Autor Wątek: Sztandar - renowacja czy nowy?  (Przeczytany 1450 razy)

Offline michal2225

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Sztandar - renowacja czy nowy?
« dnia: Luty 15, 2008, 13:11:43 »
Witam. mam taki dylemat czy oddać stary sztandar do renowacji, czy kupić nowy. Nie chodzi o pieniądze bo starczy i na nowy lecz o sentyment do starego sztandaru. Na tamtym jest poplamione tło tak, że trzeba je wymienić, poza tym frędzle do wymiany i małe poprawki. Po tej robocie sztandar wygląda jak nowy i można się szczycić oryginalnym starym sztandarem, który od pokoleń przechodzi z rąk do rąk. czy też kupić nowy a stary odstawić do gabloty. nie chciałbym kogoś urazić złą decyzją więc proszę kolegów o wyrażenie swojego zdania. pozdrawiam.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Sztandar - renowacja czy nowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 20:44:42 »
Moje zdanie kup nowy a tego wstaw do gabloty. Ale jeśli nie chcesz nikogo urazić swoją decyzją to zrób referendum w jednostce. Kto jest za jakim wariantem. W końcu ten sztandar należy do was wszystkich. Znając życie będzie "wielka dyskusja". Gdzie dwóch polaków tam są trzy zdania. Ale demokracja ma tę zaletę że decyduje większosć i reszta się podporządkowuje. Zawsze się to komuś nie spodoba w myśl zasady że jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.

Offline rodman06

  • Gigantus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Sztandar - renowacja czy nowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 21:05:52 »
Mam nadzieję, że moja wypowiedź się tobie spodoba. Stary sztandar odstawcie do gabloty jako jeden z elementów historii waszego OSP (opieka nad nim bedzię przecież przechodzic z pokolenia na pokolenie), a kupcie nowy sztandar, który będzie zrobiony na wzór starego (by był identyczny). Z jednej strony stary sztandar nie straci magii swych lat, a nowy będzie identyczny jak stary i będzie ładnie się prezentował na różnego typu uroczystościach
GCBA Jelcz Wymiata

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Sztandar - renowacja czy nowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2008, 21:19:45 »
u nas są już 3 sztandary i jedna chorągiew - może ktoś stwierdzić że dużo, ale podczas uroczystości jest wykorzystywany najnowszy sztandar który był robiony na 120 lecie jednostki (za 3 lata mamy 130) oraz w wyjątkowych sytuacjach (gdy zbiegają sie 2 imprezy, uroczystości) gdzie musi być nasz sztandar wystawiany jest ten z lat osiemdziesiątych. natomiast w gablocie pozostają 2 zabytkowe.

jako że w naszej OSP jest umiejscowione małe muzeum i trochę ciekawych eksponatów to sztandary ładnie się prezentują :)

podsumowując - róbcie nowy

ps.
w przyszłym tygodniu postaram sie umieścić zdjęcia tych eksponatów na naszej stronie www, to wtedy dam znać i zobaczycie jak to sie ciekawie prezentuje. to jest jeden za sposobów na zainteresowanie ludzi działalnością OSP, poprzez możliwość spojrzenia w historię jednostki