza odmiana która jest wogóle nieszkodliwa dla osobę cierpiącą na nią jak i nie stwarza zagrożenia dla otoczenia w którym ta osoba się znajduje) i nie posiada, może skreślic go z bycia członkiem który jeździ do akcji w OSP i czy skreśla jego szanse na prace w PSP?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 17:25:53 wysłana przez bulon »
GCBA Jelcz Wymiata

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: PAPIERY Z WKU
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 21:55:36 »
z pracy w psp niestety kategoria D - skreśla - nie możesz pracować,
co do osp, to nie wiem......
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: PAPIERY Z WKU
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2008, 08:39:29 »
W OSP subiektywna ocena Lekarza który wydaje Ci zdolność , nie ma tam badań specjalistycznych więc mała szansa, że ktoś to wykryje. Jeśli to jednak zataisz to narażasz swoich kolegów z zastępu.  Podejrzewam, że jak się przyznasz to zdolności nie dostaniesz – odpada praca na wysokości oraz operowanie wszelkimi urządzeniami . Czyli zostaje możliwość wykonywania bardzo ograniczonych czynności . 
Ale mam w jednostce jednego strażaka , po operacji serca i z nadciśnieniem z zdolnością do pracy na tzw. poziomie „0” .  Jest On mi bardzo pomocny , szczególnie że ma bardzo duży staż i wykonuje u nas zadania związane z obsługą wozu i przygotowaniem sprzętu do akcji . Jednak mam świadomość że w AODO do budynku nie mogę go wpuścić .

Pozdrawiam MIKO

Offline cwerg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PAPIERY Z WKU
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 17:24:22 »
Witam ,sam mam kategorie "E" (80% ubytku słuchu w prawym uchu) i z żadnymi problemami w OSP się nie spotkałem ,lekarz na badaniach sprawdzał tylko wzrok ,a o słuch się nie pytał to też się nie chwaliłem :rolleyes: