Autor Wątek: Rozporządzenie w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków PSP - opublikowane  (Przeczytany 11997 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
no a jakb ci pasował taki komendant ; szkoła chorażych lub aspirantów, potem studia np;ekonomia, ochr środ, lub  chemia i  zniesławiona ciążówka... byłby zły? wszystko zależy od człowieka a nie to czy ma przed stopniem mgr czy inż.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Cytuj
Szczerze, ja dziękuje mieć Komendanta po ekonomi lub polonistyce i ciążówce. Ubolewam, że inni strażacy jednak nie.
No zapomniałeś jeszcze o odpowiednim stażu w PSP  :wacko:
p.s.- a może zanim strażak zostanie dopuszczony do pójścia na studia czy też aspirantkę przydałby się zapis, że powinien przed tem odsłużyć np. 5 lat ??

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Witam,
Cytuj
Chyba tutaj ktoś żartuje, jeśli nie widzi róźnicy od razu, chociażby takiej prozaicznej w sensie długości kształcenia, tzn. podyplomówka trwa 3 sem. a studia 8-10 sem., proszę sobię porównać programy kszatłcenia na podyplomóce i studiach choćby inżynierskich w SGSP.
Szczerze, ja dziękuje mieć Komendanta po ekonomi lub polonistyce i ciążówce. Ubolewam, że inni strażacy jednak nie.

Ja ma Komendanta po sgsp 2 lata pracował i został komendantem, garb jakich mało, i teraz promuje tylko lizusów. no cóż każdy ma swoje zdanie.

Cytuj
no a jakb ci pasował taki komendant ; szkoła chorażych lub aspirantów, potem studia np;ekonomia, ochr środ, lub  chemia i  zniesławiona ciążówka... byłby zły? wszystko zależy od człowieka a nie to czy ma przed stopniem mgr czy inż.

Ja też tak uważam. Dlatego napisałem wcześniejsze posty. Co do ludzi to nie szata ( szkoła) zdobi człowieka a jego zachowanie, obcowanie z podwłanymi i Jego kultura osobista oraz to co sądzą o Nim strażacy.
pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Witam :),
Panowie i Panie, każdy ma swoje racje, jednak reguły powinny obowiązywać, nie rozumiem, że każdy walczy o te dwie gwiazdki, wszak za tym nie idą pieniądze.
Jeśli chodzi o studia cywilne dla techników pożarnictwa, jestem w pewnym stopniu za, jednak jak już podkreślałem nie wszystkie studia są miarodajne oraz nie wszystkie uczelnie, nie oszukujmy się, jakieś zamijescowe uczelnie to zwykła ściema i oszukiwanie siebie i innych, a potem mówienie że jest wszyto ok.
Nie rozumiem pretensji tych osób, które nie chcą podjąć tego trudu i studiować na renomowanych uczelniach z egzaminami wstępnymi, nie mówię tutaj choćby o SGSP, do której mam wiele zastrzeżeń. Nie może być tak, że stopień oficerski może mieć człowiek z licencjatem po każdej uczelni proszę Państwa to jest absurd.
Wszak nie szata czyni człowieka, jednak jakieś reguły muszą obowiązywać, dla mnie takimi regułami m.in. są: egzaminy, staż pracy, opinia służbowa.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Panowie tylko u nas dochodzi do takich absurdów jak na razie projekt wrzucania wszystkich szkól do jednego worka. W innych zawodach np. w budownictwie, żeby mieć uprawnienia budowlane to trzeba być inż. budownictwa, w elektrotechnice inż. elektrotechniki taki jest zapis w rozporządzeniu i nikt tego nie neguje. Tylko w straży musi być inaczej niż wszędzie, bo np. oficerem pożarnictwa zostaje mgr politologii, ale  widocznie wielu osobom jest to na rękę i chcieli by najlepiej, żeby stopnie były rozdawane za piękne oczy. Pozdrawiam

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10

Fireman21 nie wiem czy ty sam rozumiesz co napisałeś, przecież sam w sobie stopień nie daje uprawnień strażakowi tak jak podajesz w przykładach inż. budownictwa ma uprawnienia budowlane itp.Otwiera w pewnym sensie jakąś furtkę ale ile jest ograniczeń. :)

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Witam,
Mam pytanie, po co te furtki?
pzdr

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Czyżby Panowie po jedynie słusznej SGSP bali się konkurencji tych po uczelniach cywilnych ?????????
 

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Cytuj
Panowie tylko u nas dochodzi do takich absurdów jak na razie projekt wrzucania wszystkich szkól do jednego worka. W innych zawodach np. w budownictwie, żeby mieć uprawnienia budowlane to trzeba być inż. budownictwa, w elektrotechnice inż. elektrotechniki taki jest zapis w rozporządzeniu i nikt tego nie neguje. Tylko w straży musi być inaczej niż wszędzie, bo np. oficerem pożarnictwa zostaje mgr politologii, ale  widocznie wielu osobom jest to na rękę i chcieli by najlepiej, żeby stopnie były rozdawane za piękne oczy. Pozdrawiam

taaa,  ciekawe są te przykłady.
zapominasz tylko o jednym. POLITECHNIKĘ można ukończyć w każdym większym mieście. sgsp jest jedna - jak kiedyś przewodnia siła narodu. Niech zostaną otwarte wydziały zamiejscowe w np. każdym mieście wojewódzkim. Niech na te wydziały dostać się będzie można bez skierowania od KP a za to niech będą egzaminy wstępne. Wtedy będzie można wprowadzić to co proponujesz.

Powiedz Acan tylko jedno. Co może wykonywać oficer po sgsp, a czego nie może wykonywać aspirant? zaznaczam, że obaj służą w KP. Oficer może być d-cą JRG, d-cą zmiany, kierownikiem sekcji itp. i aspirant może być więc w czym problem?
pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Witam,
Tak Panie Byk, Panowie po SGSP (proszę nie zapominaĆ o Paniach) boją się konkurencji po teologii czy polonityce, ktoś tu nie rozumie problemu jaki powstał w strukturach PSP. Tak możemy brnąć dalej, oby te gwiazdki zdobyć, tylko w jakim celu i jakim kosztem. Czyżby aż tak cieżkie były inne kierunki studiów do skończenia??  Napiszę jeszcze raz, co jest istotne (co powinno być istotne w PSP): egzaminy - odpowiedni kierunek studiów, opinia służbowa, staż pracy.
pozdrawiam

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Jeszcze takie życiowe przemyślenie...
Ile jest w kraju komend PSP... (wszystkich szczebli), a ilu rocznie absolwentów kończy SGSP...
Łatwo można wyliczyć ilu oficerów  "po jedynie słusznej szkole" może trafić do pracy w całej PSP...
Odejmijmy teraz oficerów (po SGSP), którzy przechodzą każdego roku na emeryturę. Wniosek jest taki, że nigdy w życiu warszawska uczelnia nie sprosta zapotrzebowaniu na oficerów w całej PSP. Awansować muszą inni. Po uczelniach cywilnych. Bo bez nich przynajmniej biura ^_^ nie dałyby normalne funkcjonować, nie mówiąc już o PB.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
kolego piowo2008 rozumiem że uważasz w biurach mogą pracować tylko oficerowie ??? to chyba absurd ! w PSP oficer to winna być osoba po SGSP tak jak w policji po szczytnie.

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Witam,
Panie piowo2008, czy jest Pan w stanie wytłumaczyć,dlaczego oficerowie po SGSP nie mają miejsc oficerskich, skoro jest ich tak mało, czy Pan dysponuje danymi ilu jest oficerów w danym województwie po SGSP? Bardzo słuszna uwaga od przedmówcy, czy wszędzie muszą być oficerowie? Dlaczego niektórzy się dziwią, ze mało jest oficerów na podziale (niekoniecznie po SGSP), skoro tam nie ma miejsc oficerskich. Nie każdy che mieć wiecznie stopień mł. kpt.
pozdrawiam

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Cytuj
kolego piowo2008 rozumiem że uważasz w biurach mogą pracować tylko oficerowie Huh to chyba absurd ! w PSP oficer to winna być osoba po SGSP tak jak w policji po szczytnie.

masz jakieś fakty na poparcie tej teorii?

w mojej miejscowości w KP policji pracuje 6 oficerów. po Szczytnie nie jest ŻADEN!!!
w policji stopień oficerski dostaje ten kto zajmuje etat oficerski i tyle

pozdrawaim
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460


w mojej miejscowości w KP policji pracuje 6 oficerów. po Szczytnie nie jest ŻADEN!!!



jasne - ale pewnie każdy z nich ma wykształcenie wyższe, najczęściej przydatne w tej formacji, a oprócz tego całą masę kursów. Co do Szczytna - WSPol już od dłuższego czasu nie prowadzi naboru na stacjonarne studia mundurowe. Oficerowie kształcą się na podyplomówkach (do tego kierunkowych - kryminalna, dochodzeniowo-śledcza, RD, HR, TO i cała masa innych specjalizacji wg potrzeb). Dochodzą powoli do optymalnego modelu kształcenia kadr, tj. nabór kandydatów spełniających coraz wyższe wymagania ogólne, szczególnie w zakresie wykształcenia a następnie kierunkowe szkolenie zgodne z zajmowanym stanowiskiem lub prognozowanym. Kandydaci z magisterium z prawa, administracji publicznej, finansów, jak również nauk ścisłych i przyrodniczych są mile widziani. Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z jednym kadrowcem z tej instytucji i dowiedziałem się od niego, że (jego zdaniem) najlepszymi kandydatami są absolwenci fizyki i to niekoniecznie pod kątem pracy w laboratorium kryminalistycznym.
Może PSP też kiedyś dojrzeje do tego:)
I jeszcze ciekawostka - może nie wiecie, ale policjanci jeżeli chcą awansować muszą cały czas podnosić kwalifikacje, a są one bardzo specjalistyczne. Oczywiście nie dotyczy to szwagrów ministra;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 21:18:01 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Mówiąc Komendy miałem na myśli także i JRG im podległe... Miło by było kiedy dowódcą przynajmniej zmiany na PB był absolwent SGSP, nie mówiąc już o dowódcach jednostek oraz stanowiskach biurowych - od naczelnika i wyżej... w samych komendach. Obsadzenie tych etatów absolwentami "jedynie słusznej uczelni" jest NIEMOŻLIWE. Bo mamy tylko jedną taką szkołę... Więc zrozumiałym jest, iż potrzebne są promocje oficerskie dla absolwentów uczelni cywilnych. A jeśli tak jest, to niech Ci po SGSP niech nie patrzą z "góry" na tych po chemi, prawie czy mechanice. Wszyscy sa ofiarami systemu -_-
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Panowie z gwiazdkami są potrzebni u góry w komendach gdzie mają błyszczeć, a ci na dole (PB) to niech czekają na lepsze czasy :angry: niestety ale tak to wygląda :angry:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
A ja skończyłem inż BHP i nic
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:57:56 wysłana przez emmil »

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Cytuj
jasne - ale pewnie każdy z nich ma wykształcenie wyższe, najczęściej przydatne w tej formacji, a oprócz tego całą masę kursów.
Lank czuję w twoim pościku szczyptę sarkazmu. Jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie to nie znaczy że jest głupszy od ciebie
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Cytuj
w tym roku koncze ratownictwo medyczne licencjat potem magisterka czy po ukonczeniu tego kierunku moge liczyc na jakies profity z tego tytulu

może 20% motywatora dostaniesz na jakiś czas :wacko:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Panowie czytając wasze wypowiedzi w tym wątku zauważam jedną i tę samą sprawę - cały czas trwa udowadnianie kto jet lepszy i czyja szkoła lepsza - to już było wałkowane w innych wątkach związanych z tym tematem i awansami. Wszędzie jednak dochodzono do wspólnego wniosku ,że system szkolenia kadr dla /w/ PSP jest chory i wymaga zmiany, a nawet rewolucji rzekłbym . Na co nie którzy decydenci wywodzący się z systemu szkolnictwa wzorem wziętego z ZSRR, nie bardzo chcę się zgodzić bojąc się o swoje pozycje w firmie. Nie dociera do ich świadomości to ,że rozwój i nabywanie doświadczenia od strażaka do oficera  poprzez kursy , szkoły , doskonalenie zawodowe i studia podyplomowe połączone z sitem egzaminacyjnym i wyłanianie tych najlepszych jest  drogą do uzyskania najlepszej i fachowej kadry.Tak jest przecież w większości cywilizowanych krajów. ..... .Resztę pozostawiam bez komentarza.
ps.No cóż nie każdy nadaje się  na oficera i   może nim  być .
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2008, 18:21:23 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein